PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه آپدیت بایوس لپ تاپ ایسر 5742G

Elis
14-01-2011, 19:53
سلام
من یه ایسر 5742G دارم میخوام بایوسش رو آپدیت کنم
تو سایت خود ایسر نرم افزاری باسه این کار پیدا نکردم
میخوام بدونم با چه نرم افزاری باید بایوس این لپ تاپ رو آپدیت کنم ؟ البته میخوام تحت ویندوز 7 باشه و تو خود ویندوز آپدیت کنم

اگه آموزشی هم در این زمینه هست لطف کنید و لینکش رو بزارید .

ممنون :11:

Elis
14-01-2011, 20:30
ممنون دوستان
همون فایل بایوس که دانلود میشه خودش برنامه فلش رو داره
H@mid-Vista
16-01-2011, 18:09
دوست عزی از سایت ایسر فایلو بگیر و انتی ویروس رو غیر فعال كن
همه برنامه ها رو ببند و اجراش كن
به برق شهر وصل باشه
خودش ریست میكنه و اوكی میشه

jeyran_f_m
11-02-2011, 00:49
دوست عزی از سایت ایسر فایلو بگیر و انتی ویروس رو غیر فعال كن
همه برنامه ها رو ببند و اجراش كن
به برق شهر وصل باشه
خودش ریست میكنه و اوكی میشه
دوست عزیز من تو سایت ایسر رفتم ولی نتونستم دانلود کنم یعنی اصلا ندونستم چه فایلی را دانود کنم چون فایلهای آپدیت برای ساپورت کردن کارت گرافیک و ... را دیدم
مدل لپ تاب من 4741G هستش شم میتونید لینک مربوط به بایوس این مدل را بذارید؟

teknosys
11-02-2011, 11:50
دوست عزیز من تو سایت ایسر رفتم ولی نتونستم دانلود کنم یعنی اصلا ندونستم چه فایلی را دانود کنم چون فایلهای آپدیت برای ساپورت کردن کارت گرافیک و ... را دیدم
مدل لپ تاب من 4741G هستش شم میتونید لینک مربوط به بایوس این مدل را بذارید؟

سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در سربرگ بایوس با توجه به چیپ گرافیکت دانلود کن .

موفق باشین.

jeyran_f_m
11-02-2011, 23:28
1) من مشخصات درایو لپ تاب را میذارم خودم نفهمیدم کدوم درایوها را در بخشهای مختف مثل بلوتوث و ... باید دانلود کنم چون برای مثلا بلوتوث چندین فایل با ورژن مختلف برای دانلود گذاشته
Graphics : Gforce GT415M
card reader : multi-in-1 card reader
WLAN : Acer-Nplify 802.11b/g/n
Bluetooth : Bluetooth 2.1+EDR
Webcam : 1.3 meapixcel Webcam
Battery : 6cell LI- ion battery

2) آیا این درایوهای لپ تاب هم آپدیت میشند؟ نمیشه همیشه درایوهای موجود در DVD همراه خود لپ تاب را نصب کنم و این درایوها را دانلود نکنم؟ یا بعد از آپدیت بایوس باید حتما این درایوها را دانلود کنم؟(مثلا به جای بلوتوث 2.1 بلوتوث3.0 را دانلود و نصب کنم)

3) من مشخصات موجود در سوال 2 را از روی قوطی (کارتن)دستگاه نوشتم.جای دیگه ای مثلا از داخل ویندوز می تونم به این مشخصات دسترسی پیدا کنم؟

jeyran_f_m
12-02-2011, 00:13
سلام

در سربرگ بایوس با توجه به چیپ گرافیکت دانلود کن .

موفق باشین.

ضمن تشکر از راهنمایی دوست عزیز اگه امکان داره به این سوالهای من جواب بدین:
1) اگه من آپدیت مربوط به بایوس خودم را دانلود کنم کافیه؟ یعنی تنها با اجرای فایل دانلود شده بایوس من آپدیت میشه و مشکلی پیش نمیاد؟و چه لزومی داره بایوس را آپدیت کنم ؟ آپدیت نکنم اتفاقی می افته؟

2) من مشخصات درایوهای لپ تابم را از کجا پیدا کنم؟ (مثلا از کجا بدونم ورژن بلوتوث من چنده؟ از داخل ویندوز جایی برای دیدن این مشخصات هستش؟)

3) روی جعبه کاغذی(کارتن) دستگاه یک سری مشخصات درایو را نوشته ولی من متوجه نمیشم.مثلا نوشته بلوتوث ورژن 2.1 حال اگه من تو سایت ایسر به جای بلوتوث ورژن 2.1 ورژن 3 را دانلود و نصب کنم مشکلی پیش میاد؟

4) مشخصات روی کارتن به شرح زیر است لطفا بفرمایید برای هر کدام از درایوها کدام ورژن را باید از سایت ایسر دانلود کنم؟(آخه مثلا برای وایرلس چندین درایو برای دانلود گذاشته.)
WLAN : Acer Nplify 802.11b/g/n
card reader : Multi-in1 card reader
Bluetooth : Bluetooth 2.1 + EDR
Webcam : 1.3 megapixel webcam

5) من همیشه باید درایوهای هم ورژن لپ تاب خودم را باید دانلود و نصب کنم یا ورژن های بالاتر را هم نصب کنم باز کارم درست میشه؟

teknosys
12-02-2011, 11:42
ضمن تشکر از راهنمایی دوست عزیز اگه امکان داره به این سوالهای من جواب بدین:
1) اگه من آپدیت مربوط به بایوس خودم را دانلود کنم کافیه؟ یعنی تنها با اجرای فایل دانلود شده بایوس من آپدیت میشه و مشکلی پیش نمیاد؟و چه لزومی داره بایوس را آپدیت کنم ؟ آپدیت نکنم اتفاقی می افته؟

سلام

در مورد ورژن های مختلف بلوتوث باید بگم که بولوتوث مثل نرم افزارها ورژن به ورژن هستش. یعنی مثل مثلا دانلود منیجر هر از چند گاهی ورژنی جدید به بازار میاد با امکانات بیشتر . و مثل نرم افزارها هم اگه زیادی ورژن بلوتوث قدیمی باشه ممکنه با بعضی دستگاه های جدید سازگاری نداشته باشه. توی سایت شما هر درایوری که از روی ورژن تونستی بفهمی که بالاتره نصبش کن و اگه ورژن رو تشخیص ندادی از روی تاریخی که زده برای ارائه اون ورژن میتونی بفهمی که بالاتر از درایور نصب شده روس سیستمت هست یا نه. مثلا اگه شما لپ تاپ رو توی سال 2009 خریدین پس هر درایوری که متعلق به سال های 2010 و 2011 هست طبیعتا جدید تر از درایورهای نصب شده بر روی سیستم شماست.

برای آپدیت بایوس هم هرچند خیلی راحت شده و با زدن چند کلیک ساده نصب میشه و همه ریزه کاری ها رو اتوماتیک انجام میده ولی تا زمانی که نیاز نشده که بایوس آپدیت بشه یعنی زمانی که مجبور باشیم توصیه به آپدیت بایوس نمیشه.

اگه سوالی بود در خدمتم.

موفق باشین.

jeyran_f_m
12-02-2011, 12:01
سلام

در مورد ورژن های مختلف بلوتوث باید بگم که بولوتوث مثل نرم افزارها ورژن به ورژن هستش. یعنی مثل مثلا دانلود منیجر هر از چند گاهی ورژنی جدید به بازار میاد با امکانات بیشتر . و مثل نرم افزارها هم اگه زیادی ورژن بلوتوث قدیمی باشه ممکنه با بعضی دستگاه های جدید سازگاری نداشته باشه. توی سایت شما هر درایوری که از روی ورژن تونستی بفهمی که بالاتره نصبش کن و اگه ورژن رو تشخیص ندادی از روی تاریخی که زده برای ارائه اون ورژن میتونی بفهمی که بالاتر از درایور نصب شده روس سیستمت هست یا نه. مثلا اگه شما لپ تاپ رو توی سال 2009 خریدین پس هر درایوری که متعلق به سال های 2010 و 2011 هست طبیعتا جدید تر از درایورهای نصب شده بر روی سیستم شماست.

برای آپدیت بایوس هم هرچند خیلی راحت شده و با زدن چند کلیک ساده نصب میشه و همه ریزه کاری ها رو اتوماتیک انجام میده ولی تا زمانی که نیاز نشده که بایوس آپدیت بشه یعنی زمانی که مجبور باشیم توصیه به آپدیت بایوس نمیشه.

اگه سوالی بود در خدمتم.

موفق باشین.
خیلی ممنون از راهنماییتون اگه ممکنه به 4 سوال باقیمانده من در بالا (پست قبلی) جواب بدین

teknosys
12-02-2011, 12:19
خیلی ممنون از راهنماییتون اگه ممکنه به 4 سوال باقیمانده من در بالا (پست قبلی) جواب بدین

سلام

1: تا زمانی که مجبور نشدین بایوس رو آپدیت نکنین.

2: چیزایی که روی کارتن نوشته درایور نیستند مشخصات سخت افزار یقطعات به کار رفته در دستگاه هستند. مثلا بلوتوث 1.2 یعنی سخت افزار و نرم افزار بلوتوث ورژن 1.2.امیدوارم متوجه شده باشین.

3: تا اونجایی که من میدونم بلوتوث 3 هنوز نیومده. اگه شما سراغ داشتین بگین ما هم مطلع بشیم. (:10:)

4: همونطور که گفتم اطلاعات روی کارتن مشخصات سخت افزار ی هستند و ربطی به ورژن درایور ندارند. برای مثال شما میگین روی کارتن نوشته وبکم 1.3 مگاپیکسل. اگه اینا درایور باشن پس تا الان باید توی سایت وبکم شما شده باشه 1.5 مگاپیکسل؟ اینطوری نیست. پس نتیجه میگیریم که اینا درایور نیستند.

شما به این آدرس برید و اگه لازم دارین درایورهای جدید رو دانلود کنید. تا زمنی که نیازی نداشته باشین لزومی نیست که کلی وقت صرف کنید تا درایورها رو آپدیت کنید.

موفق باشین.

teknosys
12-02-2011, 12:33
سلام

من رفتم و چک کردم شما بایستی درایور های Bluetooth driver و Bluetooth driver (BT2.1) رو دانلود کنید وقتی لازم شد.

موفق باشید.

jeyran_f_m
12-02-2011, 14:30
سلام

1: تا زمانی که مجبور نشدین بایوس رو آپدیت نکنین.

2: چیزایی که روی کارتن نوشته درایور نیستند مشخصات سخت افزار یقطعات به کار رفته در دستگاه هستند. مثلا بلوتوث 1.2 یعنی سخت افزار و نرم افزار بلوتوث ورژن 1.2.امیدوارم متوجه شده باشین.

3: تا اونجایی که من میدونم بلوتوث 3 هنوز نیومده. اگه شما سراغ داشتین بگین ما هم مطلع بشیم. (:10:)

4: همونطور که گفتم اطلاعات روی کارتن مشخصات سخت افزار ی هستند و ربطی به ورژن درایور ندارند. برای مثال شما میگین روی کارتن نوشته وبکم 1.3 مگاپیکسل. اگه اینا درایور باشن پس تا الان باید توی سایت وبکم شما شده باشه 1.5 مگاپیکسل؟ اینطوری نیست. پس نتیجه میگیریم که اینا درایور نیستند.

شما به این آدرس برید و اگه لازم دارین درایورهای جدید رو دانلود کنید. تا زمنی که نیازی نداشته باشین لزومی نیست که کلی وقت صرف کنید تا درایورها رو آپدیت کنید.

موفق باشین.
ببخشید مثل اینکه نتونستم منظورم را خوب بیان کنم. ببینید تو DVD که همراه لپ تاب برای من داده اند مثلا دو درایو برای نصب بلوتوث داره یکی Bluetooth BT3.0 و دیگری Bluetooth BT2.1 هستش من میخواستم بدونم کدوم یکی را باید نصب کنم ؟

jeyran_f_m
12-02-2011, 18:30
سلام

من رفتم و چک کردم شما بایستی درایور های Bluetooth driver و Bluetooth driver (BT2.1) رو دانلود کنید وقتی لازم شد.

موفق باشید.
شما از کجا فهمیدین که باید این در را دانلود کنم؟ (چرا مثلا Bluetooth driver و Bluetooth driver BT3.0 را دانلود نکنم؟)اگه ممکنه بفرمایید تا من برای سایر درایوهام هم این کار را انجام بدم . ممنون

teknosys
12-02-2011, 19:44
شما از کجا فهمیدین که باید این در را دانلود کنم؟ (چرا مثلا Bluetooth driver و Bluetooth driver BT3.0 را دانلود نکنم؟)اگه ممکنه بفرمایید تا من برای سایر درایوهام هم این کار را انجام بدم . ممنون

سلام

چون نحوه نصب بلوتوث با بقیه قطعات فرق داره شما نمیتونید برای دیگر قطعات استفاده کنید. چون درایور مستقیما به سخت افزار شما وابستگی داره و با توجه به سخت افزار شما باید این درایور رو دانلود کنید. اگه میخواین من لیست درایورهای مورد نیاز رو بزارم که شما همون ها رو دانلود کنین و یک بار برای همیشه بدونین که چه درایورهایی مال دستگاه شما هستند و کدومشون مهمند.

موفق باشین.

jeyran_f_m
13-02-2011, 19:18
سلام

چون نحوه نصب بلوتوث با بقیه قطعات فرق داره شما نمیتونید برای دیگر قطعات استفاده کنید. چون درایور مستقیما به سخت افزار شما وابستگی داره و با توجه به سخت افزار شما باید این درایور رو دانلود کنید. اگه میخواین من لیست درایورهای مورد نیاز رو بزارم که شما همون ها رو دانلود کنین و یک بار برای همیشه بدونین که چه درایورهایی مال دستگاه شما هستند و کدومشون مهمند.

موفق باشین.
اگه این کار را بکنین برای برای همیشه مدیونتون میشم.

jeyran_f_m
13-02-2011, 19:29
دوست عزیز با نام کاربری teknosys معذرت میخوام که شما را زیاد به دردسر انداختم راستش چون در مورد درایوهای لپ تاب اطلاع کافی ندارم و اسرار بر یادگیریشون دارم خواهشا یک راهنمایی کامل بکنید.ببینید توی DVD که به همراه لپ تاب برای من داده اند مثلا برای وبکم چندین درایو گذاشته که مسلما باید یکی را انتخاب و نصب کنم و مشکل من در انتخاب یکی از این درایوها است که بر چه اساسی و به چه دلیل مثلا یکی از درایوهای وبکم را که مخصوص لپ تاب من است را نصب کنم به عبارتی از کجا تشخیص بدم که فلان درایو مربوط به وبکم مال لپ تاب من است در حالیکه هیچ اطلاعاتی از نوع وبکم ندارم.اگه باز نتونستم خوب توضیح بدم شماره بدین بهتون زنگ بزنم

jeyran_f_m
13-02-2011, 20:15
یه سوال دیگه اونم اینکه من Wi-Fi را خاموش می کنم و هر سری که لپ تاب را روشن می کنم می بینم باز روشنه این مسئله طبیعیه؟

8915560002
05-03-2011, 10:35
سلام دوستان من setup اصلی کامپیوتر نگاه کردم گرافیکو 128 نشون میده- کسی میتونه بگه چرا؟ مگه گرافیکش 1GIG نیست؟ تو بازی ها هم مینویسه 128

paml
26-05-2012, 20:38
باسلام . دوست عزیز ممکنه برای لپ تاپ من هم زحمت بکشید. مشخصات آن Acer Aspire 5750-G میباشد. باسپاس فراوان

paml
26-05-2012, 20:39
سلام

موفق باشین.
باسلام . دوست عزیز ممکنه برای لپ تاپ من هم زحمت بکشید. مشخصات آن Acer Aspire 5750-G میباشد. باسپاس فراوان

Amir2590
23-12-2014, 12:05
سایت درایور های ایسر

مدل لب تابتون رو انتخاب تا آپدیت هاش بیاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]