PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیاد کردن سرعت و نفس

man war
13-01-2011, 21:48
سلام به دوستان

من یه سوال دارم

چطوری میتونم سرعت دویدنمو بیشتر کنم و نفس کم نیارم { مثلا اگه الان 5 کیلومتر میدوم خسته میشم بعد از چیز هایی که شما بگین 10 کیلو متر بدوم و خسته بشم}

و یه چیزه دیگه من پارسال قدرت پام زیاد بوده ولی امسال کمتر شده چیکار کنم درست شه؟

Gam3r
13-01-2011, 23:15
هرچقدر بیشتر تمرین کنی قوی تر میشی !

دویدن و این کارهای عضلانی که دیگه فرمول و دارو و آمپول و ... نداره که بزنی و 5 کیلومتر بشه 10 کیلومتر !
تمرین مداوم و مستمر باعث میشه روز به روز قوی تر بشی ...

man war
13-01-2011, 23:24
هرچقدر بیشتر تمرین کنی قوی تر میشی !

دویدن و این کارهای عضلانی که دیگه فرمول و دارو و آمپول و ... نداره که بزنی و 5 کیلومتر بشه 10 کیلومتر !
تمرین مداوم و مستمر باعث میشه روز به روز قوی تر بشی ...

من رو تردمیل و ... میدوم ولی زود تر کم میارم الان 2 کیلومتر بدوم { با سرعت متوسط} خسته میشم

MAXXX
14-01-2011, 00:06
رو زمین معمولی بدوی بهتره 2 روزی حدود 1 ساعت وقت بزار و بدو ! اگه میخای سرعتت زیاد بشه میتونی بعد از ربع ساعت دویدن نرم که بدنت گرم شد استارت های سرعتی بزنی برای 2-3 دقیقه و بعد آروم بدوی هروقت تونستی دوباره استارت بزنی

با تردمیل سخت میشه رو سرعت کار کرد من دقت کردم تردمیل یه خاصیت داره (حداقل برای من) که اگه با سرعت آروم بدوی خیلی سریع مچ و ماهیچه ساق خسته میشه و نمیتونی ادامه بدی من که 10 دقیقه ای میبرم
حداقل زیر 7 نباید باشه درجه سرعت
با تردمیل تا حالا کیلومتر رو دقت نکردم ولی حدود 30 - 35 دقیقه رو با سرعت متوسط 7 میدوم

البته چیزی که حواستو از دویدن پرت کنه مثل موزیک یا فیلم هم خیلی مهمه

man war
14-01-2011, 00:09
رو زمین معمولی بدوی بهتره 2 روزی حدود 1 ساعت وقت بزار و بدو ! اگه میخای سرعتت زیاد بشه میتونی بعد از ربع ساعت دویدن نرم که بدنت گرم شد استارت های سرعتی بزنی برای 2-3 دقیقه و بعد آروم بدوی هروقت تونستی دوباره استارت بزنی

با تردمیل سخت میشه رو سرعت کار کرد من دقت کردم تردمیل یه خاصیت داره (حداقل برای من) که اگه با سرعت آروم بدوی خیلی سریع مچ و ماهیچه ساق خسته میشه و نمیتونی ادامه بدی من که 10 دقیقه ای میبرم
حداقل زیر 7 نباید باشه درجه سرعت
با تردمیل تا حالا کیلومتر رو دقت نکردم ولی حدود 30 - 35 دقیقه رو با سرعت متوسط 7 میدوم

البته چیزی که حواستو از دویدن پرت کنه مثل موزیک یا فیلم هم خیلی مهمه
یعنی میگی بجای نردمیل روی زمین بدوم؟

حرکت کششی چیزی نمیخواد؟

Life24
14-01-2011, 09:11
از نظر بدنی سالم هستی؟ بعد بیماری نداری؟ مثلا تالاسمی مینور یا فقر آهن داشته باشی زود نفس آدم میگیره

man war
14-01-2011, 09:17
از نظر بدنی سالم هستی؟ بعد بیماری نداری؟ مثلا تالاسمی مینور یا فقر آهن داشته باشی زود نفس آدم میگیره

تالاسمی و از این نوع بیماریها نه

چطور بفهمم فقر اهن دارم یا نه؟

Life24
14-01-2011, 13:08
تالاسمی و از این نوع بیماریها نه

چطور بفهمم فقر اهن دارم یا نه؟
تالاسمی مینور ارثی هست و اصولا بدون علامت هست
شما از کجا میدونید که مینور نیستید؟
بهترین کار انجام آزمایش خون است.

MAXXX
14-01-2011, 15:45
یعنی میگی بجای نردمیل روی زمین بدوم؟

حرکت کششی چیزی نمیخواد؟
حرکت کششی برای بالا بردن سرعت ؟ نه چیزی نیست !
حرکت کششی برای گرم کردن قبل از دویدن ؟ معلومه که میخاد اینو که دیگه من نباید بگم

در کل تردمیل برای کسیه که محیطی برای دویدن نداره و مجبوره یا اینکه میخاد فقط تند راه بره ولی برای دویدن حتما زمین بهتره

man war
14-01-2011, 15:51
تالاسمی مینور ارثی هست و اصولا بدون علامت هست
شما از کجا میدونید که مینور نیستید؟
بهترین کار انجام آزمایش خون است.
خودت میگی ارثیه جد من تالاسمی نداشتن

Life24
16-01-2011, 09:50
خودت میگی ارثیه جد من تالاسمی نداشتن

بروید نزد پزشک یک آزمایش چک آپ درخواست کنید.
برای کم خونی و فقر آهن هم : CBC,Feritin.
آزمایش تیروئید هم بدید خوب هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید