PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرای نرم افزاریهای DOS و ویندوز XP روی 7

Help118
13-01-2011, 20:44
نرم افزارهای داس دیگه رو 7 اجرا نمیشند! و همچنین بعضی برنامه هایی که رو ایکس پی بوند و ورژن جدیدی برای 7 نددارند چگونه این کار رو باید کرد و XP Mode چیه؟

ebicross
13-01-2011, 21:52
نرم افزارهایی که تحت DOS هستند رو میتونید با DOS BOX اجرا کنید.
یک نرم افزاره که محیط داس رو ایجاد میکنه و حتی توی ویندوز 64 بیتی هم میتونه برنامه های 16 بیتی رو اجرا کنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویندوز XP Mode هم تحت Virtual PC یک ویندوز XP نصب میکنه و برنامه های شما رو توش اجرا میکنه.

Help118
15-01-2011, 00:07
منظورتونو از مورد دوم زیاد نفهمیدم منظور فضای مجازی یا مجازی سازی برای اجرای همزمان چند سیست معامل روی یک سیستمه؟

ebicross
15-01-2011, 09:58
دقیقا.
پردازنده های جدید قابلیتی دارند به عنوان virtualization که این امکان رو میده. البته در آپدیت جدید XP Mode مایکروسافت شرایطی فراهم کرده تا بدون این قابلیت هم امکان اجرای XP Mode باشه.
دقیقا مثل نصب دو سیستم عامل در کنار همه با این تفاوت که میشه از 7 به XP هم دسترسی داشت و توش چیزی نصب کرد و هروقت به اون برنامه نیاز داشتید در محیط ویندوز XP باز بشه.
مثل وقتی شما Compatibility Mode یک برنامه رو ویندوز XP میکنید و سیستم منابع اصلی ویندوز XP رو در اختیار برنامه میزاره ولی این با این تفاوته که کل منابع ویندوز XP برای برنامه استفاده میشه و کلا برنامه در محیط ویندوز XP باز میشه.

Help118
16-01-2011, 23:11
من اون برنامه اولی مربوط به اجرای برنامه های داس رو نتونستم دانلود کنم خواهشا برای هر دو ورژن 7 برام لینکشو بدید

ebicross
17-01-2011, 00:28
این برنامه شبیه ساز 32 بیت در 64 بیتیه.
برنامه هایی که مورد نظر منه و فکر میکردم شما هم همونهارو میخواین اجرا کنید یک سری فایلهایی هستند که شما مثلا با ++C نوشتید و کامپایل کردین و در 32 بیت اجرا میشه ولی در 64 بیت نمیشه.
همون برنامه های 16 بیتی تحت DOS.

Help118
18-01-2011, 18:23
ممنون دوست من ولی علاوه بر این بالایی من همون اجرای برنامه های معمولی داس رو 7 ویرایش 32 بیتی رو هم میخوام.
دیگه سی قدیمی شده البته نه به اون معنی! چون یه بانک اطلاعاتی تو فاکس پرو دارم که خیلی برام مهمه بهمین جهت به داس نیاز دارم

saeed774
18-01-2011, 21:31
بهترين کار اينه که شما VirtualBox نصب کنين و داخل ويندوز7 ويندوز اکس پي رو به راحتي تجربه کنين . اين نرم افزار بخشي بنام Switch to Seamless Mode داره که دو ويندوز رو ، روي هم ميندازه و همزمان ميتوني از دو ويندوز استفاده کني. فقط بايد يه پوشه براي اشتراک گذاري دو ويندوز تعريف کني .
به عکس زير توجه کن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همانطوري که ميبيني تسک بار دو ويندوز روي هم قرار دارند و همزمان دو ويندوز هم در دسترس هستند.