PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک فایل ویروس توی 7 ، پاک نمیشه که نمیشه!

hamed_aa
13-01-2011, 17:26
دوستان من کارم آهنگسازیه و هر سری بخوام ویندوز عوض کنم باید حدودا 600 گیگ نرم افزار دوباره نصب کنم.خودتون دیگه ببینید چه داستانی سر عوض کردن ویندوز دارم.
بالاخره بعد از 3 سال، برای اولین بار ویندوز رو عوض کردم و 7 ریختم.بعد از ریختم یه کرک از اینترنت گرفتم و به محض اجرا ، ویندوز نابود شد.
کارهای که ویروس ویندوز کرده :

1. تمامی فعالیت های Activex رو غیر فعال کرده و بدون اکتیو ایکس ، هیچ صفحه ای به صورت کامل باز و اجرا نمیشه.
مثلا توی یاهو مسنجر ، شما فقط یه صفحه مستطیل سفید دارین و هیچ متنی نمی تونید توش ببینید.خیلی از کار های ویندوز هم به وسیله فرمان های اکتیو ایکس هست که مختل شده.

2.Security Center ویندوز رو غیر فعال کرده و هر موقع سرویس رو به صورت دستی فعال می کنید ، بعد از چند ثانیه ویروس اون رو باز غیر فعال می کنه.

3.Defender ویندوز که کلا مرخص شده و به صورت دستی هم اجازه استارت سرویس رو نمیده.

4.با تمام آنتی ویروس های آپدیت به روز و آنتی اسپای ور های آپدیت به روز سیستم رو اسکن کردم و هیچ کدوم نمیشناسن.الان هم نود 32 به روز آپدیت نصب دارم و انگار نه انگار ویروسی در کاره!در صورتی که مشخصه یه برنامه اتوران با استارت ویندوز میاد بالا و تمامی این خرابکاری هارو بازم بعد از درست کردن انجام میده.با نود که اسکن می کنم دو تا فایل رو خظای اجازه دسترسی میده و نمیتونه اسکن کنه.این دو تا فایل رو توی یه ویندوز 7 دیگه هم که نصب دارم رفتم دیدم که همچین فایل هایی توی اون ویندوز نیست و شکم به احتمال 99.9% به همین فایل هسات که فایل های اجرایی ویروسن.
اسم یکیشون Tempp.dll هست (با دو تا p) و هر کاری میکنم نه میذاره فایل کپی شه(همین فایل با یک p هم ویروسه).نه خوانده شه و نه پاک شه و خطای You can not permission .... administrator رو میده.خلاصه هر کاری کردم که این فایل ها رو بتونم پاک کنم نتونستم و تو نت هم که سرچ زدم دیدم نوشته زمانی می تونید این فایل ها رو پاک کنید که شما همون یوزری باشید که این فایل ها رو کد گذاری کرده و مشخص نیست کاربر این فایل ها کیه.
با تمام نرم افزار هایی که فایل های استارت آپ ویندوز رو نوشن میدن هم اسکن کردم هیچ برنامه ای ندیدم که مشکوک به استارت آپ ویروسه باشه.
حالا تمام اینارو گفتم که بگم حال و حوصله نصب 600 گیگ برنامه رو برای بار دوم ندارم.

کسی میتونه کمک کنه که این ویروس چجوری پاک میشه؟

ebicross
13-01-2011, 17:47
با این گستردگی تغییرات بهتره ویندوز عوض کنید.

آنتی ویروس نصب کردنش بعد از ویروسی شدن فایده ی چندانی نداره. ویروسها براحتی میتونند جلوی فعالیت آنتی ویروس رو بگیرند.

انجمن زیر پر از دوستانی هستش که کارشون درست کردن سیستمهای مشابه سیستم شماست. اینجا تاپیک بزنید:

اورژانس سیستمهای آلوده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

join me
14-01-2011, 00:05
به اینجا یه سر بزن اسم یه فایل رو گذاشتی منم برات سرچ کردم بقیه میگذاشنی ببینم چیکار میشه کرد/ اسم و سایت کرکی رو هم که استفاده کردی هم میگفتی که دوستان به درد شما مبتلا نشن

hamed_aa
14-01-2011, 15:07
به اینجا یه سر بزن اسم یه فایل رو گذاشتی منم برات سرچ کردم بقیه میگذاشنی ببینم چیکار میشه کرد/ اسم و سایت کرکی رو هم که استفاده کردی هم میگفتی که دوستان به درد شما مبتلا نشن

والا اسم سایت رو خاطرم نیست.اما خیلی سایت اینجوری هست که تا الان هر کدوم رو می گرفتم و شک می کردم که ویروسه باز نمی کردم و این بار اولی زد نابود کرد.
اما هر موقع از یک سایت کرک فایل مستقیم exe بهتون به عنوان کرک داد شک کنید و باز نکنید (چون اکثر کرک ها زیپ هستن) و یکی دیگه از راههای فهمیدن اینه که هر کرکی که دانلود میکنین همشون حجم ثابت مثلا 100 کیلو بایت دارن