PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز موبایل (فون) ، چطور و چگونه ؟

Microsoft24
13-01-2011, 16:55
درود ،

ببینید من دارم رو پلت فرم ویندوز موبایل یا همون ویندوز فون 7 سرمایه گذاری شدید میکنم! :5:

حرف ، حرف خرید یدونه گوشی نیست! بحث خیلی بزرگتر از این حرفهاست! :46:

حالا ، چند سوال از کاربران این پلت فرم دارم ،

1 - آیا هنوز گوشی یا گدجتی هست که با ویندوز موبایل 5 یا 6 (6.0 نه 6.1) عرضه بشه ؟

2 - نرم افزار ها و بازیهای این پلت فرم ، قاعدتا بسته به رزولوشن صفحه ی گوشی های مختلف باید متفاوت باشن ، آیا همینطوره ؟ یعنی یک نرم افزار هم پیدا نمیشه که مثلا رو همه ی ویندوز موبایل های نسخه ی 6.5 نصب شه ؟

3 - آیا کسی تجربه ی کار با ویندوز فون 7 رو داره ؟ :blink:

4 - اگر یک مرجع ، حرفه ای برای ویندوز فون تاسیس شه ، شمایی که کاربر این پلت فرمی ، استقبال میکنی ؟ :thumbsup:

5 - گوشی های مختلف که با این سیستم عامل عرضه میشند ، چه شباهت ها و تفاوت هایی از نظر مشکلات و سوالات شمای کاربر دارند ؟ یعنی ممکنه ، سوالی برای شمایی که HD2 دارید پیش بیاد و همون سوال بعدا برای فردی که یک گوشی دیگه مثلا hd mini داره ، پیش بیاد ؟ یا مثلا مشکلات مشابه ؟! :thumbsdow

دوستان و اساتید پی سی ، من رو راهنمایی کنید! :whistle:

با تشکر ،

امید

AryanLand
13-01-2011, 17:38
درود ،

ببینید من دارم رو پلت فرم ویندوز موبایل یا همون ویندوز فون 7 سرمایه گذاری شدید میکنم! :5:

1 - آیا هنوز گوشی یا گدجتی هست که با ویندوز موبایل 5 یا 6 (6.0 نه 6.1) عرضه بشه ؟

2 - نرم افزار ها و بازیهای این پلت فرم ، قاعدتا بسته به رزولوشن صفحه ی گوشی های مختلف باید متفاوت باشن ، آیا همینطوره ؟ یعنی یک نرم افزار هم پیدا نمیشه که مثلا رو همه ی ویندوز موبایل های نسخه ی 6.5 نصب شه ؟

4 - اگر یک مرجع ، حرفه ای برای ویندوز فون تاسیس شه ، شمایی که کاربر این پلت فرمی ، استقبال میکنی ؟ :thumbsup:

5 - گوشی های مختلف که با این سیستم عامل عرضه میشند ، چه شباهت ها و تفاوت هایی از نظر مشکلات و سوالات شمای کاربر دارند ؟ یعنی ممکنه ، سوالی برای شمایی که HD2 دارید پیش بیاد و همون سوال بعدا برای فردی که یک گوشی دیگه مثلا hd mini داره ، پیش بیاد ؟ یا مثلا مشکلات مشابه ؟! :thumbsdow

با تشکر ،

امید

سلام .

در مورد سوال اولتون من نديدم جديدا" با اين ويندوزها گوشي عرضه بشه.
2: اين مسئله كه ميفرماييد وجود داره اما معمولا" رو تمام رزولوشن ها نسب ميشن مگر در موارد خاص.(دقيقا" برعكس اونچيزي كه شما فكر ميكنيد.)(برنامه ها طوري نوشته ميشن كه رزولوشن هاي مختلف رو ساپورت كنن).
3: من تجربه كار باهاش رو ندارم( كار كردم اما نه اونقدري كه بتونم بگم تجربه كار باهاش رو دارم و نظر بدم).
4:قطعا" همينطوره.حتي اگر بخوام گوشي با سيستم عاملهاي ديگه بخرم و داشته باشم.:11:
5: بله ميتونن مشكلات مشابه داشته باشن تو حالت كلي و همچنين ميتونن مشكلات خاص خودشون رو داشته باشن.هر دو حالت پيش مياد.:11:

Microsoft24
13-01-2011, 19:30
از پاسخ شما ، بی نهایت سپاس گذارم!

اما ، دوستان من ، خواهشا تو این تاپیک شرکت ، کنید ، چون نتیجه ی نهایی به نفع شما خواهد بود! نه من! : دی

کاربران ویندوز فون ، منتظر یک سورپرایز عالی از جانب من باشید!

با تشکر ،

امید

far2009
13-01-2011, 19:35
امروز کلیک می گفت دیتا زیاد استفاده می کنه توی اینترنت ! مخصوصا تو آمریکا ولی من تجربه ای ندارم.

golmohammadi
14-01-2011, 12:02
درود ،

با تشکر ،

امیدسلام
1- بعید میدونم
2- اکثر برنامه ها مولتی ساپورت از رزولیشن دارند
به غیر برنامه های خاص
اما گیمها معمولا برای رزولیشنهای خاصی ساخته میشند و مولتی ساپورت کمتر دارند
3- منم ندارم
4- مطمئنا
5- این سوالتون جوابش چندین صفحه میتونه باشه
و همانطور که دوستمون گفت شامل یه عده مشکلات خاص خود گوشی و مشکلات عمومی سیستم عاملها
بعنوان مثال عملکرد ضعیف بلوتوث در تمام ویندوز موبایلها یکی میباشد

در آخر چه نفعی به ما میتونه داشته باشه ؟
دو گوشی آخری من سیمبیان بود و گوشی بعدی هم اگه عوض کنم آندروئید هست
ویندوز موبایل نخواهم خرید فعلا

Microsoft24
15-01-2011, 02:42
در آخر چه نفعی به ما میتونه داشته باشه ؟
دو گوشی آخری من سیمبیان بود و گوشی بعدی هم اگه عوض کنم آندروئید هست
ویندوز موبایل نخواهم خرید فعلا

مرسی از پاسخ شما! :46:

سوال خوبی پرسیده شد! :5: نفع ؟! چه نفعی برای ما می تونه داشته باشه ؟

بستگی داره ، شما چطوری بهش نگاه کنی! :18:

خب ، ببینید ، سیستم عامل ویندوز موبایل تا قبل از ویندوز فون 7 ، یک سیستم عامل مرده بود! :11:

من ، تنها گوشی تحت ویندوزی که داشتم آیمیت JASJAR بود که ویندوز موبایل 5 عرضه شده بود!

بعدش هم یه ترتیب آیفون ، آیفون ، آیفون و آیفون!

سیستم عامل های تلفن های همراه ، مثل iOS ، آندروید ، سیمبیان ، بادا ، Meomo ، ویندوز فون ، حتی سیستم عامل هایی که تحت جاوا نوشته شده اند مثل S OS و...!

همه گی ضعف ها و نقاط قوت خاص خودشون رو دارند!

من و شما هیچ کدوممون نمی تونیم ، بگیم این خوبه ، پس اون یکی بده!

خب ، ویندوز فون 7 ، بازی رو عوض کرده! :27:

بر خلاف ، نسخه ی 6.5 ، 6.1 ، 5.0 اینبار ، آپگریدی در کار نبوده! و کل OS از بیس کد نویسی شده! :18:

اگه دقت کنید ، هنوز کپی پیست در ویندوز فون 7 تعریف نشده ست! انتخاب رینگتون تعریف نشده ست! و...

به جمله ی بالا دقت کنید ، این مشکلات شما رو یاد چه پلت فرمی می ندازه؟؟؟

بله درست حدس زدید! اینها همون مشکلات ابتدایی فریمور های 1.1.1 ، 1.1.2 ، 1.1.3 ، 1.1.4 ایفون بودند!

که همه ی روز نامه ها و نشریات و سایت های مختلف ، اینا رو تو سر اپل می زدن! حتی خود macWorld !:18:

اما iOS الان کجاست ؟ :27:

در صدر ! بله در صدر OS های تلفن همراه!

شاید اگه تا قبل از معرفی ویندوز فون 7 به من میگفتید ، بعد iOS چه پلت فرمی رو قبول دارید ،

100 درصد می گفتم اندروید ، چون :

اپن سورس ه!
اپن سورس ه!
اپن سورس ه!
اپن سورس ه!
و...

واقعا بزرگترین ، دلیل پیشرفت قابل تحسین آندروید همینه! :19: منبع باز! شاید بگید ، نوکیا این همه ضرر تو دست خودش گذاشت ، تا سیمبیان رو منبع باز کنه! اما چرا مثل اندروید ، پیشرفت نداشته !؟!؟!

ساده ست! SDK رو عرضه ی عمومی نکرد!:18: پس چه منبع بازی ؟ :27: از این جیب گذاشته تو اون جیب!:41:

بعد از معرفی ویندوز فون 7 ، بازی عوض شده ، سیستم عامل جدیدی که با اون رو به رو هستیم ، همه چی رو تغییر خواهد داد!

مهمترین تغییر ، عوض شدن کرنل ، ویندوز موبایل ه! حالا شما با هسته ی قدرتمند ویندوز فون روبه رو هستین!

بیشتر از این توضیح نمیدم ،

موفق باشید ،

امید

Microsoft24
16-01-2011, 03:23
شرکت کنید! :41: باور کنید به نفع شماست! :31:

KAKHMAL
17-01-2011, 11:38
شرکت کنید! :41: باور کنید به نفع شماست! :31:

قبول به نفعه ماس
حالا تو چي شركت كنيم شما كه جوابتو گرفتي!!
و در مورد تجربه هم يكي از رفيقام رو hd2 ويندوز 7 ريخته قراره 4شنبه يه نيگا بهش بندازم چون ميگه شد مثل اندرويد يعني اون همه تنظيمات جداكانه ويندوز 6.5 فرت!:18::18::18:

Microsoft24
17-01-2011, 20:28
من جواب سوالام رو که از قبل می دونستم پسر خوب!

می خوام نظر شما رو بدونم! شمایی که کاربر این پلت فرمی !

یه جور نظر سنجی ه!

KAKHMAL
19-01-2011, 17:31
من جواب سوالام رو که از قبل می دونستم پسر خوب!

می خوام نظر شما رو بدونم! شمایی که کاربر این پلت فرمی !

یه جور نظر سنجی ه!
خب پرسیدن که عیب نیست ندانستن عیب است:31:

من همون طور که گفتم رفتم گوشیه hd2 دوستمو گرفتم با wp7 کار کردم:
1. اینتر فیس در حد خدا یعنی الان اون استیو با اون مکشم باید بیاد جلو این زانو بزنه!!!:21:
2.همون طوری که اینترفیس رفته بالا اینترفیس نرم افزارای سیستمی رفته بالا(مثل ورد و...)البته در کل امکانات آفیس توی 7 از 6.5 پایین تره!!:18:(البته کار راه انداز هست)
3.بازیاش:من کار نکردم باهاشون البته خب از اسکرین شاتا معلومه که اونم در حد خداست!!!
4.تنظیمات specific )فک کنم ت. اینجا بتونم از معادل تخصصی استفاده کنم آخه اولش که ویندوزو دیدم اولین کلمه ای که اومد تو ذهنم specific بود بعد سعی کردم معادل فارسی بگم فک کنم از کلمهی درستی استفاده کردم!!:11:)نیست یعنی نمیتونید دستگاهو اونجوری که میخواید تنظیم کنید برای مثال در فعال سازی بلوتوث شما فقط با کلید خاموش/روشن مواجهید و تنظیماتی مثل اینکه discoverable و... رو ندارید در حالی که تو 6.5 حد اقل 10 تا آپشن داشتید!!!!
من تا حالا این به نظرم رسید
امیدوارم مایکروسافت درست کنه این ویندوزو!!1:40:

Punisher_2008
19-01-2011, 19:00
سلام دوستان یک سوال داشتم....

وقتی ویندوز 7 به طور کامل مشکلاتش بر طرف بشه دیگه ویندوز 65 6 5 ساپورت نیمشن؟( منظورم اینه که دیگه براشون برنامه ساخته نمیشه)
اخه بنده دیدم ار لحاظ ساپورت ورژن تفاوتی نمیکند در ساپورت نرم افزار....