PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پردازنده هاي Sempron

Gabana
19-05-2006, 14:40
پردازنده هاي Sempron

پردازنده هاي Sempron از شركت AMD براي مقابله با پردازنده هاي Celeron از شركت اينتل وارد بازار شده است .
اين پردازنده بر اساس دو معماري ساخته شده كه بصورت زير مي باشد :

1.بر اساس پردازنده هاي Athlon XP
از لحاظ شكل ظاهري شبيه Athlon XP بوده و بر روي سوكت A يا بعبارتي سوكت 462 نصب مي شود .
تمام پردازنده هاي اين رده 32 بيتي هستند .
تقريبا ميشه گفت كه اين سري با پردازنده هاي Athlon XP از لحاظ فني تفاوت چنداني ندارد .

مقايسه چند پردازنده سمپرون سوكت A :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2.بر اساس معماري AMD64
اين سري نيز براي مقابله با Cleron D عرضه شده و توانسته است سهم قابل قبولي از بازار را در رده پردازنده هاي ارزان قيمت به دست بگيرد .
در ابتدا اين پردازنده بصورت 32 بيتي عرضه ميشد اما تمام ويژگي هاي AMD64 را داشت . بعبارتي ميشد گفت كه يك پردازنده AMD64 است اما فقط 64 بيتي نيست .
اين سري بر روي سوكت 754 سوار مي شوند. اما AMD سري جديد اين پردازنده ها را با توانايي 64 بيتي وارد بازار كرده است .

مقايسه چند پردازنده سمپرون سوكت 754 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راهي براي تشخيص 32 بيتي از 64 بيتي در پردازنده هاي سمپرون :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به شكل ها دقت كنيد .

lopez
19-05-2006, 15:00
به نظر من كه اصلا سمپرون قابل قياس با سلرون هم نيست هم زود ميسوزن وحرارت ايجاد شده شون بالاست وهم اينكه سرعتش به پاي سلرون معمولي هم نميرسه.
سري 64 بيتي اش فقط سوكت 939 ها آتلون هاش به درد ميخوره اونم يه مشكل داره واينكه كشش درقياس با پردازنده هاي Xenon [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينتل بسيار پايين تره ولي از هر جهت اينتل كلا بهتره

fattahi2006
22-05-2006, 23:32
به نظر من كه اصلا سمپرون قابل قياس با سلرون هم نيست هم زود ميسوزن وحرارت ايجاد شده شون بالاست وهم اينكه سرعتش به پاي سلرون معمولي هم نميرسه.
سري 64 بيتي اش فقط سوكت 939 ها آتلون هاش به درد ميخوره اونم يه مشكل داره واينكه كشش درقياس با پردازنده هاي Xenon [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينتل بسيار پايين تره ولي از هر جهت اينتل كلا بهتره
:angry:
عزیزم همهیشه درباره جیزی نظر بده که اطلاعات کامل ازش داشته باشی .......
در ضمن به نظر من مقاله خوبوجالبی بود................

zaza2z
28-05-2006, 00:14
ممنون عزيز

Shahryar_NEO
28-05-2006, 13:05
مرسي ولي اي كاش كمك مي كردي تو تاپيك آخرين مقالات و مقايسات كه مرجع بشه.