PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین کشور برای زندگی و تحصیل به نظر شما کجاست؟

Benyamin100
12-01-2011, 20:50
سلام

بهترین کشور برای زندگی و تحصیل کجاست؟

من نظرم امریکاست چون از همه لحاظ داره حرف اول رو می زنه

شما چی ؟:20:

Pessimist
12-01-2011, 20:56
هر کشوری شرایط خودش رو داره و نمیشه به طور حتم گفت که فلان کشور خوبه یا فلان کشور بده.
مثلا برای حقوق فرانسه بهترین مکان برای درس خوندنه.
برای آخوندی (طلبگی)هم ایران جای مناسبیه.

M A M M U T
12-01-2011, 21:15
من نظرم امریکاست چون از همه لحاظ داره حرف اول رو می زنه

شما چی ؟:20:
امریکا پول می خواد که ما نداریم:دی دانشگاه های آمریکا بسیار گرونه
اما آلمان فوق العاده ارزان و در بعضی ایالت ها مفته!

nikaien
12-01-2011, 22:52
براي زندگي آمريكا ولي به شرطي كه پول خيلي زياد داشته باشي. پول هم كه باشه ديگه نيازي به تحصيل نيست!

princeofpersia_7
13-01-2011, 01:40
مشخصه سوئد...کشوری که به مردمش احترام میذاره..سطح رفاه فوق العاده بالایی داره..امنیتش بسیار خوبه و از احترام بین المللی برخوردار هست و داشتن ویزاش بسیار باعث راحتی مسافرتهاتون میشه..

robert
13-01-2011, 01:49
کشور خوب... چه برای زندگی .... چه برای کار... چه برای تحصیل...چه از نظر زیبایی های طبیعی و چه از نظر سطح فرهنگ و شعور ملی ...

شک نکن ...

کانادا

maziarb
13-01-2011, 02:01
من که خودم امریکا زندگی میکنم ایران رو بهترین جا میدونم، هم از لحاظ رفاه هم آزادی، حقوق انسانی، وضعیت خوب مالی ، دانشگاهها ،تورم، ارتباط خوب با سایر کشورها، سواد مردم، جمعیت مناسب، نبود آلودگی در شهرهای صنعتی، و..... 

Dokhtar_Bache
13-01-2011, 02:02
به نظرمنم آمریکا ویا کانادا خوبه ،استرالیا هم بد نیست
اروپــــــا یکم نژادپرست داره ..یذره خطرناکه :31:
اما خوب اگه پذیرش از دانشگاههای آمریکا بخوای بگیری سر ویزا زیاد معطلی داره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:18::18::42::24::37::16:

میشه جاتو با من عوض کنی ؟ من از اکسیژنهای زیادی هوای طــــــــــهران خسته شدم:33:..ریه هام دیگه کشش نداره..!!
:24::39:

M A M M U T
13-01-2011, 11:52
به نظرم کانادا برای تحصیلات عالی خوبه////
امریکا برا پولدارا خوبه\\\\
شرق اروپا و هند و فیلیپین برا کسایی که فقط مدرک میخوان با پول کم خوبه:دی
اتحادیه اروپا برای افراد متوسط به بالا خوبه.
من یه اطلاعاتی جمع کردم که که از صحت جزئیاتش به طور کامل مطمئن نیستم البته اطلاعات مربوط به 2009 بود.
اولا آمریکا ویزا گرفتن سخته.دوما مخارج زندگی برا ایرانی هایی که اونجا میرن زیاد تر از اروپا ست.باید تافل داشته باشی و iels رو فقط تو برخی کالج های نه چندان بزرگ قبول میکنن.هزینه ی تحصیل حدودا 13 میلیون تا 50 میلیون در دانشگاه ها هست.
اروپا من در مورد آلمان تحقیق کردم.اکثر کالج ها مفت هست.فقط در برخی ایالت ها مثل هامبورگ سالانه 500 یورو و 250 یورو هم به عنوان ناهار و شام و سرویس و اینا دریافت میکنن.در سایر کالج ها فقط 250 یورو دریافت میشه.
برا آلمان رفتن فقط کافیه تو دانشگاه ملی قبول بشی.چه روزانه و چه شبانه.برای تحصیل در کارشناسی، قبولی در آزاد و پیام نور قابل پذیرش نیست.کالج ها به زبان آلمانی برگزار میشه.البته کالج هایی هم هست که به زبان انگلیسی تدریس میشه اما تنوعش کمتره.
برا رشته های فوق لیسانس و دکترا هم مدرک دانشگاه آزاد قابل قبول هست اما باید بفرستین تهران به شورای ارزیابی تحصیلی تا معادلش در آلمان رو براتون در بیارن.در فوق لیسانس و دکترا زبان انگلیسی هم هست اما در مقاطع بالاتر ممکنه برخی دروس به زبان آلمانی برگزار بشه که ممکنه بر به مشکل بخورید.برای تحصیل در کالج های آلمانی زبان باید 600 ساعت دوره ی زبان آلمانی دیده باشید.
اینا رو قبلا خونده بودم و خلاصش کردم اصلا در لینک زیر هست که اطلاعات دقیقی داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شرمنده دوستان ظاهرا لینک دادن به سایر فوروم ها حرام هست.به همین دلیل منبع رو ------ گذاشتن.شرمنده.ولی فروم دانشجو هست خودتون پیدا کنین.:31:

Alireza SM
13-01-2011, 11:57
براي تحصيل قم و نجف بهترين كشورها هستن

guzga
13-01-2011, 11:59
براي تحصيل قم و نجف بهترين كشورها هستن

شهر یا کشور؟؟؟!! :d

Benyamin100
13-01-2011, 12:56
دوستان لطفا تاپیک رو منحرف نکنید
بحث های بیخود تو پروفایلتون

نظرتون در مورد نیوزلند چیه؟

تو کدوم کشور با مهاجران رفتار خوبی دارند
تو آمریکا با کانادا که می دونم رفتار خوبی دارند

mmiladd
13-01-2011, 13:45
شما پول داشته باشي كشور زياد ملاك نيست.. مي توني هر جايي بهترين زندگي رو بكني..!

آسمون همه جا يه رنگه ؛ اگه هم قراره رنگش عوض شه با پوله كه عوض ميشه..!

موفق باشي..

Amirdb
13-01-2011, 14:02
بهترین کشور برای زندگی و تحصیل کجاست؟

واسه زندگی نیمدونم : دی
ولی واسه تحصیل همین ایران خودمون!اصلا برم قابل هضم نیست که کسی که اینجا نیمتونه یه رشته و دانشگاه درست درمون قبول بشه بره اون بر و بتونه تو یه رشته و دانشگاه تاپ موفق باشه !
حالا اگه قبل از انقلاب بود و شرایط مثل الان نبود یه چیزی
مثل شرایط سیاسی مناسب و محدود بودن ظرفیت دانشگاه های اون زمان و اینکه همه نمی تونستند وارد دانشگاه های تاپ بشند اگه یکی میرفت شاید زیاد سخت نبود
ولی الان هم ظرفیت های دانشگاه خوب بیشتر شده هم دانشگاه ها گسترش پیدا کرده و کلی دانشکده جدید تاسیس شده
از طرفی به خاطر وضع فعلی س ی ا س ی اصلا اون بر برای یه ایرانی مناسب نیست !

در هر حال این نظر منه !(ممکنه از نظر خیلی ها درست نباشه)

+
دوست عزیز hjoooker این چه طرز برخورده؟
هر کسی یه سری عقاید داره و واسش محترمه دلیلی نداره که شما بخوای انگ همه چی رو به بقیه بزنی !
همون طور که شما واسه عقایدت احترام قائلی و به نظر خودت درست میاد بقیه دوستان هم عقایدشون رو درست می دونند !

guzga
13-01-2011, 14:31
بچه ها استرالیا واقعا جای خوبی
پناهنده ها هم اوایل که میرن اونجا هیچ مشکلی ندارن:11:

Ssarshar
13-01-2011, 14:33
استراليا رو من هم خيلي دوست دارم ولي شنيدم اقامت سخت ميدن ... بخاطر اينكه جمعيتشون كنترل بشه ...
فرانسه هم جاي مناسبيه ... lyon و پاريس خيلي خوبن واسه اقامت

guzga
13-01-2011, 14:46
مالزی هم جای بدی نیست واسه درس خوندنا

4870x2
13-01-2011, 14:50
مالزی هم جای بدی نیست واسه درس خوندنا
فکر کنم مدرک مالزی چندان به درد نمی خوره
اصلا بگی مدرکت از مالزی هستش بهت می خندن: دی

guzga
13-01-2011, 14:52

یعنی از پیام نورو علمی کاربردی ضایع تره؟:13:

4870x2
13-01-2011, 14:57
یعنی از پیام نورو علمی کاربردی ضایع تره؟
: دی
چه سوال سختی
ولی به نظر من بخوای از این جا فرار کنی (!) انتخاب های بهتری از مالزی میشه کردش
یا اصلا نرو یا برو یه جای خوب:دی

Alireza SM
13-01-2011, 14:58

كي همچين حرفي زده ؟ كلي هند و پاكستاني ميرن اونجا درس ميخونن سطح دانشگاه هاش هم خيلي خوبن

بهترين كشور براي مهاجراني استراليا هست و مهاجرا بدون هيچ مشكل كوچيكي كار و ادامه تحصيل ميتونن بكنن . واقعا بهشت مهاجراست . همه آدم حسابي هاش مهاجر هستن ( اكثرا هم انگليسي )
كانادا راحت تره براي زندگي دائمي ؛ كشور پيشرفته تريه و امكانات زندگي بيشتره و تعداد ايراني هاش هم خيلي بيشتره
آمريكا فقط يه چيز لازم داري و اونهم سرمايست :20: بيخود نيست اسمش رو گذاشتن نظام سرمايه داري ! حتي براي چچيزهاي كوچيك سرمايه لازم داري

hjoooker
13-01-2011, 15:07
یعنی از پیام نورو علمی کاربردی ضایع تره؟:13:
نه ولی کاملا این شکلیه:دانشگاه های انگلستان و فرانسه مثل سوربون دانشگاه تهرانه اما مالزی علمی کاربردی!اما مدرکش بین اللملی!؛(مثل اینجا زیر نظر وزارت علوم به قول معروف:11:)

---------- Post added at 03:07 PM ---------- Previous post was at 03:02 PM ----------

كي همچين حرفي زده ؟ كلي هند و پاكستاني ميرن اونجا درس ميخونن سطح دانشگاه هاش هم خيلي خوبن

بهترين كشور براي مهاجراني استراليا هست و مهاجرا بدون هيچ مشكل كوچيكي كار و ادامه تحصيل ميتونن بكنن . واقعا بهشت مهاجراست . همه آدم حسابي هاش مهاجر هستن ( اكثرا هم انگليسي )
كانادا راحت تره براي زندگي دائمي ؛ كشور پيشرفته تريه و امكانات زندگي بيشتره و تعداد ايراني هاش هم خيلي بيشتره
آمريكا فقط يه چيز لازم داري و اونهم سرمايست :20: بيخود نيست اسمش رو گذاشتن نظام سرمايه داري ! حتي براي چچيزهاي كوچيك سرمايه لازم داري
اخه نوکرتم تو که اطلاعات نداری بیخودی چرا به بچه مردم کانادارو میگی؟دایی من ۱سال پیش کانادا بود اونجا یه بطری اب ۷دلاره!عزیز گرونه!مایه داری برو!الان یکی از دوستام داره میره کانادا رشته گیم بخونه!ا!وعضش توپه اما اونم دیگه از گرونیش گلایه منده:46:

4870x2
13-01-2011, 15:20
من خودم رو آلمان دارم فکر می کنم: دی
فکر کنم اگه درخواست بدم شرایطش رو دارم
ولی خوب 600 ساعت حداقل باید اموزش زیان آلمانی ببینی: دی
کلی باید وقت گذاشت فقط برای کلاس هاش تازه یه امتحان هم باید بدی که حد اقل اندازه یه 3 رقمی کنکور اوردن باید بخونی تا قبول شی: دی

fardinstar
16-01-2011, 18:53
اين كه پرسيدن نداشت داداش ... آمريكا بهترين كشوره و نيويورك بهترين شهره واسه زندگي ... پير هم شدي ميري يه شهر ساكت تر زندگي ميكني (اين آرزو بود ها )

man war
16-01-2011, 19:10
سلام به دوستان

حالا من که زبان بلد نیستم چیکار کنم؟؟؟؟

Pessimist
16-01-2011, 19:36
سلام به دوستان

حالا من که زبان بلد نیستم چیکار کنم؟؟؟؟
خیلی از دانشگاه ها دوره های آموزشی زبان میذارن.جوش نخور عزیزم:11:

Benyamin100
17-01-2011, 23:21
من خودم رو آلمان دارم فکر می کنم: دی
فکر کنم اگه درخواست بدم شرایطش رو دارم
ولی خوب 600 ساعت حداقل باید اموزش زیان آلمانی ببینی: دی
کلی باید وقت گذاشت فقط برای کلاس هاش تازه یه امتحان هم باید بدی که حد اقل اندازه یه 3 رقمی کنکور اوردن باید بخونی تا قبول شی: دی
آلمان رو که من شنیدم رفتار خوبی با ایرانی ها ندارند(مثل رفتار ما با افغانی ها:31:)
نمی دونم این حرف تا چه اندازه درسته

Alitx001
19-01-2011, 20:13
سلام.
اینطور نیست.من تو مونیخ دارم درس میخونم و هرجا میرم با پر رویی میگم ایرانیم،مسلمونم و ...
اما مونیخی ها که خود آلمانها رو هم آدم حساب نمیکنن رفتار بسیار خوبی با من دارم. البته من آلمانی ایرانیم ولی پدر و مادرم ایرانین.
اگر دنبال اینی که بیای دانشگاه تو آلمان و درس نخونی بهترین جا ایرانه ولی اگه دنبال علم و مدرک معتبری بیا اینجا.
دانشگاه ما با 12 رشته در دنیا رتبه 50ام را دارد.
:11:

bahador2009
21-01-2011, 14:51
سلام.
اینطور نیست.من تو مونیخ دارم درس میخونم و هرجا میرم با پر رویی میگم ایرانیم،مسلمونم و ...
اما مونیخی ها که خود آلمانها رو هم آدم حساب نمیکنن رفتار بسیار خوبی با من دارم. البته من آلمانی ایرانیم ولی پدر و مادرم ایرانین.
اگر دنبال اینی که بیای دانشگاه تو آلمان و درس نخونی بهترین جا ایرانه ولی اگه دنبال علم و مدرک معتبری بیا اینجا.
دانشگاه ما با 12 رشته در دنیا رتبه 50ام را دارد.
:11:
دانشگاه شما کدوم دانشگاه هست و رشته ی شما چیه ؟
من خودم فکر میکنم که بهترین کشور برای ادامه تحصیل آمریکاست ، چون آینده شغلی خیلی بهتری داره و تبعیض نژادی توش نیست و مدمشم خیلی خون گرمم (نه مثل آلمانیا )

Alireza SM
21-01-2011, 15:39
اخه نوکرتم تو که اطلاعات نداری بیخودی چرا به بچه مردم کانادارو میگی؟دایی من ۱سال پیش کانادا بود اونجا یه بطری اب ۷دلاره!عزیز گرونه!مایه داری برو!الان یکی از دوستام داره میره کانادا رشته گیم بخونه!ا!وعضش توپه اما اونم دیگه از گرونیش گلایه منده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولا شما به داييتون سلام برسون بهش بگو اگه آدرس فروشگاهي كه بهترين آب معدني بسته اي 4 ليتري رو 3.5 دلار ميخواد من آدرسش رو بهش بدم ( البته تو شهر تورونتو ) .
خودتون هم اگه اطلاعات ندارين بيخودي وسط حرف بقيه نپرين كه كار بديه .
هنوز فرصت نكردم تعداد دفعاتي كه مهر ويزاي كانادا رو پاسپورتم خورده رو بشمارم ولي تا جايي كه يادم مياد گوشت و آب و روغن و برنج و اينچيزا اونجا با ايران برابر بودن ( 2 سال پيش ) ولي اينجا تورم و گروني باعث شد افزايش چندبرابري داشته باشن ولي اونجا همينطوره .
در ضمن ؛ رشته هاي تحصيلي درست و حسابي همشون درآمد بالاي 3000 دلار دارن و هرچقدر هم ماليات سنگين بدن و موقع خريد هرچيزي ه ماليت بدن باز هم گروني براشون معني نداره .

speringer
13-03-2011, 02:17
امریکا پول می خواد که ما نداریم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانشگاه های آمریکا بسیار گرونه
اما آلمان فوق العاده ارزان و در بعضی ایالت ها مفته!

آلمان هم گرونه به نظر من سوئد بهتره چون دانشگاهش مجانی نیاز به شهریه نداره

zonex
19-03-2011, 00:02
با سلام
بابا به خدا آمريكا فقط يه كشور هستش كه پر از بي قانوني هستش ببين مكزيكهاي نو آمريكا هر كار ميكنه از دزد بگري تا خريد انسان شما فقط براي ادامه تحصيل بايد از قاره امريكا بيا بيرون فقط اروپا يا سوئد يا نورژ يا المان هستش اگه كسي تو زبان تركيه بلد باشه ميتوانه تو المان زندگي كن نورژ هم بهترين قوانين رو داره تو دنيا داره اگه منظور شما اين هستش كه بده تحصيل تو اون كشور زندگي كني بهترين گزينه آلمان هستش

avator20002000
26-03-2011, 13:56
دوستان عزیز امریکا برای کسی که پاش رسیده اونجا رفته امریکایی شده عالیه چون تقریبا براش مفته.برای کسی که از اینجا می ره پولش زیاده.حالا فکر نکنید همون پذیرشم ساده میدن از اینجا.اصلا ببین داش من هر کدم از این کشورای غربی پا داد پاشو برو.چیکار داری کدوم بهتره.مگه انتخابیه که این نظر سنجی رو گذاشتی؟!!!

t.sunami
26-03-2011, 20:00
کشور سوئد و سوییس چطوره؟؟

میزان هزینه برای تحصیل سالانه چقدر میفته برای دوره ارشد؟؟

ایا مدرک دانشگاه ازاد رو هم میپذیرند؟؟

اصلا شرایط پذیرشش چطوریه؟

Electronic-Arts
26-03-2011, 20:04
دوستان عزیز امریکا برای کسی که پاش رسیده اونجا رفته امریکایی شده عالیه چون تقریبا براش مفته.برای کسی که از اینجا می ره پولش زیاده.حالا فکر نکنید همون پذیرشم ساده میدن از اینجا.اصلا ببین داش من هر کدم از این کشورای غربی پا داد پاشو برو.چیکار داری کدوم بهتره.مگه انتخابیه که این نظر سنجی رو گذاشتی؟!!!
با این قسمت حرفت کاملا موافقم و این طور که به نظر میرسه این تاپیک هم سرکاریه و الکی ایجاد شده بنابراین هرچه سریعتر بسته بشه بهتره