PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Language Bar در Taskbar ویندوز 7 نمایش داده نمیشه. چه کنم؟

Reza_Sadeghi
12-01-2011, 03:57
توی ویندوز 7 مثل همه کاربران فارسی زبان از دو زبان English و Persian استفاده می کنم.
همیشه منوی Language در Taskbar کنار ساعت ویندوز وجود داشت و زبان جاری رو نشون میداد.
اما الان مدتی هست که اون Language Bar که با حروف EN یا FA ظاهر بود دیگه دیده نمیشه.
زبان رو با کلیدهای Shortcut می تونم تغییر بدم اما نیاز هست که همیشه نیم نگاهی به اون Language Bar داشته باشم.
از Control Panel گزینه Region and Language برای ظاهر کردن دوباره اش اقدام کردم.
اون گزینه های مربوطه رو علامت دار کردم یا علامتش رو برداشتم. حتی زبان فارسی رو حذف و دوباره Add کردم.
اما همچنان Langauge Bar با وجود اینکه تیک مربوط به نمایش اش در Region and Language فعال هست اما باز هم نمایش داده نمیشه.

راهکار چیست؟
چه کنم؟

Mohammad King
12-01-2011, 10:23
مسير زير را طي کنيد

start/control panel / region and language /keyboards and languages /change keyboards /language bar

بعد تيک گزينه زير را فعال کنيد

show additional language bar icon in the taskbar

در آخر کار هم بر روي ok کليک کنيد

بعد

روی نوار استارت کلیک راست کنید بعد برید به toolbars بعد language toolbar رو بزنید

Reza_Sadeghi
12-01-2011, 17:35
مسير زير را طي کنيد

start/control panel / region and language /keyboards and languages /change keyboards /language bar

بعد تيک گزينه زير را فعال کنيدshow additional language bar icon in the taskbar

در آخر کار هم بر روي ok کليک کنيد
بعد روی نوار استارت کلیک راست کنید بعد برید به toolbars بعد language toolbar رو بزنید

دقیقا همین مسیر رو طی کردم و همین کاری رو که گفتید انجام دادم.
علاوه بر Show Additional Language Bar Icons in Taskbar سایر گزینه ها از جمله Docked in Taskbar یا Roating in Desktop و هر چی اونجا بود رو تست کردم.
فعال یا غیرفعال شون کردم.
سیستم رو Restart کردم.
اما Language Bar به شکل یک مربع با حروف EN و FA ظاهر نشد که نشد.

با کلیک راست کردن روی Taskbar و سپس گزینه Toolbar فقط این گزینه ها وجود دارند :
Address
Links
Tablet PC Input Panel
Desktop
بعدش هم گزینه New Toolbar که با یک خط از گزینه های قبلی جدا شده.

نمی دونم Language Bar چرا نیست.
الان با استفاده از ALT+SHift می تونم زبان رو فارسی و انگلیسی کنم اما اون آیکون EN/FA وجود نداره.

Reza_Sadeghi
12-01-2011, 23:01
با سپاس از Mohammad King عزیز که راهنمایی کردند.
راه حل این مشکل عجیب رو پیدا کردم.

اولین راه حل این بود که در فضای خالی از Taskbar کلیک راست کنم و از قسمت Toolbars گزینه Language Bar رو انتخاب کنم.
من این کار رو چند بار امتحان کردم اما نشد. چنین گزینه ای اصلا در اونجا وجود نداشت.

راه حل دوم این بود که از مسیر زیر :
Control Panel-->Region and Language-->Keyboard and Languages-->Change Keyboards-->Language Bar-
یکی از گزینه های Docking in the Taskbar یا Roating on Desktop رو فعال کنم.
هر دو رو امتحان کردم. سیستم رو Restart کردم. اما با وجود فعال بودن Docking in the Taskbar اما باز هم هیچ Language Bar ای (همون مربع EN/FA) در نوار وظیفه کنار ساعت مشاهده نکردم.
ضمنا مطمئن بودم که هر دو زبان English و Persian رو در قسمت Installed Languages نصب کرده ام.

ناگفته نماند مسیر بالا با تایپ عبارت region در کادر Search در منوی Start ویندوز 7 هم قابل اجرا است.

راه حل سوم و نهایی که موفقیت آمیز بود اینکه :
متوجه شدم Service مربوط به Language Bar که همیشه موقع Start ویندوز در پس زمینه همراه با سایر Service های ویندوز اجرا می شود، در منوی StartUp از System Configuration ام وجود نداره. (وجود داشته اما با نصب نرم افزار جانبی و عدم دقت

اینجانب حذف شده) برنامه System Configuration با تایپ عبارت msconfig در منوی RUN قابل اجرا است.
نام این سرویس که مربوط به Language Bar ویندوز ها است CTFMON.exe است.

برای دوباره فعال کردنش این کارو کردم :
از داخل رجیستری ویندوز (تایپ عبارت regedit در منوی RUN ) این مسیر رو طی کردم :

HKEY_Local_Machine\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RUN

با کلیک راست کردن و گزینه New یک کلید رشته ای (String Key) ایجاد کردم با نام CTFMON ایجاد کردم.
مقدارش رو هم عینا نوشتم :
"ctfmon"="CTFMON.EXE"

بعدش هم رجیستری رو بستم و سیستم رو Restart کردم.
حالا Langauge Bar دوباره کنار ساعت ام ظاهر شده و با کلیک راست کردن و گزینه Toolbar می تونم ببینمش در حالی که قبلا چنین گزینه ای نبود.

اشتباهی که انجام داده بودم نصب نرم افزاری جهت ویرایش فایل هایی بود که در منوی startup ویندوز وجود داشتند. سعی داشتم با حذف بعضی از اون فایل هایی که نمی شناختم سرعت بالا اومدن ویندوز رو به حداکثر برسونم.
فایل ctfmon برام ناشناخته بود. بنابراین تیک فعال بودنش رو بداشته بودم و نرم افزار هم به طور خودکار اون رو حذف کرده بود و دیگه از وجودش خبر نداشتم.
تا اینکه با کلی پرس و جو راه حل این مشکل رو در sysprobs دیدم.
متشکرم.

fonun
24-10-2011, 10:00
سلام مال من حتی با این تنظیمات فارسی نمیشه دیگه نمیدونم چیکار کنم
لطفا کمک کنید

nazanin1991
30-07-2014, 22:25
سلاااااااام

من هم همین مشکلو داشتم با تغییرات ریجستری درست شد
ولی باهر بار اجرا شدن ویندوز string value از ریجستری پاک میشه و مربع تغییر زبان حذف میشه
نمیدونم چی کار کنم ؟؟:(
وقتی این مربع نباشه و ctfmon از ریجستری پاک میشه مرورگرم هنگ میکنه موقع تغییر زبان:(
ممنون میشم راهنماییم کنین!