PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر شما در مورد این تبلت ها چیه؟؟

s4lish
11-01-2011, 14:01
من این پستو توی قسمت تبلت ها زدم ولی هیچکی اصلا اونجا نرفته بود انگار...

دوستااااااااان بعد از ماه ها صبر و انتظار و انتظار و انظار اخر این تبلت ها راهی بازار شدن ولی اینقدر که مختلف و ویژگی و معایب و اینا دارن من کلا گیج و منگ شدم.....

اول می خواستم گالکسی تب بگیرم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما بعدش که تحقیق کردم فهمیدم تبلت اسوس ای پی 121 با پردازنده و قوی و سیستم عامل ویندوز 7 یه چیز دیگست...جدا که عالیه..

اما باز هم تحقیق کردم و فهمیدم این تبلت یه معایبی داره مانند ساپورت نکردن خوب ویندوز روی این تبلت و گرم شدن اون به دلیل سخت افزار قوی و صفحه نمایش ضعیفش(در مورد حسگر لمسی)....همینطور عمر باتریش هم بنظر زیاد نرسه.
پس باز هم تحقیق و تحقیق کردم که چشم به تبلت زیبا و خوب موتورولا زوم افتاد که سیستم عامل جدید آندوید هم داره..

اما من تا حالا با سیستم عامل آندروید کار نکردم..می خواستم بدونم معایبش چیه..مخصوصا تو صفحات اینترنت...سایت های فارسی رو ساپورت می کنه یا نه!؟؟.....برنامه هاش چطوری؟/ و اینکه چه فرمت های تصویری رو ساپورت می کنه؟؟

حالا از همه اینا گذشته باز هم که نگا می کنم تبلت های جدیده دیگه ای تو راهن...
مثل :

آپد 2
برای اینکه نمی دونم آیپد 2 اصلا چه شکلیه عکسی ازش نداشتم همین عکسه هم کفاف می کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا گالکسیه 2...

اونم بیخیال عکسش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فرقی با نمونه یکش نداره فقط صفحش بزرگتره و سیستم عاملش جدیدتر می شه بنظرم....

حالا جدا من نمی دونممممممممممممممممم چکااااااااار کنم....واقعا تو بد شرایطی گیرکردم.....نظر شما چیه دوستان؟؟

فقط یه سوال دیگه هم داشتم در مورد این تبلت موتورولا..

کسی می دونه که این تبلتٍ EDGE ساپورت می کنه یا نه فقط 3G 4G ساپورت می کنه؟؟..

تو این کشور عزیزمان ایران با این سطح تکنولوژی انتظاری بیشتر از این سوال نداشته باشید فهلا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooriya_hp
11-01-2011, 14:22
تبلت ها هنوز خوب جا نی افتادن و راه درازی رو پیش گرفتن .....

از نظر من اگه عجله ندارید کمی صبر کنید ......

به هر حال هر کدومشون مشکلات خاص خودشون رو دارند ....

اما من شخصا : i pad رو می پسندم .....

موفق باشید

s4lish
11-01-2011, 14:58
من با این آیپد که الان تو بازاره اصلا حال نمی کنم...نه پردازنده درست حسابی داره ، سیستم عاملشم که زیاد حال نمیده..قابلیت مولتی تسکینگ هم که نداره......یو اس بی هم نداره دوربین نداره...سیم کارت خور نداره...فلش تو نت قابلیتشو نداره....والا فکر کنم شما فقط با اپل بودنش و عمر باتریش حال می کنید نه با امکاناتش خداوکیلی....:31:..

اما بابت نظرتون خیلی ممنوم:46::11:

pooriya_hp
11-01-2011, 15:49
من با این آیپد که الان تو بازاره اصلا حال نمی کنم...نه پردازنده درست حسابی داره ، سیستم عاملشم که زیاد حال نمیده..قابلیت مولتی تسکینگ هم که نداره......یو اس بی هم نداره دوربین نداره...سیم کارت خور نداره...فلش تو نت قابلیتشو نداره....والا فکر کنم شما فقط با اپل بودنش و عمر باتریش حال می کنید نه با امکاناتش خداوکیلی....:31:..

اما بابت نظرتون خیلی ممنوم:46::11:
گفتم باید صبر کنی تا تبلت ها تکامل پیدا کنند الان هشمون یکسری مشکلات دارند ....

i pad هم نظر شخصی بنده بود .....

موفق باشید

H@mid-Vista
11-01-2011, 16:41
امسال سال سال تبلتها خواهد و به نظر من كلا" نت بوكها جمع خواهند شد.
البته بازار نوت بوكها هم محدودتر خواهد شد.
شك نكنید كه اندروید با تبلتهایی خوب خواهد آمد.
به نظر من از اوایل اسفند نمونه های مناسبی در رنج 350 تا 1100 تومن در ایران خواهید دید كه همه سلایق و بودجه ها را تامین كنه

به نظر من موتورولا اكسوم از اندرویدها و ای پد 2 گزینه های خوبی هستند برای رنج گرون
و مدلهایی كه لنوو و ایسوس با قیمت 350 تا 450 تومن عرضه خواهند كرد نمنونه های خوبی برای رنج پایین خواهند بود.

s4lish
11-01-2011, 18:14
من شخصا دنبال یه تبلت ویندوزی می گشتم که لااقل بتونم کارای معلومیمو هم انجام بدم ..برنامه های مخصوص من ویژوال استودیو و sql هستن....ولی وبندوز 7 روی تبلت جواب نمی ده...اگه که من همون اسوز رو بگیرم بعدش منتظر ویندوز 8 بشم و اونو روش نصب کنم ..
نظرتون چیه؟؟

---------- Post added at 06:11 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

گفتم باید صبر کنی تا تبلت ها تکامل پیدا کنند الان هشمون یکسری مشکلات دارند ....

i pad هم نظر شخصی بنده بود .....

موفق باشید

خواهش می کنم....
ولی من الان 1 سال صبر کردم والاااا...:19:
همینجوری بخوام صبر کنم تا عمر دارم باید صبر کنم:31:

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

امسال سال سال تبلتها خواهد و به نظر من كلا" نت بوكها جمع خواهند شد.
البته بازار نوت بوكها هم محدودتر خواهد شد.
شك نكنید كه اندروید با تبلتهایی خوب خواهد آمد.
به نظر من از اوایل اسفند نمونه های مناسبی در رنج 350 تا 1100 تومن در ایران خواهید دید كه همه سلایق و بودجه ها را تامین كنه

به نظر من موتورولا اكسوم از اندرویدها و ای پد 2 گزینه های خوبی هستند برای رنج گرون
و مدلهایی كه لنوو و ایسوس با قیمت 350 تا 450 تومن عرضه خواهند كرد نمنونه های خوبی برای رنج پایین خواهند بود.

آخه من نمی دونم آندروید زبان فارسی رو خوب ساپورت می کنه یا نه....

pooriya_hp
11-01-2011, 18:28
خواهش می کنم....
ولی من الان 1 سال صبر کردم والاااا...:19:
همینجوری بخوام صبر کنم تا عمر دارم باید صبر کنم:31:

من جای شما بودم کمی صبر می کردم ......

موفق باشی

hamed_9192
11-01-2011, 23:17
---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

آخه من نمی دونم آندروید زبان فارسی رو خوب ساپورت می کنه یا نه....[/QUOTE]

با سلام

ببخشید اگه وسط بحث تون وارد میشم!
بله ساپورت میکنه و مشکلی نداره
این مشکل بیشتر در مرورگر های گوشی هایی با سیستم عامل آندروید هستش
که به راحتی حل میشه.
درضمن بهتره که فونت فارسی رو هم داشته باشید
تنضیمات برای مرورگر
Browser - > Touch 'Menu' - > Touch "More'->Select "Settings"-> Touch 'Text encoding'-> Select UTF-8.

fujin
11-01-2011, 23:35
تبلت نساختند که جای لپتاب رو بگیره .. پس زیاد دنبال یو اس بی و نصب برنامه های سنگین روش نباش ... سیستم عامل ویندوز هم روش میگن هست فقط برای دهن پر کردن هست و به نظر من اصلا برای تبلت و تاچ ویندوز مناسب نیست ...
تمام برنامه ها و بازی های ویندوزی برای موس و کیبرد ساخته شدند نه تاچ ... برای همین قطعا در کار کردن با تبلت ویندوزی دچار مشکل میشی ....

به نظر من تبلت در درجه اول باید شارژ خوبی نگهداره و سبک و قابل حمل باشه و فکر نکنم توی تبلتهای ویندوزی همچین چیزی پیدا کنید ... ویندوز بسیار پر مصرف هست ...

پس اگر میخوایی کمی SQL و برنامه نویسی کنی قطفا تبلت به دردت نمیخوره ...

به نظر من تبلت باید سیستم عامل کم مصرف با پشتیبانی قوی داشته باشه تا نیاز های سبک و ضروری شما رو به واسطه برنامه های خودش بر طرف کنه .... پس تبلت یا آندویید بگیر تا اپل ... اپل از نظر من در حال حاضر بهترینه .. یاد باشه تبلت برای جایگزینی لپتاب نیست و با لپتاپ مقایسه نمیشه

s4lish
16-01-2011, 12:32
پس به نظر شما تبلت بیشتر کاربردش اینترنت و موزیک و فیلم و کتاب خوان الکتربکی و اینچیزا رو داره ....
اگه کاربرد دیگه هست اضافه کنید....
پس بنظر شما صرف هزینه بیشتر از 600 تومن مقرون به صرفه هست یا نه؟؟..

درسته که تبلت ویندوزی اصلا جوابگو نیست ولی اگر که یه کیبورد بلوتوثی در اختیار داشته باشیم می تونیم خیلی از کارهایمان مثل ساخت سند انجام بدیم...با اومدن ویندوز 8 که صفحه تاچ رو به خوبی ساپورت می کنه دیگه فکر نکنم مشکل زیادی داشته باشیم.

اما در مورد باتری بنظرم 5 ساعت یا بهتر 6 ساعت باتریه تبلت دووم بیاره باسه من کافیه..

آقایون لااقل یکی از کارامونو بتونیم توش انجام بدیم که فردا ازش بیهوده استفاده نکنیم باباا:31:

با این احوالات من به شخصه اسوز ep121 رو بیشتر از همه پسندیدم..

اینم امتیازیه که ویندوز 7 به این تبلت داده

این وسیله هم می تونه تبلت باشه هم لپتاپ.......البته قیمت 1 ملییونیش یکم زیاده اما همین خیلی از کارای من مثل برنامه های تخصصیم و کتاب خوان پی دی اف و اینترنت و سیم کارت و اینچیزا رو که داره حل می کنه.....

farzaneh*f
16-01-2011, 12:48
تبلت نساختند که جای لپتاب رو بگیره .. پس زیاد دنبال یو اس بی و نصب برنامه های سنگین روش نباش ... سیستم عامل ویندوز هم روش میگن هست فقط برای دهن پر کردن هست و به نظر من اصلا برای تبلت و تاچ ویندوز مناسب نیست ...
تمام برنامه ها و بازی های ویندوزی برای موس و کیبرد ساخته شدند نه تاچ ... برای همین قطعا در کار کردن با تبلت ویندوزی دچار مشکل میشی ....

به نظر من تبلت در درجه اول باید شارژ خوبی نگهداره و سبک و قابل حمل باشه و فکر نکنم توی تبلتهای ویندوزی همچین چیزی پیدا کنید ... ویندوز بسیار پر مصرف هست ...

پس اگر میخوایی کمی SQL و برنامه نویسی کنی قطفا تبلت به دردت نمیخوره ...

به نظر من تبلت باید سیستم عامل کم مصرف با پشتیبانی قوی داشته باشه تا نیاز های سبک و ضروری شما رو به واسطه برنامه های خودش بر طرف کنه .... پس تبلت یا آندویید بگیر تا اپل ... اپل از نظر من در حال حاضر بهترینه .. یاد باشه تبلت برای جایگزینی لپتاب نیست و با لپتاپ مقایسه نمیشه

ببخشید این نیازهای سبک و ضروری کدوما هستن؟؟ نت ، موزیک ، فیلم و ... ؟؟ خب مشکل اینا رو که با اکثر گوشی های جدیدم می شه حل کرد !!! یعنی به جز اندازه شون مزیت دیگه ای نسبت به گوشی موبایل ندارن؟؟؟ (ببخشید اگه سوالم یه کم مبتدیه:20:)

s4lish
16-01-2011, 12:53
یه چیز جالب که الان از تو سایت خو همین تبلت فهمیدم....
یه مدل دیگه از همین تبلت هست که مشخصاتش پائین تره و اما کیبورش یه باتری درونی داخل خودش داره که می تونه تا 16 ساعت تبلتو روشن نگه داره...اینم چیز جالبی بوود.

مشخصات کاملش

EeePad Transformer Price: $399-$699

Eee Transformer Specs:

10.1-inch
Android 3.0
dual-core Tegra 2 processor
1280 x 800 IPS display
680 grams weight
12.9 mm thick
memory 512mb/1gb
storage 16gb/32gb/64gb eMMC
two onboard cameras: one 1.2 MP Video Camera on the front, and 5 MP auto-focus LED flash camera on the back
Wireless N
Bluetooth 2.1
mini HDMI
USB
2 in 1 audio jack (headphone/mic-in)
1 internal microphone
stereo speakers
built in card reader
optional dock has an integrated battery that will keep the tablet running for 16 hours on a charge
8 hour battery life without using dock

دوستان هرکی اطلاعات کاملی در مورد این سری تبلت ها می خواد پس یه سر به این سایت بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

s4lish
16-01-2011, 13:01
ببخشید این نیازهای سبک و ضروری کدوما هستن؟؟ نت ، موزیک ، فیلم و ... ؟؟ خب مشکل اینا رو که با اکثر گوشی های جدیدم می شه حل کرد !!! یعنی به جز اندازه شون مزیت دیگه ای نسبت به گوشی موبایل ندارن؟؟؟ (ببخشید اگه سوالم یه کم مبتدیه:20:)

دقیقا منم منظورم همینه...من نمی دونم تو یه سیستم عامل آندورید چه کاری می شه کرد که باید اون همه پولشو بدم...می رم یه موبایل HTC hd2 یا سامسونگ نکسون می خرم خب همون کارارو باسم انجام می دن خیلی هم تمیز....
یکم واقع بینانه به موضوع بنگریم می فهمیم تبلت ها باید یه مزیتی بیشتر از لپ تاپ ها داشته باشن..البته من بازی کردن رو مزیت نمی دونم...اما ویندوزی که روی تبلت نصب شده باشه امکانات وسیعی در اختیارمون قرار می ده.
اگه مشکل برنامه ها و اینچیزا هستن که اونم به زودی سریع شرکتها نرم افزار های تاچ ساپورت تولید می کنن..

farzaneh*f
16-01-2011, 13:55
آی پد2 چه فرقی قراره داشته باشی با قبلیا ؟!:46:

pooriya_hp
16-01-2011, 14:53
فعلا که رونمایی نشده .......

باید صبر کنیم تا رونمایی بشه ....

اما به احتمال زیاد:: usb و webcam داره ...

s4lish
16-01-2011, 20:27
این ویژگی های آیپد 2 هست که تو یه سایت اینترنتی پیدا کردم.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد پورت یواس بی وجود نداره اما دوربینش تضمینیه :46:

pad 2 release date

Ipad 2 release will also bring many differences between the first iPad and iPad

.
For example iPad 2 has only 7″ screen, but the original iPad has almost 10″ screen.
Ipad 2 will have a better and clearer resolution.
Ipad 2 will have a video camera and similar to Apple Face Time app.
Ipad 2 will also have the same functions as the first iPad.
The dimensions, other than the display size, have not yet been released, nor the official iPad 2 release date.
However, Apple will have between 400,000 to 600,000 units on the iPad 2 release date ready for the shoppers. The price on the iPad 2 release date was not released yet, let`s hope for low $400 since the screen is smaller, but honestly I doubt that. The first iPad was sold at starting at $499

There are also rumors that iPad 2 will have a camera

iPad2 Release date is between February and June 2011

s4lish
16-01-2011, 20:35
اینم یه تفسیر جالب از آیپد 2 :31:

behnam1640
19-01-2011, 01:07
شرکت کره ای cowon یه تبلت با ویندوز 7 سال 2011 وارد بازار میکنه که ایرانم میاد (تو نمایشگاه دیده بودم) من منتظرم تا بیاد اونو بگیرم
d:\cowonw2.jpg

behnam1640
19-01-2011, 01:08
file:///D:/cowonw2.jpg

s4lish
20-01-2011, 00:49
file:///D:/cowonw2.jpg

سپاسگذارم...

خدایی ناکرده این عکسو مستقیم از ویندوزت ننداختی اینجا که:31:

mhadishirani
20-01-2011, 15:22
این ویژگی های آیپد 2 هست که تو یه سایت اینترنتی پیدا کردم.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد پورت یواس بی وجود نداره اما دوربینش تضمینیه :46:

pad 2 release date

Ipad 2 release will also bring many differences between the first iPad and iPad

.
For example iPad 2 has only 7″ screen, but the original iPad has almost 10″ screen.
Ipad 2 will have a better and clearer resolution.
Ipad 2 will have a video camera and similar to Apple Face Time app.
Ipad 2 will also have the same functions as the first iPad.
The dimensions, other than the display size, have not yet been released, nor the official iPad 2 release date.
However, Apple will have between 400,000 to 600,000 units on the iPad 2 release date ready for the shoppers. The price on the iPad 2 release date was not released yet, let`s hope for low $400 since the screen is smaller, but honestly I doubt that. The first iPad was sold at starting at $499

There are also rumors that iPad 2 will have a camera

iPad2 Release date is between February and June 2011
پیشنهاد من آیپد یا آیپد 2 هست.
سیستم عامل ios واقعا عالیه و کار راه اندازه. برنامه هاش زیاده(مولتی تسک رو هم ورژن جدید ios ساپورت میکنه).تنها مشکل آیپد وزنشه که خیلی زیاده.
ipad 2 هم خیلی امکانات زیادی داره. از جمله سی پی یو یه 2 هسته ای و سیستم عامل mac os x و خیلی امکانات دیگه
پ.ن: راستی با نرم افزار فرش اپل فلش رو پشتیبانی میکنه(همون فلش آندروید هست که پورت شده)
پ.ن 2: اگه نیازی به صفحه ی نمایش بزرگ نداریم فکر منک آیپاد براتون بهتر باشه چون تمامی قابلیت های آیپد + یه سری قابلیت اضافه رو داره

SMSK
20-01-2011, 15:33
نمی دونم خبر دارید یا نه موتورلا یک تبلت جدید زده چند روز پیش رو نمایی کرده و گفته تا کمتر از سه ماه دیگه وارد بازارهای جهانی میشه
امکاناتش فوق العاده هست و اصلآ قابل مقایسه با اپل نیست !

تبلت Xoom ساخت موتورولا که به سیستم عامل اندروئید مجهز است، با نمایشگر لمسی 10 اینچی و قابلیتهای منحصربه فرد خود، به عنوان بهترین محصول نمایشگاه سی‌ای‌اس و رقیب سرسخت آی.پد اپل نتخاب شد.

این محصول یکی از جدی‌ترین رقبای آی‌پد تلقی‌ می‌شود و به اعتقاد کارشناسان از بعضی جهات حتی از آن هم بهتر است.

به گزارش سی نت،این تبلت مجهز به دو دوربین در جلو و عقب خود است که یکی از آن‌ها قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت HD را دارد، در حالی که تبلت‌های آی‌پد از این قابلیت برخوردار نیستند. هم‌چنین Xoom در مقایسه با آی‌پد دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر و رزولوشن بهتری است و از آدوبی فلش هم پشتیبانی می‌کند.

این اولین دستگاهی است که از آخرین نسخه سیستم عامل گوگل اندروید با نام هانی‌کامب بهره می‌گیرد. این سیستم عامل از قابلیت چندکاری (multitasking) پشتیبانی کرده و دارای ویژگی‌هایی است که به طور خاص برای کار کردن با تبلت‌ها طراحی شده‌اند.

سانجای جها مدیر Motorola Mobility در نمایشگاه سی‌ای‌اس اعلام کرد که این وسیله در سه ماهه اول سال 2011 با پشتیبانی از شبکه‌های 3G عرضه خواهند شد. البته Xoom ها قابلیت ارتقا به شبکه‌های 4G را هم خواهند داشت.

جها در مورد پیش‌بینی خود از موفقیت Xoom در بازار گفت: به نظر من این محصول یکی از جدی‌ترین رقبا در میان تبلت‌ها به شمار خواهد آمد.

این تبتل مجهز به پردازنده دو هسته‌ای است که هر هسته یک گیگاهرتز قدرت دارد. صفحه نمایش 10.1 اینچی آن دارای کیفیت تصویر 1280 در 800 است که هم در اندازه و هم در کیفیت از آی‌پد بهتر است.

شرکت موتورولا به تازگی به دو شرکت مجزا با عناوین Motorola Mobility Holdings و Motorola Solutions تقسیم شده است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

s4lish
21-01-2011, 18:40
نمی دونم خبر دارید یا نه موتورلا یک تبلت جدید زده چند روز پیش رو نمایی کرده و گفته تا کمتر از سه ماه دیگه وارد بازارهای جهانی میشه
امکاناتش فوق العاده هست و اصلآ قابل مقایسه با اپل نیست !

تبلت Xoom ساخت موتورولا که به سیستم عامل اندروئید مجهز است، با نمایشگر لمسی 10 اینچی و قابلیتهای منحصربه فرد خود، به عنوان بهترین محصول نمایشگاه سی‌ای‌اس و رقیب سرسخت آی.پد اپل نتخاب شد.

این محصول یکی از جدی‌ترین رقبای آی‌پد تلقی‌ می‌شود و به اعتقاد کارشناسان از بعضی جهات حتی از آن هم بهتر است.

به گزارش سی نت،این تبلت مجهز به دو دوربین در جلو و عقب خود است که یکی از آن‌ها قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت HD را دارد، در حالی که تبلت‌های آی‌پد از این قابلیت برخوردار نیستند. هم‌چنین Xoom در مقایسه با آی‌پد دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر و رزولوشن بهتری است و از آدوبی فلش هم پشتیبانی می‌کند.

این اولین دستگاهی است که از آخرین نسخه سیستم عامل گوگل اندروید با نام هانی‌کامب بهره می‌گیرد. این سیستم عامل از قابلیت چندکاری (multitasking) پشتیبانی کرده و دارای ویژگی‌هایی است که به طور خاص برای کار کردن با تبلت‌ها طراحی شده‌اند.

سانجای جها مدیر Motorola Mobility در نمایشگاه سی‌ای‌اس اعلام کرد که این وسیله در سه ماهه اول سال 2011 با پشتیبانی از شبکه‌های 3G عرضه خواهند شد. البته Xoom ها قابلیت ارتقا به شبکه‌های 4G را هم خواهند داشت.

جها در مورد پیش‌بینی خود از موفقیت Xoom در بازار گفت: به نظر من این محصول یکی از جدی‌ترین رقبا در میان تبلت‌ها به شمار خواهد آمد.

این تبتل مجهز به پردازنده دو هسته‌ای است که هر هسته یک گیگاهرتز قدرت دارد. صفحه نمایش 10.1 اینچی آن دارای کیفیت تصویر 1280 در 800 است که هم در اندازه و هم در کیفیت از آی‌پد بهتر است.

شرکت موتورولا به تازگی به دو شرکت مجزا با عناوین Motorola Mobility Holdings و Motorola Solutions تقسیم شده است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

خیلی ممنون دوست عزیز...پست اولمو می دیدی تو کف همین تبلت هم موندم....:31:

خداوکیلی موتورولا هم امسال ترکوند..یه گوشی موبایل معرفی که که پیشرفته ترین اسمارت فون دنیا رو ساخته.