PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا Restor Point ذخیره نمیشه ؟

FAR_FA
11-01-2011, 00:39
سلام

من هر بار که یه Restor Point میسازم ، روز بعد یا بعد از خاموش و روشن کردن سیستم ، System Restorذخیره شده حذف میشه . چرا اینطوریه ؟ حتی پیغام The restore point was created successfully هم میاد و ذخیره شدن رو تایید میکنه . ( آنتی ویروسم همیشه بروزه )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

==

ممنون

ebicross
11-01-2011, 23:01
شاید نرم افزار بهینه سازی دارید که این فایلها رو حذف میکنه.

طبق گفته ی مایکروسافت ممکنه درایو شما حجمش زیاد باشه و فضای خالی کمی داشته باشه. در این صورت همین مشکلی که برای شما ایجاد شده بوجود میاد.

اگر فضای خالی دارید بهتره یک بار System Restore رو خاموش (سیستم را ریست) و دوباره روشن کنید. اگر مشکلی باشه باید رفع شه.

FAR_FA
12-01-2011, 00:04
در مورد نرم افزار بهینه که گفتید درسته دوتا دارم . در مورد فضای خالی ، حدود 35 گیگ فقط درایو ویندوزه .
همین حالا خاموش و روشن میکنم ببینم درست میشه یا نه .
ممنون

FAR_FA
12-01-2011, 17:28
سلام

System Restore رو خاموش و روشن کردم و بعد کامپیوتر رو راستارت . یک Restore Point ایجاد کردم و برای
اینکه ببینم حذف میشه یا نه سیستم رو راستارت کردم . خوشبختانه حذف نشد .
اون دوتا برنامه بهینه سازی رو هم اجرا کردم . هم برای اسکن Remove Junk Files و هم برای Registry .
اینجا هم راستارت کردم و با بالا اومدن ویندوز ، Restore Point ذخیره شده حذف نشده .
بنابراین میشه نتیجه گرفت که طبق گفته شما مشکل با خاموش و روشن کردن System Restore حل شده .
ممنون از راهنماییتون .

سوال دیگه ای دارم ، طبق عکس زیر :
1- چرا مقدار Cuuren Usage مرتبا" تغییر میکنه . هربار که بازش میکنم یه عدد بیشتر از مقدار اولیه نشون میده .
این افزایش حجم تا کجا پیش میره ؟
2- مقدار 11 درصد ( 5.4 گیگ ) برای ماکزیمم یوزیج خوبه ؟ ( 35 گیگ فضای خالی درایو ویندوز )
3- من تا چندتا میتونم Restore Point دستی ایجاد کنم ؟
4- امکانش هست مثل XP بصورت اتومات ایجاد بشه ؟

ممنون

ebicross
12-01-2011, 18:02
مقدار Current Usage فوق و نهایت میتونه تا حجم Used Space پارتیشن بره که البته محاله (در صورتی که ماکسیمم رو براش خیلی زیاد در نظر بگیرید). ماکزیممی که براش در نظر گرفتید خوبه ولی اگر نرم افزارها رو در درایو ویندوز ذخیره و نصب میکنید مقدارش رو بیشتر کنید. اگر در درایور دیگری نرم افزار نصب میکنید برای اون درایو هم فعال کنید.
مقدارش هم زیاد میشه چون برای فایلهای بیشتری هربار Previus Version ایجاد کرده.
ریستور پوینت دستی اصلا لازم نیست ایجاد کنید. فقط اگر میخواین کار خاصی بکنید مثل نصب یک برنامه که ریسک داره این کار رو بکنید.
در هر صورت هم سیستم خودش قبل از هر نصب، آپدیت کردن و حذف بعضی نرم افزارها یک ریستور ایجاد میکنه که کاملا خودکاره.