PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در اضافه کردن درایو جدید ( کمک اورژانسی)

smahdih
10-01-2011, 22:46
سلام

من میخوام یه xp کنار ویندوز 7 نصب کنم واسه همین یه درایو جدید میخوام اضافه کنم ، وقتی میرم به disk managememnt ویندوز روی درایوی که میخوام RT میکنم گزینه shrink volume رو میزنم به اندازه ای که میخوام از اون درایو کم میکنم ، بعدش یه Unallocated space برام درست میکنه روی اون که کلیک میکنم گزینه new simple volume رو میزنم بعدش wizard میاد اونجا که میخوام finish بزنم error میده که باید دیسکت رو به dynamic تبدیل کنی من چکار کنم ؟

با partition magic و mini tool partition و paragon partition manager هم امتحان کردم نشد.

اگه راه دیگه ای واسه نصب ویندوز xp دارین بهم بگین البته غیر از format کردن یه درایو

kourosh_sos
10-01-2011, 22:55
دوست عزیز من فکر میکنم سیستم شما لپتاپ باشه ولی بهتره سیستم عامل های مایکروسافت رو براساس تاریخچه نصب کنید ابتدا XP و بعد SEVEN موقع نصب XP راحت میتونید پارتیشن بندی کنید.

smahdih
10-01-2011, 23:08
دوست عزیز من فکر میکنم سیستم شما لپتاپ باشه ولی بهتره سیستم عامل های مایکروسافت رو براساس تاریخچه نصب کنید ابتدا XP و بعد SEVEN موقع نصب XP راحت میتونید پارتیشن بندی کنید.

آره لپتاپه، اینجوری یه درایو رو مجور میشم format کنم درسته ؟ من نمیخوام اطلاعات از بین بره

واسه پارتیشن بندی تو سون راه حل چیه ؟ من این مشکل چه کار کنم ؟

Reza Azimy_RW
10-01-2011, 23:51
آره لپتاپه، اینجوری یه درایو رو مجور میشم format کنم درسته ؟ من نمیخوام اطلاعات از بین بره

واسه پارتیشن بندی تو سون راه حل چیه ؟ من این مشکل چه کار کنم ؟
سلام دوست عزیز
مبور نیستی درایو رو فرمت کنی !
اکس پی رو روی یه درایوات نصب کن بدون اینکه اون درایوو پاک کنی . بعد توی اکس پی پارتیشن مجیک رو نصب کن و پارتیشن بندی کن بعد ویندوز 7 رو بریز
اینجور که بو میده پارتیشن مجیک روی 7 و ویستا درست کار نمیکنه

Dew Drop
11-01-2011, 00:26
سلام
تو این لینک توضیح داده شده که چه جوری باید به Dynamic Disk تبدیلش کنید,

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی اگه xp رو بعد سون نصب کنید منوی بوت شما مشکل پیدا میکنه که احتمال داره که نرم افزار اصلاح منوی بوت هم جواب نده و مجدداً سون رو نصب کنید.همونطور که گفتن بهتره که تاریخ انتشار ویندوز ها رو برای نصب رعایت کنید
در ضمن از VMware Workstation و Virtual Box هم می تونید برای نصب سیستم عامل مجازی استفاده کنید.

smahdih
11-01-2011, 10:26
سلام
تو این لینک توضیح داده شده که چه جوری باید به Dynamic Disk تبدیلش کنید,

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی اگه xp رو بعد سون نصب کنید منوی بوت شما مشکل پیدا میکنه که احتمال داره که نرم افزار اصلاح منوی بوت هم جواب نده و مجدداً سون رو نصب کنید.همونطور که گفتن بهتره که تاریخ انتشار ویندوز ها رو برای نصب رعایت کنید
در ضمن از VMware Workstation و Virtual Box هم می تونید برای نصب سیستم عامل مجازی استفاده کنید.

اگه به Dynamic Disk تبدیل کنم که ویندوز xp اون دیسک رو اصلا نمیشناسه، به نظرت دو تا سیستم کنار هم بهتره یا از VMware و ... استفاده کنم ؟ مزایا و معایبش چیه ؟

سلام دوست عزیز
مبور نیستی درایو رو فرمت کنی !
اکس پی رو روی یه درایوات نصب کن بدون اینکه اون درایوو پاک کنی . بعد توی اکس پی پارتیشن مجیک رو نصب کن و پارتیشن بندی کن بعد ویندوز 7 رو بریز
اینجور که بو میده پارتیشن مجیک روی 7 و ویستا درست کار نمیکنه

خب اینجوری این درایوی که ویندوز سون روش نصبه باید فرمت بشه ، با hiren cd پارتیشن مجیک بالا میاد.
کلا راهی واسه پارتیشن یندی تو سون نیست؟

smahdih
12-01-2011, 11:39
درود

حرف دوستمون رو گوش دادم یه XP تو یکی از درایوا نصب کردم بعد با نرم افزار easy bcd بوت لودر رو درست کردم ، حالا تنها مشکلی که دارم اینه که باید پارتیشن بندی رو درست کنم . درایوی که توش ویندوز xp نصبه 250 گیگه من میخوام یه درایو دیگه اضافه کنم چکار کنم ؟

تو سون که نتونستم میشه shrink کرد ولی آخر سر خطا میده که باید داینامیک کنی
تو xp با partition magic نتونستم درایوی که ویندوز xp نصبه رو مینویسه invalid ، با paragon partition manager هم نتونستم اونم یه خطا بهم میده

به نظرتون من چکار کنم ؟

kourosh_sos
12-01-2011, 13:15
دوست عزیز کلا چندتا پارتیشن داری و روی کدومشون اطلاعات هست ؟

smahdih
12-01-2011, 13:39
دوست عزیز کلا چندتا پارتیشن داری و روی کدومشون اطلاعات هست ؟

سه تا پارتیشن،
c: windows 7 80Gb
d:
e:windows xp 226Gb
رو سه تاش اطلاعات هست ولی میتونم همشو تو درایو D بریزم. میخوام 2 تا پارتیشن دیگه اضافه کنم .