PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار Network چیه ؟

FAR_FA
08-01-2011, 17:44
سلام

میخواستم ببینم گزینه Network که در گوشه پایین سمت چپ مای کامپیوتر قرار داره ، کاربردش چیه ؟
امکانش هست مثل Homegrop برداشتش ؟

ممنون

joe_satriani
08-01-2011, 20:26
با سلام
شما از اون قسمت میتونید سیستم هایی که توی شبکه share هستن رو بهشون دسترسی پیدا کنید
و از فایلها استفاده کنید

موفق باشید.

FAR_FA
08-01-2011, 22:44
با سلام
شما از اون قسمت میتونید سیستم هایی که توی شبکه share هستن رو بهشون دسترسی پیدا کنید
و از فایلها استفاده کنید

موفق باشید.

ممنون از راهنماییتون . من توی همون Network اومدم از طریق Folder Option فایلهای مخفی رو نمایان
کردم نتیجه اش هم عکس زیره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بغیر از اسم خودم که روی اون نوار نارنجی کشیدم چندتای دیگه هم هست که اصلا" نمیدونم از کجا اومدن .
Mohammad ، RAYAN و ... اینا از کجا اومدن ؟ من میتونم حذفشون کنم ؟

ممنون

Amir Varasteh
08-01-2011, 23:26
شما وایرلس داری ؟

FAR_FA
09-01-2011, 00:04
وایرلس ندارم ، ADSL با کابل LAN متصل هستش .

این هم عکس سه ساعت بعد :

قبلی ها نیستن این یکی اومده .

FAR_FA
09-01-2011, 17:22
فکر کنم اینها مربوط به ISP باشند . الان که نگاه کردم باز هم اسامی جدیدتری اومدن .
من از شبکه و share خیلی اطلاعی ندارم ، میخواستم ببینم پنجره network دوستان زمانی که
از حالت مخفی خارج میشه هم بهمین صورته یا اینکه فقط مال من این شکلیه ؟

joe_satriani
09-01-2011, 18:41
با سلام
بله همینطوره
اون ها سیستم هایی هستن که با استفاده از پورت ADSL اینترنت بینشون توسط شرکت share شده

موفق باشید.

Amir Varasteh
09-01-2011, 19:07
با سلام
بله همینطوره
اون ها سیستم هایی هستن که با استفاده از پورت ADSL اینترنت بینشون توسط شرکت share شده

اوه اوه خیلی ضایعه که !

خطریه ها ا ا.

joe_satriani
09-01-2011, 19:43
اوه اوه خیلی ضایعه که !

خطریه ها ا ا.

با سلام
خوبیه این سرویس اینه که فقط توی ویندوز 7 دیده میشن
توی XP نمیتونید ببینیدشون

موفق باشید.

FAR_FA
10-01-2011, 00:04
سلام به دوستان عزيز

در اين مورد خاص ميگيد من چكار كنم ؟ برم با خدمات ISP درميان بزارم يا اينكه اين امر يه امر عاديه و جاي نگراني نيست.
البته تا الان انواع و اقسام اسامي اشخاص اومدن و رفتن .

فكر كنم به اين صورت باشه كه تمام اعضاي يك ISP كه توي يك زمان به اينترنت وصلند توي گزينه Network
نمايش داده ميشند ، درسته ؟ بخاطر همين مسئله مرتبا" اسامي تغيير ميكنه . ( نميدونم درست گفتم يا نه )

تشكر از پاسختون

joe_satriani
10-01-2011, 21:38
سلام به دوستان عزيز

در اين مورد خاص ميگيد من چكار كنم ؟ برم با خدمات ISP درميان بزارم يا اينكه اين امر يه امر عاديه و جاي نگراني نيست.
البته تا الان انواع و اقسام اسامي اشخاص اومدن و رفتن .

فكر كنم به اين صورت باشه كه تمام اعضاي يك ISP كه توي يك زمان به اينترنت وصلند توي گزينه Network
نمايش داده ميشند ، درسته ؟ بخاطر همين مسئله مرتبا" اسامي تغيير ميكنه . ( نميدونم درست گفتم يا نه )

تشكر از پاسختون

با سلام
نه طبیعی هست دوست عزیزم
نیازی به پیگیری نیست

موفق باشید.

Gune Baxan
14-01-2011, 13:36
با سلام
نه طبیعی هست دوست عزیزم
نیازی به پیگیری نیست

موفق باشید.

در صورتی که اینترنت وایرلس باشه چی؟

من اینترنت وایرلس گرفتم و مثل همین دوستمون در قسمت Network هر از گاهی نام سیستم های مختلف رو میبینم. رو اکثرشون که کلیک میکنم پیغام Windows cannot access رو میده. اما دوتا از سیستم ها باز شد و حتی تونستم ازشون اون سیستم ها فایلها رو کپی و حذف کنم. بعد متوجه شدم روی سیستم خودم پوشه Users شیر هست. البته خودم شیر نکردم و فکر کنم به صورت پیش فرض از اول خودش در حالت شیر بود. روی بعضی از سیستم ها هم که کلیک می کنم یوزنیم و پسورد میخواد. چطور میتونم برای بردن امنیت سیستم خودم کاری کنم که برای من هم یوزنیم و پسورد داشته باشه.

ebicross
14-01-2011, 15:09
کلا این هرچیزی که هست خطرناکه.
کافیه یک نفر آگاه به شبکه و نفوذ جز این افراد باشه. براحتی میشه بوسیله ی Administrative Sharing و باگهای ویندوز به تمام اطلاعات دسترسی پیدا کرد.
خیلی حواستون رو جمع کنید و یک Firewall قدرتمند نصب کنید.

Amir Varasteh
14-01-2011, 15:35
آره بابا من که میگم خطریه!

saeed774
14-01-2011, 15:41
فکر نمیکنم طبیعی باشه ، من که 5-6 ساعتی منتظر موندم که از این یوزرا برام دیده بشه ولی هیچی نیومد. یعنی من به تنهایی دارم از سرعتی که برام شیر کردن استفاده میکنم؟! اگه اینطوریه چرا سرعتم رو گوزه؟!:31:

شما تو خونه از نت استفاده میکنی؟یا شرکتی چیزی هستی؟

Gune Baxan
14-01-2011, 15:50
کلا این هرچیزی که هست خطرناکه.
کافیه یک نفر آگاه به شبکه و نفوذ جز این افراد باشه. براحتی میشه بوسیله ی Administrative Sharing و باگهای ویندوز به تمام اطلاعات دسترسی پیدا کرد.
خیلی حواستون رو جمع کنید و یک Firewall قدرتمند نصب کنید.

آره بابا من که میگم خطریه!

خدا لعنت کنه این مسئول مرکز مخابراتی رو که دستگاه ADSL رو راه نمیندازه بریم مثل آدم اینترنت استفاده کنیم.

دوستان نظرتون در مورد استفاده از لینوکس برای امنیت چیه؟ من رو سیستمم هم ویندوز 7 دارم و هم لینوکس اوبونتو.

فکر نمیکنم طبیعی باشه ، من که 5-6 ساعتی منتظر موندم که از این یوزرا برام دیده بشه ولی هیچی نیومد. یعنی من به تنهایی دارم از سرعتی که برام شیر کردن استفاده میکنم؟! اگه اینطوریه چرا سرعتم رو گوزه؟!:31:

شما تو خونه از نت استفاده میکنی؟یا شرکتی چیزی هستی؟

من خونه استفاده میکنم. من حتی اگر به اینترنت هم وصل نباشم این یوزرها دیده میشن. انگار که تمام کاربران این شرکت دستگاه هاشون با هم دیگه شبکه شدن.

ebicross
14-01-2011, 16:08
خدا لعنت کنه این مسئول مرکز مخابراتی رو که دستگاه ADSL رو راه نمیندازه بریم مثل آدم اینترنت استفاده کنیم.

دوستان نظرتون در مورد استفاده از لینوکس برای امنیت چیه؟ من رو سیستمم هم ویندوز 7 دارم و هم لینوکس اوبونتو.

ببینید لینوکس امنیتش از نظر ویروس بیشتره چون کسی براش به تعدا ویندوز ویروس ننوشته و همچنین کسی که برنامه نویس باشه میتونه توی لینوکس کارش رو پیش ببره اگر نه از نظر کلی لینوکس هم باگ داره و همچنین به دلیل عدم حفاظت از هسته (Open Source بودن) با نفوذ به لینوکس میشه براحتی سیستم رو کنترل کرد.

الان شما کاربر Dial Up هستش؟ اگر اینطوره زیاد نگران نباش. هکرهای ناسا هم طرفت باشن کاری نمیتونند پیش ببرن با این سرعت. :دی
اما اگر ADSL هستی حتما از Firewall استفاده کن و ISPتو عوض کن.
DialUp هم اگر هستی ISPتو عوض کن. امنیت نداره.

بعضی شرکتها مثل شاتل به اینصورت عمل میکنند ولی امنیت رو لحاظ میکنند نه اینکه تمام کلاینتها قابل دسترسی باشن.

FAR_FA
14-01-2011, 18:31
فکر نمیکنم طبیعی باشه ، من که 5-6 ساعتی منتظر موندم که از این یوزرا برام دیده بشه ولی هیچی نیومد.

برای دیدن اسامی افراد دیگه ، باید در Folder Options گزینه Show Hidden File فعال باشه و تیک گزینه
Hide Extensions هم برداشته بشه .

بیشترین زمان نمایش اسامی شبها هستش ، زمانی که افراد بیشتر با اینترنت کار میکنند .

saeed774
14-01-2011, 21:11
برای دیدن اسامی افراد دیگه ، باید در Folder Options گزینه Show Hidden File فعال باشه و تیک گزینه
Hide Extensions هم برداشته بشه .

مرسي عزيز، ولي من تاپيک رو از اول خونده بودم و اينکارم انجام دادم ولي باز هيچي جز خودم ديده نميشه.
در ضمن فکر نکنم Hide Extension... هم تاثيري در نمايش فايلاي مخفي داشته باشه چون با برداشتن اين تيک پسوند فايلا نمايش داده ميشن.
بايد تيک Hide Protected Operation.. برداشته بشه که براي نمايش فايلاي سيستمي هست.

FAR_FA
15-01-2011, 22:49
سلام ، فکر کنم پیدا کردم :

برای جلوگیری از شار شدن اطلاعاتتون کافیه که اونو غیر فعال کنید .

اول وارد نام سیستمتون در Network بشید :

بعد راست کلیک روی پوشه User و انتخاب Share With:

بعد کلیک روی Advanced Sharing :

و در نهایت برداشتن تیک Share This Folder :

برای برگردوندن Users بعنوان Share باید به درایو نصب ویندوز 7 رفت و در اونجا روی Users راست کلیک و
انتخاب Share With و بقیه ماجرا .... در نهایت تیک گذینه ذکر شده در بالا رو میزاریم .

ebicross
16-01-2011, 01:48
بله در ظاهر برای شبکه های دو نفره و گیم نتها روش شما جواب میده ولی براحتی میشه دسترسی پیدا کرد.
کافیه یکم طرف حرفه ای باشه.
مطمئنا بانکها و سایتهای بزرگ و سیستم های امنیتی کشورها و ناسا هم اطلاعاتی رو برای Share باقی نگذاشتند ولی همگی براحتی مورد دسترسی قرار میگیرند.
البته این سیستمها که در Network شما نمایش داده میشن از نظر امنیت در حد صفر هستند.
خارج کردن فایلها از Share مثل اینه که جلوی گربه در حیاط رو ببندید. ولی از بالای در و زیر در و دیوار همسایه میشه رفت توی خونه... :46:

FAR_FA
16-01-2011, 11:13
کاملا" درست میفرمایید . این حداقل کاریه که من برای امنیت سیستمم انجام دادم . البته من یه کاربر خونگی
هستم و اطلاعات من در حد چندتا عکس خانوادگی بیشتر نیست . این عمل لااقل جلوی چندتا جوجه هکر
تازه کار رو میتونه بگیره ، اونی هم که حرفه ای باشه اگه به اطلاعات من بخواد دست پیدا کنه ، باید بگم
به کاهدون زده .
البته این رو هم بگم یک آنتی ویروس و یک فایروال قدرتمند هم میتونه کمک بزرگی برای جلوگیری از نفوذ
هکرها کنه . هرچند هکرهای قدر از اینا هم رد میشن .

بهرحال این امکان شیر رو نمیدونم من از ابتدای نصب ویندوز بطور اتفاقی فعال کردم یا اینکه بصورت دفالت
فعال بود ، خلاصه هرچی هست با غیر فعال کردنش درصد کوچکی برای سیستمم ایمنی ایجاد کردم .
( البته کاربردش رو نمیدونم چیه )

ممنون

Amir Varasteh
16-01-2011, 12:55
سلام.

تمام درایوهای ویندوز شما بطور پیش فرض Share هست. شما روی My Computer کلیک راست کن و Manage رو بزن. سپس برو به قسمت Share Folders -> Shares و ببین که چیا Share هستن.

FAR_FA
16-01-2011, 13:37
بنظر شما با Stop Share کردن تمامی موارد شیر شده مشکل ( در این حد ) حل میشه ؟ یعنی
جلوی شیر شدن گرفته میشه ؟ یا اینکه جاهای دیگه ای هم هست ؟

ebicross
16-01-2011, 14:57
انقدر دسترسی های ویندوز برای کسانیکه در یک WorkGroup هستند بازه که خیلی چیزها رو باید ببندید.
Remote Control
Registry Sharing
Administrative Sharing
و خیلی چیزهای دیگه که دسترسی ز طریق شبکه رو ممکن میکنند.

بهترین کار اینه که شما با TuneUp اول تمام این قسمتها رو از Share در بیاری. بعدش توی تنظیمات Network سیستمتون رو از دید بقیه مخفی کنید. گزینه ای داره.
البته توی ویندوز هم تمام این کارها رو میشه کرد. ولی TuneUp کارهارو راحت کرده.

Help118
17-01-2011, 00:04
برای بنده که نمایش داده نمیشه! ولی این کار امنیت شبکه و کاربران رو به خطر خواهد انداخت! اصلا این کار برای یه آی اس پی و سرور چه معنی داره؟!!

FAR_FA
18-01-2011, 20:53
سلام دوستان

امروز صبح مشکل Network بعد از چند بار عوض کردن IP آدرس درست شد . تا حالا شاید بیش از صدبار
Refrish رو زدم تا ببینم باز گزینه های Share وجود دارند یا نه ، خوشبختانه اثری ازشون نبود .
فعلا" که خوبه ، حالا ببینیم تا بعد چی پیش میاد ، بازم ظاهر میشند یا نه .