PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری برای فراموشی

kaenat_quantom
07-01-2011, 21:47
چرا هرچی میخونم هیچی یادم نمیمونه؟ هرچی داروی گیاهی و شیمیایی بودم امتحان کردم:41::41::41:

morsadr
08-01-2011, 15:55
چرا هرچی میخونم هیچی یادم نمیمونه؟ هرچی داروی گیاهی و شیمیایی بودم امتحان کردم:41::41::41:

داروی شیمیایی و گیاهی هیچ تاثیری در یاد گیری ندارند .
برای یاد گیری تمرکز و علاقه و البته روش درست مطالعه مورد نیاز است و نه دارو :41:

Firebirds
08-01-2011, 22:30
برای یاد گیری تمرکز و علاقه و البته روش درست مطالعه مورد نیاز است و نه دارو :41:

با سلام

تو فراموشی چی ؟
اصلا طبق چه معیاری میتونیم بگیم یه شخص فراموشکاره و یا نیست ؟ چه آزمایشاتی در این زمینه وجود دارده

آیا یک سری تست های آنلاین جایی وجود دارد که بعد از انجام میزان حافظه ی شخص را اندازه گیری کند ؟

با تشکر

tonbaknavaz
08-01-2011, 23:03

ممكنه مطالعتون همراه با استرس و اضطراب باشه و باعث شه تو ذهنت چيزي نمونه،اولين چيز تو مطالعه آرامش اعصابه،اينجور كه شما نگرانيد مطمئنا تو مطالعتون تمركز كافي ندارين،ضمنا نيازي به داروي گياهي و يا شيميايي نيس،ولي براي تقويت حافظه كندر،و مويز هم خيلي خوبه....
موفق باشين:11:

morsadr
09-01-2011, 09:59
با سلام

تو فراموشی چی ؟
اصلا طبق چه معیاری میتونیم بگیم یه شخص فراموشکاره و یا نیست ؟ چه آزمایشاتی در این زمینه وجود دارده

آیا یک سری تست های آنلاین جایی وجود دارد که بعد از انجام میزان حافظه ی شخص را اندازه گیری کند ؟

با تشکر

مصرف دارو بر اساس تشخیص بیماری می باشد بنابر این اول باید یک بیماری یا حالت غیر طبیعی برای شما تشخیص داده شود و سپس فکر درمان کرد .
یکسری معیار و تست در علم روانپزشکی وجود دارد که می توانید با مراجعه به پزشک متخصص این مورد بررسی کنید . بنده تستهای آنلاین سراغ ندارم

kaenat_quantom
11-01-2011, 18:32
برای یاد گیری تمرکز و علاقه و البته روش درست مطالعه مورد نیاز است و نه دارو :41:[/QUOTE
سلام و سپاس morsadr عزیز و دوستان دیگه.ولی باور کن با توجه به سابقه ی موفقی که من داشتم الان برام خیلی عذاب آوره که نتونم هیچی یادم بمونه.من یه زمان نفر برتر مسابقات علمی و مسابقات نهج البلاغه تو سطح استان بودم.اما تو دوران دانشگاه متوجه رکود یادگیریم شدم و الان که از اون زمان 8 سال میگذره هر روز بدتر و بدتر میشه.برای فهمیدن مشکلمم با خیلی از دکترا مشورت کردم و کتابای روانشناسی و پزشکی رو در حد دانشم مطالعه کردم اما ......:19:
البته تا جایی که میدونم افسردگی میتونه نرونها رو دچار زوال کنه .من بعد مرحوم شدن مادرم شاید بشه گفت دچار افسردگی شدم

---------- Post added at 06:32 PM ---------- Previous post was at 06:28 PM ----------

[QUOTE=morsadr;5754307]داروی شیمیایی و گیاهی هیچ تاثیری در یاد گیری ندارند .

سلام و سپاس morsadr عزیز و دوستان دیگه.ولی باور کن با توجه به سابقه ی موفقی که من داشتم الان برام خیلی عذاب آوره که نتونم هیچی یادم بمونه.من یه زمان نفر برتر مسابقات علمی و مسابقات نهج البلاغه تو سطح استان بودم.اما تو دوران دانشگاه متوجه رکود یادگیریم شدم و الان که از اون زمان 8 سال میگذره هر روز بدتر و بدتر میشه.برای فهمیدن مشکلمم با خیلی از دکترا مشورت کردم و کتابای روانشناسی و پزسکی رو در حد دانشم مطالعه کردم اما ......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته تا جایی که میدونم افسردگی میتونه نرونها رو دچار زوال کنه .من بعد مرحوم شدن مادرم شاید بشه گفت دچار افسردگی شدم

morsadr
12-01-2011, 15:13
بهتره که شما ابتدا یک بررسی کلی از نظر جسمی و روحی بشوید شاید یک بیماری ساده جسمی و یا یک تنش ساده روحی ایجاد کننده این مساله باشد .
البته باید ذکر کنم که افسردگی که شما فرمودید خودش میتونه مهم ترین عامل باشه بنابر این توصیه می کنم که حتما به یک روان پزشک مراجعه کنید .

Gilb3rt
12-01-2011, 20:17
همونطور که دوستان گفتن بنظر میاد مشکل شما در زمینه افسردگی ایجاد شده باشه
و البته تلقین و عدم اعتماد بنفسی هم که در این زمینه برای شما ایجاد شده صد در صد موثره
سعی کنین این موضوع رو از ذهن خودتون دور کنین و بجای افکار منفی تلقین های مثبت داشته باشین
استرس و تلقین بیشتر از اونچه فکرش رو بکنین در ضعف حافظه موثره
و همانطور که اشاره شد به روان پزشک هم حتما مراجعه کنین