PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خارش بدن

shab_2008
07-01-2011, 21:12
سلام دوستان

آقا من یه چند روزه روی پاهام ( مخصوصا پای راستم) چند عدد برامدگی قرمز رنگ کوچیک که خیلی شبیه جای گزش حشره هست ظاهر شده و به شدت میخواره! ( جای نیش پشه و حشرات هم مطمعنم که نیست!)

البته چند ماهی هست که کلا بدنم بعضی وقتها یک دفعه شروع به خارش میکنه ولی خیلی شدید نیست و زود خوب میشه ولی این دفعه این برامدگی ها که همونجور که گفتم کاملا شبیه جای گزش حشره هست پدیدار شده و بد جوری می خاره!:31:

نظافتم هم خوبه تفریبا یک روز در میون میرم حموم ( هر چی باشه پسریم دیگه و مساثل ... وجود داره!):31:

خلاصه این برامدگی های همراه با خارش چیه که منو اینقدر نگران کرده؟

(راستی کم خونی هم دارم)

ممنون

dragon-fly
07-01-2011, 21:23
مال من که حساسیته ماله شما رو نمیدونم.من هر وقت اینطوری میشم یه قرص لوراتادین میخورم نیم ساعت بعد خوب میشم.
یکی از دوستام هم همین طوری بود یه دوره درمان با داروی سنتی رفت کاملا خوب شد.
شاید هم مال چیزه دیگه ای باشه یه دکتر برید بد نیست.

shab_2008
07-01-2011, 21:38
ممنون از پاسخ شما

خودم هم فکر میکنم حساسیت باشه!

یه سیتریزین که میخورم خارش کاملا رفع میشه!

شما هم مثل من برامدگی مثل جای گزش حشرات داشتید؟

ممنون

dragon-fly
08-01-2011, 09:45
بله.و هنوزم دارم.

morsadr
08-01-2011, 16:10
به احتمال زیاد حساسیت می باشد . حساسیت می تواند تماسی باشد مانند تماس یک ماده شیمیایی حتی الیاف لباس به بدن و یا حساسیت خوراکی در اثر خوردن موادی که حساسیت زا باشند و یا گزش
در هر صورت درمان همه آنها رفع عامل ایجاد کننده و مصرف داروهای ضد حساسیت می باشد.

Max.Pain
08-01-2011, 22:18
من هم مشکل خارش رو داشتم. اطراف آرنج هر دو دست، روس ساعد دست چپ و ساق پای چپ!!!

به شدت احساس خارش داشت بطوری که با هر جسم تیزی می خاروندم! و برآمدگی های جوش مانندی روی اون سطوح بود که با خاروندن نمایان می شد.

رفتم متخصص پوست یه آمپول تریامسینولون داد که یه مدت بهتر شد ولی بعد 3 هفته دوباره شروع شد.

چند روز پیش رفتم یه دکتر دیگه معاینه کرد و گفت احتمالا قارچ هست. تو خونه گربه هم نگه میداریم! گفت میتونه ناشی از اون باشه.

یه آمپول دپوکورتین و پماد فلوئوسینولون ، پماد میکونازول و قرص لوراتادین داد. الان بهتر شدم. یه شامپوی ضد قارچ هم داد گفت هفته ای یک بار بدنمو باهاش بشورم.

قله بلند
09-01-2011, 02:02
مال من که حساسیته ماله شما رو نمیدونم.من هر وقت اینطوری میشم یه قرص لوراتادین میخورم نیم ساعت بعد خوب میشم.
یکی از دوستام هم همین طوری بود یه دوره درمان با داروی سنتی رفت کاملا خوب شد.
شاید هم مال چیزه دیگه ای باشه یه دکتر برید بد نیست.
سلام
می شه بفرمایید که این درمان سنتی چی بود و چقدر طول کشید؟ من هم یک سالی می شه که دچار حساسیت شدم و قرص خوردن، موقتی هست و درمان کننده قطعی نیست. برای من که اینطوری بوده.

javadt256
16-01-2011, 00:05
سلام خوبی گوگولی:
خانم من هم همین جوری شده ، طفلکی بد جوری پاهاش و ساعد دستاش رو می خوارونه . به بچه ها میگه با برس فلزی بخارونن . البته من حدسم به کم کاری کبدشه . ولی خوب تجربه شما رو هم احترام میذارم . به چه دکتری ببرمش ، پوست یا داخلی یا کبد و این چیزا ؟ ممنونم یه توضیحی بدین.

dragon-fly
16-01-2011, 13:23
سلام
می شه بفرمایید که این درمان سنتی چی بود و چقدر طول کشید؟ من هم یک سالی می شه که دچار حساسیت شدم و قرص خوردن، موقتی هست و درمان کننده قطعی نیست. برای من که اینطوری بوده.
سلام
یه عطاره که من خودمم پیشش رفتم.اون دوستم 2 دوره 21 روزه داروهاشو جوشوند و خورد.انقد بگم که دوستم کلی از فامیلاشونو برد پیشش.
فقط دو تا مورد یکی اینکه من حوصله نداشتم روزی 3 بار دارو بجوشونم و اینکه داروهاش چون ترکیبیه گرونه.
اگه مشکلی نداری بگو اسم ادرس رو برات پ.خ کنم.

Max.Pain
16-01-2011, 16:16
سلام خوبی گوگولی:
خانم من هم همین جوری شده ، طفلکی بد جوری پاهاش و ساعد دستاش رو می خوارونه . به بچه ها میگه با برس فلزی بخارونن . البته من حدسم به کم کاری کبدشه . ولی خوب تجربه شما رو هم احترام میذارم . به چه دکتری ببرمش ، پوست یا داخلی یا کبد و این چیزا ؟ ممنونم یه توضیحی بدین.

شما باید برین پیش دکتر پوست. اگه مورد دیگه ای باشه خودشون ارجاع میدن به پزشک دیگه ای.

firstpars
16-01-2011, 16:51
اجالتا تا زمانیکه به پزشک مراجعه نکردید، برای کاستن از میزان خارش، پماد یا لوسیون کالامین از داروخانه تهیه و استفاده کنید.