PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در hibernate و sleep شدن - (تخصصی)

*Morteza*
06-01-2011, 11:31
سلام. وقتی هایبرنیت یا اسلیپ میزنم مانیتور خاموش میشه و ظاهر سیستم اینه که داره برای اسلیپ آماده میشه ولی این حالت تموم نمیشه و همینطور میمونه و مجبور میشم سیستم رو ریست کنم
قبل از اینکه قسمت task scheduler رو دست‌کاری کنم درست بود. در واقع یه چیزایی رو احتمالا دستکاری کردم که این مشکل از اونه (یادم نیست دقیقا چه چیزایی بود که غیرفعال کردم)

--------------------------------------------------------

یه مشکل دیگه هم هست فکر می‌کنم مربوط باشه:
گزینه hibernate توی استارت منو نیست (همه چیز هست به جز اون). برای هایبرنیت کردن از توی کنترل پنل گزینه پیش فرض power button رو هایبرنیت گذاشته بودم.

سیستم هم تقریبا هر یه هفته یه بار bluescreen میده. فکر می‌کنم اینم مربوط به همین قضیه باشه. (هر بار خطاش فرق می‌کنه اکثرا اینه: IRQ_NOT_LESS_OR_EQUALL
ممکنه که یکی از اتصالات مادربورد یا تنظیمات مادربورد اشتباه باشه؟

---------- Post added at 11:31 AM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

راستی مدل مادربردم P5P43TD pro از اسوس است. توی power options - advanced هم یه گزینه به نام hybird دیدم (دقیقا نمیدونم قضیه‌ش چیه ولی فکر می‌کنم برای این باشه که اسلیپ رو تبدیل به هایبرنیت کنه! سیستم جالبیه مادربردش، اسلیپ که میزنی سیستم کامل خاموش میشه و حتی میشه پریز برق رو کشید و وقتی روشن می‌کنی فقط دو ثانیه تا بوت کامل طول می‌کشه! یعنی عملا هایبرنیت دیگه کاربرد نداره)

excessive
06-01-2011, 11:47
منم رو سیستم قبلیم چنین مشکلی داشتم که فکر کنم از پاورش بود، هر وقت هایبرنیت می کردمش همینطوری میموندش تا ریست کنم و جالبه اگرم هایبرنیت میشد بعد چند دقیقه روشن میشد، بعدش دیدم ارزششو نداره که برم واسش پاور بگیرم کلا یه ارتقا کوچولو دادم.
در مورد بلو اسکرین ممکنه از رم هم باشه.

اما دومی:

اون قسمت رو Off کن..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Morteza*
06-01-2011, 12:11
جالبه اگرم هایبرنیت میشد بعد چند دقیقه روشن میشد
بعضی وقتا اینطوری هم میشه (خیلی کم). فکر می‌کردم که از task schedular باشه که سیستم رو از هایبرنیت درمیاره و روشن می‌کنه به خاطر همین رفتم اونجا چندتا چیزو خاموش کردم

چیو ارتقا دادید شما؟ من چهارتا قطعه سیستم رو تازه ارتقا دادم (مادربرد، سی پی یو، رم، کارت گرافیک). باید پاور هم ارتقا بدم؟

راستی مشکل از سیم‌های پاور یا دکمه‌های جلوی کیس نمی‌تونه باشه؟ شاید اتصالی داشته باشه که از این مشکلات عجیب غریب پیش میاد آخه کیس و سیم‌های جلوی کیس خیلی قدیمیه، بعضا گزارش پوسیدگی هم دادن :)

excessive
06-01-2011, 13:44
من پاور رو هم عوض کردم.یدونه گرین 480 گرفتم. ولی به احتمال زیاد از پاوره این مشکل.

CPU: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz
MB: Gigabyte EP41T-USB3
VGA: Gigabyte GV-R567OC-1GI
Ram: 2GB Kingmax DDR1333

*Morteza*
06-01-2011, 16:30
مشکل نیومدن hibernate توی استارت منو + گیر کردن توی اسلیپ با همین تغییر hybird به off درست شد!!
ولی چند ساعت بعد از اون یه بلواسکرین هم دیدم

درسته به احتمال زیاد از پاوره، برای کارت گرافیک هم زده مینیموم ۴۰۰ وات که پاور من الآن ۳۵۰ واته

مرسی، کمک بزرگی بود.

excessive
06-01-2011, 16:50
قابلتو نداشت داداش.:10:

extreme2006gh
07-01-2011, 14:02
منم رو سیستم قبلیم چنین مشکلی داشتم که فکر کنم از پاورش بود، هر وقت هایبرنیت می کردمش همینطوری میموندش تا ریست کنم و جالبه اگرم هایبرنیت میشد بعد چند دقیقه روشن میشد، بعدش دیدم ارزششو نداره که برم واسش پاور بگیرم کلا یه ارتقا کوچولو دادم.
در مورد بلو اسکرین ممکنه از رم هم باشه.

اما دومی:

اون قسمت رو Off کن..

این تنظیمات رو از کجا بیارم ؟
یه سوال دیگه اینکه فرق sleep و Hibernate تو ویندوز 7 چیه ؟
من فرق این دو تا رو نمیدونم

excessive
08-01-2011, 14:03
به ترتیب انجام بده:

extreme2006gh
08-01-2011, 21:27
به ترتیب انجام بده:

ممنون دوست عزیز
برای سیستم من اون گزینه های ExCeSSive و High Perfomance رو تو قسمت Preferred Plans نداره
میخواستم بدونم برای چی اینطوری هست ؟

البته اون گزینه تنظیمات رو که شما نشون دادی هست و پیدا کردم و Hibernate هم تو منوی Shut down ظاهر شد

excessive
08-01-2011, 22:47
ممنون دوست عزیز
برای سیستم من اون گزینه های ExCeSSiVe و High Perfomance رو تو قسمت Preferred Plans نداره
میخواستم بدونم برای چی اینطوری هست ؟

البته اون گزینه تنظیمات رو که شما نشون دادی هست و پیدا کردم و Hibernate هم تو منوی Shut down ظاهر شد

قابلتو نداشت عزبز.
به خاطره اینه که من پروفایل ExCeSSiVe رو خودم ساختم.