PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیم pc برای کمترین مصرف انرژی در هنگام دانلود شبانه؟

hami32
05-01-2011, 20:50
سلام:
من یه راهنمایی میخام در مورد تنظیمات ویندوز 7, از دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دارن ممنون میشم که نظرشونو بگن.

موقعی که بخاطر دانلود شبانه! pc باید روشن باشه, چکار کنیم که کمترین میزان مصرف انرژی رو داشته باشه؟( با توجه به گرونی های اخیر!!!)
ویندوز7 هستش و من فقط مانیتورو خاموش می کنم..راه به صرفه تری هم هست؟!
اصلا مصرف انرژی pc در چه حده؟

naderfar
05-01-2011, 20:59
سلام

فکر کنم همون مانیتور تنها راهش باشه

نصف شب که قیمت برق نصفه

pasargadd
05-01-2011, 21:00
فقط باید مانیتورو خاموش کنی.
در حالت عادی زیاد نیست.

Macushla
05-01-2011, 22:03
7 رو نميدونم ولي تو xp يه گزينه داره كه ميشه hard disk ها رو خاموش كرد !!!
تو قسمت اسكرين سيور==> پاور
نميدونم به كار مياد يا نه .

pasargadd
05-01-2011, 22:08
توی سون هم داره ولی وقتی خاموش کنی دانلود کردن متوقف میشه.(تجربی)

Amir Varasteh
05-01-2011, 22:46
سلام.

تنها راه همون مانیتوره...

Macushla
05-01-2011, 22:46
بله شما درست ميگين ،
ولي دانلود باز ها معمولا بيش از يك هارد دارن ، ميشه هارد هاي اضافه رو خاموش كرد .

Doctor.Freeman
05-01-2011, 22:54
برق کامپیوتر مصرف زیادی نداره .
تازه !!!
شب تا صبح نصفه مصرفش .
مانیتور هم که خاموش کنی کمتر میشه .

یه راه دیگه هم هست .
به غیر از فن ( Fan ) سی پی یو بقیه فن ها رو قطع کن .
دیگه خیلی مصرف کم میشه .

موفق باشی . :40::11:

Ship Storm
05-01-2011, 23:29
7 رو نميدونم ولي تو xp يه گزينه داره كه ميشه hard disk ها رو خاموش كرد !!!
تو قسمت اسكرين سيور==> پاور
نميدونم به كار مياد يا نه .

هارد رو بخوای ببری رو حالت Sleep اینترنت قطع میشه و اگه بخوای خاموش کنی هارد رو بعد یه زمان مشخص دیگه دانلودی صورت نمیگیره به فرضم بگیره کجا ذخیره کنه

brave_ie
05-01-2011, 23:36
کامپیوتر در کل مصرف بالایی نداره و بیشترین مصرفش هم مال مانیتوره
اما مثلا توی xp از تسک منیجر میشه یه سری پروسس ها رو اند کرد مثلا explorer.exe ولی نمیدونم واقعا چقدر تاثیر داره
البته من فکر میکنم دانلود کردن از cpu خیلی استفاده نمیکنه
میتونی مودمتم خاموش کنی :46:
:10::11:

Amir Varasteh
06-01-2011, 00:38
میتونی مودمتم خاموش کنی :46:

خب بعد با چی دانلود کنه ؟:31:

Ship Storm
06-01-2011, 13:32
البته مانیتوزهای lcd اگه داشته باشید حتی اگه روشن هم بمونه برق خیلی کمی رو مصرف میکنند و مثل crt ها خوره برق ندارند

hami32
06-01-2011, 14:01
با سلام::11:

ممنون از همه دوستان که نظراتشونو گفتن, بله مانیتورم lcd هست , منم قبلا تنظیم های مختلف توی power ویندوز 7 رو امتحان کردم,مثل sleep که همونطور که گفتید دانلود متوقف شد!

اما اینکه یکی از دوستان فرمودن فن های غیر cpu رو خاموش کنم رو بلد نیستم...؟!:13:

Ship Storm
06-01-2011, 16:51

ممنون از همه دوستان که نظراتشونو گفتن, بله مانیتورم lcd هست , منم قبلا تنظیم های مختلف توی power ویندوز 7 رو امتحان کردم,مثل sleep که همونطور که گفتید دانلود متوقف شد!

اما اینکه یکی از دوستان فرمودن فن های غیر cpu رو خاموش کنم رو بلد نیستم...؟!:13:
ّرای خاموش کردن فن های کمکی کیس باید کیس رو باز کنید و سیم برق اون فن ها رو جدا کنید که دیگه کار نکنه

SevenCity
06-01-2011, 16:55

سیم فن هایی که روی بدنه ی کیس هستند رو دنبال کن درشون بیار
چه کاریه هی باید سیستم خاموش روشن کنی فناتو وصل کنی قطع کنی:31:

اگه شب هم عادت داری آهنگ گوش بدی باید بدونی که audiodg.exe نمیزاره مصرف سی پی یوت نصف شه ولی اگه ویندوزت جز دانلود فعالیت دیگه ای نداشته باشه مصرف سی پی یوت هم نصف میشه

---------- Post added at 06:55 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

ّرای خاموش کردن فن های کمکی کیس باید کیس رو باز کنید و سیم برق اون فن ها رو جدا کنید که دیگه کار نکنه

اگه سیستم روشن باشه میشه فن ها رو دراورد و وصل کرد؟

sir payman
06-01-2011, 17:43
سلام
مادربوردتون چیه؟
اگر asus هست میتونید از سایتش برنامه ای رو دانلود کنید که سیستم رو در پایین ترین مصرفش نگه میداره
مثلا خودش اتوماتیک مانیتور رو خاموش میکنه و مصرف cpu با کاهش مولتی پلایر و گرافیک رو به پایینترین مصرفش میرسونه.

Ship Storm
06-01-2011, 17:49
سیم فن هایی که روی بدنه ی کیس هستند رو دنبال کن درشون بیار
چه کاریه هی باید سیستم خاموش روشن کنی فناتو وصل کنی قطع کنی:31:

اگه شب هم عادت داری آهنگ گوش بدی باید بدونی که audiodg.exe نمیزاره مصرف سی پی یوت نصف شه ولی اگه ویندوزت جز دانلود فعالیت دیگه ای نداشته باشه مصرف سی پی یوت هم نصف میشه

---------- Post added at 06:55 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

اگه سیستم روشن باشه میشه فن ها رو دراورد و وصل کرد؟

بهتره که اینکار رو نکنید چون ممکنه سیستم صدمه ببینه
ولی هنگام روشن بودن سیستم اگه سوکت برق فن ها رو در بیارید مشکلی پیش نمیاد ولی اگه هنگامی که سیستم روشنه بخواین وصل کنید سیستم دچار مشکل میشه و یک شوک در اغلب موارد بهش وارد میشه

saeed774
06-01-2011, 19:32
من خودم هفته ای 4 روز دانلود شبانه دارم به غیر از خاموش کردن مانیتور بهترین گزینه نصب برنامه EPU مادربرد هست . مادربرد من Asus هست و وقتی سیستم در حالت بیکاری یا Idle هست تمام قطعات سخت افزاری رو به کمترین مقدار مصرف انرژی تبدیل میکنه.
برنامه IDM هم که اصلا CPU مصرف نمیکنه و در حد 1 درصد و بیشتر اوقات 0 درصد . یعنی سیستم در حالت Idle شناسایی میشه و نرم افزار مذکور تنظیماتشو برحسب اون انجام میده .
این نرم افزار هم که اکثر مادربرد های امروزی یا تمامشون دارند .
بطور مثال در حالت بیکاری توان CPU در حد 2 میشه که در لود کامل 95 وات هست .
این نرم افزار میتونه برق کارت گرافیک ، رم ، سی پی یو ، فن و چیپست مادربرد رو در حالت بیکاری به کمترین مقدار ممکن برسونه.

saeed774
06-01-2011, 19:37
عکسی از محیط نرم افزار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mhs_837
06-01-2011, 21:58
مادربردهای گیگابایت هم برنامه ای با عنوان Dynamic Energy Saver دارن که مصرف سی پی یو رو به حداقل می رسونه.درضمن بیشترین مصرف مربوط به سی پی یو و گرافیک میشه.آورکلاک هم نکن که مصرف رو بالا می بره.بیخودی دست به فن هات نزنی که بقول ship storm عزیز شوک وارد می کنی و ...:2:

saeid127
06-01-2011, 22:17
عکسی از محیط نرم افزار :

این برنامه واسه ایسوس عالیه.من خودم هر شب دانلود شبانه دارم.

عزیز شما smart doctor رو نصب نکردی گرافیگت کالیبره نیست.اصل برق هم ماله گرافیکه!
نصب کن صدای سیستمت هم کم میشه.

pars20
07-01-2011, 01:02
شیپ استورم میگه:
حالا شما هی بگید یه برنامه هست....

esi222
07-01-2011, 17:41
شیپ استورم میگه:

منظور ایشون این بود که برق فن رو جدا نکنید نه اینکه برنامه نصب نکنید...
منم مادربوردم ایسوزه که این برنامه رو داره که عالی کار میکنه و تو مصرف کم داشتن در حالت Idle بهترین بوده و هست که خاص خود ایسوزه.
جایی خونده بودم تا حدود 70% مصرف برق رو کم میکنه.درو فن و ولتاژ قطعات رو خودش طوری تنظیم میکنه که به جرات میشه گفت تقریبا صدایی از کیس نمیشنوی...
درکل اگه مین ایسوز دارین حتما از این برنامه استفاده کنید واقعا عالیه

maziarb
07-01-2011, 19:39
شبا من سیستم رو خاموش میکنم

esi222
07-01-2011, 20:56
شبا من سیستم رو خاموش میکنم

ببخشید اونوقت چجوری دانلود میکنین شما:23:

FAR_FA
07-01-2011, 21:17
عکسی از محیط نرم افزار :

من گیگابایت دارم ، مدلش قدیمیه ، میشه این نرم افزار رو واسه گیگابایت هم استفاده کرد ؟
نرم افزاری مشابه این نرم افزار وجود داره که روی همه سیستمها نصب بشه ؟

Ship Storm
07-01-2011, 21:24
شیپ استورم میگه:

من زمانی رو گفتم که سیستم روشنه و میخواین اقدام به جدا کردن و وصل کردن سوکت های برق پاور به فن بکنید
مخصوصا زمانی که سیستم روشنه و بخواین سوکت برق فن رو نصب کنید

Majidsaeid
07-01-2011, 22:37
در 7 میتوان در قسمتpower options تنظیم آن را در حالت power saver قرار داد و همانطور که دیگر دوستان گفتند مانیتور و اسپیکر راخاموش کرده و موس را هم اگر لیزری باشد قطع کنید.

maziarb
07-01-2011, 23:46
شبا :20:من:8: سیستم رو :5:خاموش میکنم:41:،سرعت شبانه روی 16:13:واسم صرف نداره:18: سرعت روزانه اما بالا:27:

shahab_f
07-01-2011, 23:55
و البته میتونین از اون مودم ها بخرنین که میشه بهش برنامه داد و یه هارد هم بهش وصل کرد تا بدون نیاز به کامپیوتر دانلود کنه

hami32
08-01-2011, 00:08
ممنون دوستان خوبم

مادربورد من هم گیگابایت هست,gigabyte GA-P31-DS3L

نمی دونم این برنامه ٍEPU, با گیگابایت هم سازگاره یا نه؟
در ضمن smart doctor به چه منظوریه؟

hami32
08-01-2011, 02:55
من برنامه dynamic energy saver رو نصب کردم اما ارور میده که با مودم شما سازگار نیست!!:41:

برنامه ی دیگه ای نیست که بهش بخوره ؟

hami32
08-01-2011, 02:55
من برنامه dynamic energy saver رو نصب کردم اما ارور میده که با مودم شما سازگار نیست!!:41:

برنامه ی دیگه ای نیست که بهش بخوره ؟

shahin666
08-01-2011, 15:12

دوستانی که مادربورد Asus دارن و از این برنامه استفاده میکنن ویندوز 32 بیتی دارن دیگه ؟!
چون من ویندوزم 64 بیتی هست و اجازه نصب رو نمیده
حالا آیا این برنامه نسخه 64 بیتی هم داره یا نه؟

DANCE6410
08-01-2011, 20:58
من خودم هفته ای 4 روز دانلود شبانه دارم به غیر از خاموش کردن مانیتور بهترین گزینه نصب برنامه EPU مادربرد هست . مادربرد من Asus هست و وقتی سیستم در حالت بیکاری یا Idle هست تمام قطعات سخت افزاری رو به کمترین مقدار مصرف انرژی تبدیل میکنه.
برنامه IDM هم که اصلا CPU مصرف نمیکنه و در حد 1 درصد و بیشتر اوقات 0 درصد . یعنی سیستم در حالت Idle شناسایی میشه و نرم افزار مذکور تنظیماتشو برحسب اون انجام میده .
این نرم افزار هم که اکثر مادربرد های امروزی یا تمامشون دارند .
بطور مثال در حالت بیکاری توان CPU در حد 2 میشه که در لود کامل 95 وات هست .
این نرم افزار میتونه برق کارت گرافیک ، رم ، سی پی یو ، فن و چیپست مادربرد رو در حالت بیکاری به کمترین مقدار ممکن برسونه.

من بیش از 15 ماهه که سیستمم شبانه روز روشن،حتی مجبور شدم یه یو پی 600 تومنی بگیرم تا نوسان و قطعی برق خاموشش نکنه دانلود هم دارم زیاد،من اینو طوری کانفیگ کردم که در حالت IDLE فقط سی پی یو بدون فن،هارد اینترنال،یه --- و مادر بورد روشن باشه.تمام فن های سیستم رو هم میخابونه "براشون لالائ میگه"
دوستانی هم که گفتن مونیتور رو خاموش کن،در صورت خاموشی مونیتور که گرافیک خاموش نمیشه اما اگه گرافیک رو خاموش کنی مونیتور هم میخوابه "تو 95 درصد ال سی ها این امکان به صورت خودکار عمل میکنه،"اگه بهش سیگنال نرسه بعد 6 دقیقه خاموش میشه"

esi222
08-01-2011, 22:37
دوستان دیگه یادبگیرن هر مشکلی یه راه حلی داره،اگه میخواین پست الکی بزنین که هیچی اگه نه وقتی چیزی رو بلد نیستین جواب نددن مگه مجبورین،"ببخشید"

من بیش از 15 ماهه که سیستمم شبانه روز روشن،حتی مجبور شدم یه یو پی 600 تومنی بگیرم تا نوسان و قطعی برق خاموشش نکنه دانلود هم دارم زیاد،من اینو طوری کانفیگ کردم که در حالت IDLE فقط سی پی یو بدون فن،هارد اینترنال،یه --- و مادر بورد روشن باشه.تمام فن های سیستم رو هم میخابونه "براشون لالائ میگه"
دوستانی هم که گفتن مونیتور رو خاموش کن،در صورت خاموشی مونیتور که گرافیک خاموش نمیشه اما اگه گرافیک رو خاموش کنی مونیتور هم میخوابه "تو 95 درصد ال سی ها این امکان به صورت خودکار عمل میکنه،"اگه بهش سیگنال نرسه بعد 6 دقیقه خاموش میشه"

دوست عزیز بهتر بود با لحن قشنگتر حرفتو میگفتی اینجوری به خیلیا برمیخوره:13:
منم با همین EPU کار میکنم که واقعا عالیه
حالا اشکال کارش کجاس که شما اینجوری توپیدی به همه
شما هم بهتر بود جای اینکه بگی خودم اینجوری کانفیگ کردم که .... بگی که طریقه کانفیگت چی و چطور بوده تا همه یه چیزی یاد گرفته باشن و هم اینکه به قول خودت پستت الکی نباشه
به نظر من لحن حرف زدن و احترام گزاشتن به نظر دوستان خیلی مهمه
موفق باشید:11:

hes25
09-01-2011, 18:34
سلام خدمت دوستان گرامی .
چند تا سوال داشتم درباره مصرف سیستم و تعیین درصد هزینه قبض برق های جدیدی که میاد چون تو خونه همه منو مقصر میدونن که چرا قبض برق 5000 تومنی شده 30000 تومن.
این سیستم چند ماهی میشه گرفتم
MB==>Asua p5q turbo
CPU==> E8400
VGA==> XFX 4850
RAM==>2 gb 800mhz
power==>585 grean
monitor==>20500 samsung
HDD==>320 samsung

اول بگم که من بیشتر وقتمو به خوندن مقاله واینترنت میگذرونم وکمی هم بازی و فیلم مثلا 15 تا 20 درصد.

حالا چندتا سوال؟
1) این سیستم جزء سیستم های پر مصرف محسوب میشه؟

2) چطور مصرف تک تک قطعات رو میشه حساب کرد و همچنین من میخوام بدونم در شبانه روز چند دقیقه یا چند ساعت سیستمم روشن بوده آیا نرم افزاری در این زمینه هست که پول برقو همه رو حساب کنه کار ما رو راحت کنه؟

3) من EPU رو برای مادر بوردم قبلا نصب کردم خیلی خوب بود مثلا سرعت cpu رو از 3 به 2 گیگا هرتز کم میکنه و در عوض دور فن رو از 1800 به 800 در حالت بیکار میرسونه!! که خیلی عالی بود برای معضل صدای بلند فن. و یا مصرف برق رمو با کاهش فرکانس از 800 به 400 کم میکنه. اما سوال من اینه که در این نرم افزار همه رو دستکاری میکنه مگر کارت گرافیک که غیر فعال هست چرا؟ پیغام میده که باید smart doctor نصب کنم مگه این برنامه برای بهینه کردن کارت گرافیک asus نیست؟ آِایا راهی هست که سرعت GPU کارت گرافیک را به حداقل برسونم مثل cpu چون عملا موقع خوندن متن یه قطعه بیکار برق مصرف کن هست.

4) یه سوال دیگه اینکه پاور من که 585 واته آیا در هر ساعت 585 وات برق تحویل سیستم داخلی میده ؟ حالا چه بخواد سیستم استفاده بکنه چه نکنه؟اگه اینجوری باشه که واویلا میشه که!!

5) هزینه هر کیلو وات برق مصرفی جدیدا چقدر شده بعد از اجرایی شدن یارانه ها و فرمول تصاعدی مربوط به چه ساعاتی از شب است؟
ببخشید زیاد پرسیدم .
با تشکر.

hami32
09-01-2011, 18:43
آخرش که من تو این تاپیک جوابمو نگرفتم که چکار باید بکنم و چه برنامه ای رو باید نصب بکنم..؟..!..؟

بعضی از دوستان میگن که خاموش کردن مانیتور کافیه و بعضی میگن که نه با خاموش کردن مانیتور گرافیک خاموش نمیشه...؟!!...:13:
:41:

Amir Varasteh
09-01-2011, 19:25
بعضی از دوستان میگن که خاموش کردن مانیتور کافیه و بعضی میگن که نه با خاموش کردن مانیتور گرافیک خاموش نمیشه...؟!!...:13:
نه آقا کی گفته گرافیک با خاموش کردن مانیتور خاموش میشه ؟!!

تنها راه همون مانیتوره و همچنین این نرم افزاری که دوستان دادن.

esi222
10-01-2011, 23:53
سلام خدمت دوستان گرامی .
چند تا سوال داشتم درباره مصرف سیستم و تعیین درصد هزینه قبض برق های جدیدی که میاد چون تو خونه همه منو مقصر میدونن که چرا قبض برق 5000 تومنی شده 30000 تومن.
این سیستم چند ماهی میشه گرفتم
MB==>Asua p5q turbo
CPU==> E8400
VGA==> XFX 4850
RAM==>2 gb 800mhz
power==>585 grean
monitor==>20500 samsung
HDD==>320 samsung

اول بگم که من بیشتر وقتمو به خوندن مقاله واینترنت میگذرونم وکمی هم بازی و فیلم مثلا 15 تا 20 درصد.

حالا چندتا سوال؟
1) این سیستم جزء سیستم های پر مصرف محسوب میشه؟
نه یه سیستم معمولی نه پرمصرف نه کم مصرف

2) چطور مصرف تک تک قطعات رو میشه حساب کرد و همچنین من میخوام بدونم در شبانه روز چند دقیقه یا چند ساعت سیستمم روشن بوده آیا نرم افزاری در این زمینه هست که پول برقو همه رو حساب کنه کار ما رو راحت کنه؟
درمورد نرم افزاری که گفتی اطلاعی ندارم.اما درمورد مصرف قطعات،معمولا رو اطلاعات خود دفترچش یا هرچیز دیگه در حالت فول و Idle رو نوشته.

3) من EPU رو برای مادر بوردم قبلا نصب کردم خیلی خوب بود مثلا سرعت cpu رو از 3 به 2 گیگا هرتز کم میکنه و در عوض دور فن رو از 1800 به 800 در حالت بیکار میرسونه!! که خیلی عالی بود برای معضل صدای بلند فن. و یا مصرف برق رمو با کاهش فرکانس از 800 به 400 کم میکنه. اما سوال من اینه که در این نرم افزار همه رو دستکاری میکنه مگر کارت گرافیک که غیر فعال هست چرا؟ پیغام میده که باید smart doctor نصب کنم مگه این برنامه برای بهینه کردن کارت گرافیک asus نیست؟ آِایا راهی هست که سرعت GPU کارت گرافیک را به حداقل برسونم مثل cpu چون عملا موقع خوندن متن یه قطعه بیکار برق مصرف کن هست.
آره EPU کارش عالیه.درمورد کارت گرافیک که کالیبرش نکرده باید روش کلیک کنی و اون آدرسی رو که داده بری درایورشو دانلود کنی که اونم کالیبره میکنه.درضمن خود گرافیک ATI برنامه کاتالیست داره که درحالت بیکاری سرعت GPU و Memory رو کم میکنه...

4) یه سوال دیگه اینکه پاور من که 585 واته آیا در هر ساعت 585 وات برق تحویل سیستم داخلی میده ؟ حالا چه بخواد سیستم استفاده بکنه چه نکنه؟اگه اینجوری باشه که واویلا میشه که!!
اول اینکه این پاور واسه سیستمت خیلی زیاده.
دوم اینکه نه ایجوری که میگی نیست در حالت فول لود این میزان مصرف میکنه یعنی وقتی که تمام قطعه ها درحالت لود کامل باشن مثلا اینکه همزمان تمام USBها،CD ROMها،گرافیک،و... درحالت لود کامل باشن که از لحاظ منطقی تقریبا غیر ممکنه.

5) هزینه هر کیلو وات برق مصرفی جدیدا چقدر شده بعد از اجرایی شدن یارانه ها و فرمول تصاعدی مربوط به چه ساعاتی از شب است؟
نیدونم:31:
:11:

آخرش که من تو این تاپیک جوابمو نگرفتم که چکار باید بکنم و چه برنامه ای رو باید نصب بکنم..؟..!..؟

خوب این که بدیهیه با خاموش کردن مانیتور ، گرافیک خاموش نمیشه:20:
با این کار فقط میشه جلوی مصرف مانیتور رو گرفت که پر مصرف ترینشه.راه دیگه ای هم غیر از همون EPU که خودم دارم استفاده میکنم به ذهنم نمیرسه

saeed774
11-01-2011, 21:16

دوستانی که مادربورد Asus دارن و از این برنامه استفاده میکنن ویندوز 32 بیتی دارن دیگه ؟!
چون من ویندوزم 64 بیتی هست و اجازه نصب رو نمیده
حالا آیا این برنامه نسخه 64 بیتی هم داره یا نه؟

اتفاقا اين عکس مربوط ميشه به ويندوز 64 بيتي 7

شما نسخه 64 بيتي رو از سايت Asus با توجه به مادربردت بگير

---------- Post added at 09:13 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

این برنامه واسه ایسوس عالیه.من خودم هر شب دانلود شبانه دارم.

عزیز شما smart doctor رو نصب نکردی گرافیگت کالیبره نیست.اصل برق هم ماله گرافیکه!
نصب کن صدای سیستمت هم کم میشه.

درسته دوست عزيز ، اين ويندوز 7 هست که زياد باهاش کار نميکنم اکثر دانلودهامو با ويندوز XP انجام ميدم که Smart doctor رو هم نصب کردم. مرسي

---------- Post added at 09:16 PM ---------- Previous post was at 09:13 PM ----------

من گیگابایت دارم ، مدلش قدیمیه ، میشه این نرم افزار رو واسه گیگابایت هم استفاده کرد ؟
نرم افزاری مشابه این نرم افزار وجود داره که روی همه سیستمها نصب بشه ؟

فکر نکنم بشه نصب کرد چون اين برنامه مختصص مادربردهاي ايسوس هست و داخل بايوس هم تنظيمات داره

مادربردهاي گيگا همانطور که دوستان اشاره کردن برنامه اي بنام Dynamic Energy Saver داره که بايد اونو نصب کني ولي چون ميگي مادربردت قديمي هست ممکنه ساپورت نکنه . البته اين سيستم فک کنم يه 4 يا 5 سالي ميشه که گيگا داره ، به سيدي مادربردت نگاه کن ببين هست ؟

ahmadarm
19-01-2011, 16:17
سلام من مادربرد asus P5LD2-X/1333 دارم یه برنامه بدین که مصرف برق رو کم کنه

لطفا لینکشو بزارید

این epu چیه توضیح بدین اگه روی مادربرد من نصب میشه لینک دانلود شو بزارید. win xp

H.Operator
19-01-2011, 19:40
↓ کم مصرف کردن سیستم برای دانلود شبانه ↓

برای کم مصرف کردن سی پی یو و گرافیک و سایر قطعات شما باید از Power Saver استفاده کنید که یکی از قابلیتهای خیلی خوب ویندوز 7 هست برای این کار مراحل زیر رو دنبال کنید:

نکته: یکی از قابلیتهای پردازنده های AMD که همیشه برام جالب بوده AMD Cool 'n' Quiet Technology هست که هم فن پردازنده رو در کمترین دور قرار میده و هم ولتاژ پردازنده رو به کمترین مقدار میرسونه که جالبترشم اینه که از توی ویندوز 7 شما میتونید کنترلش کنید بدون هیچ نرم افزاری.قابل توجه که باید از توی تنظیمات بایوس مادربرد گزینه AMD Cool 'n' Quiet فعال باشه وگرنه عمل نمی کنه و با اورکلاک هم کاملآ سازگار هست چون خودم تست کردم.راجب اینتل اطلاعی ندارم اگر دوستان اطلاعاتی دارند ارائه بدن.

برای شروع کار به Control Panel برید و Power Option رو اجرا کنید:

نکته:برای دسترسی بهتر Power Option رو انتقال بدید به Start:

حالا 3 مود پیشفرض هست که شما هر کدوم رو خواستید به سلیقه خودتون انتخاب کنید که ما این جا Power Saver مد نظرمون هست و همونطور که در شکل مشخصه Change Plan Setting رو انتخاب کنید:

در صفحه ای که باز میشه تنظیمات رو به شکل زیر انجام بدید:

1- مربوط به زمان خاموش شدن مانیتور بعد از آخرین حرکت موس و فشرده شدن کلید کیبورد هست(این گزینه خیلی حیاتیه چون ویندوز خودش مانیتور رو خاموش میکنه و بار روی کارت گرافیک به مقدار حداقل میرسونه)

2- رو هم never قرار بدید مربوط به زمان خاموش شدن سیستم پس از آخرین دریافت سیگنال از سوی موس و کیبورد میباشد(حالت خواب).

حالا روی Change advanced power setting کلیک کنید تا به قلب تنظیمات Power Saver دسترسی پیدا کنید در همین صفحه ↑:

حالا مطابق شکل زیر تنظیمش کنید:

نکات قابل ذکر : پس از خاموش شدن هارد که زمانش رو تعیین می کنید دانلود انجام میشه و هیچ اشکالی هم رخ نمیده پس خیالتون راحت باشه(یک سوالی که برام هست چه طور هارد خاموش میشه و دانلودم انجام میشه؟) و با قرار دادن مقدار %5 برای پردازنده فرکانس پردازنده من به 789 میرسه و ولتاژ هم به 1.25 که نتیجه میشه دمای 26 درجه برای پردازنده که با خاموش بودنم زیاد تفاوتی نمی کنه و دمای کارت گرافیک هم به مقدار 15 درجه کاهش پیدا میکنه برای من(البته قابل ذکر هست که من برای پردازنده از فن مخصوص اورکلاک استفاده کردم و کیسم هم مجهز به 4 فن 12 سانتی از نوع سایلنت گرین و 1 فن 8 سانتی برای کمک به فن گرافیک هست به غیر از فن پاور و گرافیکو ....)

قابل توجه دوستان که تمام اعداد و تنظیمات بالا بر اساس روش حدس و خطا بدست آمده و یک سال هم هست که روش کار کردم و مطمئن باشید که بهترین تنظیمات ممکن رو که میشده انجام دادم به طوری که صدای سیستم در حالت بیکاری و دانلود اصلآ شنیده نمیشه و وضعیت قطعات هم در بهترین بازه دمایی قرار داره به طوری که 24 ساعت شبانه روز سیستم من روشنه و هر وقت بخوام با سیسم کار کنم از Power Option مد استفاده رو بر روی High performance قرار میدم که راحت فرکانس پردازنده به 3400 میرسه و آماده هر کاری میشه:20:.
مشخصات سیستم من که این تنظیمات رو روش اجرا کردم:

Win 7 X64
AMD x3 720 BE @ 3400 With Cooler
Memory 4GB @ 1066
Nvidia Geforce 9800GX2 SLI
1 Tb Hdd → 2 x 500 Raid0
Green GP780B

در صورت کپی برداری از مطالب خواهشمندم حتمآ منبع رو ذکر کنید:11:.

saeed774
19-01-2011, 23:30
تنظيمات خوبي ارائه کردي ،‌ دمت گرم ، ولي براي منم اين خاموش شدن هارد سوال شد؟!!

سلام من مادربرد asus P5LD2-X/1333 دارم یه برنامه بدین که مصرف برق رو کم کنه

متاسفانه مادربرد شما برنامه EPU رو ساپورت نميکنه ميتوني خودتم نگاه کني

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولي روشي که دوستمون عزيزمون H.Operator توضيح داده بسيار کاربردي هست .

GHAGHALEELEE
23-01-2011, 20:31
تنهاراه خاموش کردن وسایل خارج از کیس مثل مانیتور و اسپیکر هست.

ahivid
25-01-2011, 08:55
خوب من فقط می خوام یکی از هاردامو خاموش کنم بعد هر موقع که خواستم روشن کنم.
چی کنم؟
cpu AMD
Win7
بالا رو خوندم ولی می خوام تو محیط ویندوز هستم یکی از هاردامو خاموش کنم بعد هر موقع خواستم روشن کنم.
ممنون :20:

mahammad_reza
27-01-2011, 19:23
خوب من فقط می خوام یکی از هاردامو خاموش کنم بعد هر موقع که خواستم روشن کنم.
چی کنم؟
cpu AMD
Win7
بالا رو خوندم ولی می خوام تو محیط ویندوز هستم یکی از هاردامو خاموش کنم بعد هر موقع خواستم روشن کنم.
ممنون :20:

دوست عزیزشما زمان خاموش شدن هارد رو 1 دقیقه کن هارد بیکار خودش بعداز یک دقیقه خاموش میشه و وقتی هم ازش استفاده میکنی خود بخود روشن میشه.

بزودی اموزش کاملی میزارم

mahammad_reza
28-01-2011, 00:01
آموزش تنظیم رایانه برای کمترین مصرف انرژی

پسورد: reza_egbali

metana
28-01-2011, 23:01
از این آموزش ها برای ویندوز XP هم بزارین ممنون میشم.

Amir 3d
29-01-2011, 00:03
سلام
آخه مگه سی پی یو هم مصرفی داره که شما نوشتید
ولتاژ سی پی یو که 1.5 تا 3 ولته!
بعد تازه میشه تنظیم کرد (از بایاس)
که مثلا ساعت 3 کامپیوتر از حالت خاموش روشن بشه !
تازه (تو گوگل میتونید سرچ کنید)میشه یه ...چی میگن...حالا من می نویسم رله
یه رله درست کرد تا با روشن شدن کامپیوتر مودم هم روشن بشه و با خاموش شدنش بوسیله نرم افزار مودم هم خاموش بشه!
این کارا دیگه چیه؟! که فن رو قطع کنی هویجوری سیستم ما ویز ویز می کنه و تا حالا نفهمیدم از فنه یا هارد (البته فن سی پی یو رو چکیدم"چک نمودم":31: ولی از اون نیست تازه فکر کنم حتی داداشم بازش کرد ولی جای روغن خوره نداشت!!!!*سی میدونه جاش کجاست سی پی یوم 2.2 دوآل Core Due E4500 هست و جالبه پشت برچسب هاش سوراخی واسهء روغن نداشت:41:) :20:
ولی واسه من جالبه این نرم افزاره که معرفی کردید واسهء مادربرد اینتل هم چیزی هست؟(سی پی یو اینتله 2.2 دوآله)

Haniiii
04-02-2011, 10:31
دوستان من فقط میخوام صدای سیستم کم کم بشه ! ... فقط صدا ...

باید چه تنظیماتی انجام بدم ؟! ...

esi222
04-02-2011, 11:28
دوستان من فقط میخوام صدای سیستم کم کم بشه ! ... فقط صدا ...

باید چه تنظیماتی انجام بدم ؟! ...

بسته به مادربوردتون تو ستاپش تنظیماتی واسه کنترل هوشمند فن CPU وجود داره که در حالت Idle دور فن رو کم میکنه درنتیجه صدای سیستمم کمتر میشه.
یه چیزی شبیه Q-fan controll یا ...
پیداش کن و Enable کن.

Haniiii
04-02-2011, 12:23
مادربورد Ep45 Ds3r

تو ستاپش :

موجود هست برای نصب !

saeed774
04-02-2011, 13:09
موجود هست برای نصب !

دوست عزيز منظور دوستمون از ستاپ مادربرد ، ورود به Setup کامپيوتر يا همون تنظيمات بايوس هست که وقتي کامپيوتر رو روشن ميکني بايد کليد Delete روي کيبورد رو بزني تا وارد تنظيمات بايوس بشه .

Ship Storm
04-02-2011, 13:18

با این مورد از همه بیشتر موافقم چون بقیه موارد موجود برق چندانی یمصرف نمیکنن و اگر هم از طریقی بخوایم برق مصرفی رو بیاریم پایین چندان تاثیری تو مصرف برق نداره و احتمال صدمات بعدی کمی بالاتر میره

Haniiii
04-02-2011, 13:53
دوست عزيز منظور دوستمون از ستاپ مادربرد ، ورود به Setup کامپيوتر يا همون تنظيمات بايوس هست که وقتي کامپيوتر رو روشن ميکني بايد کليد Delete روي کيبورد رو بزني تا وارد تنظيمات بايوس بشه .

:D

خب اینو از اول میگفت !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... میگما اینجا ربطی به موضوع نداره !!! ...
خب من دقیقا باید تو ستاپ چی کار کنم ؟!!!

esi222
05-02-2011, 01:11
:D

خب اینو از اول میگفت !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... میگما اینجا ربطی به موضوع نداره !!! ...
خب من دقیقا باید تو ستاپ چی کار کنم ؟!!!

اگه کوتاهی از من بود شما ببخشش.:31:
سیستم رو ریستارتش میکنی به محض ریست شدم کلید Delete رو بطور مداوم میزنی تا وارد ستاپ سیستم بشی.حالا اونجا دنبال اون چیزی که گفتم میگردی و enable میکنی.(Q-Fan-control یا Fan controll یه همچین چیزایی) مادربورد من ایسوزه واسه همین نمیدونم که تو گیگابایت دقیقا چیه.
واسه همین از این بیشتر نمیتونم کمکت کنم.شرمنده.
شاید دوستانی که مین گیگا دارن بهتر بتونن راهنماییت کنن.

esi222
05-02-2011, 01:49
تنها راه نیست،بلکه یکی از بهترین راه هاست!

با این مورد از همه بیشتر موافقم چون بقیه موارد موجود برق چندانی یمصرف نمیکنن و اگر هم از طریقی بخوایم برق مصرفی رو بیاریم پایین چندان تاثیری تو مصرف برق نداره و احتمال صدمات بعدی کمی بالاتر میره

تا حدودی گفته شما درسته
خاموش کردن مانیتور و ... امری بدیهیه و توش بحثی نیست.
اما بقیه قطعات مثل CPU و گرافیم و ... چی؟ مصرف اینارو چجوری کم کنیم؟همیشه که نیاز به حداکثر توانشون نداریم...
پس در اینصورت فقط انرژی (برق) داره تلف میشه.
برنامه یا تکنولوژی EPU که خاص مادربوردای ایسوز هستش کارش عالیه.
به فرض مثال CPU Q8400 مصرفش 95 وات هستش که این برنامه یا تکنولوژی مصرفش رو در حالت Idle به 3 الی5 وات کاهش میده.
که به مرور زمان کاهش مصرف چشمگیری میشه.
درکل حرف من اینه که عزیزانی که از برند ایسوز استفاده میکنن،EPU بهترین گزینه هستش.
بد نیست یه این ویدیو هم یه نگاه بندازین:

عزیزانی هم که از برندهای دیگه استفاده میکنن بهترین کار همون خاموش کردن مانیتور و ... هستش.
البته ناگفته نمونه که دوستمون H.Operator تو پست 43 راه های بسیار کاربردی رو ارائه کردن که عالیه.

H.Operator
05-02-2011, 15:28
سلام
آخه مگه سی پی یو هم مصرفی داره که شما نوشتید
ولتاژ سی پی یو که 1.5 تا 3 ولته!
بعد تازه میشه تنظیم کرد (از بایاس)
که مثلا ساعت 3 کامپیوتر از حالت خاموش روشن بشه !
تازه (تو گوگل میتونید سرچ کنید)میشه یه ...چی میگن...حالا من می نویسم رله
یه رله درست کرد تا با روشن شدن کامپیوتر مودم هم روشن بشه و با خاموش شدنش بوسیله نرم افزار مودم هم خاموش بشه!
این کارا دیگه چیه؟! که فن رو قطع کنی هویجوری سیستم ما ویز ویز می کنه و تا حالا نفهمیدم از فنه یا هارد (البته فن سی پی یو رو چکیدم"چک نمودم":31: ولی از اون نیست تازه فکر کنم حتی داداشم بازش کرد ولی جای روغن خوره نداشت!!!!*سی میدونه جاش کجاست سی پی یوم 2.2 دوآل Core Due E4500 هست و جالبه پشت برچسب هاش سوراخی واسهء روغن نداشت:41:) :20:
ولی واسه من جالبه این نرم افزاره که معرفی کردید واسهء مادربرد اینتل هم چیزی هست؟(سی پی یو اینتله 2.2 دوآله)
سلام
1-دوست عزیز ولتاژ پردازنده رو کم می کنیم تا دما کاهش پیدا کنه و البته سرعت چرخش فن پردازنده بیاد پایین و در نتیجه عمر پردازنده افزایش پیدا کنه و صدا به حداقل برسه وگرنه ولتاژ پردازنده رو برای مصرف برق که کم نمی کنن تاثیرش توی دما و صدا هست.

2-در مورد روشن شدن کامپیوتر سر ساعت مشخص به این پست مراجعه کنید:

3-در مورد فن سی پی یو هم در حالی که کاور بقل کیس رو باز کردی روشنش کن و دقت کن ببین کدوم فن یا قطعه نویز ایجاد می کنه(ممکنه فن پاور یا کارت گرافیک یا....هم باشه)و صدای هارد هم اونقدری نیست که بره روی اعصاب یا اگرم خیلی زیاد باشه توی عملکردش نشون میده.

4-شما مادربردتون چیه اگه اسوس هست Q-Fan control خیلی توی صدای فن پردازنده و فن هایی که به سوکت مخصوص روی مادربرد وصل هستن تاثیر داره و اگرم گیگابایت باشه بازم یک گزینه شبیه این توی بایوس داره که میشه سرعت چرخش فنها رو باهاش به طور اتوماتیک با توجه به دما کنترل کرد و توی کم کردن نویز ایجاد شده خیلی تاثیر داره.

ebicross
05-02-2011, 15:43
کم کردن ولتاژ پردازنده برای کاهش دما به نظرم درست نیست. آسیب میزنه به پردازنده. بهتره که فرکانس کاری پردازنده رو کاهش بدیم که البته توی سیستم های جدید قابلیت Cool and quiet Control همین کار رو میکنه و با کاهش فرکانس سعی در کاهش دما و صدا و در نتیجه کاهش دور فن داره.
همچنین با روش H.Operator میتونید سرعت فنها رو به وضعیت پردازنده وابسته کنید و در نتیجه فنها در هنگام دانلود حدود 600 RPM (کاملا وابسته به سیستم و وضعیت) چرخش داره که معمولا صدایی تولید نمیکنه.
البته صدای سیستم معمولا از فن پاور هستش و فنهای CPU اونقدر مرغوب هستند که صدای زیادی ندارند. میتونید فن پاورتون رو با یک فن Silent مدل Cooler Master تعویض کنید تا سیستمتون بی صدا کار کنه.
برای فعال کردن این قابلیت کافیه توی Bios اون رو پیدا و فعال کنید:

H.Operator
05-02-2011, 16:07
کم کردن ولتاژ پردازنده برای کاهش دما به نظرم درست نیست. آسیب میزنه به پردازنده. بهتره که فرکانس کاری پردازنده رو کاهش بدیم که البته توی سیستم های جدید قابلیت Cool and quiet Control همین کار رو میکنه و با کاهش فرکانس سعی در کاهش دما و صدا و در نتیجه کاهش دور فن داره.

ابراهیم جان منم منظورم همینه و کم کردن ولتاز رو به صورت دستی رد می کنم من نظرم روی استفاده از همون قابلیتیه که معرفی کردی خودش هم فرکانس رو کاهش میده هم ولتآز رو چرا که قاعدتآ پردازنده وقتی به فرض به فرکانس 700 برسه احتیاجی نداره با ولتاژ 1.25 کار کنه برا همین کاهشش میده که دما رو کم و در نتیجه سرعت چرخش فن رو کم کنه که صدا کاهش پیدا کنه کنه و البته همه اینا تحت کنترل چیپ مادربرد انجام میشه و حساب شدست و جای هیچ نگرانی نیست.

Haniiii
05-02-2011, 20:45
دوستان میشه یه خرده بیشتر راهنمایی کنید راجع به کم کردن صدای سیستم ( زمان دانلود شبانه ! ) ! ؟ ..

برای مادربرد گیگابایت نرم افزاری نیست ؟

(Q-Fan-control یا Fan controll یه همچین چیزایی)

پیدا نکردم !

saeed774
06-02-2011, 00:32
دوستان میشه یه خرده بیشتر راهنمایی کنید راجع به کم کردن صدای سیستم ( زمان دانلود شبانه ! ) ! ؟ ..

برای مادربرد گیگابایت نرم افزاری نیست ؟

پیدا نکردم !

فکر کنم مادربرد شما اين امکان رو نداشته باشه البته احتمالش کم هست، خوب بگرد احتمالا تو قسمت Pc Health اينا باشه. يا بهترين کار اينه که به هنگام خواب مقداري پنبه در دو گوشتون بذارين تا صدا کاملا قطع بشه :31: من که خودم از لاستيک هاي صدا گير مخصوص گوش استفاده ميکنم که از لوازم پزشکي خريدم ، دونه اي 1000 تومن بصورت اسفنجي هست و کاملا به شکل گوش درمياد و بعدش خود به خود باد ميکنه تا کوچکترين صدايي ازش رد نشه.

ebicross
06-02-2011, 10:15
مادربردهای Gigabyte رو اول باید همون Cool and Quiet Control رو Enable کنید و بعد در بخش Pc Health گزینه ی CPU Fan Control رو بزارید روی Auto و یا بزارید بر طبق فرکانس. (بیشتر دورش کم میشه)

فنهای داخل کیس رو اگر به کانکتورهای 3 و 4 پین روی مادربرد متصل کنید سیستم میتونه کنترلشون کنه و در این مواقع خاموشش میکنه.
این فنها هم براحتی پیدا میشن و قیمتی ندارند.

میتونید مارک مرغوبش رو با این پینها بخرید مثل Cooler Master که فکر میکنم 2 تا فن بهتون میدن حدود 8 هزار تومان که توانایی چرخش تا 4000 RPM هم دارند و موقع فشار به سیستم طوفان راه میندازن! :دی
و وقتی که سیستم فعالیتی نداره با دور بسیار پایین میچرخند و یا خاموش میشن. مهم این اتصال دهنده هستش که توی عکس بالا دیده میشه.

فن پاور رو هم حتما تعویض کنید با یک Cooler Master تا دیگه صدا نده. فقط کانکتور پاور کمی متفاوته که خودتون باید درستش کنید و برای نوع ولتاژ با فروشنده صحبت کنید.

فن CPU هم اگر با انواع فنهای بازار تعویض بشه عالیه.
مثلا فن زیر:

مدلش Hyper 212 و از ارزون ترین فنهای CPU با قیمتی حدود 20 تومان که به تمام CPUها هم AMD و هم اینتل متصل میشه.
کاملا بی صدا کار میکنه (البته در شرایط بدون فشار) و وقتی به سیستم فشار بالا بیاد این فن هم با توان 4000 دورش کاملا سیستم رو خنک میکنه.

همش شد فن. :دی
ولی چون مشکل همه با دانلود شبانه توی صدا هستش بهترین کار همینه که فنهای بهتری استفاده کنید.
فن کارت گرافیک هم برای بعضیها خیلی صدا میده موقع کار که کافیه برچسب مارکش رو جدا کنید و با روغن چرخ خیاطی به نوک پیچ گوشتی ریز بزنید و به محل چرخش میله ی وسطش بزنید و بعد برچسب رو سرجاش بزارید. توجه کنید برچسب اگر روش نباشه بعد از یکی دو ماه فن کاملا از کار میفته.

امیدوارم کمک کرده باشم. موفق باشید.

S!LENCE
10-03-2011, 23:57
سلام
ممنون بابت راهنمایی کامل در مورد فن ها
منم تقریبا مشکلم همین صدای فن هاست. کلا سیستمم فن زیاد داره. اگه سیستمو روشن کنم و بزنم دانلود، صدای سیستم در کترین حالته
ولی اگه یه دو ساعت قبل از شروع دانلود روشن کنم و یکمم کار کنم و بازی کنم، صدا میره بالا و دیگه ام پایین نمیاد تا صبح. مگه وقتی که کار با سیستم کم میشه خنک نمیشه و فن ها نباید خاموش شه؟ فک کنم فن گرافیک از همه بیشتر صدا میده.
لطفا اگه راه نرم افزاری یا بایوسی چیزی داره بگید، من از کارای سخت افزاری میترسم :دی
ممنون

ebicross
11-03-2011, 00:15
سلام
ممنون بابت راهنمایی کامل در مورد فن ها
منم تقریبا مشکلم همین صدای فن هاست. کلا سیستمم فن زیاد داره. اگه سیستمو روشن کنم و بزنم دانلود، صدای سیستم در کترین حالته
ولی اگه یه دو ساعت قبل از شروع دانلود روشن کنم و یکمم کار کنم و بازی کنم، صدا میره بالا و دیگه ام پایین نمیاد تا صبح. مگه وقتی که کار با سیستم کم میشه خنک نمیشه و فن ها نباید خاموش شه؟ فک کنم فن گرافیک از همه بیشتر صدا میده.
لطفا اگه راه نرم افزاری یا بایوسی چیزی داره بگید، من از کارای سخت افزاری میترسم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ممنون
علتش میتونه این باشه که فنهاتون جوابگوی خنک کردن سیستم نیستند. ممکنه دور چرخش فنهاتون کم باشه.
با یک نرم افزار مثل HWMonitor دمای سیستم رو چک کنید.
فنهایی که با حرارت دور میگیرند و صداشون زیاد میشه زیاد نیستند. فقط فن CPU هستش و فن گرافیک معمولا این قابلیت رو نداره. (مگر در گرفیکهای بعد از 2010 اون هم زیاد نیست)
همون دما رو چک کنید شاید پردازنده که گرم میشه دماش پایین نمیاد.
شما با همون HWMonitor یک نمونه از وقتی که سیستم تازه روشن شده؛ یک نمونه از وقتی چند ساعت گذشته ولی صدا نیست و یک نمونه از وقتی در حین بازی صدا زیاد شد و نمونه ی آخر رو وقتی بعد از بازی چند ساعت گذشته ولی دما صدا کاهش پیدا نکرده بگیرید.

البته این تاپیک جای این بحث نیست.
به نظرم بهتره توی انجمن سخت افزار یک تاپیک برای مشکل ایجاد کنید.
دوستان اونجا تخصص بیشتری در این زمینه دارند.

arman665
07-05-2011, 22:42
دوستان تنظیمات پاور رو که در پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هست عکساش پاک شده من هم تنظیم که میکنم بعد از اینکه از اسلیپ در میارم idm تازه وصل میشه به اینترنت !؟
میشه یکی بگه چجوری تنظیم کنم که تو حالت اسلیپ بشه دانلود کرد.

8525044
06-03-2012, 23:34
سلام شرمنده من لپتاپ دارم مدلش msi gx623 هست
1-از کجا بفهمم مدل مادر بوردم چیه؟
2-اگه ایسوس یا گیگا نبود از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
3-کلا از کجا بفهمم لپتاپم چقدر برق مصرف میکنه؟ برای این کار نرم افزاری هست؟

jafarian
07-03-2012, 00:17
سلام شرمنده من لپتاپ دارم مدلش msi gx623 هست
1-از کجا بفهمم مدل مادر بوردم چیه؟
2-اگه ایسوس یا گیگا نبود از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
3-کلا از کجا بفهمم لپتاپم چقدر برق مصرف میکنه؟ برای این کار نرم افزاری هست؟

اگر لپ تاپ شما msi باعشه بردشم msi برای میزان مصرف برق سیستم هم از برنامه Joulemeter که داخل لینک پایین هست استفاده کنید:20:

Dead Space
08-09-2012, 03:27
سلام دوستان... راه حلی وجود داره حداقل کارت گرافیک بره تو حالت استندبای؟! و بی خود داغ نکنه؟!
من یک دفعه کارت 9600GT XFX سر همین شب روشن موندن ها 2 از خازن هاش ترکید...
البته هر شب روشن می موند!

zamanmahdi
11-09-2012, 18:18
نگران مصرف برق کامپیوتر نباش.مصرفش خیلی کمه به خصوص هنگامی که یه کار سبک مثل دانلود انجام میده و مانیتور هم به خصوص از نوع CRT خاموشه.
من خودم فیوز همه اتاقا رو به جز اتاق مربوط به کامپیوتر زدم.مانیتور کامپیوتر هم خاموش کردم.کنتور خیلی خیلی یواش میرفت جوری که اصلا" به نظر نمی اومد که داره حرکت میکنه!!!
بعد برای اینکه دقیق مصرف برقو به دست بیارم اومدم ساعت ثانیه شمار اوردم ببینم چند ثانیه طول میکشه تا کنتور یه دور بزنه(نوع کنتور من یه جوری بود که هر 240 دوریش یه کیلو وات میشد) با محاسباتی که انجام دادم تو این حالت که گفتم حدود شش ساعت و چهل دقیقه که روشن باشه میشه یه کیلو وات.
البته همین جور که همتون میدونید نرم افزار های زیادی برای محاسبه مصرف برق کامپیوتر موجوده ولی من چون ویندوم xp pack 2 بود نتونستم نصبش کنم.
مشخصات سیستمی که من روش تست کردم:
مانیتور:CRT که البته خاموش بود!!!
مادربرد :ASUS
سی پی یو:Intel pentium R Dual core E5700
رم:2 گیگ
کارت گرافیک:آنبرد

Dead Space
25-09-2012, 18:22
نگران مصرف برق کامپیوتر نباش.مصرفش خیلی کمه به خصوص هنگامی که یه کار سبک مثل دانلود انجام میده و مانیتور هم به خصوص از نوع CRT خاموشه.
من خودم فیوز همه اتاقا رو به جز اتاق مربوط به کامپیوتر زدم.مانیتور کامپیوتر هم خاموش کردم.کنتور خیلی خیلی یواش میرفت جوری که اصلا" به نظر نمی اومد که داره حرکت میکنه!!!
بعد برای اینکه دقیق مصرف برقو به دست بیارم اومدم ساعت ثانیه شمار اوردم ببینم چند ثانیه طول میکشه تا کنتور یه دور بزنه(نوع کنتور من یه جوری بود که هر 240 دوریش یه کیلو وات میشد) با محاسباتی که انجام دادم تو این حالت که گفتم حدود شش ساعت و چهل دقیقه که روشن باشه میشه یه کیلو وات.
البته همین جور که همتون میدونید نرم افزار های زیادی برای محاسبه مصرف برق کامپیوتر موجوده ولی من چون ویندوم xp pack 2 بود نتونستم نصبش کنم.
مشخصات سیستمی که من روش تست کردم:
مانیتور:CRT که البته خاموش بود!!!
مادربرد :ASUS
سی پی یو:Intel pentium R Dual core E5700
رم:2 گیگ
کارت گرافیک:آنبرد
ممنون از حرفاتون دوست گلم. ولی بحث مصرف برق نیست، بحث اینه که کلا هیچ استفاده ای از کارت گرافیک نشه و بی خود جی پی یو و دیگر خازن ها کار نکنن!

pc67
04-08-2013, 11:32
سلام دوستان
من مادربوردم ایسوس هستش وبرنامه epu-4engine نصب کردم هارد و فن و سی پی یو باش کالیبریت شدن اما کارت گرافیکم کالیبریت نیست میخواستم بدونم ایا این برنامه فقط مخصوص گرافیک های شرکت ایسوس هستش ؟

pc67
05-08-2013, 23:23
کسی نیست جواب ما رو بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saeed_136915
05-08-2013, 23:50
سلام دوستان
من مادربوردم ایسوس هستش وبرنامه epu-4engine نصب کردم هارد و فن و سی پی یو باش کالیبریت شدن اما کارت گرافیکم کالیبریت نیست میخواستم بدونم ایا این برنامه فقط مخصوص گرافیک های شرکت ایسوس هستش ؟

سلام
بله باید کارت گرافیک سازگار با برنامه نصب کنین که بیشتر همون کارت های خود شرکت ایسوس هست.

pc67
07-08-2013, 22:25
سلام
بله باید کارت گرافیک سازگار با برنامه نصب کنین که بیشتر همون کارت های خود شرکت ایسوس هست.

ممنون از اینکه جوابمو دادین :n01:

sir alex ferguson
20-08-2013, 19:45
ضمن تشکر دوستان من تازه عضو شدم راهنماییم کنید چرا در پست 43 مربوط به H.Operator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تصویر دیده نمیشه ؟ نداره یا بره من نشون نمیده؟ با تشکر از H.Operator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])