PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال در مورد StandBay ويندوز

ali1234
05-01-2011, 20:49
با سلام

مي خواستم بدونم كه راهي است كه وقتي ويندوز به حالت استاندباي

رفت باحركت موس از اين حالت خارج نشه و فقط

با زدن كليدي از صفحه كليد از اين حالت خارج بشه

با تشكر فراوان:46:

joe_satriani
05-01-2011, 21:16
با سلام
بعيد ميدونم همچين راهي باشه
مگه اينكه از اين نرم افزارهاي بهينه ساز نصب كنيد
بازم بعيد ميدونم

موفق باشيد.

MrGee
06-01-2011, 11:41
کدوم StandBy ؟
یه حالت هستش که بهش می گن S3 که توش کامپیوتر خاموش می شه و فقط رم روشن می مونه مثل Hibernate
یه حالت هم هستش یه بهش می گن S1 که فقط سیستم به حالت نیمه فعالمی ره و فن و بقیه چیزا همه روشن هستن
این حالت ها رو می تونی از بایوس سیستم عوض کنی.
من که از حالت S3 استفاده می کنم با کیبورد و ماوس نمی تونم کامپیوتر رو روشن کنم و فقط باید دکمه پاور یا دکمه ای که تو بایوس برای روشن کردن تعیین کردم رو بزنم تا کامپیوتر روشن بشه
شما به Device Manager برو روی ماوس راست کلیک کن و به Properties برو و از اونجا به تب Power Management برو و تیک گزینه 
...Allow this device to bring رو بردار.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali1234
06-01-2011, 13:31
کدوم StandBy ؟
یه حالت هستش که بهش می گن S3 که توش کامپیوتر خاموش می شه و فقط رم روشن می مونه مثل Hibernate
یه حالت هم هستش یه بهش می گن S1 که فقط سیستم به حالت نیمه فعالمی ره و فن و بقیه چیزا همه روشن هستن
این حالت ها رو می تونی از بایوس سیستم عوض کنی.
من که از حالت S3 استفاده می کنم با کیبورد و ماوس نمی تونم کامپیوتر رو روشن کنم و فقط باید دکمه پاور یا دکمه ای که تو بایوس برای روشن کردن تعیین کردم رو بزنم تا کامپیوتر روشن بشه
شما به Device Manager برو روی ماوس راست کلیک کن و به Properties برو و از اونجا به تب Power Management برو و تیک گزینه 
...Allow this device to bring رو بردار.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درست شد:31:
دست گلت درد نكنه .
فقط مي خواستم اگه ممكنه در مورد S3 بگيد كه در چه مواردي بكار مي رود .؟

joe_satriani
06-01-2011, 17:09
درست شد:31:
دست گلت درد نكنه .
فقط مي خواستم اگه ممكنه در مورد S3 بگيد كه در چه مواردي بكار مي رود .؟

با سلام
مورد هايبرنيت كه دوستمون فرمودن براي مواردي به كار ميره كه شما ميخوايد اطلاعات دسكتاپتون رو از دست نديد موقتا و از طرفي سيستم رو هم بايد خاموش كنيد براي چند لحظه
در اين موقع هست كه از اين روش استفاده ميكنيد
اينطوري هست كه حافظه ي رم شما در قسمتي روي هارد ذخيره ميشه و بعد از روشن شدن از همونجا از روي هارد خونده ميشه و داخل رم فرستاده ميشه

موفق باشيد.

MrGee
07-01-2011, 20:12
Hibernate با استند بای S3 فرق می کنه 

تو Hibernate کل سیستم خاموش می شه و محتویات رم به طور موقت به هارد منتقل می شه و موقع روشن کردن هم به طور یک جا به رم بر نمی گرده مخصوصا اگر برنامه های سنگین باز باشن
ولی موقع استند بای کل سیستم به جز رم خاموش می شه و تو رم برق هست یعنی تو رم شما هنوز اطلاعات هست و اگه برق بره همه اطلاعاتش می ÷ره و شما باید کامپیوتر رو از اول روشن کنید و تو Hibernate با رفتن برق هیچ اتفاقی نمی افته
برای تغییر دادن نحوه استند بای باید به قسمت Power Manegement بایوس برید و از اونجا به دنبال یه گزینه که تو اسمش StandBy هست بگردید
البته اگه تو گوگل هم سرچ بزنید می شه در این مورد اطلاعات به دست آورد.

ali.b.y
29-01-2011, 05:38
یه فرق مهم داره
اگه سیستم تو حالت S3 استنبای بشه و برق سیستم قطع شه تمام اطلاعات از دست می ره . منظورم اطلاعات رم هست
(انگار سیستم خاموش شده باشه)

ولی
ولی حالت HIB حتی اگه یک سال هم برق سیستم قطع باشه باز تا روشن بشه همهی اطلاعات رم برمی گرده :18:

mehdi_halla
29-01-2011, 23:14
درستش اینه:(البته توی ویندوز 7،ایکس پی رو شک دارم)
سه حالت داریم در صورت تنظیم بودن بایاس رو s3:
sleep,hibernate ,hybrid hybernate
در حالت sleep محتویات رم (که شامل ویندوز و برنامه های در حال اجرا میشه) حفظ میشه ؛یعنی کل سیستم خاموش میشه ولی فقط رم برق داره .زمانی که سیستم روشن میشه به سرعت هر چه تمامتر به آخرین محیط کاریتون برمیگردین.ولی اگه برق بره برنامه های باز شده و آخرین محیط کاری ویندوزتون حفظ نمیشه و با استارت ویندوز عادی بارگذاری میشه.
در حالت hibernate محتویات رم داخل قسمتی از هارد (یه فایل به نام hiberfil.sys ذخیره میشه) و در این حالت سیستم کامل خاموش میشه .و زمانی که سیستم روشن میشه به سرعت به آخرین محیط کاریتون برمیگردین.(با فاصله عمل کپی شدن فایل هایبرنیت توی رم).اگه برق قطع بشه مشکلی پیش نمیاد و آخرین محیط کاریتونو دارین.
در حالت hybrid با زدن دکمه sleep دو عمل بالا همزمان اتفاق میوفته یعنی محیط کاری هم داخل هارد و هم داخل رم کپی میشه.

shahin666
30-01-2011, 14:38
درستش اینه:(البته توی ویندوز 7،ایکس پی رو شک دارم)
سه حالت داریم در صورت تنظیم بودن بایاس رو s3:
sleep,hibernate ,hybrid hybernate

در حالت hybrid با زدن دکمه sleep دو عمل بالا همزمان اتفاق میوفته یعنی محیط کاری هم داخل هارد و هم داخل رم کپی میشه.

تشکر از شما دوست عزیز بابت اطلاعاتی که دادید
فقط من این مورد سوم رو متوجه نشدم یعنی من با دوتا مورد اول و دوم کاملا آشنا بودم ولی این مورد سوم اولین
باری هست که میشونم:18: یعنی این قابلیت جدید در ویندوز 7 اضافه شده؟!!

بعد من دقیقا متوجه فرق این hybrid با hibernate نشدم یعنی اینجا بلاخره کامپیوتر خاموش میشه یا نه
چون گفتید هم عمل Sleep انجام میشه پس کامپیوتر باید به حالت نیمه خاموش بره و هم عمل hibernate پس باید کاملا خاموش بشه (البته با حفظ اطلاعات) !!!:24:

و این که این مورد سوم در ویندوز 7 چه جوری انجام میشه ؟
ممنون میشم بنده رو رهنمایی کنید
مرسی:11:

mehdi_halla
31-01-2011, 01:06
سلام در حالت hybrid محکم کاری میشه.زمانی که حالت هایبرنیت رو فعال کرده باشین (فرمان powercfg -h on در cmd ویندوز) با زدن دکمه sleep کنار شات دان در منوی استارت ویندوز 7 ، هم محتویات رو توی خودش میمونه و هم اینکه رو هارد کپی میشه و سیستم هم خاموش میشه.
حالا دو تا اتفاق میتونه بیوفته :اگه تا بار بعدی که میخواین سیستم رو روشن کنین برق سیستم قطع نشه ، زمانی که پاور رو میزنین تو 3-4 ثانیه سیستم بالا میاد(چون همه چی تو رم حفظ شده بود:آخه تو این حالت رم سیستم برق داره) ولی اگه در زمان خاموش بودن سیستم، برق بره (یا باتری لپ تاپ تموم شه) زمانی که دکمه پاور سیستم رو میزنین تا سیستم روشن شه،محتویات فایل hiberfil.sys به داخل رم کپی میشه (تو نهایتا 10 ثانیه)و شما وارد محیط کار قبلیتون میشین. ولی در هر دو حالت شما محیط کار قبلی تون رو دارین.

در ضمن sleep توی مد s3 این جوری که شما میگی (نیمه خاموش)نیست.فقط رم برق داره و در حد1-6وات توان مصرفیشه در هر ساعت.