PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش انتقال فایل بین آیفون و هر گوشی و وسیله ی دیگر با Wi-Fi

{sahand}
05-01-2011, 18:31
این آموزش برای تبادل مستقیم بین دو گوشی (یا به قولی دو گجت) هست و اصلا نیازی به کامپیوتر، لپتاپ، مودم و روتر و... نیست!

از بعد از عرضه ی iOS 4 عده ی زیادی منتظرند تا بلوتوث آیفون/آیپاد/آیپد کرک بشه تا بتونن بین گوشیشون و گوشی های غیر اپل انتقال فایل داشته باشن. اما حقیقت اینه که اصلا نیازی به بلوتوث نیست و با استفاده از WiFi می شه انتقالی بسیار بسیار سریع تر و با مصرف انرژی کم تر داشت.

برنامه هایی که شما نیاز دارید این ها هستند:
MyWi هماهنگ با نسخه ی iOS تون.
iFile
هردو این برنامه ها از سورس repo.insanelyi.com قابل دریافتن.

بعد از اینکه هر دو رو نصب کردید MyWi رو باز کنید و WiFi Tethering رو روشن کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا به iFile برید و توی نوار پایینی روی دکمه ی دوم از سمت چپ کلیک کنید.

حالا تو پنجره ی باز شده یه آدرس به شما داده.

وای فای گوشی یا هر دستگاه دیگه رو روشن کنید، به شبکه ای که تو آیفونتون درست کردید وصل شید، مرورگر رو باز کنید و اون آدرس رو وارد کنید.
حالا تمام فایل های آیفون پیش روی شما هستند!

نکته: بر عکس سامسونگ ویو که قبلا داشتم، شبکه ای که آیفون/آیپاد 4 می سازه از نوع WiFi N هست، یعنی می تونید با این سرعت انتقال انجام بدید:

نکته: همونطور که گفتم MyWi فقط وقتی کاربرد داره که شما دستگاه سوم روتری ندارید که شبکه رو ایجاد کنه. اگه تو محیطی هستید که وای فای وجود داره، نیازی به استفاده از MyWi نیست، فقط کافیه هر دو دستگاه به یه شبکه وصل باشن.

نکته: برای اینکه توی iFile اسم آهنگ ها رو درست ببینید، از توی ستینگ Application Names و Song Titles رو فعال کنید.

نکته: اگه می خواید برنامه های روی آیفون رو برای آیفون دیگه ای بفرستید از این آموزش استفاده کنید، با این تفاوت که به کامپیوتر نیازی نیست و با خود iFile هم می تونید اون کار ها رو انجام بدید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید..................
می دونم خیلی آسون بود و نیازی به آموزش نداشت، ولی خب همیشه تازه وارد هایی مثل من هستن و این چیزا براشون سواله.

HESAM_5700
05-01-2011, 19:27
سلام....

به هیچ وجه نمیشه توسط وای-فای سینک کرد ؟؟؟

{sahand}
05-01-2011, 19:53
سلام....

به هیچ وجه نمیشه توسط وای-فای سینک کرد ؟؟؟
با برنامه ی Wi-Fi Sync می شه اما رو 4.2.1 که من تست کردم کار نمی کنه.
البته این آموزش ربطی به سینک نداشت...

yas_6969
05-01-2011, 23:23
خیلی ممنون دوست من بابت آموزش، ولی این کار اصلا نیازی به برنامه MyWi نداره من انجام دادم فقط برنامه iFile باشه کافیه

{sahand}
05-01-2011, 23:42
خیلی ممنون دوست من بابت آموزش، ولی این کار اصلا نیازی به برنامه MyWi نداره من انجام دادم فقط برنامه iFile باشه کافیه
اون برای وقتیه که شما مودمی روتری چیزی داشته باشید و شبکه رو از قبل روی اون ایجاد کرده باشید.
MyWi میاد آیفونو به روتر تبدیل می کنه و شبکه رو اون رو می سازه. در نتیجه شما برای انتقال بین آیفون و یه گوشی دیگه به دستگاه سومی احتیاج ندارید.

yas_6969
06-01-2011, 00:05
خوب شما با یه گوشی دیگه امتحان کردی که بگی دقیقا چجوری کار میکنه؟

amirrasa kateb
06-01-2011, 12:08
خوب شما با یه گوشی دیگه امتحان کردی که بگی دقیقا چجوری کار میکنه؟
بله من تست کردم
شما با browser گوشی دیگه به اون آیپی ای که آیفایل بهتون میده میرید و میتونید فایل هارو منتقل کنید

air_damned
15-04-2011, 18:27
دوستان من واسه ایفون یه ایفون میخواستم..برنامهmyw و ifile رو هم نصب کردم و ip رو از برنامه ifile گرفتم و در safari ایفونی دیگه وارد و عملی انجام نشد.

{sahand}
15-04-2011, 19:56
دوستان من واسه ایفون یه ایفون میخواستم..برنامهmyw و ifile رو هم نصب کردم و ip رو از برنامه ifile گرفتم و در safari ایفونی دیگه وارد و عملی انجام نشد.
یه بار آیفایلو ببندیدو باز کنید، گاها دفعه اول کار نمی کنه.

shgtkd
24-06-2011, 17:34
سلام
من نصب کردم اما همینکه وارد برنامه میشه از اون خارج میشه
چیکار کنم؟
4.3.3