PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزاری برای بستن فیالها سر ساعت معین

Jang Bogo
05-01-2011, 11:36
سلام.
دوستان یه نرم افزاری میخوام که سر یه ساعت معین بتونه یک فایل exe رو ببنده.
درضمن ببخشید، تو عنوان تاپیک به جای فایل، نوشتم فیال. شرمنده.
ممنون

dusti55
05-01-2011, 11:52
یه سری نرم‌افزار تحت نام‌هایی مثل " Auto Shutdown" هستند شاید بتونند مشکل شما را حل کنند.

alireza1411
05-01-2011, 19:16
فکر کنم Auto Power & shut down مشکلات شما رو کاملا حل کنه. منظورتون احیانا بستن دانلودر IDM یا برنامه های دانلود مشابه باشه یه تاپیکایی برای خودض مخصوص داره.:31::11::11:

Amir Varasteh
05-01-2011, 22:57
سلام.
دوستان یه نرم افزاری میخوام که سر یه ساعت معین بتونه یک فایل exe رو ببنده.
درضمن ببخشید، تو عنوان تاپیک به جای فایل، نوشتم فیال. شرمنده.
ممنون
سلام.

دوستان راهنماییهایی که کردن برای خاموش شدن کامپیوتر سر ساعت معین بود که فک کنم با درخواست شما فرق داره.

خب. شما مثلا میخوای ساعت 2 بعد از ظهر برنامه ی Notepad بسته شه.

خب شما باید یک Script درست کنی و توی Task Scheduler بزاریش تا سر یم ساعت معین اجرا شه.

برای نوشتن Script شما Notepad رو باز کن و کد زیر رو توش کپی کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سپس فایل رو با فرمت bat ذخیره کن.

حالا از Start->All Programs->Accessories->System Tools برو و Task Scheduler رو باز کن.

حالا اون فایلی که درست کردی رو باید توش Add کنی. توی Task Scheduler از سمت راست Create Basic Task رو بزن و سپس یک نام دلخواه انتخاب کن براش و Next رو بزن.

حالا اگه میخوای هر روز اجرا شه Daily رو بزن و Next بزن و ساعتش رو مشخص کن که ساعت چند اون Script اجرا شه (Notepad بسته شه). سپس Action رو Start a program بزن و سپس آدرس فایل bat که درست کردی رو بهش بده و Finish.

حالا هر روز سر ساعت معین، برنامه ای که مشخص کردی (در اینجا Notepad ) بسته خواهد شد.

موفق باشی.

alireza1411
06-01-2011, 00:53
سلام.

دوستان راهنماییهایی که کردن برای خاموش شدن کامپیوتر سر ساعت معین بود که فک کنم با درخواست شما فرق داره.

خب. شما مثلا میخوای ساعت 2 بعد از ظهر برنامه ی Notepad بسته شه.

خب شما باید یک Script درست کنی و توی Task Scheduler بزاریش تا سر یم ساعت معین اجرا شه.

برای نوشتن Script شما Notepad رو باز کن و کد زیر رو توش کپی کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سپس فایل رو با فرمت bat ذخیره کن.

حالا از Start->All Programs->Accessories->System Tools برو و Task Scheduler رو باز کن.

حالا اون فایلی که درست کردی رو باید توش Add کنی. توی Task Scheduler از سمت راست Create Basic Task رو بزن و سپس یک نام دلخواه انتخاب کن براش و Next رو بزن.

حالا اگه میخوای هر روز اجرا شه Daily رو بزن و Next بزن و ساعتش رو مشخص کن که ساعت چند اون Script اجرا شه (Notepad بسته شه). سپس Action رو Start a program بزن و سپس آدرس فایل bat که درست کردی رو بهش بده و Finish.

حالا هر روز سر ساعت معین، برنامه ای که مشخص کردی (در اینجا Notepad ) بسته خواهد شد.

موفق باشی.

امیرجان دستت درد نکنه این روش رو توضیح دادی. یادش بخیر قدیم کلی واسه همین چند خط کد و این کارها برا تنظیم دانلود شبانه سرچ کرده بودم. این کار سخت نیست ولی یکم دردسر داره.:13:

این برنامه که گفتم اسمش غلط انداز بیده:31:. یعنی چی ؟؟؟؟ خب نگاه کن خودت:20::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی ساده و راحت میشه اسم پردازش رو بدی بگی کی اون رو Terminate کنه. این همون ترمیناتور یا نابودگره:31:.
کارهای این برنامه ی کوچیک کلا به درد بخروه و به کار میاد. توصیه میکنم شما هم استفاده کنی گرچه ممکنه تمام کارهایی که این برنامه میکنه رو از طریق کامندهای ویندوز بلد باشی بنویسی.:11::11::11:

Amir Varasteh
06-01-2011, 13:06
امیرجان دستت درد نکنه این روش رو توضیح دادی. یادش بخیر قدیم کلی واسه همین چند خط کد و این کارها برا تنظیم دانلود شبانه سرچ کرده بودم. این کار سخت نیست ولی یکم دردسر داره.:13:

خیلی ساده و راحت میشه اسم پردازش رو بدی بگی کی اون رو Terminate کنه. این همون ترمیناتور یا نابودگره:31:.
کارهای این برنامه ی کوچیک کلا به درد بخروه و به کار میاد. توصیه میکنم شما هم استفاده کنی گرچه ممکنه تمام کارهایی که این برنامه میکنه رو از طریق کامندهای ویندوز بلد باشی بنویسی.:11::11::11:
مرسی علیرضا خان.

با این برنامه آشنا نبودم.

دمت گرم :46:

dusti55
15-01-2011, 05:21
[QUOTE=alireza1411;5748259]امیرجان دستت درد نکنه این روش رو توضیح دادی. یادش بخیر قدیم کلی واسه همین چند خط کد و این کارها برا تنظیم دانلود شبانه سرچ کرده بودم. این کار سخت نیست ولی یکم دردسر داره.:13:

...
ممنون از این ارسال مفیدتون، منم اگه از برنامه‌های بستن خودکار گفتم منظورم همین بود! خیلی قبل‌تر از این مطلبی مشابه همین را خوانده بودم ولی حضور ذهن نداشتم که مفصل بگم، شما مطلب را تمام کردید. این نوع برنامه‌ها نه تنها کار بستن خودکار و زمان‌بندی شده را انجام می‌دهند بلکه بعضاً میتونند به‌صورت زمان‌بند و برنامه‌ریزی شده شروع برنامه‌ها را هم سازمان بدهند و حتی مکرر!

Amir Varasteh
15-01-2011, 12:29
روشی که من گفتم هم تمامی این کارها رو انجام میده.

موفق باشی.

dusti55
17-01-2011, 05:18
روشی که من گفتم هم تمامی این کارها رو انجام میده.

موفق باشی.

البته یادم رفت از شما نیز تشکر کنم الان میگم: سپاس از ارسال مفیدتان؛ در واقع روش شما (دستی) نیز اهمیتش کمتر نیست چه بسا مواقعی نرم‌افزار مورد نظر در دسترس نیست- اگر بتوان از از امکانات خود سیستم عامل استفاده کرد مزایای زیادی دارد، به هر حال باید مطلع و کمی حرفه‌ای بود! برای این منظور و بسیاری دیگر، از نرم‌افزارهای کاربردی که معمولاً تحت عنوان یوتیلیتی (سودمند) تعریف می‌شوند استفاده می‌شود که در حقیقت همان امکانات سیستم عامل ارائه می‌دهند ولی به‌صورت آسان و کاربرپسند از طریق میانجی کاربر(اینترفیس)ها!

Jang Bogo
17-02-2011, 17:23
سلام.
من هیچ چیزی از این تاپیک و جوابها نفهمیدم.
یه نرم افزار بهم معرفی کنید سر یک ساعت معین یک Process مثل یک فایل EXE برام ببنده یا به اصطلاح KILL PROCESS یا همون TERMINATE کنه.
ممنون.

Amir Varasteh
17-02-2011, 19:19
سلام.
من هیچ چیزی از این تاپیک و جوابها نفهمیدم.
یه نرم افزار بهم معرفی کنید سر یک ساعت معین یک Process مثل یک فایل EXE برام ببنده یا به اصطلاح KILL PROCESS یا همون TERMINATE کنه.
ممنون.
من که کامل توضیح دادم.

کجاشو نفهمیدی؟

Jang Bogo
18-02-2011, 00:32
اون کاری که شما گفتید انجام میدم کامپیوترم کلا Crash مبکنه و باید دستی ریستارت کنم.