PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال 4 کامپیوتر به مودمی با 1 خروجی

djsystem
05-01-2011, 05:17
دوستان ما 4 کامپیوتر هستیم و یه مودم adsl که به اینترنت وصله.
حالا اگه همه بخواهیم با همون به اینترنت وصل بشیم چه کار باید بکنیم؟ باید switch بخریم و اون رو به مودم وصل کنیم و ما به switch وصل بشیم؟ اگه اره چه تنظیماتی نیاز داره ؟
مودم : d-link dsl-2500u
ممنون

black master
05-01-2011, 05:46
حالا اگه همه بخواهیم با همون به اینترنت وصل بشیم چه کار باید بکنیم؟ باید switch بخریم و اون رو به مودم وصل کنیم و ما به switch وصل بشیم؟ اگه اره چه تنظیماتی نیاز داره ؟
ممنون
شما با یک هاب به راحتی می تونید این کار انجام بدید . مودم adsl و سیستم ها به هاب متصل می کنید . فقط باید این نکته توجه کنید که مودم شما باید به صورت pppoe تنظیم شود نه bridge .

Amir Varasteh
05-01-2011, 12:36
ممنون
سلام.

ساختار شبکه شما باید به این صورت باشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دو تا نکته هست.

اول اینکه همونطور که دوستمون گفتم مودم روی حالت PPPOE باشه.

دوم اینکه برای هر سیستم باید IP مودم رو به عنوان Default Gateway قرار بدی تا بتونه به اینترنت وصل شه.

موفق باشی.

djsystem
07-01-2011, 01:42
ممنون ولی مودم به صورت bridge تنظیم شده و من جایی برا تغییر به ppoe پیدا نکردمک ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید.
راستی یه مودم دیگه هم هست که میشه یه سیستمم با usb مستقیم بهش وصل بشه . اگه این کار رو بکنیم مشکلی که پیش نمیاد و اینکه ایا سرعت اینترنت این سیستم بیشتر از بقه میشه ؟

Amir Varasteh
07-01-2011, 02:00
ممنون ولی مودم به صورت bridge تنظیم شده و من جایی برا تغییر به ppoe پیدا نکردمک ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید.
خب من با کنسول مدیریت D-Link کار نکردم نمیدونم گزینه هاش کجاست!

اگه میتونی یه عکس بگیر ازش.

راستی یه مودم دیگه هم هست که میشه یه سیستمم با usb مستقیم بهش وصل بشه . اگه این کار رو بکنیم مشکلی که پیش نمیاد و اینکه ایا سرعت اینترنت این سیستم بیشتر از بقه میشه ؟
میشه به یک سیستم جدا وصلش کرد.

اما اینکه از 2 جا اینترنت بگیره رو نمیدونم. تست کن خبرشو بده اینجا.

djsystem
07-01-2011, 03:15
ببینم فرق بین این bridge با ppoe چیه؟
راستش رفتم تو تنظیمات یه سری چیزایی دیدم که ازشون سر در نیاوردم . ممنون میشم یکی راجع بهشون مختصری توضیح بده

اینم عکساش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Varasteh
07-01-2011, 03:33
خب شما PPPoE رو بزن. سمت راست هم که username و password رو بزن و به تنظیم دیگه ای هم دست نزن.

فرق PPPOE با Bridge اینه مه توی Bridge تو بتید خودت دستی Connection بسازی اما توی PPPoE کانکشن روی مودم ست میشه و همیشه به اینترنت وصله.

armin_punisher6
07-01-2011, 11:25
ببینم فرق بین این bridge با ppoe چیه؟
راستش رفتم تو تنظیمات یه سری چیزایی دیدم که ازشون سر در نیاوردم . ممنون میشم یکی راجع بهشون مختصری توضیح بده

اینم عکساش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه موفق نشدی میتونی ببری شرکت ارائه دهنده isp اونا مجانی برات کانفیگ میکنن.
با امضاتم خیلی حال کردم.

djsystem
07-01-2011, 18:21
ممنون .
اما اطلاعات کاملتری میخاستم
مثلا Encapsulation Mode چیه؟ یا Authentication Method: در مورد گزینه هاش کسیس میتونه توضیح بده؟

با امضاتم خیلی حال کردم.
قابل نداره:31:
هیتلر هر چی گفته درسته من با همش حال میکنم