PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برامدگی سر در اثر ضربه...

Mahdi/s
03-01-2011, 12:14
سلام یه سوال داشتم...شنیدید وقتی کسی سرش در اثر ضربه باد میکنه.....برامدگی سطحی رو میگم......وقتی سرتون جایی میخوره...من شنیدم میگن ماساژ بده....بیشتر باد نکنه...یا ماساژش بده دردش کمتر بشه...زمانی که تازه سرتون خورده جایی.......بعد از اونم میگن دست بهش نزن.....این اصلا علمی هست.....یا این حرفای قدیمی ها است.....//؟؟

ببخشید هرچی فکر کردم نمیدونستم عنوان رو چی بزارم که بی ربط نباشه...

eMer@lD
03-01-2011, 13:39
سلام

شاید گاهی ضربه های وارده به سر باعث شکستگی جمجمه بشه و یا خونریزی داخلی رو در پیش داشته باشه و گاهی به عصب ضربهوارد شده باشه که هرموردی درمان خاص خودش رو داره..
بستگی داره در کدام قسمت سر و چه نوع ضربه ای وارد شده باشه.

موفق باشی

morsadr
03-01-2011, 15:48
سلام یه سوال داشتم...شنیدید وقتی کسی سرش در اثر ضربه باد میکنه.....برامدگی سطحی رو میگم......وقتی سرتون جایی میخوره...من شنیدم میگن ماساژ بده....بیشتر باد نکنه...یا ماساژش بده دردش کمتر بشه...زمانی که تازه سرتون خورده جایی.......بعد از اونم میگن دست بهش نزن.....این اصلا علمی هست.....یا این حرفای قدیمی ها است.....//؟؟

ببخشید هرچی فکر کردم نمیدونستم عنوان رو چی بزارم که بی ربط نباشه...

بر امدگی سر بعد از ضربه در اثر تورم غشای سطحص استخوان و یا همان پریوست می باشد که بتدریج خودبخود خوب می شود .
دست زدن به این ناحیه مشکلی ندارد ولی تاثیری هم در بهبود ندارد . ولی کمپرس خنک می تواند در جهت کاهش التهاب و تورم کمک کننده باشد .

Mahdi/s
03-01-2011, 16:08
ممنون از دوستان..نه من اصلا دنبال راه درمان و خطرات و این چیزا نیستم..میخواستم ببینم وقتی ضربه میخوره به سر میگن جاشو ماساژ بده دلیل علمی داره یا حرفای قدیمی هاست..؟؟نمیدونم شنیدید یا نه...

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2011, 17:27
سلام دوستان
:)

بنده هم سوال دارم :

وقتي بر اثر ضربه اي سر پف ميكنه , اين پف كردگي چي هست ؟ آيا استخوان پف ميكنه يا پوست يا عضله ي زير پوست ؟

با تشكر

Gam3r
03-01-2011, 21:58
یکی دیگه بزن روش بره داخل :دی

morsadr
04-01-2011, 19:59
ممنون از دوستان..نه من اصلا دنبال راه درمان و خطرات و این چیزا نیستم..میخواستم ببینم وقتی ضربه میخوره به سر میگن جاشو ماساژ بده دلیل علمی داره یا حرفای قدیمی هاست..؟؟نمیدونم شنیدید یا نه...
خیر دلیل علمی محکمی نداره . فقط کمپرس سرد مفیده .

سلام دوستان

بنده هم سوال دارم :

وقتي بر اثر ضربه اي سر پف ميكنه , اين پف كردگي چي هست ؟ آيا استخوان پف ميكنه يا پوست يا عضله ي زير پوست ؟

با تشكر

قبلا عرض کردم که . غشاء روی اسخوان که نامش پریوست است متورم می شود

BEHZAD2007
05-01-2011, 17:34
خیر دلیل علمی محکمی نداره . فقط کمپرس سرد مفیده .

قبلا عرض کردم که . غشاء روی اسخوان که نامش پریوست است متورم می شود

سلام دوست عزیز الان بنده این مشکل رو دارم یعنی پیشونیم باد کرده از زمان بچه گی بود (خیلی شر بودم)
رفتم دکتر گفتش هزینه ش 2 میلیون میشه چه خبره دکتره میگفت ا لیزر که پوست رو سایش میدن میشه اسم لیزر و راه هایی که میشه این مشکل رو حل کرد بگید ممنون

morsadr
07-01-2011, 09:38
سلام دوست عزیز الان بنده این مشکل رو دارم یعنی پیشونیم باد کرده از زمان بچه گی بود (خیلی شر بودم)
رفتم دکتر گفتش هزینه ش 2 میلیون میشه چه خبره دکتره میگفت ا لیزر که پوست رو سایش میدن میشه اسم لیزر و راه هایی که میشه این مشکل رو حل کرد بگید ممنون

اسم لیزر و راه های درمانی که پزشکتون گفته اند تخصصی می باشد و بهتره که اطلاعات تکمیلی را از خو ایشان بگیرید .
چیزی که بنده عرض کردم در مورد تورمی بود که بصورت جدید ایجاد شود ولی مورد شما قدیمی می باشد و درمان متفاوت .

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2011, 21:10
قبلا عرض کردم که . غشاء روی استخوان که نامش پریوست است متورم می شود
سلام و تشكر
:10:
اين غشا چطوري بر اثر ضربه متورم ميشه ؟

آب جمع ميشه توش يا خون يا چي ؟

با تشكر از وقتتون

بنده وقتي به چيزي كنجكاو ميشم ديگه تا خوب ياد نگيرم آروم نميگيرم
:31:

morsadr
08-01-2011, 15:52
سلام و تشكر
:10:
اين غشا چطوري بر اثر ضربه متورم ميشه ؟

آب جمع ميشه توش يا خون يا چي ؟

با تشكر از وقتتون

بنده وقتي به چيزي كنجكاو ميشم ديگه تا خوب ياد نگيرم آروم نميگيرم
:31:

تورم این غشاء و استخوان مجاور آن بر اثر التهاب این ناحیه و واکنش این بافت به ضربه می باشد . د حقیقت تجمع آب و خون نمی باشد ولی در اثر التهاب پرخونی در موضع ایجاد شده و واکنشهای دفاعی بدن شروع شده و این واکنشها و پرخونی و همچنین تورم بافتی ایجاد ورم در ظاهر می کند .

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-01-2011, 13:20
تورم این غشاء و استخوان مجاور آن بر اثر التهاب این ناحیه و واکنش این بافت به ضربه می باشد . د حقیقت تجمع آب و خون نمی باشد ولی در اثر التهاب پرخونی در موضع ایجاد شده و واکنشهای دفاعی بدن شروع شده و این واکنشها و پرخونی و همچنین تورم بافتی ایجاد ورم در ظاهر می کند .

سلام
دوباره بازم تشكر

فقط براي اينكه مطمئن بشم درست حاليم شده :

پس افزايش حجم ناشي از هجوم خون به اون بافت هست

و ديگه اينكه استخوان هيچ تغييري نميكنه

يعني كلا افزايش حجم ممكان ضربه خورده فقط به خاطر هجوم خون به اون بافتي هست كه شما گفتين

اگر درسته , لطفا اگر اطلاعات دارين بگين كه چرا بعد از ضربه خون هجوم مياره اصلا به مكان ضربه خورده ؟؟؟
به نظر من كه يك روش دفاعي هست و سلولهاي اون منطقه احتياج به خون زياد دارند

اگر درسته پس چرا ما اصرار داريم كه پفش رو بخوابونيم ؟؟؟؟!!!!!!

چرا نميذاريم بدن به كارش برسه ؟؟؟

ميبخشين كه پيله كردم اما كنجكاويه ديگه

جواب هر سوال مثل دري هست كه باز ميكنيم اما چه كنيم كه خداي عزيز اين دنيا رو طوري خلق كرده كه هر د بسته رو كه باز ميكنيم , پشتش چند تا در بسته ي ديگه هست !!!

يعني جواب هر سوال خودش چند تا سوال ديگه مطرح ميكنه

morsadr
10-01-2011, 17:08
در آسیبهای خفیف استخوان مشکلی پیدا نمی کند ولی همین التهاب پریوست باعث تورم استخوانی در دراز مدت می شود.
افزایش حجم به علت هجوم خون و التهاب بافت های ناحیه می باشد .
در مورد کم کردن تورم شما درست می گید و این مکانیزم دفاعی بدن می باشد و ما زیاد اصرار به کم کردن دفاع بدن را نداریم فقط همین دفاع بدن می تواند ناراحت کننده باشد و خودش مثل یک عارضه باشد لذا ما این حالت را کم می کنیم . به عنوان مثال در مقابله با عفونتها سیستم ایمنی بدن فعال شده تا با این پروسه عفونی مقابله کند . بدنبال این فعالیت مواد شیمیایی خاصی در بدن ترشح می شوند که ایجاد تب می کنند پس تب عملا جزء طبیعی دفاع بدن می باشد ولی ما در زمان مواجهه با این بیمار داروی ضد تب برای کاهش تب بیمار تجویز می کنیم تا ناراحتی بیمار کمتر شود . در مورد درد و تورم بعد از ضربه هم به همین صورت می باشد .