PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارگی تاندون کف دست

Reza Razor
03-01-2011, 11:44
سلام
من دیروز برام یه اتفاقی افتاد که کف دستم بشکل عمیقی پاره شد
دیشب دکتری پیدا نکردیم امروز صبح بردیم جراحی سرپایی کردن و بخیه زدن
مثل اینکه تاندوم و عضله ی انگشت اشاره و بقلیش پاره شده بود
دکتره میگفت شانس آوردم که هم سمت با خط کف دستم پاره شد و حداکثر تا 3ماه دیگه کاملا ترمیم میشه و میشه مثل اول
الان من دستم یکمی جمع شده پانسمان شده. یکی از آشناهام هم همچین مشکلی داشت و دستش مثل من یکم جمع شده بود آخر که پانسمان کردن آخر سر هم کل انگشتاش همونطور تقریبا موند و کاملا باز نمیشد حالا من نگرانم دستم اون شکلی نشه
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
نمیدونم دکتر منظورش ظاهر و بخیه ها بود که گفت مثل اولش میشه یا نه !
مرسی:41:

eMer@lD
03-01-2011, 11:56
سلام
باید بعد از کشیدن بخیه ها زیر نظر فیزیوتراپیست ،تمرینات و انعطاف پذیری انگشتان و کف دست دنبال شود تا به حالت اولیه برگردد.

بله احتمالا منظورشون ظاهر بخیه بوده..

البته سه ماه مدت زیادی نیست و امیدوارم به مشکلی بر نخورید.

morsadr
03-01-2011, 15:41
سلام
من دیروز برام یه اتفاقی افتاد که کف دستم بشکل عمیقی پاره شد
دیشب دکتری پیدا نکردیم امروز صبح بردیم جراحی سرپایی کردن و بخیه زدن
مثل اینکه تاندوم و عضله ی انگشت اشاره و بقلیش پاره شده بود
دکتره میگفت شانس آوردم که هم سمت با خط کف دستم پاره شد و حداکثر تا 3ماه دیگه کاملا ترمیم میشه و میشه مثل اول
الان من دستم یکمی جمع شده پانسمان شده. یکی از آشناهام هم همچین مشکلی داشت و دستش مثل من یکم جمع شده بود آخر که پانسمان کردن آخر سر هم کل انگشتاش همونطور تقریبا موند و کاملا باز نمیشد حالا من نگرانم دستم اون شکلی نشه
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
مرسی:41:

دوست عزیز پارگی تاندون نیاز به عمل جراحی در اتاق عمل دارد و احتمالا شما پارگی تاندون نداشته اید . در مورد پارگی کامل تاندون حرکات انگشنان مختل می شود که با معاینه می توان به این مورد شک کرد . در هر صورت بهترین کار ویزیت توسط پزشک متخصص اورتوپد می باشد .

Reza Razor
03-01-2011, 17:31
دکترش که خودش اورتوپد بود فکر کنم گفت چون دفترچه نداشتم میتونه همونجا برام بدون بیهوشی و با بی حسی عمل کنه و نفرستم بیمارستان که همینکاروهم کرد
دقیقا ندیدم چیکار کرد ولی کلی چیز به هم بخیه زد و گفت باید 3هفته باشه تا ترمیم بشه بعد برم فیزیوتراپی
انگشتهام هم تکون میتونم بدم ولی بعضی هاش سختر تر تکون میخورن مثل اینکه دوتاش شدید آسیب دیده بودن
یعنی من باید دوباره بعد باز شدن بخیه ببرم اورتوپد ؟
درست متوجه نشدم!:41:

morsadr
04-01-2011, 19:52
دکترش که خودش اورتوپد بود فکر کنم گفت چون دفترچه نداشتم میتونه همونجا برام بدون بیهوشی و با بی حسی عمل کنه و نفرستم بیمارستان که همینکاروهم کرد
دقیقا ندیدم چیکار کرد ولی کلی چیز به هم بخیه زد و گفت باید 3هفته باشه تا ترمیم بشه بعد برم فیزیوتراپی
انگشتهام هم تکون میتونم بدم ولی بعضی هاش سختر تر تکون میخورن مثل اینکه دوتاش شدید آسیب دیده بودن
یعنی من باید دوباره بعد باز شدن بخیه ببرم اورتوپد ؟
درست متوجه نشدم!:41:

نیازی نیست دوباره بروید . شما می توانید به پزشکتون اعتماد کنید .

Reza Razor
16-01-2011, 22:26
دوستان بخیه رو باز کرد و 2-3 روزی میگذره و تقریبا بهتر شده زخمش ولی اون انگشتی که آسیب دیده بود رو بیشتر از حدی که صاف باشه نمیتونم خم کنم (بسمت عقب) ...
اگه یکدفعه هم اینکارو بکنم درد بدی میگیره یکم هم ورم داره
دیگه فیزیوتراپی نرفتم چون دکتر چیزی نگفت و گفت آبدرمانی و این حرفا بکن!
میخوام بدونم این محدودیت حرکت اون انگشتم بخاطر طولانی بودن ترمیم تاندونه و به اون ربط داره و کم کم خوب میشه ؟!

kaka.ronaldo
28-10-2012, 21:12
دوستان من افتادم زمین انگشتام برگشتن ، کف دستم به صورت نقطه ای ورم کرده بود بردم ارتوپد گفت پارگی تاندونه ، یه تزریق کرد و بعد با آتل دستمو بست . قرار شد آخر هفته دوباره برم پیشش ، عمل میخواد بکنه؟

30vil
28-10-2012, 21:44
دوستان من افتادم زمین انگشتام برگشتن ، کف دستم به صورت نقطه ای ورم کرده بود بردم ارتوپد گفت پارگی تاندونه ، یه تزریق کرد و بعد با آتل دستمو بست . قرار شد آخر هفته دوباره برم پیشش ، عمل میخواد بکنه؟

دوست عزیز انگشتان دستتو میتونی تکون بدی یا نه؟

اگه نه ممکنه پارگی تاندون باشه و نیاز به جراحی داره

raana
30-10-2012, 00:39

دوست عزیز اگر پارگی تاندون اتفاق افتاده بود همون موقع عمل جراحی رو برات انجام می داد.
به احتمال زیاد تاندون دستت آسیب دیده و اون تزریقی هم که برات انجام داده کورتون بوده که برای کاهش ورم و التهابه.
و معمولا برای آسیب دیدگی تاندون عضو به مدت 1 الی 3-4 هفته (بسته به نوع آسیب دیدگی) داخل آتل می مونه و
بعد از اونم حدود 3-4 ماه هم طول می کشه تا تاندون به مرور ترمیم بشه.

kaka.ronaldo
30-10-2012, 17:05
دوست عزیز انگشتان دستتو میتونی تکون بدی یا نه؟

اگه نه ممکنه پارگی تاندون باشه و نیاز به جراحی داره
دو تا بند اول انگشت های وسطم تکون میخوردن ولی کل انگشت با درد حرکت کرد و تونستم انگشت شصتم رو به انگشت کوچیکه بزنم.

kaka.ronaldo
30-10-2012, 17:09
دوست عزیز اگر پارگی تاندون اتفاق افتاده بود همون موقع عمل جراحی رو برات انجام می داد.
به احتمال زیاد تاندون دستت آسیب دیده و اون تزریقی هم که برات انجام داده کورتون بوده که برای کاهش ورم و التهابه.
و معمولا برای آسیب دیدگی تاندون عضو به مدت 1 الی 3-4 هفته (بسته به نوع آسیب دیدگی) داخل آتل می مونه و
بعد از اونم حدود 3-4 ماه هم طول می کشه تا تاندون به مرور ترمیم بشه.

دکتره که انقد سرش شلوغ بود حرفی نزد ولی از یکی از دستیاراش پرسیدم از دکتر پرسید اول گفت چسبندگی بعد گفتش پارگیه ، تزریقی رو هم که انجام داد خیلی درد داشت و گفتش غضروف سازه

raana
31-10-2012, 15:26
تا اونجایی که من می دونم غضروف ساز داخل مفصل آسیب دیده تزریق می شه .جنس مایع تزریق شده با مایع مفصلی یکیه و باعث ترمیم مفصل می شه
و تزریق آمپول غضروف ساز هیچ ارتباطی با ترمیم تاندون نداره.
دوست عزیز به نظرم بهرته به یه دکتر دیگه مراجعه کنید ترجیحا اگه متخصص دست برین خیلی بهتره.
به احتمال زیاد هم مشکل پارگی تاندون ندارین یا انقدر تاندون کش اومده که در اثر کشیدگی حالت ریش ریش پیدا کرده یا یه کشیدگی سادس .

GHOST RECON
31-10-2012, 16:02
تا اونجایی که من می دونم غضروف ساز داخل مفصل آسیب دیده تزریق می شه .جنس مایع تزریق شده با مایع مفصلی یکیه و باعث ترمیم مفصل می شه
و تزریق آمپول غضروف ساز هیچ ارتباطی با ترمیم تاندون نداره.
دوست عزیز به نظرم بهرته به یه دکتر دیگه مراجعه کنید ترجیحا اگه متخصص دست برین خیلی بهتره.
به احتمال زیاد هم مشکل پارگی تاندون ندارین یا انقدر تاندون کش اومده که در اثر کشیدگی حالت ریش ریش پیدا کرده یا یه کشیدگی سادس .

متخصص دست نداریم که
باید بره پیش ارتوپد

به صورت کلی اگه بر فرض مثال کسی پارگی تاندون داشته باشه و این تشخیص داده نشه و بعدا بفهمن که پارگی بوده با یه جراحی ترمیمی درستش میکنن
دکترا هم معمولا در موارد مشکوک عضو بیمار رو آتل یا گچ میگیرن اگه حداکثر پس از ۳ ماه بهبود پیدا نکنه با یه جراحی ترمیمی درستش میکنن چون جراحی روی یه عضو آش و لاش و ورم کرده هم برای بیمار و هم برای پزشک سخت تره
حالا شما دوباره برو پیش دکترت چون گفته دوباره بیا حتما معاینه برای اطمینان از پاره بودن یا نبودن تاندون انجام میده
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

raana
31-10-2012, 18:12
متخصص دست نداریم که
باید بره پیش ارتوپد

به صورت کلی اگه بر فرض مثال کسی پارگی تاندون داشته باشه و این تشخیص داده نشه و بعدا بفهمن که پارگی بوده با یه جراحی ترمیمی درستش میکنن
دکترا هم معمولا در موارد مشکوک عضو بیمار رو آتل یا گچ میگیرن اگه حداکثر پس از ۳ ماه بهبود پیدا نکنه با یه جراحی ترمیمی درستش میکنن چون جراحی روی یه عضو آش و لاش و ورم کرده هم برای بیمار و هم برای پزشک سخت تره
حالا شما دوباره برو پیش دکترت چون گفته دوباره بیا حتما معاینه برای اطمینان از پاره بودن یا نبودن تاندون انجام میده
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

دوست عزیز متخصص دست داریم شما یه سر به بیمارستان آتیه و سایره کلینیک های اتوپد بزن.تاندون دست خودم مشکل داشت دکترای ارتوپد جواب کردن
ولی رفتم پیش متخصص دست خیلی راحت کمکم کرد و بعد از 5 ماه دستم به حالت عادی برگشت. این نوع تخصص زیر شاخه ای از ارتوپده.
پزشک ارتوپد به صورت عمومی بدن رو میشناسه ولی متخصص دست تک تکه عصب های دست رو می شناسه.
شما اگه قلبتون درد بگیره میرید پیشه پزشک عمومی یا متخصص قلب و عروق؟؟؟
در ضمن تاندون مثله کش می مونه اگر پاره شده باشه باید هر چه زودتر عمل بشه در غیر این صورت تاندون جمع می شه و باید کل دست جراحی بشه تا بتونن تاندون رو ترمیم کنن
و هرچه عمل به تعویق بیوفته سخت تر میشه.