PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در باره dbgrid

heydar110
18-05-2006, 07:39
سلام.خسته نباشید.من یه dbgid دارم که توش ده تا فیلد داره چطوری میتونم روی اونا شرط بذارم
مثلا اگه فیلد یک انتخاب شد یه کاری انجام بده و اگه فیلد دو بود یه کار دیگه و.....هو یا علی مدد
ببخشید این تاپیک رو ندیده بگیرید و دومی رو بخونید.با عرض پوزش

heydar110
19-05-2006, 08:36
سلام.من یه dbgrid دارم که چند تا فیلد داره .چطوری میتونم روی اونا شرط بذارم .منظورم اینه که مثلا وقتی روی "علی رضایی"کلیک کرد دستور 1 و اگه روی "حمید ملکی"کلیک کرد دستور2 و.....انجام بشه.با تشکر.هو یا علی مدد

sa3er
19-05-2006, 12:01
ادغام دو تاپيك.

** آقاي heydar110 - لطف كنيد براي يك سوال چند تا تاپيك نزنيد. كمي تامل كنيد تا اگه دوستان پاسخ سوالتون رو مي دونند براي شما قرار بدند. با ايجاد چندين تاپيك چيزي حل نخواهد شد جز اينكه نظم انجمن به هم مي خوره.

ممنون از همكاري شما.

codemaster
07-06-2006, 00:44
سلام.من یه dbgrid دارم که چند تا فیلد داره .چطوری میتونم روی اونا شرط بذارم .منظورم اینه که مثلا وقتی روی "علی رضایی"کلیک کرد دستور 1 و اگه روی "حمید ملکی"کلیک کرد دستور2 و.....انجام بشه.با تشکر.هو یا علی مدد

شما اول مقدار اون فيلدي رو كه Indicator (مکان نمای DBGRID ) روی اون قرار گرفته بدست بیارید ، بعد
روی مقدار شرط بذارید. به این صورت :

در ONCHANGE در Datasource که بر روی فرم قرار دادید و DBGRID به اون وصله ( مثل datasource1 ) شرط خودتون رو بنویسید. هر وقت رکورد عوض میشه این شرط چک میشه و نتیجه شرط اجرا میشه!

اگر خیلی گیر کردین می تونم واستون Source بفرستم.

:)