PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست سخت افزاری یا نرم افزاری مسئله این است؟

shahin666
03-01-2011, 01:12
سلام
من یه سوال برام از دیروز تا الان برام پیش اومده شاید سوالم تا حدودی مبتدیانه باشه ولی همین مورد برام جای سوال شده؟

من دیروز داشتم با سیستمم کار میکردم که دوستمم کنارم بود بعد سیستمم در اون لحظه باید ریست میشد
من اومدم از طریق دکمه ریست موجود بر روی کیس سیستمم رو ، ریست کنم که این رفیق ما گفت نرم افزاری ریست کن یعنی حتما از طریق خود سیستم عامل ریست کن چون اونجوری سیستمم داغون میشه عمرش کم میشه از این حرفا

چون ریست از طریق سیستم عامل زمان زیادی رو مصرف میکنه به طبع (ذخیره و بستن برنامه ها و کارهای دیگه )
در صورتی که ریست سخت افزاری خیلی سریع به محض فشار دادن کلید انجام میشه شاید به خاطر همین هست که بار بیشتری روی سیستم میاره

حالا میخواستم بدونم این موضوع تا چه حد درسته و طوری هست که بتونه به سیستمم آسیب بزنه چون من 99% از
ریست سخت افزاری استفاده میکنم

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید:11:
مرسی

Armagedon
03-01-2011, 15:50
سلام.
سوال سر کاریه؟
اغلب قسمتای سخت افزاری به نوسان برقی که در اثر ریست سخت افزاری پیش میاد حساس نیستن. بجز هارد که خیلی به این نوع ریست حساسه مخصوصا اگر در حال کار با فایل باشه. حتی در صورتی که برنامه ها رو ببندین، بازم پردازشهای بکگراند امکان داره از فایلای روی هارد استفاده کنن پس در هیچ صورتی صلاح نیست اینطوری سیستم ریست شه چون ممکنه اشکالایی مثل خراب یا corrupt شدن فایل یا حتی بد سکتور هم بدنبال داشته باشه. اتفاق دیگه ای که میوفته اینه که ویندوز بعضی تنظیمات سیستمی رو موقع شات دان شدن اعمال میکنه. اگه سیستم درست شات دان نشه، شما اون تنظیماتو از دست میدین و سیستم ناپایدار میشه.
موفق باشید.

Amir Varasteh
03-01-2011, 16:30
سلام.

ضمن تأیید حرفهای Armagedon باید بگم که اون چند ثانیه صبر کردن، به صدمات احتمالی که ممکنه وارد شه به سیستم نمی ارزه.

shahin666
03-01-2011, 17:04
سلام.
سوال سر کاریه؟
اغلب قسمتای سخت افزاری به نوسان برقی که در اثر ریست سخت افزاری پیش میاد حساس نیستن. بجز هارد که خیلی به این نوع ریست حساسه مخصوصا اگر در حال کار با فایل باشه. حتی در صورتی که برنامه ها رو ببندین، بازم پردازشهای بکگراند امکان داره از فایلای روی هارد استفاده کنن پس در هیچ صورتی صلاح نیست اینطوری سیستم ریست شه چون ممکنه اشکالایی مثل خراب یا corrupt شدن فایل یا حتی بد سکتور هم بدنبال داشته باشه. اتفاق دیگه ای که میوفته اینه که ویندوز بعضی تنظیمات سیستمی رو موقع شات دان شدن اعمال میکنه. اگه سیستم درست شات دان نشه، شما اون تنظیماتو از دست میدین و سیستم ناپایدار میشه.
موفق باشید.

از هر دو دوست عزیز ممنونم
ای بابا سوال سر کاری چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اینم بگم من از UPS استفاده میکنم که حالا نمی دونم اصلا در اینجا به UPS ربطی داره یا نه

خوب من همیشه به خاطر سرعت بالا ریست سخت افزاری میکردم ولی این که این کار آسیب جدی به سیستم بزنه رو خیلی توجه نمی کردم ولی از این به بعد سعی میکنم از خود سیستم عامل برای ریست استفاده کنم هر چند این کار برای من به دلیل سرعت پایین شاید زجر آور باشه ولی خوب همون طور که دوستمون هم گفتن اون چند ثانیه صبر کردن:13: بهتر از اینه که صدمات احتمالی به سیستم وارد شه

joe_satriani
03-01-2011, 21:14
با سلام
همونطور كه خودتون هم گفتيد براي ريست از طريق خود ويندوز يه سري برنامه هاي در حال اجراي ويندوز و خود هسته ي ويندوز به صورت اصولي ارتباطشون با سخت افزارها رو قطع ميكنن
اما از طريق دكمه ريست يهويي اين پروسه قطع ميشه
به طبع در طبعات كم مشكلي رو به وجود نمياره - اما در فواصل طولاني حتما براي سيستم شما مشكل ساز ميشه

موفق باشيد.

MrGee
03-01-2011, 21:16
از برنامه هایی مثل Fast Shutdown هم می تونید استفاده کنید.

***Spring***
04-01-2011, 11:26
سلام ...

از دکمه Reset روی کیس ، زمانی استفاده میشه که مجبور باشید ، مثلآ سیستم بطور کامل و قطعی هنگ کرده ...