PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا این درسته که کیفیت لپ تاپ های ایسر اصلا خوب نیست؟ مخصوصا مدل Acer Aspire 5742G-A

zialem
02-01-2011, 15:43
من می خوام یه لپ تاپ زیر 750 هزار تومان بخرم. وقتی توی دیجی کالا گشتم این مدل رو مناسب دیدم چون هم قیمتش برای من عالیه هم با مشخصاتش خوبه. با این مشخصات و این قیمت چیز دیگه ای نمی تونم پیدا کنم. اما چند نفری از دوستام (دوتاشون معمولی حالیشونه یکیشون یه ذره سر در میاره خودش فروشندست) میگن ایسر اصلا خوب نیست بجاش برو دل یا اچ پی با مشخصات پایین تر بگیر. به نظر شما چه کار کنم؟

مشخصات کلیAcer Aspire 5742G-A:

لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: Intel 370M Core i3 2.4 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 320 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 512 MB UpTo 1970 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS
برای من مقدار رم و سی پی یوش خیلی مهمه که توی این مدل و با این قیمت واقعا وسوسم کرده !

sambox
02-01-2011, 21:21
سلام
اولا با این قیمت واین کنفیگ میتونی دل 5010 بگیری که تازه گرافیکش هم 1 گیگ هست
دوما کلا اکثر لپتابها از مجموعه ای از قطعات از برندهای دیگه تشکیل شده که معمولا فقط مینبرد و ال سی دی مربوط به مارک لپتاپ هست
حالا جالب اینجاست که لپتاب دل من تقریبا هیچ چیزیش معروف نیست مثلا رایترش الجی هست هاردش هیتاچی هست وایرلسش معلوم نیست چیه بلوتوزش دل هست
این درحالی هست که ایسر 5742 رایترش پایونیر هست هاردش وستر دیجیتال هست وایرلس برادکم هست تقریبا همه چیزش از بهترین مارکها هست
به نظر من ایسر 5742 با اینکانفیگ بگیر واقعا نسبت به قیمتش عالیه

پردازنده: 2.66 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 1333 4g GB DDR3
هارد دیسک: 640 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: gt540 1gig &intel hd
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - D

فقط به نظر من این لپتاب دوتا مشکل داره یک صداش هست که میتونی از اسپیکر خارجی استفاده کنی و دیگری تاچپدش هست که امکانات کمی داره (مولتی تاچ نیست)

mehdi_rh
02-01-2011, 22:30
یعنی اسپیکرش چه مشکلی داره؟ مثلا بدرد فیلم نگاه کردن هم نمیخوره

pooriya_hp
03-01-2011, 10:30
acer یکی از بهترین برند ها در رنج قیمت پایین هست .....
5742 هم مدل خیلی خوبی هست...

موفق باشید

ali nemesis
10-01-2011, 23:49
سلام
من خودم 5741 ایسر دارم صداش هم واسه فیلم گوش کردن عالیه ولی واسه اهنگ کیفیتش بدک نیست فقط صداش یک کم تیز هست به نظر من مشکل ایسر اصولا در هاردش هست که یک کم خش خش میکنه از من که هارد 640 وسترن دیجیتال داره خیلی دوام نیاورد و الان عوض کردم

armin_punisher6
11-01-2011, 00:33
اتفاقا تو رنج پایین ایسر خیلی خوبه ولی اگه نخواستی دل نگیر همون اج پی مطمئن باش بهتره.یه نگاه به سری g اچ پی هم بنداز.

H@mid-Vista
11-01-2011, 16:33
تو این رنج قیمت

اول دل 5010
بعد اچ پی جی 62
بعد ایسر 5741 یا 5742

Mahdi_Moosavi
11-01-2011, 17:27
تو این رنج قیمت

اول دل 5010
بعد اچ پی جی 62
بعد ایسر 5741 یا 5742

میشه در مورد دلایل این رنکینگ شما کمی بحث کنیم ؟

فقط لطفا دلایلی که به اون ها اشاره می کنید کاملا مستند و علمی باشند. از استناد به سلایق شخصی و ... دوری بشه بحث خیلی مفیدتر میشه.

=================

پی نوشت :

در مورد مسائل تخصصی و به کار بردن اصطلاحات و سر جمع بحث های تخصصی کاملا راحت باشید. تا حدودی به این موارد اشراف دارم.

ممنون

Mahdi_Moosavi
11-01-2011, 18:11
سلام

فقط به نظر من این لپتاب دوتا مشکل داره یک صداش هست که میتونی از اسپیکر خارجی استفاده کنی و دیگری تاچپدش هست که امکانات کمی داره (مولتی تاچ نیست)

طبق گفته وب سایت رسمی ACER ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=0)اینطور نیست !

Touchpad

Multi-gesture touchpad, supporting two-finger scroll, pinch, rotate, flip

البته توصیه میشه حتما دایور مربوطه نصب بشه تا تمامی قابلیت ها فعال بشه.

arfnpm
11-01-2011, 20:33
درود
اگر بحث نام برندو از قیمت خارج کنیم مابقیه تفاوت قیمت به کیفیت کالا بر میگرده.
نمیشه گفت acer کیفیت پایینی داره اما با توجه به قیمتش میشه گفت کیفیت معمولی داره.
تفاوت قیمت مادربورد، رم، و led در بازار خیلی زیاده خب هر چه مارک ارزان تر استفاده بشه قیمت کلی لب تاب هم پایین میاد.
هم چنین مهندس طراح لپ تاب و مواد اولیه به کاربر برده شده ، اینکه برای حفط کیفیت محصول برای هر چند کارگر یک کارشناس در نظر گرفته میشه. اینکه سطح تیم پژوهشی برند چه قدره و اینکه سطح کارشناس های یک شرکت چه طوریه همه روی قیمت تاثیر میزاره.

تنها برندی که فقط نام برندو داره sony هست اما اگر dell و acer که لپ تاب های ارزان هستند را از لیست خارج کنیم بقیه برند ها می توانند در هر کدام از مواردی که در بالا گفتم حرفی برای گفتن داشته باشند.
مخصوصا دو برند asus و msi که خیلی از قطعات لپ تابو خودشون تولید می کنند و سازگاری بیشتری دارند.

یک نمونه از این پژوهش را خدمت شما عرض می کنم که در مدل گیمینگ msi توان مصرفی cpu core i7 را به 18 وات کاهش داده اند که باعث حفظ باتری می شود.

Mahdi_Moosavi
11-01-2011, 21:59
درود
اگر بحث نام برندو از قیمت خارج کنیم مابقیه تفاوت قیمت به کیفیت کالا بر میگرده.
نمیشه گفت acer کیفیت پایینی داره اما با توجه به قیمتش میشه گفت کیفیت معمولی داره.
تفاوت قیمت مادربورد، رم، و led در بازار خیلی زیاده خب هر چه مارک ارزان تر استفاده بشه قیمت کلی لب تاب هم پایین میاد.
هم چنین مهندس طراح لپ تاب و مواد اولیه به کاربر برده شده ، اینکه برای حفط کیفیت محصول برای هر چند کارگر یک کارشناس در نظر گرفته میشه. اینکه سطح تیم پژوهشی برند چه قدره و اینکه سطح کارشناس های یک شرکت چه طوریه همه روی قیمت تاثیر میزاره.

تنها برندی که فقط نام برندو داره sony هست اما اگر dell و acer که لپ تاب های ارزان هستند را از لیست خارج کنیم بقیه برند ها می توانند در هر کدام از مواردی که در بالا گفتم حرفی برای گفتن داشته باشند.
مخصوصا دو برند asus و msi که خیلی از قطعات لپ تابو خودشون تولید می کنند و سازگاری بیشتری دارند.

یک نمونه از این پژوهش را خدمت شما عرض می کنم که در مدل گیمینگ msi توان مصرفی cpu core i7 را به 18 وات کاهش داده اند که باعث حفظ باتری می شود.

میشه لینک یا خبری که حاکی این موضوع هست رو ارائه کنید.

SMSK
20-01-2011, 19:21
بنظر من ایسر یکی از با کیفیت ترین برند های لپ تاپ هست .

roteal2007
20-01-2011, 19:45
تایید میشه منم که تاره ایسر دار شدم همین نظر رو دارم....مثل برند های دیگه مشکل گرمایشی نداره

pooladi
05-02-2011, 21:26
درود

سلام acer هم خودش این قطعات رو تولید میکنه!!!
و اینکه core i7 چندین مدل داره! شما حتما مدل کم مصرف رو دیدید .اصلا امکان نداره ک یک تراشه
الکترونیکی مصرفش کمتر از استاندارد کارخانه باشد!
این کاهش مصرف یعنی دست کاری سخت افزاری(ک امکان نداره) یا کاهش فرکانس ک صد در صد کاهش سرعت و بازده cpu رو در پی داره.
ایسر یک برند خوب هستش نسبت ب قیمت.شاید هم بشه گفت خیلی خوب:20: