PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تیوب دار کردن لاستیک تیوب لس ممکنه ؟

M.etallic.A
02-01-2011, 11:49
سلام
جمعه همین هفته داشتم با ماشین میرفتم که یهو احساس کردم لاستیک پنچره. زدم کنار دیدم بعله... لاستیک عقب سمت راننده پنچر شده. سریع تعویض کردم لاستیکو بردم آپاراتی... اینم بگم دو ماه نمیشه این لاستیکارو خریدم. رودستون 5000... یه شیشه گنده رفته بود تو لاستیک و لاستیکو جر داده بود. طرف گفت درست میشه اگه از تو خراب نشده باشه. لاستیکو از رینگ جدا کرد اما متاسفانه از داخل پودر شده بود و طرف گفت این لاستیک خراب شده و اگر باد بزنم بغلش میزنه بیرون و این حرفا... اما از یکی شنیدم لاستیکهای تیوب لسی که اینجوری میشن میشه با انداختن تیوب استفاده کرد. میخواستم ببینم همچین چیزی ممکنه ؟؟

total_overdose
02-01-2011, 12:03
سلام
جمعه همین هفته داشتم با ماشین میرفتم که یهو احساس کردم لاستیک پنچره. زدم کنار دیدم بعله... لاستیک عقب سمت راننده پنچر شده. سریع تعویض کردم لاستیکو بردم آپاراتی... اینم بگم دو ماه نمیشه این لاستیکارو خریدم. رودستون 5000... یه شیشه گنده رفته بود تو لاستیک و لاستیکو جر داده بود. طرف گفت درست میشه اگه از تو خراب نشده باشه. لاستیکو از رینگ جدا کرد اما متاسفانه از داخل پودر شده بود و طرف گفت این لاستیک خراب شده و اگر باد بزنم بغلش میزنه بیرون و این حرفا... اما از یکی شنیدم لاستیکهای تیوب لسی که اینجوری میشن میشه با انداختن تیوب استفاده کرد. میخواستم ببینم همچین چیزی ممکنه ؟؟
سلام
دوست عزیز یه روش دیگه هم جواب میده.
البته همه جا انجام نمیدن!
از داخل یه لایه لاستیک میچسبونن و یه چسب بسیار محکم هم میزنن ولی قیمتش بالا میوفته حدود 15 تا 20 تومن که شاید ارزششو نداشته باشه!
البته تیوپ هم میشه گذاشت ولی بازم بستگی داره پارگی چجور بوده باشه!
اگه بتونید ترمیم کنید بهتره!

M.etallic.A
02-01-2011, 12:25
پارگی لاستیک که قابل تعمیره مشکلی نیست. اما بخاطر اینکه من یه مسافتی رو با لاستیک پنچر طی کردم شیشه از داخل لاستیکو پودر کرده و یه لایه از سطح داخلی لاستیکو کنده.. همون لایه ای که وظیفه تیوب رو تو لاستیکهای تیوب لس انجام میده. واسه همین آپاراتیه گفت اگر باد بزنم بغلای لاستیک میزنه بیرون.

heinrich_himmler
02-01-2011, 12:47
اگه سطح آسیب جزیی، اما قابل ترمیم به شکل عادی نباشه انجام این کارها مفیده اما در شرایط غیر عادی به ریسک و خطرش نمی ارزه و توصیه می کنم هرگز همچین کاری به خصوص در فصل بارندگی و به خصوص در مورد لاستیکهای چرخ جلو انجام ندید.

rozy_1500
02-01-2011, 13:27
منم پیشنهاد میکنم انجام ندین
15 20 تومن به نظر من خرج زیادی نیست اما اگه لاستیک (کلا هم خود لاستیک هم اون قسمت تیوپ مانند)خراب بشه چارش تعویضشه
درضمن با اینکه میشه روی لاستیک تیوپلس تیوپ انداخت اما ماهیت لاستیک تیوپلس بدون تیوپ بودنشه
احتمال وجود مشکل زیاده
شما ببین اگه قسمت داخل لاستیک قابل ترمیمه درستش کن اگه نیست فکر کنم لاستیکو عوض کنی بهتر باشه و بیخیال تیوپ گذاشتن بشی

mr_mashmash
02-01-2011, 14:31
البته اگه مايه دار باشي تاير رو عوض كني بهتره ولي كار نشد نداره، ميتوني تيوب بندازي مشكل خاصي هم پيش نمياد. اگر زاپاست سالمه اين تاير رو بزار جاي زاپاس اونو استفاده كن.

M.etallic.A
02-01-2011, 22:31
البته اگه مايه دار باشي تاير رو عوض كني بهتره ولي كار نشد نداره، ميتوني تيوب بندازي مشكل خاصي هم پيش نمياد. اگر زاپاست سالمه اين تاير رو بزار جاي زاپاس اونو استفاده كن.

زاپاسم فابریکه... اما لاستیکارو عوض کردم. عرض اون سه تا دیگه کجا عرض زاپاس کجا. تازه اونا رینگ آلومینیومی دارن زاپاس معمولیه. حقیقتش من همون جا یه تایر نو انداختم رو ماشین. فقط میخوام این لاستیکو یه جوری بفروشم ردش کنم بره یه پولی دستمو بگیره. واسه همین پرسیدم.