PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من كه موهامو اتو ميكنم...

amir deja vu
31-12-2010, 23:40
سلام.
من در مورد موهام سوال دارم.من وقتي موهامو اتو ميكنم موهام صاف ميشه ولي نميتونم اين موهاي صاف
رو حالت بدم.يعني موهام صاف ميشه و ميريزه رو سرم ولي من ميخوام مدل بدمشون ايستاده نگهشون دارم
براي اين كارم از خيلي چيزا استفاده كردم ولي جواب نميده.مثلا از واكس مو و كرم مو استفاده كردم ولي فايده
نداشت.وقتي از اينا ميزنم موهام صاف بودنش رو از دست ميده .ميخوام بدونم خيلي هايي كه موهاشونو اتو
ميكنن و بعدش حالت ميدن و فشن ميكنن! هيچ چيزي بعد اتو نميزنن؟يا همشون مادرزادي موهاشون صافه؟؟

hamid_diablo
03-01-2011, 11:06
سلامخوب تاف بزنی که مشکلت حله
ولی اگه موهات بلندباشه سخته بهش حالت بدی
منم یه روزی موهام بلند بود .وقتی که اتو میزدم فقط صاف میشد

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2011, 15:34
سلام

اتو مو رو صاف ميكنه

حالا اگه ميخواين حالتش بدين :

ميتونن با سشوار گرمش كنين و در زمان گرم بودنش حالتش بدين با استفاده از برسهاي مختلف و قبل از برداستن برس سريعا با باد خنك سشوار سردش كنين تا حالتش رو حفظ كنه بعد برس رو بردارين و با تافت روش بپاشين تا حالتش پايدار بشه البته در مناطقي كه شرجي زياده يا باد شديد ميوزه بايد از تافت اولترا استرانگ ( فوق العاده قوي ) استفاده كنين .

راه دوم اينه كه بعد از اتو يا بدون اتو بهش ژل بزنين و حالتش بدين و صبر كنين تا ژل خشك بشه

amir deja vu
03-01-2011, 23:46
اقا ممنونم. ولي اينكه ميگين بعد اتو تافت بزنم من شنيدم بعد اتو كوچكترين رطوبتي موهارو به حالت اولش
برميگردونه.حالا مطمئن هستين تافت اين مشل رو نداره؟؟

alan wake
04-01-2011, 00:39
این روش رو امتحان کنید:

اول موهای خودتون رو خوب شستشو بدید,بعد با سشوار خیسی موهاتون رو کاهش بدید ولی کاملآ خشک نشه بعد با اتو موهاتون رو حالت بدید!

یعنی اگه میخواید موهاتون به سمت بالا (فشن) باشه بعد از گرفتن مو توسط اتو, اتو رو به جهت بالا هدایت کنید تا مو حالت بگیره!

بعد از اینکه عمل اتو کشی تمام شد میتونید با ژل با چسب مو و یا هر ماده نگه دارنده و حالت دهنده موهاتون رو حالت بدید.

اگه عمل اتوکشی به خوبی انجام بشه ان فرمی رو که میخواید میتونید به دست بیارید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2011, 21:47
اقا ممنونم. ولي اينكه ميگين بعد اتو تافت بزنم من شنيدم بعد اتو كوچكترين رطوبتي موهارو به حالت اولش
برميگردونه.حالا مطمئن هستين تافت اين مشل رو نداره؟؟

امتحان كنين ببينين نتيجه چي ميشه
:)

اما طبق اطلاعات بنده كه سالها تافت ميزدم , تافت آب نداره تا مو رو خيس كنه بلكه يه جور چسبه كه در يك مايع فرار حل شده . نميدونم و شايد آب هم داشته باشه

اما نوع تافت ( بسيار قوي - قوي - توسط - ضعيف ) خيلي تاثير داره و فاصله اسپري كردن هم خيلي مهمه

اگر خيلي با مو نزديك باشه و زياد هم پاشيده بشه , مو رو تا حد زيادي خيس ميكنه و در خشك ميشه و ممكنه مو حالتش رو از دست بده قبل از خشك شدن تافت

بنابراين بهتره با يك دست از فاصله بيست و پنج سانتي اسپري كنين و با دست ديگه با باد گرم سشوار از فاصله ي پنجاه سانتي روش بگيرين تا زود خشك بشه

-----------------------------

يه چيز مهم كه بعضي از مردم متوجهش نيستند اينه كه :

تافت و ژل درسته كه هر دو باعث ثابت موندن حالت و
ميشه اما با هم يه فرق بزرگ دارن

ژل براي مويي هست كه حلت دادنش خيلي سخته . براي استفاده از ژل , اول ژل رو به مو ميزنند و خوب ماساژ ميدن مو رو تا ژل به همه جاي مو بچسبه بعد با دست يا شانه يا برس مو رو حالت ميدن بعد صبر ميكنند تا ژل خشك بشه و بدين ترتيب مو رو آرايش ميدن

مثلا براي موهاي شلال و لخت خيلي مناسبه مخصوصا اگر كوتاه باشه چون عين فنر ميمونه و حالت نميگيره به سادگي

اما تافت براي مويي ست كه حالت ميگيره اما پس از مدت كوتاهي حالتش رو به خاطر باد يا رطوبت يا نوع مو , از دست ميده

بنابراين بر عكس ژل كه اول به مو زده ميشه , تافت رو آخر كار به مو ميزنند يعني بعد از حالت دادنش

انتخاب نوع تافت و طريقه ي اسپري كردنش , خودش احتياج به مهارت داره

در ضمن هونطور كه قبلا خدمتتون عرض كردم , مو رو بايد با باد گرم سشوار حالت داد و همون موقع در جا با باد سرد سشوار خنك كرد ( قبل از برداشتن برس ) تا حالتش رو حفظ كنه

اما بيشتر مردم من ديدم مو رو ا سشوار گرم ميكنند اما قبل از سرد شدن مو برس رو بر ميدارند كه همين باعث ميشه درست حالت نگيره

نكته ي آخر :

مقدار گرم كردن مو با سشوار يا اتو م خودش هنري هست كه همه كس در اون مهارت نداره

بعضيها سشوار رو بسيار به مو نزديك ميكنند تا حدي كه فرد احساس سوزش ميكنه و موها هم قطعا آسيب ميبينه

به نظر من مو فقط پنجاه تا شصت درجه گرم بشه راحت حالت ميگيره اما به شرطي كه قبل از برداشتن برس , خنك بشه
اگر سشوار دكمه ي باد سرد سريع نداره (دكمه اي كه مثل دكمه زنگ در خونه فنري هست ) ميتوني براي خنك كردن سريع مو , ورودي هواي سشوار رو براي چند ثانيه به موهاي گرم شده بچسبونين يا نزديك كنين
:)