PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Grand Theft Auto IV

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Amin Asterix
26-04-2008, 10:30
ها !!! نه بابا وست ! وست تهران ! خواستم تبلیغ نشه :31: مخفف نوشتم نمیدونستم تشخیص نمیدین ;)
اون چی بود تو اهواز؟سرزمین بود مثکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی نخریده هنوز؟من تمام فکر و ذکرم شده این بازی.جوونتر که بودیم تو اخبار و سایتا دنبال بازی نبودم.هر وقت میدیدم میخریدم.الان که از اخبار خبر دارم بیشتر اعصابم خورده که فلان بازی میاد یا نمیاد.چی هست چی نیست؟چه اعصاب خورد کنه

arash66_2m
26-04-2008, 11:19
سلام دوستان.
یه سوال بچه گونه...:11:
این همون GTA 7 واسه pc هست دیگه........؟(که فکر کنم آره)
در ضمن هیچ جا من پیدا نکردم که تایید کرده باشن که این بازی fake نیست
به نظرم باید 1-2 روزی منتظر بمونیم ببینم اونایی که دانلود کرده اند نظراتشون چی هست.:13:
من خودم خیلی منتظرش هستم....:18:

Amin Asterix
26-04-2008, 11:27
سلام دوستان.
یه سوال بچه گونه...:11:
این همون GTA 7 واسه pc هست دیگه........؟(که فکر کنم آره)
در ضمن هیچ جا من پیدا نکردم که تایید کرده باشن که این بازی fake نیست
به نظرم باید 1-2 روزی منتظر بمونیم ببینم اونایی که دانلود کرده اند نظراتشون چی هست.:13:
من خودم خیلی منتظرش هستم....:18:
نه بابا!!gta 7 دیگه کدوم بازیه؟؟
این gta 4 هست که اصلا هم برای پیسی نمیاد یا حداقل اینطوری میگن الان.اگر روزی برای پیسی اومد با کله برو بخر لازم نیست صبر کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash66_2m
26-04-2008, 12:36
نه بابا!!gta 7 دیگه کدوم بازیه؟؟
این gta 4 هست که اصلا هم برای پیسی نمیاد یا حداقل اینطوری میگن الان.اگر روزی برای پیسی اومد با کله برو بخر لازم نیست صبر کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخه اونوقت ما pc بازها که تا gta 6 بازی کردیم...
پس اونی که میگن حدودا 6 ماه دیگه میاد واسه پی سی مگه gta 7 نخواهد بود؟که خیلی ها (خارجی ها) می خوان یه کاری کنن که واسه pc هم بخوره تا ماها یعنی pc بازها بتونیم بازی کنیم؟

Amin Asterix
26-04-2008, 12:55
آخه اونوقت ما pc بازها که تا gta 6 بازی کردیم...
پس اونی که میگن حدودا 6 ماه دیگه میاد واسه پی سی مگه gta 7 نخواهد بود؟که خیلی ها (خارجی ها) می خوان یه کاری کنن که واسه pc هم بخوره تا ماها یعنی pc بازها بتونیم بازی کنیم؟
ای بابا gta 6 باز چیه؟
بابا اینجوری اسم نزارین رو بازیا.سریه gta:
GTA
GTA2
GTA3
Vice city
San Andreas

الان هم آخرین سری بازی یعنی gta 4اومده.البته چند سری هم برای PS2 و PSP اومد.که بعد برای پیسی هم پورت شد مثکه که احتمالا شما اونا رو میگی 6 و اینا!!
این بازی همونیه که 6 ساله قراره 6 ماه بعد بیاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

djmoslemok
26-04-2008, 13:27
بچه ها من اين بازي رو تو تكين به صورت اينترنتي سفارش دادم اميدوارم به دستم برسه

Oracle_Eldorado
26-04-2008, 14:25
ای بابا gta 6 باز چیه؟
بابا اینجوری اسم نزارین رو بازیا.سریه gta:
GTA
GTA2
GTA3
Vice city
San Andreas

الان هم آخرین سری بازی یعنی gta 4اومده.البته چند سری هم برای PS2 و PSP اومد.که بعد برای پیسی هم پورت شد مثکه که احتمالا شما اونا رو میگی 6 و اینا!!
این بازی همونیه که 6 ساله قراره 6 ماه بعد بیاد

نخیر دوست من ! ترتیبشون اینطوریه :
GTA
GTA 2
GTA 3 Liberty City
GTA Vice City
GTA Sanandreas
GTA Liberty City Stories
GTA Vice City Stories
GTA IV
البته اینا کل ورژن های GTA هست . هم کنسول و هم PC .

Amin Asterix
26-04-2008, 14:57
نخیر دوست من ! ترتیبشون اینطوریه :
GTA
GTA 2
GTA 3 Liberty City
GTA Vice City
GTA Sanandreas
GTA Liberty City Stories
GTA Vice City Stories
GTA IV
البته اینا کل ورژن های GTA هست . هم کنسول و هم PC .
ببخشید چه فرقی کرد؟حالا GTA رو حذف کردم!!
و اتفاقا اون دو تای آخرم گفتم برای کنسول اومدن نه برای پیسی اما اسم نبردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash66_2m
26-04-2008, 16:13
سلام.
تا اونجایی که من میدونم اینطوری هستش...
Gta 1
Gta 2
Gta 3
Gta 4
Gta 5
Gta 6 که فکر کنم یه دو سال پیش اومد و تو تایپیک ها خیلی ها گفتن خیلی بازی بدی هستش زیرا جریان بازی تو شهر Gta 3 اتفاق میفته.(اینو تایید میکنی یا نه؟)
و اینی که الان اومده با این که برای پی سی نیست ولی تا 3-4 ماه بعد واسه پی سی هم میاد...
که خیلی ها می خوان کاری بشه تا تو کامپیوتر ما هم ساپورت کنه تا پی سی باز ها بتون زودتر از موعد (3-4 ماه بعد) بتون بازی کنن؟؟؟ آره.........؟؟؟؟؟؟:11:

swamp
26-04-2008, 16:17
آقا ول کن حالا اصلا gta 10000 بزار بیاد بشین بازی کن حالشو ببر :10:

Inter
26-04-2008, 16:55
سایت IGN در یک نقد 7 صفحه ای:18: امتیاز کامل 10 رو به این بازی اختصاص داد.

در لینک زیر هم می تونید ویدئوهایی از گیم پلی این بازی رو مشاهده کنید:( ما که با این اینترنت زغالی مون نمی تونیم نگاشون کنیم لااقل شما فیض ببرین :31:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویرایش : تمام ویدئوهای لینک بالا پاک شدن :41:

arash66_2m
26-04-2008, 17:17
آقا ول کن حالا اصلا gta 10000 بزار بیاد بشین بازی کن حالشو ببر :10:

سلام:20:
یعنی چی ولش کن!
این خودش یه بحث فلسفی هستش که بایستی تا زیرش باید بریم!:31:
حالا 7-6-4 کدوم شد؟؟؟واسه PC هاااااااا!!!!
در ضمن این همون بازی هستش که میگفتن نقشه بازی اش خیلی دراز هستش(وسعت نقشه اش زیاد هست؟)
ممنون.

Amin Asterix
26-04-2008, 20:00
سلام:20:
یعنی چی ولش کن!
این خودش یه بحث فلسفی هستش که بایستی تا زیرش باید بریم!:31:
حالا 7-6-4 کدوم شد؟؟؟واسه PC هاااااااا!!!!
در ضمن این همون بازی هستش که میگفتن نقشه بازی اش خیلی دراز هستش(وسعت نقشه اش زیاد هست؟)
ممنون.
خوب این همون بازیه.اما 4 ماه شایعه است.ولی ممکنه بازی تا آخر تابستون بیاد.ممکن هم هست نیاد.بازی احتمالا پورت میشه اما چه فایده که دیگه مزه اش از بین میره.
اون ترتیبیم که گفتی غلطه.شدیدا هم غلطه.همون ماله اوراکل که کامل اسما رو نوشته رو ببین.ترتیب بازی اونه.
اون بازیم که تو شهر 3 اتفاق میفته یجورایی همون 3 بود که برای ps2 دادن بعدا هم برای پیسی پورت شد اگه اشتباه نکنم.

علیرضا
26-04-2008, 20:52
ای کنسول دارها !
ای نامرد ها الان که می بینین بهترین بازی دنیا رو از ما PC دار ها گرفتن و فقط دارن برا کنسول های شما می سازن دارین ذوق از خودتون در می کنید ؟ :31:

از Sam Fisher عزیز و بقیه ی بچه های گل تشکر می کنم به خاطر اینکه این تاپیک رو از نظر محتوا واقعاً واقعاً به سطح بالا و مطلوبی رسوندن .
دستتون درد نکنه . ادامه بدید .
از عکس ها ، خبر ها ، متن های ارزشمند و ... بسیار استفاده کردیم .
باز هم تشکر !

ARASH66
27-04-2008, 16:17
شرکت سونی بسته PS3 مخصوص GTA4 را ارائه کرد.
شرکت سرگرمی کامپیوتری سونی در اروپا خبر تولید بسته PS3 مخصوص GTA4 را اعلام کرد و اعلام کرد در تاریخ 29 آپریل ارائه می شود.
در این پک PLAYSTATION3 40GB و یک عدد بازی GTA4 کپی وجود دارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sam Fisher 11
27-04-2008, 18:09
جدیدترین و پنجمین تریلر GTA IV

Grand Theft Auto IV Official Trailer 5
:40::40::40::40::40:

Hi-Res H.264 MP4
15.7MB

Lo-Res MPEG
13.1MB

Inter
27-04-2008, 19:01
سلام :11:

با نزدیک شدن به تاریخ ریلیز رسمی بازی روزنامه Sunday Times امروز (27 آوریل) مصاحبه ای با Leslie Benzies ، تهیه کننده (Producer) بازی GTA IV کرده که من مهمترین جمله این مصاحبه رو می نویسم:

" در ساخت بازی GTA IV قریب به 1000 نفر مشارکت داشتند و حدود 100 میلیون دلار( تقریبا 91 میلیارد تومان :18::19:) هزینه این بازی شده است. "

خودم: البته اگه به گفته سازنده ها بازی 450 میلیون دلار بفروشه می شه گفت تقریبا 5/3 برابر سود خواهند کرد.

در قسمتهای دیگری از این مصاحبه اومده که تقریبا 100000(صد هزار) عکس از سراسر نیویورک گرفته شده است و زمان به اتمام رساندن بازی 60 ساعت خواهد بود.( فکر کنم Story Mode رو گفته باشه )

منبع:

Bracket
28-04-2008, 11:29
سایت IGN در یک نقد 7 صفحه ای:18: امتیاز کامل 10 رو به این بازی اختصاص داد.

در لینک زیر هم می تونید ویدئوهایی از گیم پلی این بازی رو مشاهده کنید:( ما که با این اینترنت زغالی مون نمی تونیم نگاشون کنیم لااقل شما فیض ببرین :31:)

ویرایش : تمام ویدئوهای لینک بالا پاک شدن :41:
راست میگی من تا الان یادم نمیاد IGN به بازی 10 داده باشه . خیلی جالبه .

S A A M
28-04-2008, 11:42
سلام دوستان يه خبر جديد از Game spot واستون ترجمه كردم حاشو ببرين...

خو چیز خاصی نمی گه !!!
درباره ی مصاحبه ی Dan Houser با یه مجله انگلیسی به اسم ShortList هست.

"Grand Theft Auto IV نوع نگاه به بازی های ویدئویی را تغییر خواهد داد...ما باید مطمئن بشیم که کسی با خودش فکر نمی کنه که این بازی هم مثل نسخه قبلیش هست یا اینکه من می تونم اون رو با دستگاه قبلی ام هم بازی کنم."

خوب به غیر از موزیک و کاراکترهای جدید و مودهای مولتی پلیر چه چیزی در GTAIV جدید خواهد بود؟
"چهارمین مهم جزییات (details) است...چیزی حدود GTAIV چیز جدید در GTAIV وجود خواهد داشت.از motion physics جدید کاراکتر اول گرفته تا هدفگیری اسلحه ها و اینتراکشنی محیط.هدف کلی ساخت دنیایی بود که هرچه بیشتر زنده باشد."

"اولین چیز در همه بازی های GTA آن است که کاراکتر اصلی شهر است.Aaron [Garbut, Rockstar North art director] مسئولیت سنگی برای ساخت شهری که به واقعیت بسیار نزدیک باشد دارد."

سری Grand Theft Auto همواره مورد جدال خیلی قرار گرفته.و حتی این جدال با رسوایی Hot Coffee هم تمام نشده.اگر چه GTAIV هنوز عرضه نشده ولی توجه بسیاری از سران امریکا را به خود جلب کرده.مثل Michael Bloomberg و Ron Huberman
که اولی شهردار نیو یورک هست و گفته:"شهردار از هیچ بازی ویدئویی حمایت نخواهد کرد که در آن به بازیباز به خاطر کشتن پلیس امتیاز بدهد"
دومی هم رییس بخش ترانزیت شیکاگو و تبلیغات این بازی رو از وسایل عمومی برداشته.

Houser در پاسخ می گه:"قضیه ی جدال و مجادله کمی کم رنگ شده.... اگر این یک فیلم یا کتاب یا سریال تلویزیونی بوداین بحث به وجود نمی آمد.ما یک دشمن ساده هستیم که توجه هر کسی را از اون چیزی که مهم هست منحرف میکنیم."

بقیه ش هم چیز خاصی نداره!
امیدوارم خوب ترجمه كرده باشم:31:
منبع:

Bracket
28-04-2008, 12:15
این Video ریوویه سایت IGN باحاله ببنید حتما :31: .

techno
28-04-2008, 20:01
کی می خواد این بازی برای pc هم بیاد؟ مطمئنم خیلی ها بیشتر از 80% اینو میخوان.یکیش خود من.اما چه کنیم که راک استار با کامپیوتر بازها لجه! چه کنیم که بی اعتنایی می کنه؟ یا gta رو با تاخیر بسیییار برای PC عرضه میکنه که معمولا پر باگه یا اینکه اصلا ممکنه قید PC رو بزنه.همونطور که الان تمام بازی هاش فقط برای کنسوله.

واقعیتش مدتیه با برو بچه های خارجی pc باز فروم gta forums یه طرحی ریختیم که با گوگل بمب به روش کاری راک استار اعتراض کنیم.همونطور که می دونید تقریبا تمام بازی های جدید راک استار منحصر به کنسوله ک این باعث خشم خیلی از طرفدارهای راک استار و بالاخص GTA شده.حتی اونا ایمیل هم به راک استار زدن و از راه های مختلف سعی کردن با R* ارتباط برقرار کنن اما هیچ کدوم جوابی نداشته که نداشته.
به خاطر همین قرار شده یک گوگل بمب آماده بشه که یک مصاحبه ی ساختگی با Dan houser مدیر راک استار واقع در این آدرس(بی ربط:لعنت به این تگ URL)

رو هدف قرار داده.که در این مصاحبه ی ساختگی تمام اعتبار حیثیت راک استار و رییس پولکیش زیر سوال میره.و واقعیات امر رو در این رابطه به رخ میکشه.
....
حالا می خوام بدونم کسی پیشنهادی در رابطه با دامین مورد نظر داره؟می خوایم دامینی باشه که redirect کنه به سایتی که بالا ذکر شد.
یه سری دامین های مجانی وجود داره .البته اگه دامین های رسمی .com یا .info یا امثال اینا پیدا نشه به اون سایت های رایگان رو می کنیم.مثلا
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یا
تقاضا دارم اگه کسی سراغ داره یه دامین برای این کار لطف کنه پیشنهاد بده که منم واسطه میشم که اطلاعات رو به طرف های خارجی برسونم.البته ممکنه بگین اونا که وضعشون از ما بهتره یا فلان...البته درسته.ولی از اون جایی که ما ایرانی ها یه کم مارمولک تشریف داریم(جسارته البته!) گفتم شاید از شما یه دامینی چیزی بشه بیرون کشید! *نیشخند*
اگر جایی برای این کار سراغ ندارید اشکالی نداره و ما از همون سرویس های مجانی استفاده می کنیم.
اما خواهش می کنم وقتی به مرحله ی پایانی این کار رسیدیم که همون بالا بردن rank سایت تو گوگل باشه لطفا یه حالی به همه ی GTA بازها و مخصوصا PC gamer ها بدین و به سایت لینک بدین.
می دونم برای ما که بازی رو تقریبا مفتی میگیریم و کپی رایت وجود نداره و فلان...شاید یکم مسخره بیاد همچین کاری.اما این نقشه رو در اصل خارجی ها پیاده می کنند. اما اگه میخوایم بالاخره اعتراضمون رو به راک استار نشون بدیم پس بیاید وقتی همه چیز قطعی شده به سایت هدف لینک بدیم کار سختی که نیست هست؟!

مطمئن باشید تاثیر گذاره روی روند کاری R* و باعث میشه یکم به خودشون بیان.وگرنه اگه بخوایم ساکت باشیم هیچ چیز که نمیگیریم به کنار؛ عملا با این کار،R* رو داریم تشویق به بی خیال شدن PC میکنیم.
این موضوع اگه برای ما خیلی جدی به نظر نمیاد اما برای اون ور آبی ها خیلی مهمه که این نقشه با موفقیت انجام بشه.
جالب اینکه ما ایرانی ها-همونطور که توی این تاپیک مشخصه-بیشتر PC باز هستیم تا کنسول باز.چون خرید یک کنسول 500 -600 هزار تومانی(حالا یکم کمتر بیشتر) برای یک بازی واقعا نمی صرفه. در صورتی که کامپیوتر یک وسیله ی همه منظورست و فقط مختص بازی نیست؛اگه ارتقاش بدید در همه ی زمینه ها سرعت و راندمان کاریش بالا میره.

*اهوم! * *آهم*

عملیات شروع شده! هر کس که می خواد به نوع برخورد راک استار با pc باز ها اعتراض کنه کافیه به این سایت لینک بده.فقط با keyword های :GTA IV 4 PC

ما که نمی تونیم بازی کنیم اقلا بیاید ای PC بازها اعتراض خودمون رو نشون بدیم.
باور کنید کار سختی نیست و ارزشش رو داره. الان کنسول باز ها بازی رو گرفتند ولی من با این کامپیوتر قدرتمند نمی تونم GTA IV بازی کنم. بحث اینه که همیشه با تاخیر نسخه ی PC عرضه شده....کلی به PC gamer ها اهانت شده جدا میگم.

Amin Asterix
28-04-2008, 20:24
کاملا موافق اعتراض هستم.چه بازیو بدن چه ندن مهم نیست.مهم اینه که بفهمن ماام ساکت نیستن.
حالا فقط بریم نگاش کنیم؟کاری از دستمون بر نمیاد؟

*PiNk PaNTHeR*
28-04-2008, 20:25
S A A M عزیز لطفا منبع ترجمتون رو بذارید.

باور کنید کار سختی نیست و ارزشش رو داره. الان کنسول باز ها بازی رو گرفتند ولی من با این کامپیوتر قدرتمند نمی تونم GTA IV بازی کنم. بحث اینه که همیشه با تاخیر نسخه ی PC عرضه شده....کلی به PC gamer ها اهانت شده جدا میگم.
اگر بخوایم نگاه کنیم، 2/3 پی سی گیمرها با دانلود بازی خودشون رو میگذرونن، خیلی از بازیهایی که هم توی کنسول میاند، هم پی سی فروش نسخه ی پی سیشون خیلی کم هست هرچقدر که نامی باشند.
پس اهانتی نیست. خودتون بازی اریجینال رو میخرید؟

Sam Fisher 11
28-04-2008, 20:34
بالاخره سایت gametrailers ریویوی بازی رو منتشر کرد...

88.6MB

GT امتیاز 9.8 به GTA IV داد !

Story: 10
Design: 10
Gameplay: 9.8
Peresentation: 9.4

techno
28-04-2008, 20:42
من بازی اریجینال رو نمی خرم. ولی شما می خری؟ پست نقل قول شده ی من رو بخون.من گفتم که تو تو ایران شاید زیاد فرقی نداشته باشه این قضیه چون کپی رایتی وجود نداره.با ابن حال بازم تو-یک console gamer- بایز رو زود تر از من-یک pc gamer- میگیری.اصلا فهمیدنش راحته که بحث دانلود یا اریجینال اینجا مطرح نیست.وگرنه همه ی شرکت های نیکنام بازی ساز مثل EA, Eidos ,Remedy...نود و نه ممیز 9 درصد بازی هاشون رو روی پی سی و به صورت همزمان عرضه میکنن.
این یعنی اهانت.

راک استار مشکل داره! مشکل پول!
ضمن اینکه اصل این حرکت رو خارجی ها شروع کردن.

*PiNk PaNTHeR*
28-04-2008, 21:03
آی جی ان بازی رو پریروز نقد کرد و بهش 10 داده و یک مقایسه ی کوچیک هم کرده و گفته نسخه ی PS3 از لحاظ Anti-Aliasing و همینطور Kotaku طی مقایسش میگه که یک فیـلتر تصویری اعمال شده توی نسخه ی PS3 یکم محو تر هست، اما در آخر هردو در نظر مساوی میان.
هردو میگن که لود تکسچرها در PS3 بهتره و در X360 دیرتر. معلومه که حدود .43 گیگ اینستالشن روی هارد PS3 هست.(به نقل از کوتاکو)
در اخر کوتاکو میگه از نظر خود نویسنده، بازی روی PS3 بعلت DualShock 3 ترجیح داده، همچنین پرفومنس بهتر، اما گفته در صورتی که شما به دانلودیبل کانتنکهای بازی که فقط مخصوص X360 هست و اچیومنتهای بازی و گیم اسکورهای آنلاین کاری نداشته باشید، میتونید نسخه ی PS3 رو تهیه کنید.

در کل، نسخه ی X360 محتویات و فریم ریت بیشتری داره و PS3 پرفومنس بیشتر.

اینهم مقاله ی کوتاکو:

جالبه که توی PS3 از تکنولوژی SIXAXSIS کنترلر استفاده شده اما نویسنده میگه که 100% شما این قابلیت رو درست مثل من خاموش خواهید کرد.

مه ی شرکت های نیکنام بازی ساز مثل EA, Eidos ,Remedy...نود و نه ممیز 9 درصد بازی هاشون رو روی پی سی و به صورت همزمان عرضه میکنن.
رمدی که قرنیه بازی نساخته، ایدوس هم در نسل قبل درخشید، اما این نسل دیدیم که بازیهایی مثل Kain and Linch این شرکت رو بدنام کرد.
EA قضیش جداست.
اگر بازی برای همه پلتفورم بیاد، درست مثل کاری که EA میکنه، مشکل اون شرکت پوله، نه وقتی که بازی فقط برای دو کنسول میاد.
اما اگه توجه کنید، همه ی بازیهای این سری، بجر LCS و VCS اونهم بعلت مشکلات فنی برای PC پورت نشدند.
احتمالا حداکثر 10 ماه دیگه پورت این بازی برای PC منتشر میشه.
الان بازار PC یکم کساد شده و علتش همون دانلود بازی هست. البته بازی X360 نه چون دردسر کپی خور کردن کنسول هست، اما برای پی سی، بازی رو میگیرید، اکسترکت میکنید و بازی میکنید، پس باید یک وقفه بین عرضه ی نسخه ی کنسول و PC باشه.
یکم زود ناراحت میشید.
راستی من روکه یادتونه توی GTAF. ازونجا بن شدم:31:

techno
28-04-2008, 21:15
لطفا مسخره بازی راک استار رو توجیه نکن.شما مثل اینکه توجه نکردی که راک استار چقدر از سونی و مایکروسافت رشوه میگیره تا این طوری عمل کنه؟ چیزی که توی اون وب سایت هدف google bomb هم بهش اشاره شده.خیلی سادست فقط یکم باید دربارش تو سایت ها بخونی که چطور این بازی از PCیک بازی در زمان GTA 3 به یک بازی کنسول در حال حاظر تبدیل شده.
من قضاوت دلایل شما رو به بقیه واگذار می کنم چون با گفتن اینکه "همه ی بازیهای این سری، بجر LCS و VCS اونهم بعلت مشکلات فنی برای PC پورت نشدند" معلومات بالای خودتون رو به رخ کشیدید!

Oracle_Eldorado
28-04-2008, 22:17
به به ! سیل رویو ها رو ببین ! عجب طوفانی کرده این بازی .
واقعا خوش به حال این کنسولی ها .
ببینم واسه PSP و Wii هم اومده ؟
خبری از PC نشده توی این مصاحبه ها ؟؟؟

Ehsan Studio
29-04-2008, 06:02
دوستان نمی دونم این فیلم از گیم پلی بازی رو دیدید یا نه.
اگه ندید حتما ببینید .
من که کفم برید از گرافیک بازی.
خدا وکیلی اگه برای Pc نیاد فکر کنم باید برم یه بانک بزنم و برم یه PS3 یا Xbox360 بگیرم.
اینم از فیلمش.البته اگه با کیفیت بالتر می خوان فکر کنم تو Gamespot هست.ولی در کل یبار دیدنش می ارزه.

Masoud King
29-04-2008, 10:48
Cheats & Hints

To enter a cheat code, bring up your phone by pressing Up, then Up again to access the keypad. Once a code has been entered correctly a new Cheats menu selection is available on your phone, below Options, where you can access the cheats without having to enter the phone number every time. NOTE! Some achievements will be disabled when using the cheats.

Get Full Health and Weapons:
Call GTA-555-0100 (482-555-0100) on your phone.

Get Weapons:
Call GUN-555-0150 (486-555-0150) on your phone.

Get Advanced Weapons:
Call GUN-555-0100 (486-555-0100) on your phone.

Get Full Health:
Call DOC-555-0100 (362-555-0100) on your phone.

Wanted Level Down:
Call COP-555-0100 (267-555-0100) on your phone.

Wanted Level Up:
Call COP-555-0150 (267-555-0150) on your phone.

Change Weather:
Call HOT-555-0100 (468-555-0100) on your phone.

Spawn Cognoscenti:
Call CAR-555-0142 (227-555-0142) on your phone.

Spawn FBI Buffalo:
Call CAR-555-0100 (227-555-0100) on your phone.

Spawn Turismo:
Call CAR-555-0147 (227-555-0147) on your phone.

Spawn Comet:
Call CAR-555-0175 (227-555-0175) on your phone.

Spawn SuperGT:
Call CAR-555-0168 (227-555-0168) on your phone.

Spawn NRG900:
Call MBK-555-0100 (625-555-0100) on your phone.

Spawn Sanchez:
Call MBK-555-0150 (625-555-0150) on your phone.

Spawn Police Chopper:
Call FLY-555-0100 (359-555-0100) on your phone.

Spawn Jetmax:
Call WET-555-0100 (938-555-0100) on your phone

*PiNk PaNTHeR*
29-04-2008, 13:33
سایت Gamespot هم بازی رو نقد کرد و بهش 10 داد. فقط فرقش اینجاست که IGN حدود 9 سال بود به بازی ای 10 نداده وبد و این سایت 6 سال.
نقدش که 2 صفحه ست و کاملا اجمالی اما پوینتها و نکته قوتهاش، منحصر بفرد بودن بازی اول از همه و بعد خنده دار بودن بازی، موسیقی عالی، و جهش بالا نسبت به سری قبل نام برده و همچنین داستان اون.
نقاط قوتش، بخش مولتی پلیر بازی، کنترل بهتر نسبت به سری قبل و اینکه لیبرتی سیتی احساس زنده بودن رو به بازیکن القاء میکنه نام برده.
اما در مورد نقاط ضعف، دو نقطه ضعف رو شامل میشه، مشکلات هوش مصنوعی دوستان(نمیدونم منظورش امکان دیتینگ بازی هست یا کلی) و دیگری مشکلات جزئی تصویری هست.

هردو نسخه هم 10 گرفتند. منقد یوستن کلورت نام داره که زیاد آشنا نیست و نقدش هم زیادی اجمالی هست، و پر از جزئیات ریز و بدرد نخور.

djmoslemok
29-04-2008, 15:09
شخصیت سیجی و نیکو رو با هم مقایسه کنید !!!

p3yman_xl
29-04-2008, 16:21
سلام.

بالاخره بازی امروز به دستم رسید و چند مرحله از بازی رو انجام دادم. . .

گیم پلی مثل همیشه محشر از آب در اومده. مثلا یکی از اونها خرید کردن از فروشگاه لباش هست. به این صورت که وارد فروشگاه میشید و مثل دنیای واقعی فروشگاه رو میگردید و لباس ها رو دونه دونه پرو میکنید تا لباس مورد نظرتون رو بخرید. این سیستم واقعا جذابه. نکته ی بعدی پویای محیط بازی است. این مساله شما رو حیرت زده میکنه. تقریبا تمامی لبه ها رد بازی قابل گرفتن و آویزان شدن هستند و میشه از اونا بالا رفت. سیستم مبارزات پیشرفت چشم گیری داشته و از اون لذت میبرید. در مورد فیزیک بازی هم همان کلمات بالایی به کار میره .... به هر چیزی که برخورد میکنید، عکس العمل نشون میده. از انسانها بگیرید تا یک بشکه همگی تغییر پذیر هستند....
؛ کنترل نیکو، وسایط نقلیه، عالی هست. گرافیک بازی هم بی نقصه و کامل به نظر میرسه.

گفتن از این بازی بی فایدست، حتما باید اون رو با چشم دید و امتحان کرد .

موفق باشید

Amin Asterix
29-04-2008, 17:26
من ویدئو رو دیدم.واقعا عالی بود.همین دو سه روز پیش سیستم امتیاز دهی گیم اسپاتو می خوندم که واسه نوشته بود تا سالها رو دستش بازی ای نمیاد.واقعا که فقط این بازی میتونه لایق این نمره باشه.فوق العادس بازی!!حرکاتش هم واقعا عالیه.من تابستون یک 360 میخرم.نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aRThaS_08
29-04-2008, 21:00
منم که میخوام ps3 بخرم برای همین صبر کردم تا کپی خورش کنند , به امید روزی که ps3 کپی خور بشه
منم میخوام , اونایی که بازی میکنند از محیط بازی خودشون عکس بگیرند و بزارن اینجا

Bracket
30-04-2008, 00:04
*اهوم! * *آهم*

عملیات شروع شده! هر کس که می خواد به نوع برخورد راک استار با pc باز ها اعتراض کنه کافیه به این سایت لینک بده.فقط با keyword های :GTA IV 4 PC

این مصاحبه این یارو از مالک شرکت Rockstar خیلی جالبه .

Masoud King
30-04-2008, 11:20
Xbox 360 Achievements

Total number of Single Player Achievements: 40
Total number of Multiplayer Achievements: 10
Total Points: 1000

Off the Boat
Reward: 5 Points
Objective: Complete the first mission.

One Hundred and Eighty
Reward: 10 Points
Objective: In a darts game score 180 with three darts.

Pool Shark
Objective: Defeat a friend at pool.

King of QUB3D
Reward: 15 Points
Objective: Beat the high score in QUB3D.

Finish Him
Objective: Complete ten melee counters in four minutes.

Genetically Superior
Reward: 25 Points
Objective: Come first in twenty single player street races.

Wheelie Rider
Reward: 30 Points
Objective: Do a wheelie lasting at least 500 feet on a motorbike.

Gobble Gobble
Objective: Score three strikes in a row (a turkey), in ten-pin bowling.

Driving Mr. Bellic
Objective: Unlock the special ability of taxi.

Rolled Over
Objective: Do five car rolls in a row from one crash.

Walk Free
Reward: 50 Points
Objective: Lose a four star wanted rating by outrunning the cops.

Courier Service
Objective: Complete all ten package delivery jobs.

Retail Therapy
Objective: Unlock the special ability of buying guns from a friend.

Chain Reaction
Reward: 20 Points
Objective: You must blow up ten vehicles in ten seconds.

One Man Army
Reward: 40 Points
Objective: Survive five minutes on a six star wanted level.

Lowest Point
Objective: Complete mission "Roman's Sorrow".

Over Fulfilled
Objective: Complete all ten Exotic Export orders.

Manhunt
Objective: Complete the most wanted side missions from the police computer.

Cleaned the Mean Streets
Objective: Capture twenty criminals through the police computer.

Fed The Fish
Objective: Complete the mission "Uncle Vlad".

It'll Cost Ya
Objective: Complete a taxi ride without skipping from one island to another.

Sightseer
Objective: Fly on all helicopter tours of Liberty City.

Warm Coffee
Objective: Successfully date a girl to be invited into her house.

That's How We Roll!
Objective: Unlock the special ability of a helicopter.

Half Million
Reward: 55 Points
Objective: Reach a balance of $500,000.

Impossible Trinity
Objective: Complete mission "Museum Piece".

Full Exploration
Objective: Unlock all the islands.

You Got The Message
Objective: Deliver all thirty cars ordered through text message.

Dare Devil
Objective: Complete 100% of the unique stunt jumps.

Assassin's Greed
Objective: Complete all nine assassin missions.

Endangered Species
Objective: Collect every hidden package in the game.

Under the Radar
Objective: Fly underneath the main bridges in the game that cross water with a helicopter.

Dial B For Bomb
Objective: Unlock the special ability of phoning for a bomb to be placed.

Gracefully Taken
Objective: Complete mission "I'll Take Her".

Liberty City (5)
Objective: After meeting all possible friends, the ones left alive all like you above 90%.

No More Strangers
Objective: Meet all random characters.

That Special Someone
Objective: Complete mission "That Special Someone".

You Won!
Reward: 60 Points
Objective: Complete the final mission.

Liberty City Minute
Objective: Complete the story missions in less than thirty hours.

Key To The City
Reward: 100 Points
Objective: Achieve 100% in "Game progress" statistic.

Multiplayer:

Teamplayer
Objective: Kill 5 players who are not in your team, in any ranked multiplayer team game.

Cut Your Teeth
Objective: Earn a personal rank promotion in multiplayer.

Join The Midnight Club
Objective: Win a ranked multiplayer race without damaging your vehicle too much and with damaged enabled.

Fly The Co-op
Objective: Beat our time in ranked versions of "Deal Breaker", "Hangman's Noose" and "Bomb da Base II".

Take It For The Team
Objective: Be on the winning team in all ranked multiplayer team games.

Top Of The Food Chain
Objective: Kill twenty players with a pistol in a ranked multiplayer deathmatch.

Top The Midnight Club
Objective: Come first in twenty different ranked standard multiplayer races. منبع:

mohsentanha
30-04-2008, 12:16
سلام.

بالاخره بازی امروز به دستم رسید و چند مرحله از بازی رو انجام دادم. . .

گیم پلی مثل همیشه محشر از آب در اومده. مثلا یکی از اونها خرید کردن از فروشگاه لباش هست. به این صورت که وارد فروشگاه میشید و مثل دنیای واقعی فروشگاه رو میگردید و لباس ها رو دونه دونه پرو میکنید تا لباس مورد نظرتون رو بخرید. این سیستم واقعا جذابه. نکته ی بعدی پویای محیط بازی است. این مساله شما رو حیرت زده میکنه. تقریبا تمامی لبه ها رد بازی قابل گرفتن و آویزان شدن هستند و میشه از اونا بالا رفت. سیستم مبارزات پیشرفت چشم گیری داشته و از اون لذت میبرید. در مورد فیزیک بازی هم همان کلمات بالایی به کار میره .... به هر چیزی که برخورد میکنید، عکس العمل نشون میده. از انسانها بگیرید تا یک بشکه همگی تغییر پذیر هستند....
؛ کنترل نیکو، وسایط نقلیه، عالی هست. گرافیک بازی هم بی نقصه و کامل به نظر میرسه.

گفتن از این بازی بی فایدست، حتما باید اون رو با چشم دید و امتحان کرد .

موفق باشید

اقا اشک ما رو در اوردی:41: شبیه ساز xboxنداریم؟:31:

RAMINET
30-04-2008, 14:10
خبر ندارید برای pc میاد یا نه؟

daniyal62
30-04-2008, 14:59

امسال که امکان نداره
شاید سال دیگه

sasanjfr
30-04-2008, 15:23
برخی از منابع غیر موثق از انتشار این بازی در اروپا در اکتبر 2008 خبر می دهند.البته این خبر فعلاٌ در حد یک شایعه است و هنوز مقامات رسمی Rockstar به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

S A A M
30-04-2008, 15:44
برخی از منابع غیر موثق از انتشار این بازی در اروپا در اکتبر 2008 خبر می دهند.البته این خبر فعلاٌ در حد یک شایعه است و هنوز مقامات رسمی Rockstar به این خبر واکنشی نشان نداده اند.
اونوقت منبع اين خبر كدوم سايت؟

sasanjfr
30-04-2008, 15:49
اونوقت منبع اين خبر كدوم سايت؟
اینم منبعش:

ARASH66
30-04-2008, 19:19
عجله نكنيد بزاريد چند ماه بگذره اون وقت مشخص ميشه بازي براي Pc هم مياد يا نه !

djmoslemok
30-04-2008, 19:35
آقا تو پی سی بیاد بهتره از خیلی جهات. بنده خودم 360 و پی سی ای که بتونه اجرا کنه دارم
تو پی سی بازی پیشرفتش بیشتر از کنسوله ولی حیف که پی سی صاحب نداره
مثلا تو کنسول که نمیشه سانسور رو رد کرد ولی تو پی سی میشه!!!
و خیلی چیزا
فریم بالاتر تو سیستمهای قوی
چون اونجور که من با اطلاع شدم بازی یه مقدار افت فریم داره

soliman
30-04-2008, 19:38
راستی اگه هنوز نیومده پس چرا تاپیک از بخش خبری اومده بیرون

p3yman_xl
30-04-2008, 19:50
راستی اگه هنوز نیومده پس چرا تاپیک از بخش خبری اومده بیرون

بازی به طور رسمی دیروز منتشر شد ... اما نسخه ی دزدی اون از چند روز قبل در سایتهای تورنت قرار گرفته بود.

V A H I D
30-04-2008, 20:04
برو بکسی که بازی رو گرفتن یه ذره توضیح بدین.....
خیلی توی کفیم...
راستی باتلفنش به کی زنگ میزنه؟؟؟؟؟؟؟/

mohsentanha
30-04-2008, 20:06
CHEAT CODES & HINTS
To enter a cheat code, bring up your phone by pressing Up, then Up again to access the keypad. Once a code has been entered correctly a new Cheats menu selection is available on your phone, below Options, where you can access the cheats without having to enter the phone number every time. NOTE! Some achievements will be disabled when using the cheats. Get Full Health and Weapons:
Get Weapons:
Get Advanced Weapons:
Get Full Health:
Wanted Level Down:
Wanted Level Up:
Change Weather:
Spawn Cognoscenti:
Spawn FBI Buffalo:
Spawn Turismo:
Spawn Comet:
Spawn SuperGT:
Spawn NRG900:
Spawn Sanchez:
Spawn Police Chopper:
Spawn Jetmax:
Call WET-555-0100 (938-555-0100) on your phone.
از سایت چیپ هپنز گرفتم برای بروبچ ایکس باکس 360

XoR
30-04-2008, 20:23
برای پی سی اومد میگیرم بازی می کنم.
خیلی عالی میشه اگر بیاد.
اگر هم نیومد هیچ وقت نمی رم به خاطر یه دونه بازی 300 400 تومن بدم کنسول بگیرم.
به جای خریدن کنسول میرم سیستمم رو برای بهتر اجرا کردن بازی ها ارتفاء میدم.

Amin Asterix
30-04-2008, 20:43
برای پی سی اومد میگیرم بازی می کنم.
خیلی عالی میشه اگر بیاد.
اگر هم نیومد هیچ وقت نمی رم به خاطر یه دونه بازی 300 400 تومن بدم کنسول بگیرم.
به جای خریدن کنسول میرم سیستمم رو برای بهتر اجرا کردن بازی ها ارتفاء میدم.

یک بازی؟سیستم رو برای کدوم بازیها ارتقا میدین؟عمر بازی رو پیسی تموم شد رفت.دیگه ارزش خرج کردن نداره.با 400 تومن یک کارت گرافیک میدن فقط!!

Oracle_Eldorado
30-04-2008, 21:13
امین جان کی میگه عمر کنسول تموم شد ؟
حالا خوب شد Crysis رو واسه کنسول زدن ( نمیدونم زده باشن یا نه ولی قرار بود بزنن )
وقتی که بازی اومد و سازندگانش گفتند فقط واسه PC هست ، همه ی کنسولی ها داشتن دق میکردن !
بعدشم به قول یکی از دوستان همین انجمن : هیچ مخلوقی بهتر از خالق نیست .

Amin Asterix
30-04-2008, 21:29
حالا خوب شد Crysis رو واسه کنسول زدن ( نمیدونم زده باشن یا نه ولی قرار بود بزنن )
وقتی که بازی اومد و سازندگانش گفتند فقط واسه PC هست ، همه ی کنسولی ها داشتن دق میکردن !

من که به کل نا امید شدم.همون کرایسیسم واسه اینکه درست اجرا شه اون زمان 500 تومن مازاد بر سیستم خودم خرج داشت.یعنی حدود یک و دویست فقط خرج کیس!!با این پول میشه هر دو کنسولو خرید و رو بهترین درجه بازی کرد.اگر برای پیسی کرایسیس اومد 100 تا بازی فوق العاده تو همین دوره برای این دو تا کنسول اومد.آینه که بماند...
خوب این خالق عرضه نداره مخلوقاشو اجرا کنه چیکار کنیم؟:42:

*PiNk PaNTHeR*
30-04-2008, 21:49
سلام
دوست عزیز، تحت سیستم عامل ویندوز هیچکس نمیاد بازی حرفه ای بسازه، طوری که شما میگید.
انجینهایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنند بیشتر مستقل هستند و انجینهای حرفه ای، شاید بشه گفت برای خودشون سیستم عامل هستند. پس بنابراین باید گفت بازی رو با کامپیوتر میسازند، نه کامپیوتر شخصی اونطور که فرض میکنید.
سیستم عامل فقط یک بستر ساده ست برای انجین. اما برای بازی کردن، شما دارید با یک سیستم عامل که برای 10000 کار تعبیه شده بازی میکنید اما در کنسول تمامی قدرت GPU ، CPU و رم در دست بازی و اجرای و پردازش اون هست.
بعلل اقتصادی هم عرضه ی بازی برای پی سی تا حدودی دور انداخته شده، جز چند بازی در سال آینده(مثل Rage) بیشترشون مخصوص کنسول هستند و یا نسخه ی پی سی اونها پورت شده.
باور کنید خرید کنسول با صرفه تر از ارتقاء PC هست.;) اما پی سی یک خوبی داره در نسل جدید و اون سبکهای مخصوصش هست که بیشتر وقت آمد رو صرف میکنه. بازی های سیمولیتور و استراتژیک زیادی فقط برای پی سی میان و چند بازی FPS مطرح هم برای پی سی در راهه.
همچنین مودینگ بازی، ادیت بازی، کرک بازی برای کسایی که به مارکت بین الملل اختصاص ندارن مثل ایران و... برای PC یک نقطه ی قوته.(البته آخری در بین پلیرها نه سازنده ها)
از من میپرسید، کنسول رو پیشنهاد میکنم، اما فقط برای سبکهایی که در کنسول رشد و نمو کردن(بجز FPS) و نه سبکهایی مثل استراتژیک.

Oracle_Eldorado
30-04-2008, 22:37
من که به کل نا امید شدم.همون کرایسیسم واسه اینکه درست اجرا شه اون زمان 500 تومن مازاد بر سیستم خودم خرج داشت.یعنی حدود یک و دویست فقط خرج کیس!!با این پول میشه هر دو کنسولو خرید و رو بهترین درجه بازی کرد.اگر برای پیسی کرایسیس اومد 100 تا بازی فوق العاده تو همین دوره برای این دو تا کنسول اومد.آینه که بماند...
خوب این خالق عرضه نداره مخلوقاشو اجرا کنه چیکار کنیم؟

عزیز دل !
من که هنوز امیددارم .
کاش یه PS3 میگرفتی واسه هر بازی 100 هزار میدادی اون موقع که پشیمون میشدی این حرفو نمیزدی !

سلام
دوست عزیز، تحت سیستم عامل ویندوز هیچکس نمیاد بازی حرفه ای بسازه، طوری که شما میگید.
انجینهایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنند بیشتر مستقل هستند و انجینهای حرفه ای، شاید بشه گفت برای خودشون سیستم عامل هستند. پس بنابراین باید گفت بازی رو با کامپیوتر میسازند، نه کامپیوتر شخصی اونطور که فرض میکنید.
سیستم عامل فقط یک بستر ساده ست برای انجین. اما برای بازی کردن، شما دارید با یک سیستم عامل که برای 10000 کار تعبیه شده بازی میکنید اما در کنسول تمامی قدرت GPU ، CPU و رم در دست بازی و اجرای و پردازش اون هست.
بعلل اقتصادی هم عرضه ی بازی برای پی سی تا حدودی دور انداخته شده، جز چند بازی در سال آینده(مثل Rage) بیشترشون مخصوص کنسول هستند و یا نسخه ی پی سی اونها پورت شده.
باور کنید خرید کنسول با صرفه تر از ارتقاء PC هست. اما پی سی یک خوبی داره در نسل جدید و اون سبکهای مخصوصش هست که بیشتر وقت آمد رو صرف میکنه. بازی های سیمولیتور و استراتژیک زیادی فقط برای پی سی میان و چند بازی FPS مطرح هم برای پی سی در راهه.
همچنین مودینگ بازی، ادیت بازی، کرک بازی برای کسایی که به مارکت بین الملل اختصاص ندارن مثل ایران و... برای PC یک نقطه ی قوته.(البته آخری در بین پلیرها نه سازنده ها)
از من میپرسید، کنسول رو پیشنهاد میکنم، اما فقط برای سبکهایی که در کنسول رشد و نمو کردن(بجز FPS) و نه سبکهایی مثل استراتژیک.

من با بیشتر حرفهای شما موافقم .
کنسول بهتر از PC هست ولی در صورتی که به صرفه باشه !
مثلا خرید PS3 توی ایران اصلا به صرفه نیست .
ولی چون کلی امکانات داره توی ژاپن و استرالیا و چند کشور دیگه خیلی طرفدار پیدا کرده .
مخصوصا از وقتی که یکمی هم ارزون تر شد .
ولی یکی از مشکلاتش گرون بودن بازیهاش هست .
اونم فقط به خاطر تکنولوژی BlueRay
موفق باشید .

sajjadgameactor
01-05-2008, 07:23
اقا اگه من میتونستم میگفتم همه ی ps3 ها وxbox360 ها را بشکنند و این بازی رو تا امدن نسخه ی pc بازی نکنندددددددددد.

لطفا کسی در مورد نحوه ی بازی چیزی لو نده تا هیجانش از دست نره

XoR
01-05-2008, 08:09
یک بازی؟سیستم رو برای کدوم بازیها ارتقا میدین؟عمر بازی رو پیسی تموم شد رفت.دیگه ارزش خرج کردن نداره.با 400 تومن یک کارت گرافیک میدن فقط!!
نخیر هنوز عمر بازی روی پی سی تموم نشده!
اون کارت گرافیکی که میدن 400 تومن می تونه تا 2 یا 3 سال راحت بازیها رو بیاره!
می دونی چرا بیشتر بازی ها رو فقط برای کنسول میزنن؟دلیلش کرک شدن و صرقت نرم افزاری از بازی های پی سی هست که این ضرر خیلی زیادی از پلتفورم پی سی به شرکتای بازی سازی می زنه.اگر کرک و صرقت نرم افزاری وجود نداشت الان بازار بازی های پی سی از کنسول ها بهتر بود!
والا من هیچ وقت حاضر نیستم موس و کیبورد خودم رو با یه دسته عوض کنم!
بازی کردن توی پی سی کلا یه حال دیگه ای داره!توی پی سی کنترل شخصیت بازی کاملا در دست خودت هست و این کنترل پلیر توی بازی رو خیلی اسونتر می کنه!

mohsentanha
01-05-2008, 12:49
نخیر هنوز عمر بازی روی پی سی تموم نشده!
اون کارت گرافیکی که میدن 400 تومن می تونه تا 2 یا 3 سال راحت بازیها رو بیاره!
می دونی چرا بیشتر بازی ها رو فقط برای کنسول میزنن؟دلیلش کرک شدن و صرقت نرم افزاری از بازی های پی سی هست که این ضرر خیلی زیادی از پلتفورم پی سی به شرکتای بازی سازی می زنه.اگر کرک و صرقت نرم افزاری وجود نداشت الان بازار بازی های پی سی از کنسول ها بهتر بود!
والا من هیچ وقت حاضر نیستم موس و کیبورد خودم رو با یه دسته عوض کنم!
بازی کردن توی پی سی کلا یه حال دیگه ای داره!توی پی سی کنترل شخصیت بازی کاملا در دست خودت هست و این کنترل پلیر توی بازی رو خیلی اسونتر می کنه!

کاملا موافقم من برای ارتقا 600تومن دادم پشیمون هم نیستم بازی مگه کمه این هم جریان gta sa
رو داره بعد یک سال که کنسول ها خوب فروش رفتن و دی وی دی ها فروخته شد حالا برا کامپیوتر میاد
اصلا هم نیاد بدرک بازی مگه قحطه

Manuchehrr
01-05-2008, 14:29
کلیک(جام جم) زده بود تا چند روز دیگه واسه pc میاد که :18:

Amin
01-05-2008, 14:38

:39:
درست نیست

Bracket
01-05-2008, 14:50
ببخشید چرت گفته .

cyrus_ln
01-05-2008, 14:54
آخه کی و تو کدوم شماره کلیک گفته واسه pc میاد؟؟؟!!

saiiddz
01-05-2008, 14:59
عزیزم
من خوندم
چنین مطلبی ننوشته بود

Rude Boy
01-05-2008, 15:00
امسال نیومد سال دیگه ، سال دیگه نیومد ، دو سال دیگه .....
هنوز هم خاطره عرضه sa را یادمه .... اون هم همراه کنسول نیومد ولی وقتی اومد یکی از بهترین های pc بود ....

M@STER
01-05-2008, 15:44
به نظر من که گرافیکش نسبت به نسخه قبلی یه کم تغییر کرده ولی شاید یه حرکات خاص اضافه شده باشه.من یه دمو ازش دیدم ولی از کاراکترش خوشم نیومد مثل داهاتیا هستش

mohsentanha
01-05-2008, 19:51
به نظر من که گرافیکش نسبت به نسخه قبلی یه کم تغییر کرده ولی شاید یه حرکات خاص اضافه شده باشه.من یه دمو ازش دیدم ولی از کاراکترش خوشم نیومد مثل داهاتیا هستش
بهتر بود جمله اخر رو بکار نبری همه که این جا بچه شهر نیستن به بقیه برمی خوره یا از کلمات دیگه ای به کار می :10:بردی

jdw
01-05-2008, 21:20
دوستان سایت ویدئو گیم یک فقد از بازی گذاشته که براتون میزارم
در حالی که شما بعنوان یک مهاجر غیر قانونی در لنگرگاه Liberty City پای از قایق بیرون می گذارید شاهد این خواهید بود که کمپانی Rockstar North چیزی کاملا مخصوص را برای شما در نظر گرفته است.بله این نسخه ای دیگر از سری بازی های GTA است که شاید شما در این نسخه نیز وقت بسیار زیادی را صرف ماشین دزدی و مبارزه و تیراندازی با تبهکاران و پلیس ها نمایید اما باید گفت این نسخه چیزی بیش از این هاست.GTAIV بازی است با داستانی بسیار جذاب و غیر خطی , بازی با شخصیت اصلی توانمند که شما او را دوست دارید اما نمی توانید به او کمک کنید و همچنین بازی که حالت های تحت شبکه زیادی را علاوه بر حالت داستانی طولانیش در بر دارد.این بازی بدون اشکال نیست اما بدون شک بهترین بازی در سری است.

یک مورد از ویژگی های متعدد این بازی که موجب تمایز آن از سایر نسخه ها می شود شهر Liberty City است که از نظر یک شهر زنده , پر هیاهو و مدرن , متقاعد کننده است و شباهت های کمی نیز به نمونه آن در نسخه 3 بازی دارد.تمام شهر بدون اینکه اطلاعات چندانی درباره جنگ های گانگستری جاری در شهر داشته باشند سر کار خود می روند و محیط شهری عادی را برای شما بوجود می آورند.اما شخصیت بازی یعنی Niko Bellic نمی تواند مثل همه مردم انقدر عادی باشد.زیرا او خیلی زود پس از اینکه وارد شهر می شود در می یابد که یکی از نزدیکترین بستگانش به نام Roman بدهی های زیادی را بر سر قمار به بار آورده و به همین سبب مجبور به پیوستن به یکی از گروه ها می شود.تجربه نیکو در ارتش او را تبدیل فردی حرفه ای می کند که می تواند برای کارفرما ها در شغل آدم کشی بسیار مفید باشد. او با وجود بی میلی آشکار خود برای انجام برخی از ماموریت ها, به انجام دادن و به اتمام رساندن آن هاد می پردازد تا بتواند با انجام ماموریت برای دیگران سرانجام قدرت کافی برای انجام ماموریت خودش را نیز پیدا کند.

در واقع نیکو مجبور نیست تمام کارهایی را که از او خواسته می شود انجام دهد.در طی داستان بازی بارها اتفاق خواهد افتاد که شما با چند پیشنهاد برای انجام رو به رو هستید که می توانید از بین آن ها آن یکی را انتخاب کنید که فکر می کنید درست است و نباید کورکورانه فقط بازی و قواعد آن را دنبال کنید.دیگر لازم نیست شما هر کدام از اهداف خود را بکشید بلکه می توانید او را مجبور کنید که از نظرها ناپدید شود.البته قبل از دست زدن به چنین کاری باید همه چیز را به دقت بسنجید و بدانید که آیا کارفرمایتان متوجه این کار خواهد شد یا نه ,. یا مثلا اینکه اگر آن شخص را نکشید شاید بتواند در آینده برای شما مفید باشد یا حتی به شما ماموریت هایی را پیشنهاد کند, در این صورت شاید ریسک به جا باشد.کلا در توضیح این مساله بهتر است به یکی از نکات جالب افزوده شده بر بازی اشاره کنیم, یعنی در بازی تمام تصمیمات شما عواقبی خواهد داشت که شما اگر 2 بار بازی را انجام دهید متوجه تاثیرات به سزای این تصمیمات در بازی خواهید شد.

بازی Grand Theft Auto IV کلا می تواند با 30 ساعت بازی مداوم قابل اتمام باشد که اگر شما عجله ای نداشته باشید می توانید با انجام کارها و ماموریت های فراوان جانبی در بازی , این مدت را به دو برابر افزایش دهید.بیشتر ماموریت های بازی شامل کشتن شخصی , جمع آوری و رساندن چیزی یا هر دو این موارد می شود که می توان گفت روند ماموریتی تقریبا مشابه نسخه های قبل است.این مطلب نشانگر این است که بازی روندی ساده تر نسبت به نسخه های قبلی دارد که یکی از دلایل آن چابک تر و ماهر تر بودن نیکو نسبت به شخصیت های نسخه قبلی است و دیگری این است که پلیس آمریکا این طور که به نظر می رسد , کارهای بهتری از دنبال کردن و دستگیر کردن یک مهاجر غیر قانونی دارد که مثل خیلی های دیگر آدم می کشد.بعنوان مثال بعضی دیگر از ماموریت های این بازی می توان به آدم دزدی , سرقت بانک و مصاحبه شغلی اشاره کرد.

میان پرده هایی سینمایی و عالی این بازی که در طول داستان رخ می دهد واقعا جذاب است و در حقیقت جایی است که شخصیت های اصلی داستان خود را نمایان می کنند.بدون استثنا, تمام شخصیت هایی که با آن ها رو به رو می شوید از نظر جزئیات صورت و صدا و حرکات خارق العاده هستند.اما شخصیت های بازی همیشه هم خوب نیستند و گاهی اوقات مثلا هنگامی که باید شما را همراهی کنند یا از دری عبور کنند مشکل ایجاد می کنند.البته این مشکلات آنقدر در برابر نکات مثبت و جدید بازی کوچک و حقیر به شمار می روند که گزینه "تکرار ماموریت" به راحتی شما را راضی خواهد کرد.

توانایی های جدید نیکو عبارتند از بالا رفتن از فنس ها و دیوار ها , راه رفتن بر روی لبه دیوار ها و از همه مهم تر پناه گرفتن پشت اجسام.توانایی پناه گرفتن در پشت دیوار ها , ماشین های پارک شده و چیزهای دیگر , به همراه سیستم کنترلی عالی و جدید این بازی , در مبارزات بازی پیشرفت زیادی را بوجود آورده است.کمتر پیش می آید که دشمنان آنقدر با هوش باشند که به مکان پناهگاه شما بیایند پس با استفاده از این توانایی به علاوه توانایی قفل شدن هدف روی دشمنان حتی هنگامی که آن ها در پناه هستند, تنها کاری که شما باید بکنید این است که صبر کنید و منتظر بمانید تا او سر یا قسمتی از بدنش را از پناه خارج کند و سپس با کوچکترین تیراندازی او را از پای در بیاورید.حتی اگر قفل کردن بر روی هدف خیلی به شما کمک نکرد می توانید از هدف معمولی استفاده کنید تا با یک هدشات یا تعدادی تیر دشمن را بکشید.ممکن است استفاده نکردن از قفل بر روی هدف اندکی مشکل باشد اما این امر باعث می شود تا توانایی شما بالا برود و بتوانید در هنگام تیراندازی های شدید , از پشت پناهگاه خود و بدون نگاه کردن دشمن را از پای در آورید.

با وجود مشکلات زیادی که به محض ورود شما در شهر برایتان ایجاد می شود طبیعی است که پلیس ها حتی در مراحلی از بازی که ربط مستقیمی با آن ها ندارد نیز حضور داشته باشند و درگیر شوند.پلیس های شهر در هنگامی که شما بین 1 تا 6 ستاره Wanted داشته باشید بسیار سریع دست به کار می شوند اما باید گفت که به سرسختی همکارانشان در نسخه های قبلی نیستند.آن ها در هنگام تعقیب و گریز ها خیلی سریع نیستند , خیلی کم پیش می آید از roadblock استفاده کنند و نهایتا برای فرار کردن از دست آن شما باید از یک منطقه شهری خارج شوید تا قبل از اینکه نیروهای ویژه برسند.از این گذشته شما در مورد سیستم GPS و نقشه بازی از برتری ویژه و غیر منصفانه ای برخوردارید یعنی , در هنگامی که شما از سیستم ذکر شده استفاده نمی کنید این سیستم تبدیل به اسکنر های پلیس می شود و نشانگر محل دقیق گشت های پلیس در منطقه شما خواهد بود و همین طور نشان می دهد که آن ها در چه مناطقی در حال جست و جو هستند(که با یک دایره مشخص شده است).تنها کاری که شما برای فرار باید انجام دهید خارج شدن از دایره محل گشت و جست و جو است , همینطور باید بعد از خروج از دایره مذکور به مدت 10 ثانیه توسط هیچ ماشین پلیسی دیده نشوید ؛ که این امر در اکثر مواقع با پیدا کردن یک مکان امن و ماندن در آنجا برای مدتی , امکان پذیرتر و ساده تر است.ممکن است این قضیه خوب به نطر برسد اما هنگامی که بازی را تجربه کنید متوجه می شوید که می توان به سادگی قانون را زیر پا گذاشت , به خصوص هنگامی که ستاره های شما کم است و دایره گشت کوچک تر.

زمانی که شما در حال انجام ماموریت خاصی نیستید می توانید وارد مسابقات ماشین سواری خیابانی شوید یا به مسابقه ماشین دزدی بپیوندید و یا به طور بی برنامه به انجام اعمال خلاف بپردازید که با انجام این کارها می توانید از رازهای بسیاری در شهر پرده بردارید.بعضی از این ماموریت های انتخابی و جانبی عواقبی خواهد داشت که می تواند حتی برای ماموریت های اصلیتان نیز به درد بخور باشد و به شما کمک کند؛ در حالی که سایر ماموریت ها و فعالیت ها فقط برای گذراندن وقت و لذت بردن هرچه بیشتر از GTAIV است.برای مثال شما می توانید بعنوان فعالیت : تلویزیون ببینید, به شبکه های رادیویی متنوع و متعدد گوش دهید,نمایش های جالب را در کاباره ها و کلوپ ها تماشا کنید و حتی با کامپیوتر به اینترنت درون بازی بروید.اینترنت داخل بازی پر از سایت های دست اندازی و مسخره بازی است که به بعضی از آن با کلیک بر روی لینک ها و به بعضی دیگر با رفتن به تبلیغات دسترسی خواهید داشت.سایت های بسیار جالبی هم وجود دارد که شما با رفتن به یک کافی نت می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید . مثلا سایتی وجود دارد که در آن می توانید مشخصات خود را قرار دهید تا دخترهایی را که عضو هستند و می خواهند با شما آشنا شوند ملاقات کنید.قرار گذاشتن با دختر ها و کلا ملاقات و روابط با دوستان نکته ای است که کاملا ربط به سلیقه شما دارد و می توانید هر چقدر که دوست دارید روی آن وقت بگذارید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
داشتن دوست و قرار گذاشتن با دخترها به معنای صرف وقت زیاد و انجام دادن کارهایی است که آن ها دوست دارند, و همه آن ها نیز شخصیت های متفاوتی دارند.بعضی ها دوست دارند با شما بولینگ بازی کنند , به استخر بروند یا دارت بازی کنند و عده ای دیگر نیز بیرون رفتن , غذا خوردن و نمایش دیدن را ترجیح می دهند.مسلما دوست دختر هایتان ایراد گیرتر از بقیه دوستانتان خواهند بود و رفتارشان با شما متاثر از دفعات بیرون رفتن شما با آن ها, اینکه کجا ببریدشان و چگونه به خانه برسنیدشان خواهد بود.آن ها درباره ماشین شما , طرز رانندگیتان و حتی لباس هایتان نظر می دهند .همچنین اگر یک لباس را دو روز پشت سرهم بپوشید بعضی از آن ها به شما اعتراض خواهند کرد.نتیجه و در واقع پاداشی که شما از دوستی با یک نفر می گیرید (در صورتی که فرد مقابل به اندازه کافی به شما علاقه مند شود) کاملا وابسته به شخصیت اوست.مثلا اگر شما با یک وکیل دوست باشید هنگامی که توسط پلیس ها دستگیر شوید کمکتان می کند و همین طور اگر یکی از دوستانتان پرستار باشد می تواند به شما کمک جانی کند.

راه ارتباطی شما با دوست دخترهایتان, دوستان معمولیتان و افراد دیگر , یکی از ویژگی های عالی و جدید افزوده شده به بازی است. تلفن همراه!!!!!شاید باور این موضوع که یک موبایل این همه بتواند عالی باشد برای شما سخت است اما تلفن همراه شما بسیار قابل استفاده و مفید است به طوری که شما فراموش نمی کنید که یکی از خانه هایتان را بدون آن ترک کنید.اگر شما در زندگی واقعی خود از یک موبایل استفاده کرده باشید حتما می توانید از این یکی هم استفاده کنید چرا که همه چیز خیلی ساده کنترل می شود.شما حتی می توانید در حین رانندگی نیز صحبت کنید.سیستم صحبت کردن شما با تلفن همراه اصلا سخت نیست شما فقط باید نام شخص مورد نظر را انتخاب کرده , موضوع مکالمه را مشخص کنید (کار,تفریح , درخواست و...) سپس منتظر بمانید و ببینید آیا طرف مقابل جواب شما را می دهد یا نه.جواب دادن به تلفن ها هم خیلی سخت نیست البته گاهی نا به جا است مثلا ممکن است دوست دختر شما هنگام مبارزه با یک باند مافیایی به شما زنگ بزند.همچنین شما می توانید برای موبایل خود از اینترنت داخل بازی زنگ یا عکس جدید دریافت کنید.

برای اینکه به شما ثابت شود که چقدر فکر و کار صرف ساخت و طراحی این بازی شده است به دزدی ماشین اشاره ای می کنیم.این عمل کماکان با زدن یک کلید ممکن است اما در هر شرایطی طریقه انجام کار فرق می کند.اگر در قفل باشد(که اکثر مواقع اینگونه است) , نیکو با آرنج یا پای خود یکی از شیشه ها را می شکند و در را باز کرده وارد ماشین می شود.بعد از ورود به ماشین نیکو باید با به هم متصل کردن سیم ها ماشین را روشن کند.اگر ماشین دارای سیستم دزدگیر باشد برای چندین ثانیه صدا می دهد و همین طور چراغ ها شروع به خاموش و روشن شدن می کند که در واقع هر ماشین پلیس نزدیکی را دعوت به تعقیب می کند.اگر بخواهید یک ماشین با سرنشین را بزدید نیز حالت های زیادی ممکن است که جالب ترین آن ها وقتی است که ماشین مسافر مسلح داشته باشد زیرا او شما از ماشین در حال حرکت به بیرون پرت می کند.

بسیاری از ماشین ها در این نسخه فرمان ها و هندلینگ های شلی دارد که به شما اجازه هرگونه مانوری را می دهد.در اکثر ماموریت های شما نیازی شکستن قوانین راهنمایی رانندگی ندارید مگر اینکه شما بخواهید مثل مجنون ها رانندگی کنید که این امر فقط در صورت نبود پلیس ممکن است.هنگامی که شما دنده عقب می روید دوربین به جای اینکه وضعیت ماشین را نشان دهد بر روی شما زوم می کند و وضعیت دید یک راننده واقعی را هنگام دنده عقب رفتن می دهد.همین طور اگر ماشین شما اسپرت باشد دوربین کمی پایین تر خواهد رفت تا حس سرعت را در شما بالا ببرد.

سیستم رانندگی خوب طراحی شده و خیلی کم پیش می آید که از شما خطایی در هدایت ماشین سر بزند.اما هنگامی که سوار نوعی از ماشین می شوید همان مشکل قدیمی نسخه 3 را تجربه می کنید یعنی اکثر ماشین های داخل خیابان از نوع شما هستند.این نکته تاثیر بدی روی گیم پلی بازی نخواهد داشت اما کمی متعجب کننده است اگر سوار یک فراری شوید و ناگهان همه خیابان را از آن پر ببینید.

نوع آنلاین این بازی نمی توانست از این آسان تر باشد.کافیست فقط بر روی گزینه بازی آنلاین کلیک کنید و پس از انتخاب میزبان خود وارد شوید و منتظر شروع بازی بمانید.هنگامی که شما وارد بازی تحت شبکه می شوید هرگز خسته نخواهید شد زیرا شما و حد اقل 15 بازیکن دیگر وارد یک فضای بزرگ پر از انواع سلاح می شوید تا مطمئن باشید که همه چیز تا پایان خیلی دوستانه نخواهد ماند!!!!

شاید بیش از یک دوجین نوع برای بازی آنلاین وجود دارد که شاید بعضی از آن ها طرح اصلی مشابه با جزئیاتی متفاوت داشته باشد اما باید گفت شما هیچ وقت انتخاب کم نخواهید آورد.

اگر شما به دنبال یافتن اختلاف برای این بازی در دو کنسول PS3 و Xbox369 هستید باید گفت تفاوت چندانی وجود ندارد.بر روی کنسول PS3 شما باید بازی را نصب کنید که این کار تقریبا 10 دقیقه به طول می انجامد و لودینگ ها نیز بر روی این کنسول کوتاه تر خواهد بود.گرافیک ها از بیشتر جهات در دو کنسول یکی است.صدای بازی نیز کاملا مربوط به این است که کنسول شما به چند اسپیکر وصل است.

باید گفت Grand Theft Auto IV بازی است که تا وقتی آن را انجام ندهید نمی توانید درکش کنید .نوع انفرادی این بازی که شما می توانید آن را مدت زیادی بعد از تمام کردن داستان ادامه دهید در بین دیگر نسخه ها بی نظیر است.بازی تحت شبکه نیز خیلی آسان است و شما می توانید به راحتی در آن وارد شوید و از بازی با دوستان لذت ببرید.اشکالات بازی به حدی در مقایسه با نسخه های قبلی کم شده است که دیگر قابل مقایسه با نکات غیر قابل شمارش مثبت بازی نیست و در واقع شما هر دقعه که فکر می کنید همه چیز را در بازی کشف کرده اید چیز جدیدی می یابید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علیرضا
01-05-2008, 22:13

اصلاً به صفحه ی بازی کلیک اعتماد نکنید !

تو اکثر فروم های خارجی هم از این شکایت داشتن .
و اکثراً می گفتن که چرا نیکو شبیه عرب هاست !!!!!:31:

*PiNk PaNTHeR*
01-05-2008, 22:41
من بازی رو گرفتم.
بازی چندتا الهام از Saint's Row داره، مثلا Way Point اما گیم پلی بسیار نرم، دسترسی آسان، رانندگی راحت و مقیاسها بسیار واقعیتر هست.
داستان بازی، فعلا که به نکته ی جالبی نرسیده اما شخصیت پردازیش عالیه.
یک گروه گنگستر از GTA VCS هم توی بازی هست. Laon Sharkـها که رومن پسرعموی نیکو باهاشون درگیره.
سیستم GPS گویای ماشینها هم جالب هست. البته من هنوز ماشینی رو هایجک نکردم و ندزدیدم اما ماشین رومن جی پی اس گویای جالبی داره. البته شاید ماشینهای گرونتر بهتر باشند.
متاسفانه مشکلات زیادی هم داره و یکی افت نامحسوس فریم ریت و دیگری برایتنس بد هست.
در کل، بازی ارزش نمره و نقدها رو داره.

Sam Fisher 11
01-05-2008, 22:52

به لطف p3yman_xl ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان سه شنبه شب بازی به دستم رسید... یک عدد DVD ورباتیم.

*باید بگم ارزشش رو داشت... ارزش این همه انتظار رو داشت. سریع و هیجان زده بازی رو تو دستگاه گذاشتم و لوگوی راک استار روی صفحه نقش بست... Art workهای بازی و والپیپرهایی که حتما اونهارو دیدید همراه با موزیکی بسیار زیبا ... و تصویر کشتی یی که نیکو در اون بود ... اسامی دست اندرکاران بازی به شیوه ای ابتکاری در بازیها(در بعضی فیلم ها قبلا استفاده شده) روی بدنه کشتی و مکان های دیگه ...

*اولین چیزی که منو جذب کرد حس سینمایی بازی بود. بازی از قبل سینمایی تر و realتر شده. دیالوگهای به جا، حرکات و میمیک چهره ها و حرکات دست و بدن کاراکترها واقعا عالی کار شده.

*اولین کاری که در بازی انجام میدید رانندگی هست...
هندلینگ اتومبیل ها خیلی خوبه و حس خوبی به شما میده. حتی لذت رانندگی در gta 4 بیشتر از خیلی ار بازیهای ریسینگه !

*گرافیک آسفالت بازی منو متحیر کرده. از بافت های متنوع و با کیفیتی درش استفاده شده. انعکاس نور خورشید روی اون هم به زیبایی جاده های بازی افزوده.

*این gta یه مقدار آموزنده هم شده. در بعضی جاها و به صورت کاملا تابلو No Smoking رو مشاهده میکنیم ;) حتی همون اول بازی درشت جلوی کشتی این عبارت رو میبینیم.

*هنگامی که از قطار شهری استفاده میکنید میتونید تا رسیدن به مقصد همراه نیکو شهر رو ببینید. البته اجباری نیست.

*در خیابان با فشار یه کلیک نیکو برای یه تاکسی بوق میزنه و شما ابتدا وارد ماشین شده و بعد میسر رو مشخص کرده و تاکسی شمارو سریعا به مقصد میرسونه. اگر نخواید شاهد مسافت باشید میتونید اکیپ کنید و خودتون رو در محل ببینید. بسته به مسافت مبلغی از حساب شما کم میشه.

*نیکو میتونه به کافی نت بره و وب گردی بکنه یا میلشو چک بکنه و یا به سایت های دوست یابی و شاپینگ و تراول و ... بره !

*نیکو میتونه راه بره، آروم بدوه و یا سریع بدود، البته خسته نمیشه !

*ماشین ها پس از تصادفات زیاد همیشه منفجر نمیشن گاهی وقتا پیش میاد که خاموش میشن و دیگه روشن نمیشن.

*افکت موشن بلور بازی خیلی خوب کار شده. حرکات سریع نیکو و یا افتادنش از جایی و یا سرعت رفتن با ماشین و ... باعث فعال شدن این افکت میشه. نسبت به بازیهای چند سال قبل شاهد استفاده زیباتر و حتی realتر این افکت در بازیها هستیم.

*گاهی وقتا شاهد افت فریم بازی هستم که البته زیاد نیست ولی خب کاش نبود چون تو ذوق میزنه.

*آب هم زیباست... البته مثل saو vc شاهد اون جور سواحل نیستیم;) . سنگ های کنار ساحل از کیفیت بافت بالایی برخوردارن که در کنار انعکاس زیبای نور در روز خیلی زیبا هستن! نیکو هم خیلی حرفه ای در آب شنا میکنه .

*انفجارهای این بازی از خیلی از بازیهای اکشن نسل جدید بهتر کار شده. انفجارها بسته به جسمی که منفجر میشه متفاوت هستن و همراه با پرتاب شدن پارتیکل ها به اطراف و دود زیبایی است که و واقعا دیدنی و جذاب و سینمایی هستن. بعد از انفجار مثلا یک خودرو وقتی نزدیکش بشید آتش بسیار زیبایی رو هم شاهد خواهید بود.

*وای باران بازی رو نگفتم... به جرات میگم که زیبا ترین بارونی که در یه بازی ویدئویی تا به حال دیدم همینه ! البته از لحاظ تکنیکی هنوز باران Gears of War بهترینه. اما دارم میگم زیباترین چون شما شاهد این باران زیبا در یک شهر بزرگ هستیم نه در شب یا کنار یک کارخانه(GoW). بارش ابتدا با قطرات اندک آغاز میشه (در صحنه ای نیکو بالا سرش رو نگاه کرد و به باران اشاره کرد ) و کم کم شدت میگیره .البته همیشه یک جور نیست و گاهی وقتا زیاد طول نمیکشه و شدت زیادی نداره ولی گاهی وقتها هم شاهد باران سنگین هستیم که همراه با رعد و برق(در این لحظه شوک دسته فعال میشه) است. برخورد زیبای قطرات باران روی بدنه و یا پخش شدن آب بر اثر حرکت لاستیک ماشین روی آسفالت یا در هنگام دویدن نیکو هم از نکات جالب هنگام باران است. هنگام باران اکثر مردم چتر به دست میگیرن و شاهد نکات جالبی هستیم. در صحنه ای شخصی رو دیدم که چتر نداشت و خیلی طبیعی خودش رو جمع و جور کرده و بود و داشت می دوید، درست مثل کسی که از باران فرار میکنه تا جای امنی گیر بیاره.

*نیکو خیلی ورزیده است البته از کسی که در ارتش بوده کمتر از این هم انتظار نمیره. نیکو نسبت به هر جسمی واکنش نشون میده و تا حدی میشه نیکو رو با الطائر در AC مقایسه کرد ! به سادگی لبه ها رو میگیره و از اونها آویزون میشه یا از فنس ها راحت عبور میکنه و یا با کمک یک دستش از روی موانع میپره. اگر جسمی نزدیکش باشه که ارتفاع خیلی کمی داره یه پاش رو روی اون میذاره. وقتی تو خیابون چند بار ماشین به نیکو زد(تصادف) به فیزیک عالی بازی ایمان آوردم. خیلی زیبا روی ماشین پرت میشه یا به کناری پرتاب میشه، یا اگر آروم به فقط به یه پاش برخورد بکنه تعادل نیکو به هم میخوره. برخورد نیکو با عابرها هم خوب کار شده و اگر جسمی دستشون باشه میفته.

*درگیری های تن به تن هم جذاب هستن حالا چه با دست خالی یا اسلحه سرد. مانند AC ابتدا باید یک کلید رو نگه دارید تا یه دشمن سلکت بشه و بعد با او درگیر بشید.

*تخریب پذیری ماشین ها عالیه.. محشره ... به نظرم در حال حاظر فقط Burnout Paradise در این زمینه از این بازی بهتره ! بعد از برخورد ماشین به ماشین دیگه یا هر جسم دیگه ای بسته به نوع و زاویه برخورد رنگ پریدگی، پاره گی و تو رفتگی رو شاهد هستیم. خرد شدن شیشه ها هم عالیه. تاثیر گلوله روی بدنه ماشین هم دیدنیه...

HUD* تقریبا مثل سابق هست. نقشه خیلی خوبه و حتی مسیر رسیدن به محل رو رنگی میکنه تا رسیدن بهش راحت تر باشه.

*کاور گرفتن و شلیک کردن بر بار اکشن بازی افزوده و مبارزات رو ساده تر و جذاب تر کرده. البته نباید توقع داشته باشید به خوبی عناوینی مثل gears of war یا R6 vegas باشه.

*بازی خیلی از عناصر گذشته رو حفظ کرده و اگر فقط یه gta بازی کرده باشید به سرعت با چند و چون بازی آشنا میشید...

*در پایان اینم بگم که با امتیاز 10 IGN و Gamespot برای این بازی موافق نیستم و 9.8 سایت Gamtrailer رو عادلانه تر میدونم. البته من هنوز بیش از 97% بازی رو ندیدم ولی به نظرم این 10 بیشتر جنبه تبلیغاتی داره ! منظورم اینه که اگر از جنبه تیکنیکی وفنی به این بازی امتیاز داده میشد و مثل خیلی بازیها که gs زیادی سخت میگیره بازی رو نقد میکردن شاید 9.8 میگرفت ولی خب اگر بخوایم زحمت زیادی که روی این بازی کشیده شده رو در نظر بگیریم به علاوه این که ساخت بازیی با این ابعاد کار هر استودیویی نیست و... 10 شایسته GTA IV است.

*PiNk PaNTHeR*
01-05-2008, 23:03
*نیکو میتونه راه بره، آروم بدوه و یا سریع بدود، البته خسته نمیشه !
من واقعا ازین ابتکار که مثل سری قبل نیومده بودند قدم زدن و دویدن رو طوری طراحی کنند که باید دستت رو آروم بذاری تا راه بری خیلی خوشم اومد.
واقعا خیلی سخت بود و خیلی جاها آدم منصرف میشد.
اما High Sprint یک مشکل داره که دستت رو خسته میکنه درحالی که در سری قبل فقط کافی بود دستت رو روی X نگه داری تا بدوی اما با این تق تق مخصوصا با کنترلر چقر X360 زیاد جالب نیست... در کل بگذریم، سایت Game Rankings بهش عنوان اولین بازی تاریخ رو داده. الان میانگین 98.6% برای X360 هست. 1 درصد جلوتر از LOZ: Orcarina of Time.

daniyal62
01-05-2008, 23:15
سام فیشر عزیز دستت درد نکنه
حسابی دهنم رو اب انداختی از طرف ما هم بازی کن
تا وقتی نسخه pc بیاد باید صبر کنم
احتمالا 2009

Sam Fisher 11
02-05-2008, 02:13
من واقعا ازین ابتکار که مثل سری قبل نیومده بودند قدم زدن و دویدن رو طوری طراحی کنند که باید دستت رو آروم بذاری تا راه بری خیلی خوشم اومد.
واقعا خیلی سخت بود و خیلی جاها آدم منصرف میشد.
اما High Sprint یک مشکل داره که دستت رو خسته میکنه درحالی که در سری قبل فقط کافی بود دستت رو روی X نگه داری تا بدوی اما با این تق تق مخصوصا با کنترلر چقر X360 زیاد جالب نیست... در کل بگذریم، سایت Game Rankings بهش عنوان اولین بازی تاریخ رو داده. الان میانگین 98.6% برای X360 هست. 1 درصد جلوتر از LOZ: Orcarina of Time.
آره موافقم ولی خب همین کلیک کلیک کردن هم حس دویدن رو به گیمر منتقل میکنه.

چه جالب... مرسی از خبرت.

راستی چند روز پیش... یادم نیست دقیقا کدوم سایت بود که یه خبر راجع به فیریز شدن بازی دیدم البته متاسفانه فقط تیترشو خوندم. واسه تو پیش اومده؟ واسه من که فقط وقتی بازی شلوغ میشه افت فرم داره.
امشب برای اولین بار رفتم مغازه اسلحه فروشی(جزء ماموریت بود) یه یوزی خریدم و اولین ماموریت رو باهاش انجام دادم. برای این ماموریت برای اولین بار از پل بروکلین رد شدم. جالب بود که وسطش یه اوارضیه که باید 5 دلار بدی اگه ندی پلیس تعقیبت میکنه!
یه چیز دیگه پلیس بعضی نقاط شهر خیلی زیاده که رو اعصابه... :13:

احتمالا 2009
خواهش دارم عزیز امیدوارم هر چه زودتر برای pc منتشر بشه...

byebye
02-05-2008, 04:15
دوستان كه واسه pc بي تابي ميكنند .
مطمين باشين اين بازي واسه pc مياد . آخه كدوم آدميه كه از فروش ميلياردي اين بازي
واسه pc بگذره ؟ فقط بايد روي كنسول كاملا فروش كنه بعد واسه pc ميدن بيرون .

byebye
02-05-2008, 04:17
دوستان كه واسه pc بي تابي ميكنند .
مطمين باشين اين بازي واسه pc مياد . آخه كدوم آدميه كه از فروش ميلياردي اين بازي
واسه pc بگذره ؟ فقط بايد روي كنسول كاملا فروش كنه بعد واسه pc ميدن بيرون .

Ehsan Studio
02-05-2008, 04:26
سام فیشر جان از نقد زیبایت ممنون و از نظر دهن آب افتادنم حق با این دوستمونه.

احتمالا 2009

من امروزا نشتم و دارم فیلمهای گیم پلی بازی رو می بینم.
کار دیگه ای نمی تونم بکنم.:37:

daniyal62
02-05-2008, 08:26
سام فیشر جان از نقد زیبایت ممنون و از نظر دهن آب افتادنم حق با این دوستمونه.

من امروزا نشتم و دارم فیلمهای گیم پلی بازی رو می بینم.
کار دیگه ای نمی تونم بکنم.:37:

به نظر من این کاری که rockstar کرد از واقعه 11 سپتامبر هم بدتره:evil2:
چاره ای نیست فعلا فقط باید تحمل کرد ما فقیر فقرا که نمیتونیم ps3 بخریم
فعلا فقط مرفهان بی درد میتونن این بازی رو انجام بدن:3:

a.salireza
02-05-2008, 09:01
سم فيشر جان ، ممنون از مطلبت.:46:
من هم قصد داشتم X360 بخرم ، اما بعد تو يه سايت خوندم كه سوني داره يه كنسول جديد به نام Ps4 ميسازه!!!:27: منم پيش خودم گفتم : الان برم كنسول بخرم ، فردا پسفردا يه كنسول جديدتر مياد و اونوقت ... . :13:

MRTZ HSV
02-05-2008, 09:10
نسبت به Sanandereas خیلی بهتر شده
فوق العادست

Amin Asterix
02-05-2008, 09:30
خیلی خیلی ممنون حسین جان.نقدت عالی بود.و باز هم ما رو بیشتر تشنه کرد برای دیدن بازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهترین بازی تاریخ اومده و ما پیسی بازا اندر کف [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S A A M
02-05-2008, 09:43
فيشر جان ممنون از نقدبسيار خوبت عالي بود سه بار پشت سر هم نقدت را خوندم از بس نقدت عالي بود.
بايد برم يه 360 بخرم دوستان نميدونن 360درايران چند قيمت؟

علیرضا
02-05-2008, 09:50
Sam Fisher جان نقدت عالی بود ! ممنون !!

اگه الان منو می دیدید توده ای از کف هم دور من می دیدید !
فقط جون مادرشون زودتر واسه PC آماده کنن .

Bracket
02-05-2008, 09:54
دستت درد نکنه Fisher خان نقد خوبی بود .

p3yman_xl
02-05-2008, 10:20
ممنون حسین جان، خیلی خوب نوشتی و به نکات اشاره کردی .... فقط یه نکته رو اضافه کنم؛ تقریبا اواسط بازی قابلیت رفتن به کافی نت براتون باز میشه و میتونید برید میل ها رو چک کنید، اتومبیل بخرید، دوستیابی کنید ، برای تلفن همراهتون تم بگیرید! و .... حالا متوجه شدم چرا گیم اسپات امتیاز کامل 10 رو به این بازی تقدیم کرده که به نظرم اصلا بی جهت نیست.

موفق باشید

*PiNk PaNTHeR*
02-05-2008, 10:21
آره موافقم ولی خب همین کلیک کلیک کردن هم حس دویدن رو به گیمر منتقل میکنه.

چه جالب... مرسی از خبرت.

راستی چند روز پیش... یادم نیست دقیقا کدوم سایت بود که یه خبر راجع به فیریز شدن بازی دیدم البته متاسفانه فقط تیترشو خوندم. واسه تو پیش اومده؟ واسه من که فقط وقتی بازی شلوغ میشه افت فرم داره.
امشب برای اولین بار رفتم مغازه اسلحه فروشی(جزء ماموریت بود) یه یوزی خریدم و اولین ماموریت رو باهاش انجام دادم. برای این ماموریت برای اولین بار از پل بروکلین رد شدم. جالب بود که وسطش یه اوارضیه که باید 5 دلار بدی اگه ندی پلیس تعقیبت میکنه!
یه چیز دیگه پلیس بعضی نقاط شهر خیلی زیاده که رو اعصابه... :13:

خواهش دارم عزیز امیدوارم هر چه زودتر برای pc منتشر بشه...
این مشکلات مطمئنا از بازی نیست از دیسکه بازیه... سرعت رایتش بالای 2X باشه درایو صدای پره ی هواپیما میده.:31:
این بازی ارزشش رو داره که یک نسخه ی ارجینال ازش خرید... اما مثل اینکه توی دوبی ممنوعه اام سایت Play-Asia.com به ایران شیپ میکنه اما بازهم کردیت کارد میخواد که خیلیها ندارند.

S A A M
02-05-2008, 10:48
ممنون حسین جان، خیلی خوب نوشتی و به نکات اشاره کردی .... فقط یه نکته رو اضافه کنم؛ تقریبا اواسط بازی قابلیت رفتن به کافی نت براتون باز میشه و میتونید برید میل ها رو چک کنید، اتومبیل بخرید، دوستیابی کنید ، برای تلفن همراهتون تم بگیرید! و .... حالا متوجه شدم چرا گیم اسپات امتیاز کامل 10 رو به این بازی تقدیم کرده که به نظرم اصلا بی جهت نیست.

موفق باشید
ميتوني تم واسه موبايلت بگيري!!!:18: ديگه دارم ميسوزم اي كاش به جاي ارتقائ pc يه 360 خريده بودم.
دوستان قيمت 360 در ايران چند؟

Inter
02-05-2008, 11:38
سلام

تاریخ عرضه GTA III بر روی پلی استیشن 2: 22/10/2001

تاریخ عرضه GTA III بر روی پی سی: 20/5/2002

تاریخ عرضه GTA :Vice City بر روی پلی استیشن 2: 27/10/2002

تاریخ عرضه GTA :Vice City بر روی پی سی: 12/5/2003

تاریخ عرضه GTA:San Andreas برای کنسول پلی استیشن 2 : 26/10/2004

تاریخ عرضه GTA:San Andreas برای پی سی : 7/6/2005

تاریخ عرضه GTA IV بر روی اکس باکس 360 و پلی استیشن 3 : 29/4/2008

تاریخ عرضه GTA IV بر روی پی سی: ......................

به نظر من اگه روش سخت کار کنن می تونن تا اکتبر یا نوامبر ریلیزش کنن ولی اگه Downloadable Content ها وقتشون رو بگیره فکر کنم باید منتظر عرضه بازی در آوریل یا می یا ژوئن 2009 یا همون Q2 2009 بر رو پی سی باشیم ،که میشه تقریبا سه ماهه اول(بهار) سال 88 شمسی.

sasanjfr
02-05-2008, 12:04
سلام

تاریخ عرضه GTA III بر روی پلی استیشن 2: 22/10/2001

تاریخ عرضه GTA III بر روی پی سی: 20/5/2002

تاریخ عرضه GTA :Vice City بر روی پلی استیشن 2: 27/10/2002

تاریخ عرضه GTA :Vice City بر روی پی سی: 12/5/2003

تاریخ عرضه GTA:San Andreas برای کنسول پلی استیشن 2 : 26/10/2004

تاریخ عرضه GTA:San Andreas برای پی سی : 7/6/2005

تاریخ عرضه GTA IV بر روی اکس باکس 360 و پلی استیشن 3 : 29/4/2008

تاریخ عرضه GTA IV بر روی پی سی: ......................

به نظر من اگه روش سخت کار کنن می تونن تا اکتبر یا نوامبر ریلیزش کنن ولی اگه Downloadable Content ها وقتشون رو بگیره فکر کنم باید منتظر عرضه بازی در آوریل یا می یا ژوئن 2009 یا همون Q2 2009 بر رو پی سی باشیم ،که میشه تقریبا سه ماهه اول(بهار) سال 88 شمسی.
درسته.pc بازها یه کم دندون رو جگر بزارید.به خاطر یه بازی pc رو ول نکنید هر چند که اون بازی شاهکار باشه.این همون چیزیه که sony و microsoft می خوان.میدونم سخته...:19:

M A T I N
02-05-2008, 12:31
نقشه بازی نسبت به Sa چند برابر شده ...؟

Sam Fisher 11
02-05-2008, 14:38
ممنون از لطف شما عزیزان. خوشحالم که مورد توجه قرار گرفت...
---------------------------------------------------------------------

موفق باشید
ممنون پیمان جان درسته یادم رفت این نکته رو اشاره کنم. اتفاقا یکی از امکاناتی است که سازنده ها خیلی روش مانور میدن. راستی پیمان جان واسه تو هم گاهی وفتا فریم ریت پایین میاد؟

این مشکلات مطمئنا از بازی نیست از دیسکه بازیه... سرعت رایتش بالای 2X باشه درایو صدای پره ی هواپیما میده.:31:
این بازی ارزشش رو داره که یک نسخه ی ارجینال ازش خرید... اما مثل اینکه توی دوبی ممنوعه اام سایت Play-Asia.com به ایران شیپ میکنه اما بازهم کردیت کارد میخواد که خیلیها ندارند.
نمی دونم گمون نکنم چون صدای درایو طبیعیه... اگر playbox اصل گیر آوردم میگیرم ببینم فرق میکنه یانه...

cyrus_ln
02-05-2008, 17:19
playbox چیه؟؟

p3yman_xl
02-05-2008, 18:32
ممنون از لطف شما عزیزان. خوشحالم که مورد توجه قرار گرفت...
---------------------------------------------------------------------

ممنون پیمان جان درسته یادم رفت این نکته رو اشاره کنم. اتفاقا یکی از امکاناتی است که سازنده ها خیلی روش مانور میدن. راستی پیمان جان واسه تو هم گاهی وفتا فریم ریت پایین میاد؟

نمی دونم گمون نکنم چون صدای درایو طبیعیه... اگر playbox اصل گیر آوردم میگیرم ببینم فرق میکنه یانه...

نه تا حالا افت نداشتم ... چند بار هم از روی پل رد شدم، اما روونه ....

playbox چیه؟؟

نوعی دیسک هست.

Rude Boy
02-05-2008, 19:54
سلام !
این بازی مجموعا چند تا ماموریت داره ؟
کسی تمومش کرده ؟
من دیروز رو 360 یکی از بچه ها 40/50 تا ماموریت رفتم . می خوام ببینم چقدر دیگه داره ؟
بازی داستان جالبی داره و به نظر من گیم پلی + داستان + گرافیک باعث جنجالش شده ...

البته من با بازی روی کنسول نمی تونم نظر کلی بدم !
تا زمانی که نیک را با موس و کیبرد هدایت نکنم انگار اصلا بازی نکردم !!!

ali_harry_potter
02-05-2008, 21:02
البته من با بازی روی کنسول نمی تونم نظر کلی بدم !
تا زمانی که نیک را با موس و کیبرد هدایت نکنم انگار اصلا بازی نکردم !!!

موافقم ، بازی زمانی میشه براش تصمیم گرفت و نظر داد که با موس و کیبورد بازی کنیش تمام حالش به همینه!

ARASH66
02-05-2008, 22:10
دوستان والا منم مثل شما با Pc بيشتر حال ميكنم ولي دوستاني كه كنسول باز هستند ميگن كه اتفاقا كنترل بازي و كلا در كنسول بهتر ميشه مخصوصا سري Gta

ali_harry_potter
02-05-2008, 22:16
دوستان والا منم مثل شما با Pc بيشتر حال ميكنم ولي دوستاني كه كنسول باز هستند ميگن كه اتفاقا كنترل بازي و كلا در كنسول بهتر ميشه مخصوصا سري Gta

به هر حال به نظر من هیچی Pc نمیشه!!! هر کس بیشتر از یه چیزی خوشش میاد منی که یه عمری با Pc بازی کردم راحترام باهاش...

ولی یکی از دوستان سوال کرده بود قیمت 360 چنده تو ایران شما جواب ندادید؟ نمیشه جواب بدید!

vorojax
02-05-2008, 22:53
سلام:40:
از اول دارم تایپیکو دنبال می کنم دیگه با این نقد سام فیشر تاغتم تموم شد........
خدایا یعنی کی واسه پی سی میاد!!!!!!
سام فیشر دمت گرم عجب نقد توپی یه گیم اسپاتی واسه خودت!!:27:

soliman
02-05-2008, 23:26
یکی بیاد و از تنوع سلاح ها و وسایل نقلیه برامون بگه . (اونایی که بازی کردند)

ARASH66
03-05-2008, 09:29
این هم نقشه بازی GTA4 با ابعاد بزرگ برای شما عزیزان.
نقاط مختلف شهر از جمله رستوران و کافی نت هم کاملا در نقشه مشخص هستند.

M A T I N
03-05-2008, 11:55
این هم نقشه بازی Gta4 با ابعاد بزرگ برای شما عزیزان.
نقاط مختلف شهر از جمله رستوران و کافی نت هم کاملا در نقشه مشخص هستند.

ممنون .......

djmoslemok
03-05-2008, 12:20
در مورد قیمت 360 باید بگم که بنده خودم یک سال(تقریبا) پیش 430 گرفتم(پرمیوم جی آسیا) ولی الان قیمتی که شنیدم فکر کنم 450 تا 400 باید باشه
اما بگم که هیچ موقع برای خرید 360 پی سی رو نفروشین و یا ول نکنین چون من اون موقع که360 خریدم سیتمم از اون پایینتر بود ولی الان از اون بیشتره
360 رو که نمی تونی ارتقا بدی
ولی پی سی رو چرا.
با تشکر

djmoslemok
03-05-2008, 12:25
Review

*PiNk PaNTHeR*
03-05-2008, 16:20

تنوع صلاح در حد GTA SA که 100 تا ایتم قابل استفاده داشت نیست، اما نسبت به بازی قابل قبول هست.
تنو وسایل عالیه و همچنین هندلینگ هرکدومشون با یکدیگه خیلیه. البته تنها چیزی که انسان در اولین بار درین بازی احتیاج پیدا نمیکنه هایجک و دزدی وماشین هست چون میتونید سریع تاکسی بگیرید و به مکانی که میخواید برید... البته شبها تاکسی کم هست و تک و توک پیدا میشه.

rainysky50
03-05-2008, 18:24
این گیم برای pc هم اومده؟؟؟؟این نسخه ی چند gta هست؟؟؟اگه نسخه ی 4 هست پس اون gta4 که 3 یا 4 سال پیش در بازار بود چیه؟؟؟چه فرقی میکنند؟؟؟خواهشا اگه شده حتی در پیغام خصوصی هم جوابمو بدید!!

soliman
03-05-2008, 18:37
تنوع صلاح در حد GTA SA که 100 تا ایتم قابل استفاده داشت نیست، اما نسبت به بازی قابل قبول هست.
تنو وسایل عالیه و همچنین هندلینگ هرکدومشون با یکدیگه خیلیه. البته تنها چیزی که انسان در اولین بار درین بازی احتیاج پیدا نمیکنه هایجک و دزدی وماشین هست چون میتونید سریع تاکسی بگیرید و به مکانی که میخواید برید... البته شبها تاکسی کم هست و تک و توک پیدا میشه.
ممنونم که توضیح دادید.

این گیم برای pc هم اومده؟؟؟؟این نسخه ی چند gta هست؟؟؟اگه نسخه ی 4 هست پس اون gta4 که 3 یا 4 سال پیش در بازار بود چیه؟؟؟چه فرقی میکنند؟؟؟خواهشا اگه شده حتی در پیغام خصوصی هم جوابمو بدید!!
حالا حالا ها برای پی سی نمیاد. در ضمن اگه هم به شماره باشه این میشه نسخه 6 gta

havas_1980
03-05-2008, 19:30
دوست عزیز! بازی های Grand Theft Auto به ترتیب انتشار برای PC به این ترتیب هستند:

Grand Theft Auto
Grand Theft Auto 2
Grand Theft Auto III
Grand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas به نوعی ادامه Grand Theft Auto III بوده اند.
که در ایران متاسفانه با نام Grand Theft Auto 4 و Grand Theft Auto 5 منتشر شدند. (سه گانه در نظر بگیرید)

جدیدترین قسمت این سری با نام Grand Theft Auto IV برای X360 و PS3 فعلا منتشر شده.

S A A M
03-05-2008, 19:31
آقا يه نفز بياد بگه قيمت x360 در ايران چند؟

saiiddz
03-05-2008, 20:22

rainysky50
03-05-2008, 20:34
ps3 40 گیگ در هند 520 هزار تومن اصلی با گارانتی یک ساله و ساخت چین!!ژاپنی ps3 هم هست؟؟؟؟؟اینجا هندی هم هست!سونی هند!!مثل نوکیا!!!

morteza_m2n
03-05-2008, 21:02
من چند تا از گیم پلی های بازی رو دانلودیدم بازی در حد خیلی خفنگیه:21:

صورتی شما الان این بازی رو داری بازی میکنی؟:20:

ali_harry_potter
03-05-2008, 21:12
دوست عزیز! بازی های Grand Theft Auto به ترتیب انتشار برای PC به این ترتیب هستند:

Grand Theft Auto
Grand Theft Auto 2
Grand Theft Auto III
Grand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas به نوعی ادامه Grand Theft Auto III بوده اند.
که در ایران متاسفانه با نام Grand Theft Auto 4 و Grand Theft Auto 5 منتشر شدند. (سه گانه در نظر بگیرید)

جدیدترین قسمت این سری با نام Grand Theft Auto IV برای X360 و PS3 فعلا منتشر شده.

عزیز تو ایران تو هر مغازه ای بری تا جی تی ای 7 برات میزاره رو میز!!! جاست کوییز تو اکباتان شده بود IV !

ali_harry_potter
03-05-2008, 21:15
ps3 40 گیگ در هند 520 هزار تومن اصلی با گارانتی یک ساله و ساخت چین!!ژاپنی ps3 هم هست؟؟؟؟؟اینجا هندی هم هست!سونی هند!!مثل نوکیا!!!

اقا صد رحمت به همین PC خودمون!

این 40 گیگ چیشه؟

rainysky50
03-05-2008, 21:29
هاردش!!می ارزه!!برا اولین بار لمسش کردمًًفضاییه!!!

*PiNk PaNTHeR*
03-05-2008, 21:34
اقا صد رحمت به همین PC خودمون!

این 40 گیگ چیشه؟

بازیهای PS3 روی دیسکهای BD که هنوز روی کامپیوترهای ضخصی به مصرف نمیرسن عرضه میشن و نصبشون هم بصورت آپشنال هست و بعضی اجباری. در ضمن مدل 60 و 80 هم داره اما زیاد احتیاجی نیست چون فایلهای سیو جای کمی میگیرند و فایلها نصب هم میتونن راحت ریموو شن و یا در صورت امکان بازی اصلا نصب نشند و از روی دیسک اجرا شند.
X360 هم همینطور 20 تا 120 گیگ هارد داره.
در کنسول نسل جدید هارد بدرد خاصی نمیخوره جز گرفتن بازیهای آرکید و دموها از اینترنت.

راستی هند تا جایی که من میدونم کنسول فقط شیپ میکنه.

rainysky50
03-05-2008, 21:38
شیپ چیه پینکی جون؟؟؟؟نگفتی ژاپنیش هم هست؟؟؟؟

ali_harry_potter
03-05-2008, 21:43
سلام،

پس روی Ps3 و 360

ما به رم و گرافیک نیازی نداریم؟؟؟!

(شرمنده ها بنده کمی خندگم)

بعد اینکه کسی بازی رو تموم نکرده ؟؟؟

بعدش هنوز کدای تقلبش نیومده؟؟
بعدش...

*PiNk PaNTHeR*
03-05-2008, 22:03
سلام،

پس روی Ps3 و 360

ما به رم و گرافیک نیازی نداریم؟؟؟!

(شرمنده ها بنده کمی خندگم)

بعد اینکه کسی بازی رو تموم نکرده ؟؟؟

بعدش هنوز کدای تقلبش نیومده؟؟
بعدش...

رم و گرافیک(هندل توسط GPU) دو مقوله ی جدا هستند.
هارد Storage Device هست درواقع و کاری به پرفومنس نداره.

ali_harry_potter
03-05-2008, 22:21
مرسی از توضیحتون

Sam Fisher 11
03-05-2008, 23:16
سلاح ها:

soliman
04-05-2008, 19:00
ممنون فیشر جان . اما یه سوال چرا از اون مسلسل های چند لوله ای تو لیست نبود؟ نکنه تو بازی هم نباشه.

Oracle_Eldorado
04-05-2008, 19:07
احتمالا به خاطر اینکه بازی طبیعی تر بشه حذف شده .
خداییش اونا خیلی فیلم هندی بودن !
اصلا غیر ممکنه یه آدم عادی بتونه با اون تفنگ ها تیر بزنه و راه بره !!!
مگه اینکه روی یه ماشین نظامی با پایه باشه .
چون من یه جا خوندم اونا هر گلوله ای که شلیک میکنند یه ضربه ی خیلی شدید هم وارد میکنند !
حالا اگه این اسلحه کمه کم در 1 دقیقه 200 گلوله بزنه ( شاید هم بیشتر ) هیچکس توانایی تحمل این قدرت رو نداره !

ویرایش »»»

میبینم که اسلحه ی مورد علاقه ی منم وجود داره !
Desert Eagle
واقعا اسلحه ی جالب و پر قدرتیه .
امیدوارم توی این بازی خوب طراحی شده باشه .

*PiNk PaNTHeR*
04-05-2008, 19:36
احتمالا به خاطر اینکه بازی طبیعی تر بشه حذف شده .
خداییش اونا خیلی فیلم هندی بودن !
اصلا غیر ممکنه یه آدم عادی بتونه با اون تفنگ ها تیر بزنه و راه بره !!!
مگه اینکه روی یه ماشین نظامی با پایه باشه .
چون من یه جا خوندم اونا هر گلوله ای که شلیک میکنند یه ضربه ی خیلی شدید هم وارد میکنند !
حالا اگه این اسلحه کمه کم در 1 دقیقه 200 گلوله بزنه ( شاید هم بیشتر ) هیچکس توانایی تحمل این قدرت رو نداره !

ویرایش »»»

میبینم که اسلحه ی مورد علاقه ی منم وجود داره !
Desert Eagle
واقعا اسلحه ی جالب و پر قدرتیه .
امیدوارم توی این بازی خوب طراحی شده باشه .
توی این بازی هم میشه همگام را تیر زدن، راه رفت.
و Aiming هم راحتتر شده چون بیشتر شبیه نسخه ی PC بازی GTA VC شده.
در مورد ضربه، اگه منظورت ضربه به محیطه آره در محلهایی که تعبیه شده برای تیر اندازی تیر به دیوار بخوره گچها میریزه و اثر گلوله روی دیوار میمونه و اگه جعبه ای دور و بر باشه در صورت قوی تر بودن اسلحه از بین میره.
اما پایداری دشمنها در حد نیکوست تا حدودی و با یک M9 باید تیر زیادی صرف کشتن یک دشمن شه.
و کشتن در وقتی که کاور گرفتید سخت تر از قبله چون بلایندفایر خیلی اوقات لازمه و هوش مصنوعی دشمنها هم ازین لحاظ خیلی بالاست و سریع کاور میگیرند و برای بلایند فایر فرصت کمی دارید.

G G Game
04-05-2008, 21:14
سایت خبری گیم نیوز: انتشارGTA IV
بر روی PC دراذر ماه !!! ؟

click_dez
04-05-2008, 22:28
تو كليك (ضميمه يكشنبه جام جم) هفته پيش (نهم اردبيهشت) نوشته بود يكي دو روز ديگه براي پي سي مياد.
چي شد؟؟
كسي از سيستم مورد نياز خبر نداره؟

Oracle_Eldorado
04-05-2008, 23:23
توی این بازی هم میشه همگام را تیر زدن، راه رفت.
و Aiming هم راحتتر شده چون بیشتر شبیه نسخه ی PC بازی GTA VC شده.
در مورد ضربه، اگه منظورت ضربه به محیطه آره در محلهایی که تعبیه شده برای تیر اندازی تیر به دیوار بخوره گچها میریزه و اثر گلوله روی دیوار میمونه و اگه جعبه ای دور و بر باشه در صورت قوی تر بودن اسلحه از بین میره.
اما پایداری دشمنها در حد نیکوست تا حدودی و با یک M9 باید تیر زیادی صرف کشتن یک دشمن شه.
و کشتن در وقتی که کاور گرفتید سخت تر از قبله چون بلایندفایر خیلی اوقات لازمه و هوش مصنوعی دشمنها هم ازین لحاظ خیلی بالاست و سریع کاور میگیرند و برای بلایند فایر فرصت کمی دارید.

عزیزم نگرفتی من چی گفتم !
گفتم با اون اسلحه که لوله هاش میچرخه کسی بتونه تیر بزنه و راه بره غیر ممکنه !

در مورد ضربه هم منظورم ضربه ای که اون اسلحه به بدن وارد میکنه بود ! نه اثر اسلحه های دیگه روی درو دیوار !

تو كليك (ضميمه يكشنبه جام جم) هفته پيش (نهم اردبيهشت) نوشته بود يكي دو روز ديگه براي پي سي مياد.
چي شد؟؟
كسي از سيستم مورد نياز خبر نداره؟

عزیزم برای بار دوم !
اصلا خبری از نسخه ی PC نیست .
میشه شما یه عکس از اون قسمتی که گفته برای PC میاد بزارید ؟
یا بگو کدوم صفحه هست تا خودم بزارم .
غیر ممکنه اینطور چیزی نوشته باشه .
چون من همیشه کل صفحات رو میخونم.

a.salireza
05-05-2008, 08:31
اگه دقت كنيد AC كه براي PC اومد ، 4 تا مرحله ي اضافي داشت .
تفاوت نسخه Mass Effect PC با نسخه ی xbox 360 (که در نوامبر 2007 منتشر شد) در چند مورد جزئی است که از جمله ی آنها می توان به بازبینی inventory و مکانیسم آشکارسازی آیتم ها،بهبود گرافیک و همچنین از نو سر هم کردن HUD بازی اشاره کرد.
اگه GTA IV هم بخواد بياد ، شايد چند تا مرحله يا آيتم اضافي داشته باشه... :27:

H M R 0 0 7
05-05-2008, 09:51

احتمالا 2009

Sam Fisher جان نقدت عالی بود ! ممنون !!

اگه الان منو می دیدید توده ای از کف هم دور من می دیدید !
فقط جون مادرشون زودتر واسه PC آماده کنن .

اينجا رو ببينيد:

System:
PC GAME
Sprache Game:
DEUTSCH
Sprache Anleitung:
DEUTSCH
Publisher:
TAKE 2
Veröffentlichung:
30. Oktober 2008
Lieferfrist:
Vorbestellung

a.salireza
05-05-2008, 09:56
اينجا رو ببينيد:

System:
PC GAME
Sprache Game:
DEUTSCH
Sprache Anleitung:
DEUTSCH
Publisher:
TAKE 2
Veröffentlichung:
30. Oktober 2008
Lieferfrist:

Vorbestellung

واي خدا من...!:18::26:
يعني واقعآ امسال براي PC مياد؟:42:
واقعآ ممنون H M R 007 . خوشحالمون كردي!:46::7:

arash66_2m
05-05-2008, 10:05
واي خدا من...!:18::26:
يعني واقعآ امسال براي PC مياد؟:42:
واقعآ ممنون H M R 007 . خوشحالمون كردي!:46::7:

بله:5:
مثل اینکه من اومده بودم این خبر رو بزارم!(حالااااااا) که دوستمون گذاشت:31:
فقط از این ه بعد جنگ سیستم ها رو باید بکنیم!
با این باز مییشه؟
cpu:2.6
Ram:512
Vga:128 ATI
/:11:\
اصلا یا یه کم کند تر باز میشه کدوم؟(ولی خیلی دیر میاد هااااااا پس تعطیلات رو چیکار کنیم!)

click_dez
05-05-2008, 11:26
عزیزم برای بار دوم !
اصلا خبری از نسخه ی PC نیست .
میشه شما یه عکس از اون قسمتی که گفته برای PC میاد بزارید ؟
یا بگو کدوم صفحه هست تا خودم بزارم .
غیر ممکنه اینطور چیزی نوشته باشه .
چون من همیشه کل صفحات رو میخونم.

تاريخ مال هشتمه نه نهم
هشت ارديبهشت صفحه14 ستون اخبار، خبر جي تي اي ركورد خواهد زد
از اين مستند تر؟

Amin Asterix
05-05-2008, 11:32
تاريخ مال هشتمه نه نهم
هشت ارديبهشت صفحه14 ستون اخبار، خبر جي تي اي ركورد خواهد زد
از اين مستند تر؟
چه خبر مستندی.نه که جام جم تو خود راکستار نماینده دره:دی
مستند سایت خود راکستار و گیم اسپات و امثال اینهاست.برم ببینم گیم اسپات نزده!!

S A A M
05-05-2008, 11:38
چه خبر مستندی.نه که جام جم تو خود راکستار نماینده دره:دی
مستند سایت خود راکستار و گیم اسپات و امثال اینهاست.برم ببینم گیم اسپات نزده!!
نميخواد زحمت بكشي من ديدم گيم اسپات همچين خبري را تايد نكرده !

click_dez
05-05-2008, 12:20
منظور من مستند بودن خبر نبود
خودم كه ميدونم اشتباس
حرف من با Oracle_Eldorado بود كه گفت آدرس صفحه رو بده خودم ببينم

mohsentanha
05-05-2008, 12:42
اخرش من نفهمیدم این بازی برا کام میاد یا نه یکی میگه اومده یکی میگه نیومد
حالا میاد یا نه

sasanjfr
05-05-2008, 13:36
اينجا رو ببينيد:

System:
PC GAME
Sprache Game:
DEUTSCH
Sprache Anleitung:
DEUTSCH
Publisher:
TAKE 2
Veröffentlichung:
30. Oktober 2008
Lieferfrist:

Vorbestellung

دوست عزیز در پایین صفحه توضیحی به زبان آلمانی داده شده که ترجمش اینه:
"بازی GTA 4 برای PC هنوز از طرف ناشر،Take 2،تأیید نشده است.تاریخ عرضه هنوز تعیین نشده."
:41::19:

Optimus Prime
05-05-2008, 14:15
هیج جا خبری از GTA IV برای PC نیست این Boxshot هم برای PC ساختگیه و تابلو هست یادش رفته قسمت PAL بالای عکسو برداره!زمانی که بخواد برای PC بیاد زمانی هست که خوب فروششو تو Console ها بکنه یعنی 1 سال دیگه به بعد.البته یک هفته پیش به صورت شایعه از طرف یکی از مقامات T2 تاریخی حدود October امسال تعیین شد ولی قراره به این سوال که چه زمانی دقیقا برای PC منتشر میشه در یکی دو هفته دیگه از طرف T2 به صورت رسمی اعلام بشه.

saiiddz
05-05-2008, 14:45

ARASH66
05-05-2008, 14:51
دوست عزیز این عکس که خالی بندیه ساختگیه !
عکس واقعی رو برداشتن روش نقشه اسلحه انداختن !

saiiddz
05-05-2008, 15:03
ویرایش از sam fisher 08

Amin Asterix
05-05-2008, 18:24
آقا تاپیکو ااوردی پایین.خواهشا عکسا رو بردار لینکو بزار!

Oracle_Eldorado
05-05-2008, 18:42
منم همون روز گفتم که نیومده .
هیچ کس قبول نکرد !
تازه یه نفر یه سایت داد که پیش فروش کرده !!!

djmd
05-05-2008, 19:03
این GTA IV خیلی کارش دست شده !!!!
موزیک هاشم می فروشه :

AC_POP
06-05-2008, 14:45
سلام اين هم تم بازي gtaIV براي سري 60 ورژن 3

لينك

Kianoosh
06-05-2008, 20:06
سلام به همه شما دوستان

خب اول یه تبریک به خودم که در طول یک روز 90 صفحه پست خوندم (با این اینترنت نفتی!)

دوم اینکه حدود 70% پست ها در مورد این بود که بازی برای PC میاد یا نه(که تو این 70 % بعضی از نوابغ سیستم مورد نیاز رو درخواست کرده بودن)

15 % از پست ها مال کنسول دارهای محترم بود که به طور کاملا ناخواسته تبلیق کنسول می کردن و سایرین رو ترغیب می کردن که هر طور شده کنسول بخرند اما .....(این اما باشه تا بگم)

و جالب اینکه تنها 15 % از پست ها مربوط به خود بازی(بررسی و فوتو شات و ...) می باشد که حتما بعد ها زیاد تر میشه
(با تشکر از سازمان آمار و ارقام کشور)
اما در مورد PC

چیزی که واضحه اینه که فروش یک بازی در ابتدا برای PC برای تولید کنندگان و واسطه های محترم چیزی جز ضرر محسوب نمی شه البته این قضیه به زمانی بر می گرده که کمپانی های بزرگ شروع به ساخت کنسول های جدید(نسل جدید!) شدند اما با استقبال و متقابلا فروش چندانی روبرو نشدند.
در ضمن بازی باز های عزیز اینو بدونید که حقوق مصرف کننده دیگه فقط یه لغت توی کتاب های حقوقی و بهانه ای برای اهدای لوح تقدیر و آخرین چیزیه که کمپانی هایی مثل راک به اون اهمیت می دن

اما

یه لحظه فکر کنید که اگه فقط بازی ها برای کنسول ها عرضه می شد چه اتفاقی می افتاد؟

شرکت های بزرگی مثل Nvidia , ATI ,Intel..... دچار ضرر های سنگین نمی شدن؟؟

کمپانی های غول آسایی که هر هفته با ارائه یک محصول جدید سعی در قبضه کردن بازار فروش خود را دارند؟!
هیچ می دونستید چند درصد از خریدار های کارت های گرافیک انواع پردازنده و ... رو Gamer ها تشکیل می دن؟؟
بله اگه کمی فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که این تولید کنندگان پول پرست نه تنها از سود حاصل از فروش نسخه PC نمی گذرند بلکه با نوعی تبلیغات حرفه ای(این بازی روی PC منتشر نمی شه!!!) خریدار های بیشتری رو به سمت خود جلب می کنند بعد از مدتی که سایر پلتفرم ها فروش قابل ملاحظه خود را کردنند و استقبال و پیش فروش نسخه PC به حد مورد نظر رسید و چه بسا تعداد بی شماری کنسول در این میان فروش رفت(حتما بعضی از شما دوستان هم این کارو کردید!) و کمپانی هایی چون ماکروسافت و ..... تولیدات خودشون رو به بهترین نحو ممکن فروختند(این معنای واقعی یک تیر و دو نشونه!) اونوقته که بازی برای PC منتشر می شه

توی یکی از پست ها خوندم دوران بازی با PC تموم شده!
به هیچ وجه این طور نیست من می خواستم یه سوال بپرسم چرا سالانه درصد غالب مسابقات جهانی و تورنمنت های بازی های رایانه ای با PC انجام می شه اون هم بیشتر با بازی های سبک استراتزیک؟؟ بازی های که در کنسول ها عرضه نمی شن؟؟

به هر حال ما توی ایران هستیم و شاید اگر تو استرالیا بودم چیز دیگه ای می گفتم
این نظر منه فعلا با این قیمت های بازی و عدم کپی پذیری خرید کنسول به صرفه نیست

ولی طرف دار های PC ناامید نشن حداقل تجربه نشون میده که این بازی به طور قطع برای PC عرضه می شه و منطق اقتصادی هم اونو تایید میکنه اما بعضی وقت ها تصمیم ها عوض می شن می ترسم این آغاز پایان PC باشه(آرایه تضاد و پارادوکس مشهود است!)

من احتمال میدم بازی برای PC عرضه بشه (یا حداقل امیدوارم!)
اگر هم نشد باید یه فکر دیگه کرد .......

ببخشید یه کم طولانی شد دوباره هم میگم اینها فقط نظر شخصی من بود

خوش باشید!

morteza_m2n
06-05-2008, 20:26
خبر اومدن بازی برای pc هنوز به طور رسمی تایید نشده

وعکسایی که میبینید همشون فیک هستن

mohsentanha
06-05-2008, 21:13
سلام به همه شما دوستان

چیزی که واضحه اینه که فروش یک بازی در ابتدا برای PC برای تولید کنندگان و واسطه های محترم چیزی جز ضرر محسوب نمی شه البته این قضیه به زمانی بر می گرده که کمپانی های بزرگ شروع به ساخت کنسول های جدید(نسل جدید!) شدند اما با استقبال و متقابلا فروش چندانی روبرو نشدند.
در ضمن بازی باز های عزیز اینو بدونید که حقوق مصرف کننده دیگه فقط یه لغت توی کتاب های حقوقی و بهانه ای برای اهدای لوح تقدیر و آخرین چیزیه که کمپانی هایی مثل راک به اون اهمیت می دن

اما

یه لحظه فکر کنید که اگه فقط بازی ها برای کنسول ها عرضه می شد چه اتفاقی می افتاد؟

شرکت های بزرگی مثل Nvidia , ATI ,Intel..... دچار ضرر های سنگین نمی شدن؟؟

کمپانی های غول آسایی که هر هفته با ارائه یک محصول جدید سعی در قبضه کردن بازار فروش خود را دارند؟!
هیچ می دونستید چند درصد از خریدار های کارت های گرافیک انواع پردازنده و ... رو Gamer ها تشکیل می دن؟؟
بله اگه کمی فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که این تولید کنندگان پول پرست نه تنها از سود حاصل از فروش نسخه PC نمی گذرند بلکه با نوعی تبلیغات حرفه ای(این بازی روی PC منتشر نمی شه!!!) خریدار های بیشتری رو به سمت خود جلب می کنند بعد از مدتی که سایر پلتفرم ها فروش قابل ملاحظه خود را کردنند و استقبال و پیش فروش نسخه PC به حد مورد نظر رسید و چه بسا تعداد بی شماری کنسول در این میان فروش رفت(حتما بعضی از شما دوستان هم این کارو کردید!) و کمپانی هایی چون ماکروسافت و ..... تولیدات خودشون رو به بهترین نحو ممکن فروختند(این معنای واقعی یک تیر و دو نشونه!) اونوقته که بازی برای PC منتشر می شه

توی یکی از پست ها خوندم دوران بازی با PC تموم شده!
به هیچ وجه این طور نیست من می خواستم یه سوال بپرسم چرا سالانه درصد غالب مسابقات جهانی و تورنمنت های بازی های رایانه ای با PC انجام می شه اون هم بیشتر با بازی های سبک استراتزیک؟؟ بازی های که در کنسول ها عرضه نمی شن؟؟

ولی طرف دار های PC ناامید نشن حداقل تجربه نشون میده که این بازی به طور قطع برای PC عرضه می شه و منطق اقتصادی هم اونو تایید میکنه اما بعضی وقت ها تصمیم ها عوض می شن می ترسم این آغاز پایان PC باشه(آرایه تضاد و پارادوکس مشهود است!)

من احتمال میدم بازی برای PC عرضه بشه (یا حداقل امیدوارم!)
اگر هم نشد باید یه فکر دیگه کرد .......

ببخشید یه کم طولانی شد دوباره هم میگم اینها فقط نظر شخصی من بود

خوش باشید!
عجیب با حرفات موافقم در این حد:10:

*PiNk PaNTHeR*
06-05-2008, 22:09
سلام.
دوست عزیز مثل اینکه شما آمار رو جدیدا چک نمیکنید، حتما چک کنید ببینید چقدر موفقیت داشتند. شاید توی شهر شما کنسولهای نسل جدید فروش کمی کردن که همچین حرفی رو میزنید.

اول اینکه:
خودتون اعتراف میکنید، PC تنها سبکی که در این نسل داره استراتژی هست. پس تنوع سبک: کنسول

دوم:
کارت گرافیک مصارف زیادی بالاتر از Gaming داره که در نسل حاظر مسلما تقاضا برای کارتهای VGA های نسل جدید اومده پایین چون:
1- بازیهای پی سی "پورت" شده هستند. یعنی از نسخه ی کنسول لیدر، به پی سی که به بازی آسیبهایی از لحاظ گرافیک، فریم ریت و مخصوصا صدا وارد میکنه.

2- تمام بازیهای مطرح حداقل یک فصل برای PC دیرتر عرضه میشن، یا اصلا عرضه نمیشن.

3- در نسل جدید، برخلاف نسل قبل فریم ریت و گرافیک کنسولها در حالت حداکثر هست و تنها بازی ای که عرضه شد با گرافیک بالاتر برای کنسول توی این نسل، Crysis بود. حالا کرایسیس:

1- با دیوایسی مثل 8800GT هم نمیتونه درست اجرا شه.
2- اصلا نوآوری خاصی نداره.
3- کی حوصله داره بازی ای پر از باگ و گلیچ رو بازی کنه؟

3- یک چیز دیگه، توجه دارید نسخه ی PC بازی CoD 4 زیر 500-600 هزار نسخه فروخته؟ چرا؟ یک سر به یک وارز بزنید تا ببینید. البته خودتون گفتید که سو و منفعتی نداره.

4- برخلاف قبل مردم پی بردن دستگاهی که تمام قدرت GPU و CPU و رمش رو صرف اجرای یک بازی و پردازش اون میکنه، مسلما بهتر از سیستم عامل کامپیوتر هست.

5- DirectX 10؟ تنها پیشرفتی که داشته اینه که بازیهای دهه ی پیش رو میتونه با فریم ریت بالا اجرا کنه. البته فقط در بازیهای کامپیوتری.

6- راستی، در مورد سبک اختصاصی پی سی، الان چند نفر دارن Wic یا SoSE رو که استراتژیکهای جدید هستند بازی میکنند؟ جدیدترین بازی روی بورس WoW هست. یک سر به X Fire بزنید.

سوم:
راکستار همین جمعه ی هفته ی پیش، که دو روز کمتر از عرضه ی بازی گذشته بود، حدود بیست میلیون یورو کپی از بازی رو فروخته بود. هر نسخه حدود 45 یورو برای PS3 و یکم کمتر برای X360. کلا یکم تخمین بزنیم میشه بالای 1 میلیون نسخه، به اضافه ی پیش خریدها فقط در دو روز! هنوز هم میگید مارکتینگ کنسول شکست خورده ست؟ :18:

در ضمن عمر PC Gaming رو به انحنا هست نه PC. (که برای بازی کردن نیست)

soliman
07-05-2008, 00:17

این یکی رو خوب اومدی.
راستی اگه من بخوام یه کنسول بخرم شما xbox 360 رو بهم پیشنهاد میکنید یا ps3 ?
در ضمن قیمت هر بازی ps3 و 360 چنده چون من شنیده بودم که قیمت بازی های ps3 خیلی گرونه.
البته این سوال من باعث انحراف تاپیک نشه.

ARASH66
07-05-2008, 08:18
دوست عزیز soliman جان بازی های کنسول PS3 به علت اوریجینال بودن گران هستند جدودا بستگی به بازی داره از 50 هزار تومان تا بالای 100 هزار تومان.
بازی های XBOX هم چون کپیشم هست قیمتشاون زیر 10 هزار تومان هستند که اون هم باز بستگی داره به نوع کیفیت DVD غیره.
البته بازی های اوریجینال XBOX هم قیمت بالای دارن.

الان XBOX 360 elit نسخه خوبیه ولی گرونه !
به نظرم PS3 بهتره ولی هنوز کرک نشده.

davoodf
07-05-2008, 09:06
مطمعن باشین شرکت هایی مثل nvidia و ati و .... بیشتر سودشون رو از pc gaming می برن!
ببینم مودوم ادمی میاد به خاطر اتو کد و نرم افزار گرافیکی دیگه بره 9800gx2 بخره؟یا 3870x2؟
اگر شما به سایت های nvidia و یا Ati برین میبینین که بیشتر بحث سر گیم هست نه چیز دیگه!گفتم بیشتر بحث نه کاملا!
اگر pc gaming به انتها برسه این شکرت ها مطمعن باشین ورشکست میشن!اگر هم نشن باید جمع کنن تشکیلاتشون رو!چون که بیشتر سود از pc gaming میاد نه کنسول!مطمعن باشین هیچ وقت pc gaming به انتها نرسیده و نخواهد رسید!
و در پایان خواهش می کنم مقایسه ی کنسول و پی سی رو بزارین کنار و به بحث درباره ی بازی بپردازین.
مطمعن باشین ده سال دیگه هم در موردش بحث کنین هیچ نتیجه ای نداره.چون که هر کسی به یه چیزی علاقه داره و هیچ کسی نمی تونه نظر اون رو عوض کنه.اگر به این مقایسه ی کنسول و pc gaming ادامه داده بشه مطمعننا هیچ نتیجه ای نداره.

sasanjfr
07-05-2008, 12:26
2- تمام بازیهای مطرح حداقل یک فصل برای PC دیرتر عرضه میشن، یا اصلا عرضه نمیشن.

3- در نسل جدید، برخلاف نسل قبل فریم ریت و گرافیک کنسولها در حالت حداکثر هست و تنها بازی ای که عرضه شد با گرافیک بالاتر برای کنسول توی این نسل، Crysis بود. حالا کرایسیس:

1- با دیوایسی مثل 8800GT هم نمیتونه درست اجرا شه.
2- اصلا نوآوری خاصی نداره.
3- کی حوصله داره بازی ای پر از باگ و گلیچ رو بازی کنه؟

5- DirectX 10؟ تنها پیشرفتی که داشته اینه که بازیهای دهه ی پیش رو میتونه با فریم ریت بالا اجرا کنه. البته فقط در بازیهای کامپیوتری.

دوست عزیز من در چند مورد با شما مخالفم:

2)لابد شما اطلاع ندارید که bioshock و call of duty که بهترین های 2007 بودند بازی هایی مطرح هستند!چرا که این بازی ها هم زمان روی pc عرضه شد و bioshock اصلاٌ روی ps3 عرضه نشد.در ضمن اگر کمی در سایت های بازی تحقیق کنید متوجه خواهید شد که چند ماه بعد بازی far cry 2(که مطرح هم هست) روی pc منتشر خواهد شد ولی کنسول بازها باید بیشتر صبر کنند.پس این طور نیست که همه ی بازی های مطرح یک فصل دیرتر برای pc عرضه شوند.

3)شما می گویید کرایسیس نو آوری خاصی ندارد.خب به من بگویید GTA 4 چه نوآوری خاصی دارد؟gta 4 اگرچه نسبت به san andreas بهبود پیدا کرده و واقعی تر شده اما اصل بازی همان است.در ثانی من crysis را با 8800GTS روان و بدون مشکل بازی کردم و باگ چندانی هم در آن ندیدم.شما بهتر است اول با یک pc ی خوب این بازی را اجرا کنید و بعد در مورد آن صحبت کنید.

5)بروید کرایسیس را اول روی xp با direct x 9 و بعد روی vista با direct x 10 بازی کنید بعد درباره ی قدرت direct x 10 صحبت کنید حتی می توانید به مقاله ی گیم اسپات درباره ی مقایسه crysis روی direct x 9 و direct x 10 رجوع کنید.دقت کنید که crysis بازی چند دهه پیش نیست!

به هر حال هر کس نظری داره و شما هم این طور فکر می کنید که عمر pc gaming رو به انحطاط است.خب سال هاست که خیلی ها این جوری فکر می کنند ولی این اتفاق نیفتاده.در ضمن pc برای بازی کردن نیست(!) ولی در نظر همه ی منابع معتبر بازی و پیش بازی ساز ها به عنوان یک platform بازی مطرح است.واقعاٌ جالب است!لابد شما هیچ گاه تو موبایلتان آهنگ گوش نمی دهید یا با موبایلتان عکس نمی گیرید!چون موبایل برای صحبت کردن ساخته شده در حالی که خود شرکت های موبایل سازی همواره در فکر بالا بردن کیفیت مولتی مدیای گوشی های خود هستند.

دوست عزیز من از کنسول ها خوشم نمی یاد و ترجیه میدم هر سال پولی معادل قیمت یک کنسول را خرج کارت گرافیک pcم بکنم تا این که یک کنسول بخرم.اما این که از کنسول خوشم نمیاد دلیل نمیشه بیام به کنسول ها توهین کنم(که در واقع نوعی توهین به کنسول باز ها هم هست) یا یک طرفه قضاوت کنم.من چند تا از مواردی که شما ذکر کردید رو قبول دارم اما برخی از مواردی که شما ذکر کردید بدون در نظر گرفتن حقایق و مستندات بوده.قضاوت کردن در مورد هر چیزی همیشه باید منصفانه و به دور از پیش داوری صورت بگیره

Rude Boy
07-05-2008, 13:07

2)لابد شما اطلاع ندارید که bioshock و call of duty که بهترین های 2007 بودند بازی هایی مطرح هستند!چرا که این بازی ها هم زمان روی pc عرضه شد و bioshock اصلاٌ روی ps3 عرضه نشد.در ضمن اگر کمی در سایت های بازی تحقیق کنید متوجه خواهید شد که چند ماه بعد بازی far cry 2(که مطرح هم هست) روی pc منتشر خواهد شد ولی کنسول بازها باید بیشتر صبر کنند.پس این طور نیست که همه ی بازی های مطرح یک فصل دیرتر برای pc عرضه شوند.

3)شما می گویید کرایسیس نو آوری خاصی ندارد.خب به من بگویید GTA 4 چه نوآوری خاصی دارد؟gta 4 اگرچه نسبت به san andreas بهبود پیدا کرده و واقعی تر شده اما اصل بازی همان است.در ثانی من crysis را با 8800GTS روان و بدون مشکل بازی کردم و باگ چندانی هم در آن ندیدم.شما بهتر است اول با یک pc ی خوب این بازی را اجرا کنید و بعد در مورد آن صحبت کنید.

5)بروید کرایسیس را اول روی xp با direct x 9 و بعد روی vista با direct x 10 بازی کنید بعد درباره ی قدرت direct x 10 صحبت کنید حتی می توانید به مقاله ی گیم اسپات درباره ی مقایسه crysis روی direct x 9 و direct x 10 رجوع کنید.دقت کنید که crysis بازی چند دهه پیش نیست!

به هر حال هر کس نظری داره و شما هم این طور فکر می کنید که عمر pc gaming رو به انحطاط است.خب سال هاست که خیلی ها این جوری فکر می کنند ولی این اتفاق نیفتاده.در ضمن pc برای بازی کردن نیست(!) ولی در نظر همه ی منابع معتبر بازی و پیش بازی ساز ها به عنوان یک platform بازی مطرح است.واقعاٌ جالب است!لابد شما هیچ گاه تو موبایلتان آهنگ گوش نمی دهید یا با موبایلتان عکس نمی گیرید!چون موبایل برای صحبت کردن ساخته شده در حالی که خود شرکت های موبایل سازی همواره در فکر بالا بردن کیفیت مولتی مدیای گوشی های خود هستند.

دوست عزیز من از کنسول ها خوشم نمی یاد و ترجیه میدم هر سال پولی معادل قیمت یک کنسول را خرج کارت گرافیک pcم بکنم تا این که یک کنسول بخرم.اما این که از کنسول خوشم نمیاد دلیل نمیشه بیام به کنسول ها توهین کنم(که در واقع نوعی توهین به کنسول باز ها هم هست) یا یک طرفه قضاوت کنم.من چند تا از مواردی که شما ذکر کردید رو قبول دارم اما برخی از مواردی که شما ذکر کردید بدون در نظر گرفتن حقایق و مستندات بوده.قضاوت کردن در مورد هر چیزی همیشه باید منصفانه و به دور از پیش داوری صورت بگیره

موافق هستم با شما !

من حدود 30 دقیقه فکر می کردم که چه جوری محترمانه و با دلیل جواب ایشون را بدم و جالبه که به نتیجه ای نرسیدم ، بعد اومدم صفحه بعد و پست شما را دیدم ....

S A A M
07-05-2008, 13:12

كاملا باهات موافقم ساسان جان عالي جواب دادي!
يكم اميدوارم كردي ميخواستم pc را بدم x360 بخرم ولي بيخيال شدم.

Kianoosh
07-05-2008, 13:13
pink panther عزیز

من نگفتم کنسول ها در حال حاضر موفق نیستند بلکه منظورم این بود که در فروش اولیه انتظاراتی که شرکت های تولیدکننده داشتن رو برآورده نکردن و در این جور کارها سود نکردن ضرر کردنه

بله الان به جرات میشه گفت که نسل جدید کنسول ها بسیار موفق هستند و بازار gaming (به جز مواردی خاص در PC که هواداران خودشو داره) رو به خودشون محدود کردند اما ببینیم چطور این موفقیت رو به دست آوردند؟

با فرض اینکه شما یک PC نسبتا خوب داشتید و می تونستید اکثر بازی هارو روی اون با کیفیت مناسب اجرا کنید و بازی های پر طرفدار و منحصر به فرد هم برای PC عرضه می شدند آیا شما پول خودتون رو صرف خریدن یک کنسول میکردین یا ارتقا و به روز کردن PC؟؟

اما تولیدکنندگان محترم نسل جدید کنسول ها وقتی فهمیدند که با وجود رقیب جدی مثل PC (و طبیعتا شرکت هایی که قطعات PC رو تولید می کنند)هیچ وقت نمی تونن بازار Gaming رو به طور کامل به دست خودشون بگیرند
بنابر این تصمیم گرفتند که اول رقیب اصلی خودشون یعنی PC رو از دور خارج کنند و بعد با خیال راحت به رقابت با هم بپردازند
مهم ترین کاری که انجام دادند به جز تبلیغات روزافزون از محصولات خودشون این بود که با پرداخت مبلغ قابل توجهی پول به کمپانی های بزرگ بازی سازی (که به نظر من لفظ رشوه و خودیاری و.... برای این کار مناسب نیستند!)
سعی کردن که عرضه اولیه بازی ها رو به انحصار محصولات خودشون دربیارن و اگر بعد از اون هم بازی برای PC عرضه شد آنقدر دارای نقص و مشکل (اصطلاحا باگ) باشه که PC Gamer به این نتیجه برسه که دیگه PC فایده ای نداره و باید به فکر خریدن کنسول باشه و یا اصلا برخی از بازی هارو برای PC تولید نکنن و از حق هم که نگذریم انصافا خوب تونستند این کارو انجام بدن

Pink panther عزیز شما فکر میکنی تبدیل و عرضه یک بازی برای PC برای یک کمپانی مثل راک سخته که این کارو نکنه؟؟
بلکه باید در نظر گرفت که سود حاصل از فروش بیشتره یا پولی که سازندگان کنسول برای عدم عرضه PC پرداخت می کنند؟
بله من اعتراف می کنم که از آمار های دقیق و به روز فروش کنسول ها خبر ندارم (در ضمن من تو تهرانم و فکر کنم بیشترین فروش کنسول کشور رو داره!)اما می دونم که بالغ بر 80% فروش قطعات کمپانی های Nvidia ,Intel , ATI ,.......(که شمل مادربرد پردازنده کارت های گرافیک و حافظه ها) اختصاص به Gaming دارند
چه کسی برای کار با Auto CAD میره یه گرافیک سری 9 و رم 2 گیگ و سی پی یو های چند هسته ای بخره؟؟؟
اگر همین کشور خودمونو در نظر بگیریم چند درصد افراد PC رو وسیله بازی و چت و وب گردی و فیلم و میسیقی می دونن؟و باقی چند درصد اند که با PC کار نیمه حرفه ای یا حرفه ای انجام می دن؟
همون طوری که گفته شد بازار PC Gaming بیشتر تو آسیاست و اونقدر سود داره که سازنده های قطعات PC رو وادار کنه با کیفیت کنسول ها رقابت کنند و این باعث می شه که هر هفته یک کارت گرافیک جدید و سی پی یو قوی تر ببینیم و با محصولاتی چون Direct X 10 , Nvidia 9 series,...... سعی می کنن به رقابت در تمام سبک های بازی های کاپیوتری بپردازن شاید همیشه یک گام عقب باشن ولی شکست نخوردنند(لااقل هنوز شکست نخوردند!)

به هر حال هنوز سر نظر قبلی خودم هستم PC Gaming به این زودی ها به پایان نمی رسه
در ضمن اصلا نمی خواستم بحثو به این جا بکشونم و تاپیک رو از حال و هوای خودش در بیارم و
از pink panther هم تشکر می کنم
بهتره دیگه در این مورد پی سی و کنسول صحبتی نشه و بیشتر به خود بازی بپردازیم
خوش باشین!:31:

Rude Boy
07-05-2008, 15:34
دوستان سلام !
هنوز کسی نگفته این بازی چندتا ماموریت داره ؟
من شهر را کامل باز کردم حدود 10-12 تا ماموریت بعد از باز شدن کامل شهر هم انجام دادم ، اما هنوز تموم نشده ...
آدم را از کار و زندگی می اندازه....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

p3yman_xl
07-05-2008, 16:07
دوستان لطف کنید در رابطه با موضوع تاپیک بحث کنید ...

دوستان سلام !
هنوز کسی نگفته این بازی چندتا ماموریت داره ؟
من شهر را کامل باز کردم حدود 10-12 تا ماموریت بعد از باز شدن کامل شهر هم انجام دادم ، اما هنوز تموم نشده ...
آدم را از کار و زندگی می اندازه....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقیق اطلاع ندارم چون خودم هنوز تموم نکردم، اما از یکی از دوستان شنیدم که برای تمام کردن بازی حدودا 40 ساعت زمان لازم هست، بدون در نظر گرفتن ماموریتهای جانبی.

V A H I D
07-05-2008, 16:31
دقیق اطلاع ندارم چون خودم هنوز تموم نکردم، اما از یکی از دوستان شنیدم که برای تمام کردن بازی حدودا 40 ساعت زمان لازم هست، بدون در نظر گرفتن ماموریتهای جانبی.
این جوری که خیلی کمه ....
من بیشتر دوس دارم ....دی:
در ضمن این تایپیک شد در مورد کنسول ها رفت ....
لطفا اسمش رو ویرایش کنید ...دی:

*PiNk PaNTHeR*
07-05-2008, 17:12
این جوری که خیلی کمه ....
من بیشتر دوس دارم ....دی:
در ضمن این تایپیک شد در مورد کنسول ها رفت ....
لطفا اسمش رو ویرایش کنید ...دی:

تایید میشه.عذر میخوام. ارباب سایه های عزیز چون تاپیک منحرف میشه عذرم رو بخواید که نیمتونم جوابتون رو بدم.. همین. من سلیقم رو تحمیل نمیکنم تجربیاتم رو میگم.
---
راستی یک چیز جالب که جدید یادوم اومد اینه که فرانسیس مککاری توی Gta Iii و Gta Lcs هم بود. البته کلیود بدرخواست شریکش(اسمش یادم نیست... ری بود فکر کنم) مک کاری رو کشت اما الان حضور داره.
یک نکته ی جالب اینه که با تمام اعضای خانواده توی یک موقعیت از بازی در ارتباطیم. همین فرانسیس مک کاری، برادش پکی و دریک و جرالد و خواهرش کتی.

V A H I D
07-05-2008, 17:18
بابا ممد جان منظورم شما نبودی ها ....
کلی گفتم ....
خوب این که کاری نداره برید توی انجمن کنسول ها ببحثید .....

mohsentanha
07-05-2008, 22:05
سلام من امروز مشغول دانلود افلاین بودم که یک پیشنما از این بازی رو 2تا نشون میداد نصفش xboxبود نصفش همps3 وبا هم داشتن مقایسه میکردن که دیدم فاصله ی قدرت ps3تاxboxفرسنگها فاصله داره ps3خیلی باکیفیت تره
تا حالا نمی دونستم که اینقدر با هم فاصله داشته باشن

amir_motevaledemeh
07-05-2008, 22:34
چندتا عکس از بازی بزارید.:19:چقدر بحث میکنید:19:

djmoslemok
08-05-2008, 01:41
با سلام
من تقريبا همه ي كنسولها رو داشتم يه چيزي بهتون بگم
كنسول اون زماني كه مياد اكثر بازيها رو با كيفيت هاي اجرا ميكنه ولي با آمدن بازيهاي سنگينتر و جديدتر براي اجرا شدن بازي از كيفيت اون مي كاهند و فكر نكنيد كه مثلا 360 كه خودم دارم بازيها رو بابهترين كيفيت انجام ميده تا هميشه
و در اين مورد پي سي برتره مثلا دايركس 10
و در مورد جي تي آي 100٪ بدون شك تو پي سي بهتر خواهد بود هم از لحاظ فريم و اجرا شدن و هم از لحاظ چيزاي ديگر
مثلا سانسور نشدن بازي
و در ضمن هيچي پي سي نميشه
دليل:اون موقع كه من پي اس2 گرفتم جنگ پي اس2 و پي سي بود ولي الان ببينيد كدومش هنوز پا بر جاست
پس عمر 360 هم به پايان ميرسه ولي پي سي هميشه زندست!
با تشكر
فقط تجربه هامو گفتم.

*PiNk PaNTHeR*
08-05-2008, 11:58
سلام من امروز مشغول دانلود افلاین بودم که یک پیشنما از این بازی رو 2تا نشون میداد نصفش xboxبود نصفش همps3 وبا هم داشتن مقایسه میکردن که دیدم فاصله ی قدرت ps3تاxboxفرسنگها فاصله داره ps3خیلی باکیفیت تره

نه زیاد با هم فرق ندارند. البته X360 روی 720p روی تلوزیونهای HD اجرا میه اما PS3 روی 640p. ولی PS3 افت فریم ریت کمتری داره و تکسچرهاش زودتر لود میشند.
پس احتمالا اون ویدئو اجحاف بوده چون یکی از تنها بازیهاییه که دو نسخه ش روی X360 و PS3 با هم فرقی ندارند.

mohamad.hejazi
08-05-2008, 12:18
سلام.
دوستان کسی بازی رو تو اصفهان تهیه کرده؟
اگه خریده بگه از کجا.
البته اگه سیدیش مشکلی نداشته باشه.
ممنون.

Rude Boy
08-05-2008, 13:05
بله توی اصفهان برای 360 هست!
هم توی مجتمع پارک داره و هم توی خیابان وحید ....

اما از سالم بودن اطلاع ندارم چون من از اونجا ها نخریدم .

Sharim
08-05-2008, 13:12
توی اصفهان پاساژ طالقانی هم میتونی گیر بیاری

mohamad.hejazi
08-05-2008, 13:36
توی اصفهان پاساژ طالقانی هم میتونی گیر بیاری

بله توی اصفهان برای 360 هست!
هم توی مجتمع پارک داره و هم توی خیابان وحید ....

اما از سالم بودن اطلاع ندارم چون من از اونجا ها نخریدم .
ممنون.
شنبه میرم بخرم.

amir_motevaledemeh
08-05-2008, 15:55
الکی پوله 360 ندید:5:
سایت خبری گیم نیوز دقایقی پیش به نقل ازRockstar خبر از انتشارGTA بر روی PC دراذر ماه نمود.:31:

Rude Boy
08-05-2008, 16:12
الکی پوله 360 ندید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif
سایت خبری گیم نیوز دقایقی پیش به نقل ازRockstar خبر از انتشارGTA بر روی PC دراذر ماه نمود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
من سه ماه پیش پول را دادم ! البته الکی نبود ....

حالا بگو آدرس این وب چیه ؟ مطمئن هست یا بازم سرکاری هستش ؟؟؟؟؟

amir_motevaledemeh
08-05-2008, 18:06
من سه ماه پیش پول را دادم ! البته الکی نبود ....

حالا بگو آدرس این وب چیه ؟ مطمئن هست یا بازم سرکاری هستش ؟؟؟؟؟
این آدرسش
امروز یه سر به ps3 زدم.اه خدای من چه گرافیک بدی:13:فکرشو نمی کردم Grand Theft Auto IV اینطوری باشه.قدر San Andresرو بدونید

Sam Fisher 11
08-05-2008, 18:38
همونطور که pink جان گفت هیچ فرق خاصی ندارن !

با سلام
من تقريبا همه ي كنسولها رو داشتم يه چيزي بهتون بگم
كنسول اون زماني كه مياد اكثر بازيها رو با كيفيت هاي اجرا ميكنه ولي با آمدن بازيهاي سنگينتر و جديدتر براي اجرا شدن بازي از كيفيت اون مي كاهند و فكر نكنيد كه مثلا 360 كه خودم دارم بازيها رو بابهترين كيفيت انجام ميده تا هميشه
و در اين مورد پي سي برتره مثلا دايركس 10
و در مورد جي تي آي 100٪ بدون شك تو پي سي بهتر خواهد بود هم از لحاظ فريم و اجرا شدن و هم از لحاظ چيزاي ديگر
مثلا سانسور نشدن بازي
و در ضمن هيچي پي سي نميشه
دليل:اون موقع كه من پي اس2 گرفتم جنگ پي اس2 و پي سي بود ولي الان ببينيد كدومش هنوز پا بر جاست
پس عمر 360 هم به پايان ميرسه ولي پي سي هميشه زندست!
با تشكر
فقط تجربه هامو گفتم.
دوست عزیز درسته که اون PC زمان PS2 هنوزم اسمش PCاست ولی آیا داخلش هم همونه؟ ;)
منم عاشق بازی با PCام ولی وقتی شرایط مناسب نیست... چه میشه کرد... الان دو سالی هست که کامپیوتر گیمم رو ارتقا ندادم چون دلیلی نداشته... گذاشتم تا زمانیکه Starcraft 2 بیاد ببینم نیاز هست یا نه.

باقی دوستان که بازی میکنن کجای بازی هستید؟ من که دو روزه اصلا بازی نکردم :13:

Rude Boy
08-05-2008, 19:53
باقی دوستان که بازی میکنن کجای بازی هستید؟ من که دو روزه اصلا بازی نکردم

من همونطوری که قبلا گفته بودم کل شهر را آزاد کردم و حدود 15 تا ماموریت بعد از باز شدن کل شهر انجام دادم !!!!

برو بازی کن که هرچی بری جلو بیشتر می گردت ...
من جو گیر شدم و 2 تا پستر از این بازی زدم رو دیوار اتاقم .... حالا نمی دونم کی باید بکنمشون ؟؟؟....

mohsentanha
08-05-2008, 20:39

یعنی این یه حرکت بازیه فیلمی بود که ps3رو تبلیغ کنه خیلی اینا حرفه ای هستن

Danoosh Pichgahe
08-05-2008, 22:11
حالا اون بازیه برای Pc اومد یا نه؟

Danoosh Pichgahe
08-05-2008, 22:16
ببخشید یه سوال دیگه؛شما این قدر بازی میکنین و... (حالا شاید به من ربطی ندشته باشه و معظرت می خوام این رو بپرشم) چه وقت درس می خونین؟ D منظورم اینه که تایپیکی برای درس و این جور چیز ها هست؟ آخه من که اصلاً پیدا نکردم...

soliman
08-05-2008, 22:55
ببخشید یه سوال دیگه؛شما این قدر بازی میکنین و... (حالا شاید به من ربطی ندشته باشه و معظرت می خوام این رو بپرشم) چه وقت درس می خونین؟ D منظورم اینه که تایپیکی برای درس و این جور چیز ها هست؟ آخه من که اصلاً پیدا نکردم...
اینجا رو یه نگاهی بنداز :

p3yman_xl
09-05-2008, 12:28

امتحانات پایان ترم شروع شده ... گذاشتم امتحانا تموم شد، سر صبر بازی کنم! :46:

amir_motevaledemeh
09-05-2008, 13:55
Gta Iv نسخه Pc تایید شد.
این عنوان هم اکنون توسط Rockstar برای PS3.X360 منتشر شده که کنسول بازها میتوانند

اون تجربه کنند. چند وقت پیش شایعاتی مبنا به عرضه نسخه PC وجود داشت که Rockstar

به تمام این شایعات خامه داد و رسما اعلام کرد نسخه PC در November 2008 منتشر

میشود. امتیاز به این بازی در سایت های که reviews بازی رو قرار داده اند 10/10 میباشد.

djmoslemok
09-05-2008, 15:15

دوست عزیز درسته که اون PC زمان PS2 هنوزم اسمش PCاست ولی آیا داخلش هم همونه؟ ;)
منم عاشق بازی با PCام ولی وقتی شرایط مناسب نیست... چه میشه کرد... الان دو سالی هست که کامپیوتر گیمم رو ارتقا ندادم چون دلیلی نداشته... گذاشتم تا زمانیکه Starcraft 2 بیاد ببینم نیاز هست یا نه.

این سادست
پی سی قابل ارتقاست ولی کنسول نه!
راستی بچه هایی که الان آی وی بازی می کنند جای خالی چیزی رو در بازی حس نمی کنند؟
بیابان و جنگلو و کوه . که تو سن آندریاس زیاد بود و میزدی به جاده حالشو میبردی!
تو آی وی به غیر از چهار راه و خانه و کارخانه چیزی نمی بینی!
و با یه ماشین ویا موتور زیاد گاز بدی یا میری تو در دیوار یا تو وسط چها راه ومیری هوا!
در ضمن من نقشه رو کامل باز کردم.
و من کوه و دره و بیابانهای وگاسو رو به شهر پر جزئیات ترجیح میدم.
آی وی زودتر از سن آندریاس تکراری میشه!چون یکنواخته!

*PiNk PaNTHeR*
09-05-2008, 18:44
سلام.
من بازی رو روی آلترینیت اندیگ Deal تموم کردم. الان مرحله ی آخرم بحالت آلترینیت Revenge(یک مرحله قبل معین میشند... بازی کنید میفهمید)
این دیلش که زیاد جالب نبود ببینم این ریونجش قشنگتره یا نه.(جالبه آدم توی صحنه ای از همین صحنه ها یاد فیلم Godfather III میفته. کپی همونه:31:)

شرمنده مبسوط ترش نکردم داستان لو بره زیاد ارزش نداره.

راستی بچه هایی که الان آی وی بازی می کنند جای خالی چیزی رو در بازی حس نمی کنند؟
بیابان و جنگلو و کوه . که تو سن آندریاس زیاد بود و میزدی به جاده حالشو میبردی!
تو آی وی به غیر از چهار راه و خانه و کارخانه چیزی نمی بینی!
و با یه ماشین ویا موتور زیاد گاز بدی یا میری تو در دیوار یا تو وسط چها راه ومیری هوا!
در ضمن من نقشه رو کامل باز کردم.
و من کوه و دره و بیابانهای وگاسو رو به شهر پر جزئیات ترجیح میدم.
آی وی زودتر از سن آندریاس تکراری میشه!چون یکنواخته!
شما سعی کنید همه جای نقشه رو بگردید(دنبال این کبوترها برید تا پیداشون کنید) تا ببینید نقشه واقعا متفاوت تر از SA کار شده.

soliman
10-05-2008, 00:21
من هنوز در عجبم که شما چطور یه همچین بازی رو با کلی مرحله به این زودی تموم کردید.

*PiNk PaNTHeR*
10-05-2008, 10:31
من هنوز در عجبم که شما چطور یه همچین بازی رو با کلی مرحله به این زودی تموم کردید.
خیلی طول میکشه... حدودا 2 هفته پیش بود که بازی رو گرفتم. الانهم امتحانهای میان ترم زیاد بود وگرنه میشنهای بازی زیر 30 تا 40 دقیقه وقت میگیرند و اگه شخصی مداوم روز 6-7 ساعت بازی کنه، توی 2-3 روز هم میتونه تمومش کنه.

Rude Boy
10-05-2008, 14:33
تمومش کردم ....

من این بازی را به اتمام رسوندم اما از همین الان بگم که آمدگی هیچ راهنمایی را ندارم ، ان شا ا... یکبار دیگه با صبر و حوصله می رم تا بتونم در خدمتتون باشم ... آخه اینقدر فشرده تمومش کردم که نفهمیدم چی به چیه و چی شد ؟؟؟؟؟

Rude Boy
10-05-2008, 15:30
Grand Theft Auto IV Special Edition - PC (DVD-ROM)
by Rockstar Games
Platform: Windows 2000 / XP / Vista
ESRB Rating: Rating Pending

Buy New: $89.99 $89.99
Condition: Brand New, Factory Sealed "US Retail Boxed" Copy
Available: Pre-Order Only
Eligible for FREE Super Saver Shipping with tracking & delivery confirmation

Product Details:

The Grand Theft Auto IV Special Edition will be presented in a customized Grand Theft Auto metal safety deposit box.

The box will contain:
1. Grand Theft Auto IV on the Microsoft Windows system with special packaging
2. The Grand Theft Auto IV Art Book, featuring never-before-seen production artwork from Grand Theft Auto IV
3. Selected soundtrack CD from Grand Theft Auto IV, featuring new material from top artists, only available on this release
4. An exclusive Rockstar keychain for the safety deposit box keys
5. Completing the collection is a limited edition Rockstar duffel bag
6. All of the items have been created with the utmost attention to detail to create a unique Grand Theft Auto IV experience.
7. Game developer RockStar Games announced that GTA:4 will be released for Microsoft's Windows platform sometime in 2008

Product Description:

Niko Bellic is an Eastern European immigrant in his mid-thirties, who has come to Liberty City to pursue the "American Dream". Niko was persuaded to move to Liberty City by his cousin Roman, who claimed in multiple e-mails to Niko that he was living a fabulous life, with two women, four hot tubs and fifteen sports cars; but he was in fact telling lies to hide his own failures.

Roman is the only person Niko knows in Liberty City to begin with, and is one of his major connections in the first part of the game. Niko is a tough character, whereas Roman is friendly. Roman is heavily in debt and a lot of people are after him. He desperately needs Niko's support, hence the reason he deceived Niko into traveling to Liberty City. They are constantly bickering. It is later revealed that Niko has also been avoiding other, as yet undisclosed, problems at home.

چطوره ؟
اینم از منبعش :

swamp
10-05-2008, 20:01
جون من :40::40:

Rude Boy
10-05-2008, 21:29
جون من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif
من فقط یه خبر را واستون کپی کردم و هیچ مسئولیتی هم ندارم .
بعد نگید محسن دروغ گفت ؟(البته نمی دونم دروغه یا راست)

amir_motevaledemeh
10-05-2008, 22:38
اولين رمزها منتشر شده....

Get Full Health and Weapons:

Get Weapons:

Get Advanced Weapons:

Get Full Health:

Wanted Level Down:

Wanted Level Up:

Change Weather:

Spawn Cognoscenti:

Spawn FBI Buffalo:

Spawn Turismo:

Spawn Comet:

Spawn SuperGT:

Spawn NRG900:

Spawn Sanchez:

Spawn Police Chopper:

Spawn Jetmax:
Call WET-555-0100 (938-555-0100) on your phone.

Xbox 360 Achievements

تعداد Achievements در حالت Single Player ماجرايي : 40

تعداد Achievements در حالت Multiplayer انلاين : 10

تعداد امتياز : 1000

Off the Boat
Objective: Complete the first mission.

One Hundred and Eighty
Objective: In a darts game score 180 with three darts.

Pool Shark
Objective: Defeat a friend at pool.

King of QUB3D
Objective: Beat the high score in QUB3D.

Finish Him
Objective: Complete ten melee counters in four minutes.

Genetically Superior
Reward: 25 Points
Objective: Come first in twenty single player street races.

Wheelie Rider
Objective: Do a wheelie lasting at least 500 feet on a motorbike.

Gobble Gobble
Objective: Score three strikes in a row (a turkey), in ten-pin bowling.

Driving Mr. Bellic
Objective: Unlock the special ability of taxi.

Rolled Over
Objective: Do five car rolls in a row from one crash.

Walk Free
Objective: Lose a four star wanted rating by outrunning the cops.

Courier Service
Objective: Complete all ten package delivery jobs.

Retail Therapy
Objective: Unlock the special ability of buying guns from a friend.

Chain Reaction
Objective: You must blow up ten vehicles in ten seconds.

One Man Army
Objective: Survive five minutes on a six star wanted level.

Lowest Point
Objective: Complete mission "Roman's Sorrow".

Over Fulfilled
Objective: Complete all ten Exotic Export orders.

Manhunt
Objective: Complete the most wanted side missions from the police computer.

Cleaned the Mean Streets
Objective: Capture twenty criminals through the police computer.

Fed The Fish
Objective: Complete the mission "Uncle Vlad".

It'll Cost Ya
Objective: Complete a taxi ride without skipping from one island to another.

Sightseer
Objective: Fly on all helicopter tours of Liberty City.

Warm Coffee
Objective: Successfully date a girl to be invited into her house.

That's How We Roll!
Objective: Unlock the special ability of a helicopter.

Half Million
Reward: 55 Points
Objective: Reach a balance of $500,000.

Impossible Trinity
Objective: Complete mission "Museum Piece".

Full Exploration
Objective: Unlock all the islands.

You Got The Message
Objective: Deliver all thirty cars ordered through text message.

Dare Devil
Objective: Complete 100% of the unique stunt jumps.

Assassin's Greed
Objective: Complete all nine assassin missions.

Endangered Species
Objective: Collect every hidden package in the game.

Under the Radar
Objective: Fly underneath the main bridges in the game that cross water with a helicopter.

Dial B For Bomb
Objective: Unlock the special ability of phoning for a bomb to be placed.

Gracefully Taken
Objective: Complete mission "I'll Take Her".

Liberty City (5)
Objective: After meeting all possible friends, the ones left alive all like you above 90%.

No More Strangers
Objective: Meet all random characters.

That Special Someone
Objective: Complete mission "That Special Someone".

You Won!
Reward: 60 Points
Objective: Complete the final mission.

Liberty City Minute
Objective: Complete the story missions in less than thirty hours.

Key To The City
Reward: 100 Points
Objective: Achieve 100% in "Game progress" statistic.

Multiplayer:

Teamplayer
Objective: Kill 5 players who are not in your team, in any ranked multiplayer team game.

Cut Your Teeth
Objective: Earn a personal rank promotion in multiplayer.

Join The Midnight Club
Objective: Win a ranked multiplayer race without damaging your vehicle too much and with damaged enabled.

Fly The Co-op
Objective: Beat our time in ranked versions of "Deal Breaker", "Hangman's Noose" and "Bomb da Base II".

Take It For The Team
Objective: Be on the winning team in all ranked multiplayer team games.

Top Of The Food Chain
Objective: Kill twenty players with a pistol in a ranked multiplayer deathmatch.

Top The Midnight Club
Objective: Come first in twenty different ranked standard multiplayer races.

Wanted

amir_motevaledemeh
10-05-2008, 22:45
عزیزم گفتم که November 2008واسه Pc منتشر میشه

sajjadgameactor
11-05-2008, 10:55
فارسی بگید ما هم بفهمیم November به ماه شمسی کی میشه

Amin
11-05-2008, 11:10
میشه 6 ماه دیگه

*PiNk PaNTHeR*
11-05-2008, 11:42
دوستان این یک شایعه هست.
احتمالش هست توی این تاریخ برای پی سی پورت شه.
هنوز یکماه از انتشار بازی نگذشته که بازی بخواد کانورت شه.

amir_motevaledemeh
11-05-2008, 12:09
دوستان این یک شایعه هست.
احتمالش هست توی این تاریخ برای پی سی پورت شه.
هنوز یکماه از انتشار بازی نگذشته که بازی بخواد کانورت شه.
شایعه هست!!!!!!!!!!!!!!!!:13:
عزیز من Rockstar خودش تایید کرده

amir_motevaledemeh
11-05-2008, 12:10
در هفته اول بازی GTA IV موفق شد نزدیک به شش میلیون نسخه به فروش برساند. این فروش مربوط به هر دو کنسول است. سهم xbox360 از این رقم 3.3 میلیون و سهم PS3 حدود 2.65 میلیون نسخه است.
و با این آمار در هفته اول میتوان نتیجه گرفت که فروش بازی HALO 3 همچنان رکوردار کنسول XboX360 است. چون هیلو 3 در هفته اول توانست 3.75 میلیون نسخه بفروشد.

amir_motevaledemeh
11-05-2008, 12:13
شرکت RockStar شش میلیون نسخه از بازی GTA IV را در 5 روز اول به فروش رساند.
3.7 میلیون نسخه در آمریکا و 2.2 میلیون نسخه در اروپا.

a.salireza
11-05-2008, 12:17
اونطور كه دوستمون نوشته بود نسخه يSpecial Edition ، PC هست. پس احتمالا بايد با صحنه هايي متفاوت تر از X360 مواجه بشيم.( همونطور كه من قبلآ حدس زده بودم! :27:)

sasanjfr
11-05-2008, 12:48
دوستان این یک شایعه هست.
درسته.هنوز نه take two و نه هیچ سایت بازی معتبری خبر انتشار نسخه ی pc رو تأیید نکرده اند.

Rude Boy
11-05-2008, 14:33
خوب دوستمون که می گن خود راک استار گفته ....
یعنی take two قابل اعتماد تر از خود سازنده است ؟؟؟؟

sasanjfr
11-05-2008, 15:13
خوب دوستمون که می گن خود راک استار گفته ....
یعنی take two قابل اعتماد تر از خود سازنده است ؟؟؟؟
خب راک استار زیر مجموعه ای از take two هست دیگه!

Rude Boy
11-05-2008, 18:22
خب راک استار زیر مجموعه ای از take two هست دیگه!
پس باید منتظر اعلام خبر از طرف take two باشیم ؟
یعنی شما می گین حرفی را زیر مجموعه زده و حالا مجموعه مرجع تایید نکرده ؟؟؟؟؟؟!!!! (یاد ریاضی دبیرستان افتادم)

Sam Fisher 11
11-05-2008, 18:41
دوستان اینجارو با چت روم اشتباه گرفتن ؟

لطفا رعایت کنید!
ممنون

mohamad.hejazi
11-05-2008, 22:37
سلام.
دوستان من این بازی رو خریدم اما از شانس خراب من بازی بعد 6 الی 10 دقیقه بازی کردن هنگ میکنه.
فرمت بازی j است.
مارک dvd هم RIDATA است.
لطفآ راهنمایی کنید.

Viren
12-05-2008, 06:49
سیستم مورد نیاز برای PC اعلام نشده؟

من فکر کنم سیستم مثل Crysis بخواد چون هر دو از موتور Euphoria استفاده می کنند

این ماله Crysis هست:

CPU: Intel P4 2Ghz or AMD equivalent (3GHz dual core reccomended)
RAM: 512GB (1 GB rec)
Video Card: 6800GT (256mb) or ATI/AMD Radeon 9800 Pro (256mb) (ATI X..... 512 rec)
HDD Space: 16GB
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible

انصافا سیستم خوبیه

ali_gamer
12-05-2008, 07:43
حالا صب کن اومدن بازی برا pc تایید شه سیستمه مورد نیازش پیشکش

Oracle_Eldorado
12-05-2008, 12:13

این ماله Crysis هست:

Video Card: 6800GT (256mb) or ATI/AMD Radeon 9800 Pro (256mb) (ATI X..... 512 rec)

انصافا سیستم خوبیه

عزیزم بازی 6 ماه دیگه میاد ! ( آذر )
بعدشم این سیستم حداقل هست !
شما برو سیستم توصیه شده رو بخون بعد انصافا ببین سیستم خوبی هست یا نه !!!!!

حالا صب کن اومدن بازی برا pc تایید شه سیستمه مورد نیازش پیشکش

کاملا تایید میشه .

a.salireza
12-05-2008, 12:18
عزیزم بازی 6 ماه دیگه میاد ! ( آذر )
بعدشم این سیستم حداقل هست !
شما برو سیستم توصیه شده رو بخون بعد انصافا ببین سیستم خوبی هست یا نه !!!!!

کاملا تایید میشه .
مگه تاريخ انتشار بازي براي PC معلوم شده كه شما ميگي 6 ماه ديگه؟:18:

*PiNk PaNTHeR*
12-05-2008, 13:59
دوستان چرا یک شایعه رو باور میکنید؟ شاید 6 ماه دیگه کانورت بازی شروع شه. فکر نکنم هنوز به سوددهی رسیده باشه بازی.
به این زودیها کانورت نمیشه.
راستی اگه مطلبی میخواید بذارید لطفا کامل همینجا بذارید چون تبلیغ برخلاف قوانین هست;)
من دوست داشتم اینجا خیلی چیزها از جمله ایستر اگها و سایتها، نقشه ها و راهنما بذارم اما صفحات تاپیک زود پر میشه و یکمی اذیت کننده است.

سلام.
دوستان من این بازی رو خریدم اما از شانس خراب من بازی بعد 6 الی 10 دقیقه بازی کردن هنگ میکنه.
فرمت بازی j است.
مارک dvd هم RIDATA است.
لطفآ راهنمایی کنید.
سلام.
مارک دیسکتون بد نیست و رجین J هم نداریم فقط PAL و Ntsc/U داریم که رجین پالش روی J هم اجرا میشه(مولتی ریجن هست)
اینکه هنگ میکنه، چهار حالت داره:
1- ایمیج دانلود شده بد بوده.
2- دیسک مشکل داره.
3- توی رایت مشکل پیش اومده.

یا هم فایرمور کنسول آپدیت نشدست. میتونید آپدیتش کنید؟ این احتمالا مشکل رو رفع کنه.

a.salireza
12-05-2008, 14:04
دوستان چرا یک شایعه رو باور میکنید؟ شاید 6 ماه دیگه کانورت بازی شروع شه. فکر نکنم هنوز به سوددهی رسیده باشه بازی.
به این زودیها کانورت نمیشه.
راستی اگه مطلبی میخواید بذارید لطفا کامل همینجا بذارید چون تبلیغ برخلاف قوانین هست;)
من دوست داشتم اینجا خیلی چیزها از جمله ایستر اگها و سایتها، نقشه ها و راهنما بذارم اما صفحات تاپیک زود پر میشه و یکمی اذیت کننده است.
خب شما ميتونيد با سم فيشر هماهنگي كني و مطلبت رو به پست اول انتقال بدي.:20:

mohamad.hejazi
12-05-2008, 14:08
سلام.
مارک دیسکتون بد نیست و رجین J هم نداریم فقط PAL و Ntsc/U داریم که رجین پالش روی J هم اجرا میشه(مولتی ریجن هست)
اینکه هنگ میکنه، چهار حالت داره:
1- ایمیج دانلود شده بد بوده.
2- دیسک مشکل داره.
3- توی رایت مشکل پیش اومده.

یا هم فایرمور کنسول آپدیت نشدست. میتونید آپدیتش کنید؟ این احتمالا مشکل رو رفع کنه.
سلام.
من تا حالا آپدیتش نکردم.تازه خریدم
میشه بگی چجوری آپدیت میشه؟adsl هم دارم.
در ضمن رو جعبه بازی نوشته ntsc j بالاش هم نوشته pal

*PiNk PaNTHeR*
12-05-2008, 14:35
سلام.
من تا حالا آپدیتش نکردم.تازه خریدم
میشه بگی چجوری آپدیت میشه؟adsl هم دارم.
در ضمن رو جعبه بازی نوشته ntsc j بالاش هم نوشته pal

سلام.
فرم ور رو احتیاج نیست اپدیت کنید. در واقع تحت الفظی منظورم بود.
فقط کافیه برید به XBL و اخرین پچ رو بریزید. اگه سرعت اینترنتون بالایه که مشکلی نداره برای اپدیت.
اینهم آموزش وصل شدن به XBL:

فقط بگم، اول اینکه وقتی آپدیت کردید شاید از XBL برای همیشه بن شید. چون تنها در صورتی از بن شدن یک کنسول کپی خور شده مصونید که فرمور iXtreme داشته باشید و فکر کنم با اپدیت معلوم شه... کامل خبر ندارم.
حالا، پیشنهاد میکنم ببرید دیسک رو روی یک کنسول دیگه هم امتحان کنید. احتمال 90% همونه چون اپدیت خودم هم قدیمیه(من آفلاین اپدیت کردم توسط یک بازی دیگه. میشه آفلاین هم اپدیت کرد اما من بلد نیستم:blush:).

mohamad.hejazi
12-05-2008, 14:45
سلام.
فرم ور رو احتیاج نیست اپدیت کنید. در واقع تحت الفظی منظورم بود.
فقط کافیه برید به XBL و اخرین پچ رو بریزید. اگه سرعت اینترنتون بالایه که مشکلی نداره برای اپدیت.
اینهم آموزش وصل شدن به XBL:

فقط بگم، اول اینکه وقتی آپدیت کردید شاید از XBL برای همیشه بن شید. چون تنها در صورتی از بن شدن یک کنسول کپی خور شده مصونید که فرمور iXtreme داشته باشید و فکر کنم با اپدیت معلوم شه... کامل خبر ندارم.
حالا، پیشنهاد میکنم ببرید دیسک رو روی یک کنسول دیگه هم امتحان کنید. احتمال 90% همونه چون اپدیت خودم هم قدیمیه(من آفلاین اپدیت کردم توسط یک بازی دیگه. میشه آفلاین هم اپدیت کرد اما من بلد نیستم:blush:).

خیلی ممنون بابت راهنمایی.:11:

hosseincode2008
12-05-2008, 14:53

آدرس وبلاگم که تو امضا هست ! در ضمن خودت گفتی که :

اگر من هم می خواستم همشو این جا بریزم که به قول خودت صفحات زود پر میشد ، اگر دوستان ناراحت هستند می تونم ویرایش کنم .

مگه تاريخ انتشار بازي براي PC معلوم شده كه شما ميگي 6 ماه ديگه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

من یه چند جا خوندم ، یکیش :

amir_motevaledemeh
12-05-2008, 16:02

این ماله Crysis هست:

انصافا سیستم خوبیه
من که باورم نمیشه همچین سیستمی رو بطلبه آخه گرافیک PS3 که زر بود:13:

*PiNk PaNTHeR*
12-05-2008, 18:59
من که باورم نمیشه همچین سیستمی رو بطلبه آخه گرافیک PS3 که زر بود:13:

ببینم شما با تلوزیون HD بازی کردید؟
گرافیک بازی "زر" بود؟
مثل اینکه شما وسعت بای رو متوجه نشدید. یا هم نمیتونید گرافیک رو تشخیص بدید.
من Halo 3، Geow، Bioshock، Cod 4 رو روی X360 با یک تلوزیون اسنوا 21 اینچ که مشکل لامپ تصویر هم داره بازی کردم، بنظرم گرافیک بازی به نسبه خیلی خیلی بهتر ازین بازیها بود. باور کنید شما هم یا نظری دیدید، یا توان تشخیصش رو نداشتید یا جلوهای بازی رو ندیدید.

G G Game
12-05-2008, 21:23
گرافیک در کل بر روی تلویزیون اون هم به خاطر رزولیشن و کمی مشکل در رنگ سیاه بهتر و شفاف تر از مانیتور است.منم با نظر Pink موافقم.

amir_motevaledemeh
12-05-2008, 22:25
ببینم شما با تلوزیون HD بازی کردید؟
گرافیک بازی "زر" بود؟
مثل اینکه شما وسعت بای رو متوجه نشدید. یا هم نمیتونید گرافیک رو تشخیص بدید.
من Halo 3، Geow، Bioshock، Cod 4 رو روی X360 با یک تلوزیون اسنوا 21 اینچ که مشکل لامپ تصویر هم داره بازی کردم، بنظرم گرافیک بازی به نسبه خیلی خیلی بهتر ازین بازیها بود. باور کنید شما هم یا نظری دیدید، یا توان تشخیصش رو نداشتید یا جلوهای بازی رو ندیدید.
من با LCD LG بازی کردم.قدرت تشخیص هم دارم.واقعا که:13:هر کسی نظری داره دوست عزیز.حالا چرا به شما برخورده!!!من منظورم این بود که گرافیک بازی زیاد به من حال نداد به شما رو نمی دونم.

*PiNk PaNTHeR*
12-05-2008, 22:42
من با LCD LG بازی کردم.قدرت تشخیص هم دارم.واقعا که:13:هر کسی نظری داره دوست عزیز.حالا چرا به شما برخورده!!!من منظورم این بود که گرافیک بازی زیاد به من حال نداد به شما رو نمی دونم.

دوست من منهم گفتم، بنظر من هم گرافیک خوب نبود و تعصبی هم روی بازی ندارم اما وقتی خیلی از نقدها از گرافیک بازی تعریف زیاد کردند باید سلیقه هم تحت تاثیر حرف اونها قرار بگیره...
در هر صورت شرمنده اگه لحنم یکم تند بود. خوبه یک مقایسه هم انجام میدادید. جهت اون حرف من این بود.

amir_motevaledemeh
12-05-2008, 23:15
دوست من منهم گفتم، بنظر من هم گرافیک خوب نبود و تعصبی هم روی بازی ندارم اما وقتی خیلی از نقدها از گرافیک بازی تعریف زیاد کردند باید سلیقه هم تحت تاثیر حرف اونها قرار بگیره...
در هر صورت شرمنده اگه لحنم یکم تند بود. خوبه یک مقایسه هم انجام میدادید. جهت اون حرف من این بود.
دشمنت شرمنده باشه.نظر شما هم برام قابل احترامه

Rude Boy
13-05-2008, 13:36
سلام !!

اینجا اصلا درباره بازی بحث نمی شه !!!
اول که دعوا سر اومدن رو pc بود . بعد جنگ کنسول و pc بود . حالا هم شده صحبت راجع به سیستم و گرافیک روی تلوزیون و این چیزا....

به نظر من این تاپیک تا زمان ارایه بازی روی pc قفل بشه بهتره .... مشکلی هم نیست چون بازی اونقدر گویا و واضح هست که اگه داستان را دنبال کنی خوب متوجه می شی که کجا باید چیکار کنی .... من که جاییش گیر نکردم .

swamp
13-05-2008, 23:21
لطفا از بحثهای بیهوده خودداری کنید الکی فقط تعداد صفحات تاپیک داره بالا میره بدون هیچ فایده ای

Sam Fisher 11
14-05-2008, 04:04
این دومین اخطاره !سومی در کار نیست.
پست های بی ربط پاک میشن!

Oracle_Eldorado
14-05-2008, 20:38
عزیزم بازی واسه Pc میاد .
آذر 87 . یعنی آذر همین امسال .

*PiNk PaNTHeR*
14-05-2008, 21:59
نه یک خبر فیک هست.
اخطار سم فیشر رو دیدید دو صفحه پیش... درین مورد بحث نکنید بهتره.

Oracle_Eldorado
14-05-2008, 22:41
ميشه تأييدشو از Rockstor يا Take two ببينم؟

اولا RockStar نه RockStor
دوما فکر کنم پست صفحه ی قبل پاک شده چون یه نفر لینک تاییدشو گذاشته بود .
منم به حساب اون حرف زدم .

نه یک خبر فیک هست.
اخطار سم فیشر رو دیدید دو صفحه پیش... درین مورد بحث نکنید بهتره.

باشه من دیگه ادامه نمیدم .

*PiNk PaNTHeR*
17-05-2008, 00:50
سلام.
اینها به پست اول اضافه میشه.
لطفا چون حجمش زیاده از نقل قول بپرهیزید.
-----
سلام.
در این پست، شخصیتها، داستان، اچیومنتها، گیم پلی و گرافیک، ایستراگها و نقشه ها کاملا موجوده پس درخواست اونها رو در تاپیک نکنید.
ممنون/Pink Panther

1- شخصیتهای مهم:(به ترتیب حضور)
Niko Bellic صداگذاری باMichael Hollick: پراتوگیست بازی، شخصی از صربستان که در جنگهای اخیر با بوسنی آسیبهای بعلت خیانت دارکو برویق روحی زیادی وارد به او آمده است. توضیحات کامل در قسمت داستان.

Roman Bellicصداگذاری باJason Zumwalt: پسر عموی نیکو، که در لیبرتی سیتی یک تاکسی تلفنی را میگرداند و 10 سال پس از حضور او در لیبرتی سیتی، چنانکه بیاید نیکو به وی وارد میگردد.(تاثیرگذار در پایان الترنیت)

Mallorie Ramos صدا گذاری با Elena Harvey Hurst: دوست دختر رومن که در اواخر بازی با وی ازدواج میکند، دختری جوان و مو قرمز است که با نیکو نیز رابطه ی خوبی دارد و به رومن و نیکو بعد از خراب شدن آپارتمان رومن در بروکر ماوا میدهد.

Vladimir Glebov صدا گذاری با Misha Kuznetsov: یک جنایتکار روسیست که رومن به وی بدهکار است. وی با Laon Sharks نیز رابطه داشته و میخاییل فاستین چنانکه بیاید، از دوستان اوست.

Brucie Kibbutzصدا گذاری باTimothy Adams: جوانی پر حرارت است که رومن او را با نیکو آشنا میکند و به سفارش وی نیکو دو برادر را میکشد، اما نیکو متوجه میشود که بروسی دلیلی برای کشتن آنها ندارد و تنها از روی سرخوشی و مستی بوده است پس رابطه ی شغلی را با وی قطع میکند و تنها با هم دوست میمانند. وی یک گاراژ دارد و دارای هلیکوپتر و قایق شخصی نیز هست که میتوان در طول بازی از آنها استفاده نمود.

Little Jacob صدا گذاری با Coolie Ranx: یک جاماییکاییِ راستا که لهجه ی بسیار نا مفهومی دارد و برای یک فارسی زبان حرفهای وی تنها با زیرنویس قابل فهم است. شغل وی اسلحه فروشی به گروههای گانگستر است و نیکو چه در مراحل اصلی و چه فرعی کمک کار اوست و در صورت دوستی بالا، در قیمت اسلحه نیز تاثیر گذار است. وی در پایان آلترنیت بازی نقشی دارد.

Mikhail Faustin صداگذاری با Karel Roden: میخاییل فاستین که جزء مافیای روسیست به خرید و فروش الکل و مواد مشغول است و بعلت اینکه نیکو ولادیمیر را میکشد قصد انتقام وی را از نیکو و رومن را دارد، اما به خاطر پیشنهاد دیمیتری از خون آندو در میگذرد و نیکو برای وی چند ماموریت انجام میدهد.

Dimitri Rascalo صداگذاری با Moti Margolin: وی یکی شخصیتهای اصلی بازیست. او یک روسی و دست راست میاخییل فاستین بوده و در اخر، به بین ایندو که 50 سال با هم همسفره بودهد اند کدورتی پیش آمده و دیمیتری اجبارا توسط نیکو میخاییل را میشکد. اما دیمیتری که با بلغاری(در قسمت داستان در مورد بلغاری توضیح دادم) همدست است، به نیکو خیانت میکند و نیکو مجبور به نقل مکان از جزیره ی بروکر به بوهان میشود. وی نقش مهمی در آلترنیت اندینگ بازی دارد. دیمیتری جدا از خیانت، جان نیکو و رومن را نجات میدهد .

Manny Escuela صداگذاری با Berto Colon: وی رپریست که بعد از نقل مکان نیکو و رومن به بوهان، ملوری وی را معرفی میکند. منی سالهاست که رپ نخوانده و نام وی از یادها رفته است و میخواهد با کارهای نمایشی خود را به مردم نشان دهد، بنابراین با کمک دوست فیلمبردارش جلوی دوربین به نیکو دستور کشتن مواد فروشها را میدهد. مرگ وی را در قسمت الیزابتا تورس توضیح میدم.

Francis McReary صداگذاری با Thomas Lyons: اولین عضو خانواده ی مکرری که نیکو با وی در استدیوی منی آشنا میشود. اگر GTA III و GTA LCS رو باز کرده باشید، حتما متوجه میشوید که وی در ایندو بازی هم حضور داشته است و قیافه اش نیز نسبت به GTA LCS تغییری چندان نکرده است. من نباید الان در مورد او توضیح میدادم زیرا وی بعد از باز شدن جزیره ی الگوکوئن به نیکو ماموریت میدهد، اما همانطور که گفتم وی را اولین بار در جلوی دوربین منی میبینیم. وی ابتدا به نیکو دستور کشتن یک وکیل را میدهد، اما بعد دستورهای وی مبنی بر کشتن جاکشها و مواد فروشهاست. وی خانواده ی فاسدی دارد که در ادامه با انها آشنا میشوید. او وقتی به نیکو سفارش کشتن برادرش دریک را میدهد، میتوانیم از دریک درگذریم و فرانسیس را بکشیم. اما اگر دریک را بکشیم بهتر است زیرا فرانسیس بعد از مرحله ی Blood Brothers در کم کردن Wanted Starـها کمک میکند و همچنین دسترسی به سایت اینترنتی LCPD را میدهد.(در قسمت گیم پلی توضیح میدم.)

Elizabeta Torres صداگذاری با Charlie Parker: الیزابتا یک زن سیاهپوست است که به فروختن کوکایین اشتغال دارد و ملوری او را به نیکو معرفی میکند. او کلیدی برای تمام گنگسترهای شهر است و با همه ی آنها آشنایی دارد. بعد از انجام دو مرحله برای او، الیزابتا دچار فوبیا شده و خیال میکند که پلیس دنبال اوست. در همان هنگام منی و دوست فیلمبردارش وارد خانه ی وی میشوند و جلوی دوربین به الیزابتا جهت موادفروشی معترض میشود و دستور میدهد که مردم او را تنها بگذارد. الیزابتا منی و دوستش را میکشد اما بعد از آن، دیگر نیکو با وی ملاقات نمیکند زیرا درگیر مشکلات زیادی میشود.

Patrick McReary صداگذاری با Ryan Johnston: ما در اولین مرحله ی الیزابتا با پکی ملاقات میکنیم، اما بعد از بازشدن الگوکویین از وی ماموریت میگیریم. پکی کوچکترین عضو خانواده ی مکرری است و همچنین فعالترین آنها. در مرحله ی Three Leaf Clover نیکو با پکی و یکی از برادرانش به یک بانک در آلدرنی دستبرد میزنند. پکی دوست نیکو نیز هست و بعد از کامل شدن دوستی نیو با وی، میتوانیم از او درخواست بمب گذاری بکنیم.

Playboy X صداگذاری با Postell Pringle: پلی بوی را الزابتا به نیکو معرفی میکند و از وی مراحلی میگیریم. پلی بوی که در تیتراژ پایانی نام وی Trey معرفی میشود، یک موادفروش است که به گفته ی خود به اینکار علاقه ندارد. در گذشته، او یکی نوچه های دیوین(در زیر می آید) بوده ولی وقتی که دیوین به زندان می افتد، به جلایی میرسد. وی میخواهد به دیوین کمک کند، اما در آخر به نیکو دستور کشتن دیوین را میدهد.

Kate McReary: او دختر خانواده ی مکرری است. در ابتدا به نیکو علاقه مند میشود، اما پکی غیرت دارد و اجازه ی حرف زدن نیکو و کیت را نمیدهد، اما بعد از یکی دو مرحله برای پکی، پکی به نیکو زنگ زده و از نیکو میخواهد که به کیت که دختریست منزوی اهمیت دهد و با وی بیرون رود. ازین ببعد امکان قرار با کیت هست. کیت، در یکی از آلترنیت اندینگها میمیرد.

Derrick McReary: او نیز یکی دیگر از اعاضای خانواده ی مکرری، و پیرترین آنهاست. او قبلا درجنگ بوده و الان یک معتاد و دایم الخمر است. وی که در مواد منفجره دستی دارد، در مرحله ی Three Leaf Clover میبینیم که برای گاوصندوق بمب میگذارد و آنرا منفجر میکند. پکی از نیکو میخواهد که به دریک که در پارکهای شهر ول است را پیدا کرده و نیکو از او مراحلی را میگیرد. دریک را میتوانیم در مرحله ی Blood Brothers نکشیم و فرانسیس را عوض وی بکشیم، اما او برای نیکو هیچ سودی ندارد.

Gerry McReary: جرالد دومین بچه ی خانواده ی مکرری و برادر فرانسیس، کیت، پکی و دریک است. جری سردسته ی گروه جنایتکاران ایرلندی(خانواده ی مکرری اصلا ایرلندی هستند) بوده و نیکو از وی مراحلی را میگیرد که برای ضدیت گروه جنایتکاران آلبانیاییست. اما بعد از مرحله ی Blood Brothers، در زندان می افتد اما در زندان نیز از جنایتکاری دست بردار نبوده و توسط ملاقات با نیکو، درخواست دزدیدن دخترجوان یکی از دونهای ایتالیایی را میدهد که پگورینو نیز در آن سهیم است. در هنگام اکس چنج دختر با الماسها، الماسها همانطور که گفتم از دست میرود.

Dwayne Forge صداگذاری با Devin Richards: دیوین یک موادفروش است که به زندان افتاده. وی اصلا به موادفروشی علاقه ای نداشته و قصد پلیس شدن را داشته است، اما به علت رنگین پوستی ب هاین وضع افتاده و بعد از به زندان افتادن همه چیز را از دست میدهد. دیوین بعد از آزاد شدن در یک آپارتمان در شمال الگوکوئن زندگی میکند و وقتی از پلی بوی درخواست کمک میخواهد، پلی بوی نیکو را به کمک وی میفرستد. نیکو به انتخاب شما میتواند دیوین را بکشد، اما اگر نکشد و عوض آن پلی بوی را بکشد، دیوین با نیکو دوست شده و در صورت پیشروی، میتوانیم از او درخواست نیروی کمکی کنیم.

Milica Bellic: در همین زمان، نیکو اولین ایمیل را از مادرش دریافت میکند. میلیکا از دوری نیکو ناراحت است و در حین بازی، 2-3 تا ایمیل از او دریافت میداریم.(در قسمت گیم پلی، توضیح کامل)

Bernie Crane: که نام واقعی وی فلوریان است، یکی از همتیمیهای نیکو در ارتش صرب(در قسمت داستان ببینید) بوده است. نیکو خیال میکند که فلوریان با دارکو همدست است، اما اشتباه فکر کرده و فلوریان هیچ نقشی ندارد. فلوریان همجنس باز است و دشمنهایی دارد که با همکاری نیکو آنها از بین میروند.

Ray Boccino صداگذاری باJoe Barbara: ریموند که در الگوکوئن برای خانواده ی مافیایی پگورینو(درپایین) کار میکند، شخصیست تا حدودی عصبی که پکی وی را به نیکو معرفی میکند. ری الماسهایی دزدی را توسط نیکو به دست می آورد و قصد معامله ی آنها را با یک یهودی(اسمش یادم نیست) دارد، اما در حین معامله به معامله کننده گان حمله میشود. همراه نیکو پول را میبرد، اما نیکو در حین فرار نمیتواند به الماسها دست بیابد . ری به نیکو دستور گرفتن الماسها از رفتگری را که در جمع آوری الماسها کمک کرده بود میدهد اما بازهم الماسها دست وی نیست. در آخر بازی، به الماسها دست میابیم اما بازهم از دست میروند. ری در اواخر بازی به دستور جیمز پگورینو کشته میشود.

Phil Bell صداگذاری با Tony Soprano: فیلیپ را در آلدرنی ملاقات میکنیم. فیل و ری هردو از کاسه ی پگورینو میخورند و با هم دشمن خونی هستند، اما باهم کار هم میکنند و ری است که فیل را به نیکو معرفی میکند. فیل نیز در گم شدن الماسها در گیر است اما ماموریتهای دیگری را برای او انجام میدهیم. فیل تاثیر کوچکی در آلترنیت اندینگ دارد.

Jimmy Pegorino صداگذاری با Tony Patellis: آخرین شخصیت جدید بازی، جیمی پگورینوست که ری او را به نیکو معرفی میکند. پگورینو نقشش بیشتر شبیه Don Leone در GTA III، GTA SA و GTA LCS است. ویلای او در لیبرتی سیتی هم به ویلای دون لئونه در لیبرتی سیتی قبلی بی شباهت نیست. اما برعکس دون لئونه، او شخصیست که بیشتر در جملات خود از کلمات فرانسوی و ایتالیایی سخت استفاده میکند. نیکو برای دون پگورینو چند ماموریت انجام میدهد، و همانطور که خواهد آمد در مرحله ی آخر کشته میشود. در یکی از مراحل جیمی دستور کشتن آنتونی را در که در بیمارستان به سر میبرد را میدهد. آنتونی محافظ شخصی اوست که به یک رادیو مجهز است و در حین صحبتهای دون پگورینو از وی مدارک لازمه را بدست اورده است و قصد فاش آنها را دارد.

2- کمی در باره داستان:

نیکو بلیک، در نگاه اول روسی می آید، اما در اصل صربی است. صربی ای که در جوانی در جنگهای صربستان با بوسنی حضور داشته، و سرعت، خشونت و بیرحمی را از آن تحصیل کرده است.
اما تنها دلیل خشونتش این نیست. 10 سال قبل از بازی، او و هم ارتشیهاش در هنگام جنگ صربها با بوسنی به دهکده ای کوچک پناه میبرند. آنجاست که شخصی، به کل همقطارهاش خیانت میکند و تنها نیکوست که از این واقعه جان سالم به در میبرد.
"تا حالا ندیدی. 15 نفر بودند، گلوهاشون بریده و دستهاشون به این طرف و اون طرف افتاده بود"
نیکو بعد از این واقعه، از ارتش فرار میکند و در به در دنبال خیانت کار، دارکو برویق میگردد. اما از انجا که وی احتیاجاتی هم دارد، در کشور از هم دررفته اش، به کشتن مردم، قاچاق مردم، و در کل جنایت مشغول میشود.
چندماه قبل از مهاجرت به لیبرتی سیتی، شخصی به نام "بلغاری" که نیکو با وی کار میکرده است معامله ای را روی دریا پیش رو دارد و نیکو همراه بقیه عازم این معامله میشود، اما معامله به هم میخورد و تمام اموال میرود. نیکو در این حین، کاری به مال و هم گورههایش ندارد و سریع شنا کرده و خود را به اسکله میرساند و تنها امید را در فرار به پیش پسرعمویش یعنی رومن میبیند. وی از قبل میداند که دارکو باید در آمریکا باشد پس با مهاجرت با یک تیر دو نشان را زده است.
نیکو سوار یک کشتی باری میشود و با سی نفر دیگر(که از آنها خاطره ی خوبی هم ندارد- طبق گفت و گوش با دیوین) راهی لیبرتی سیتی میشود. نیکو در ذهن خود بر اساس نامه های رومن به او و مادرش از زندگی پسرعمویش در آمریکا یک تصویر خاص در ذهن دارد، ویلا، ماشینهای اسپورت، زنهایی جذاب با سینه های بزرگ.
اما از همان اول که به آپارتمان محقر رومن وارد میشود متوجه میشود که صدای لیبرتی سیتی مانند کرناست که از دور خوش است و برای اینکه گذران زندگی کند کار سختی را در پیش دارد. رومن یک تاکسی تلفنی با تعداد محدودی ماشین دارد که مایحتاج زندگی را تامین نخواهند کرد. در ادامه با ملوری، دوست دختر رومن آشنا میشود و میبیند رومن وضع بدی دارد، شخصی روسی به نام ولادیمیر از رومن طلبکار است و هم چنین قصد جذب ملوری را دارد. پس از وقعاتی، نیکو از سوء قصد ولادیمیر و گنگسترهای لاون شارک به رومن خسته میشود و ولادیمیر را میکشد. و این شروع داستان اصلی بازیست که بیشتر آن در قسمت کاراکترها شرح داده شده است.

3- شرح گیم پلی و گرافیک بازی

گیم پلی بازی، به قسمت قبلی شباهت زیادی را دارد، اما نسبت به آنها فرق زیادی نیز کرده است.
در زیر، فیترهای جدید گیم پلی بازی رو شرح میدم:

1- تلفن همراه، در GTA VC، SA و LCS نقش مهمی را ایفا میکرد و نصف کمتر مراحل توسط آن انجام میگرفت. اما فقط میتوانستید وقتی که زنگ میخورد آنرا برداشته، به دیالوگها و دستورها توجه کنید و آنرا بگذارید و هیچ کار دیگری را نمیتوانستید با آن بکنید.
اما در GTA IV، تلفن همراه چیزیست که شاید 70% بازی با آن پیش میرود. امکان دریافت SMS، تعویض تم، تعویض رینگتون، فون بوک، تلفن زدن به مراکز و اجرای کدهای تقلب(در زیر همشون رو شرح میدم) و دسترسی به بخش مالتی پلیر بازی را دارد. قرار و مدار با دوستان نیز در همینجا میسر است.

2- اینترنت، که در ابتدا فقط از کافینتهای @Tw در دسترس است اما آپارتمان رومن در الگوکوئن نیز یک لپتاپ دارد که از آنجا نیز میتوانیم به اینترنت دسترسی داشته باشیم. اینترنت در بازی برای قرار و مدار، گرفتن و فرستادن ایمیلها، خرید اتوموبیل، پیدا کردن دوست دختر، گرفتن تم و رینگتون برای موبایل، چک کردن سایت LCPD، و دهها سایت دیگر کاربرد دارد. لیست سایتها را در زیر خواهید دید.

3- دیتابیس دپارتمنت پلیس لیبرتی سیتی، که از طریق ماشینها و ونهای پلیس قابل دسترس است. در دو مرحله این دیتابیس نقش مهمی را دارد و برای انجام مراحل فرعی لازم است. با کامپیوتر پلیس، میتوان جنایتکاران در حال حاظر در منطقه ای که هستید، سرچ کردن نام جنایتکاران و دانستن محل آنها، دیدن افراد تحت تعقیب، و چندکار دیگر استفاده کرد.

4- مالتی پلیر بازی که اولین بار آنرا میبینیم، مناسب با نوع بازیست و در آن میتوان به Ranked Team Match، Racing و Cops 'n' Rooks پرداخت. متاسفانه من روتر ندارم و همچنین در اولین دسترسیم به XBL بن خواهم شد و چون PS3 هم ندارم تا ببینم چه خبره توی مالتی پلیر، من رو از توضحی کامل معذور بدونید.

5- امکان تماشای تلوزیون در خانه ها نیز به بازی اضافه شده است. برنامه ها زیاد متنوع نیست.

همچنین امکان خرید لباس و غذا نیز مانند GTA SA در بازی وجود دارد.

مهمترین تغییرات اینها بودند، و بیشتر آنرا با بازی کردن GTA IV خواهد فهمید زیرا شرح آنها بسیار وقت گیر است.

گرافیک بازی نیز خیلی بهتر است. آب بازی جلای بالایی دارد، افکتهای انفجار و شلیک بالاست و از همه مهمتر دراو دیستنس بازی خیلی خیلی بالاست. اینرا در هنگام پرواز با هلیکوپتر میتوان فهمید.

4- اچیومنتها و چک لیست 100%

نکته: لیست اچیومنتها و چک لیست 100% کار خودمه! میتونید به شناسه ی Aurlito در سایت بازی سنتر پی ام بزنید تا تایید کنم.

اچیومتها:
الف: اچیومنتهای تک نفره

Liberty City Minute
30G
مراحل داستانی را در کمتر از 30 ساعت تمام کنید.
گرفتن این اچیومنت که در نظر اول هر ضخی را جلب میکند، بسیار آسان است. تنها کافیست که نهایت مهارت خود را در سرعت به پایان رساندن مراحل بکار برده و از مراحل فرعی، مانند تاکسی رانی برای رومن در اوایل بازی احتراز کنید و تنها روی مراحل داستانی تمرکز کرده و سعی کنید آنها را بیوقفه به پایان برسانید. در مراحلی که مجبور به سنگرگیری هستید، از Blind Firing احتراز کنید تا کمتر وقتتان صرف شود. نکات زیادی را میتوان رعایت کرد که تا بتوانید این اچیومنت را بگیرید.

اچیومنت مخصوص مراحل که احتیاجی به توضیح خاص ندارند:
Off The Boat
5G
تنها کافیست مرحله ی اول را به پایان برسانید. همینکه اولین میان پرده تمام شد سوار اتوموبیل رومن شده و باهم به آپارتمان او بروید.

Lowest Point
5G
برای گرفتن این اچیومن مرحله ی "Roman's Sorrow" را به پایان برسانید.

Fed The Fish
5G
این اچیومنت هم مانند دوتای قبلی در اوایل بازی آزاد میشود، فقط کافیست مرحله ی "Uncle Vlad" را به پایان برسانید.

Full Exploration
20G
این اچیومنت هم راحت بوده و با گذر مراحل باز میشود. شما باید 4 جزیره ی شهر لیبرتی سیتی را جز Broker که در ان بازی آغاز میشود باز کنید. باز شدن الگونکوئن بعد از مدتی باز است اما مرحله ای در آن نیست اما بعد از آنکه به این جزیره نقل مکان کردید جزیره ی بعد هم به متعاقب باز میشود، و باز شدن جزیره ی چهارم کمی بیشتر طول کشیده اما با گذران مراحل همه ی آنها انلاک شده و این اچیومنت به شما تعلق میگیرد.

Impossible Trinity
10G
آنلاک شدن این اچیومنت هم منوط به رد کردن مرحله ی "Museum Piece" میباشد.

Gracefully Taken
10G
برای گرفتن این اچیومنت، مرحله ی "I'll Take Her" را رد کنید.

That Special Someone
10G
برای گرفتن این اچیومنت، مرحله ی "That Special Someone" را به پایان برسانید.

!You Won
60G
مرحله ی آخر را به پایان برسانید. این مرحله به انتخابهای شما بستگی دارد اما در هر صورت اچیومنت را میگیرید.

One Man Army
40G
برای گرفتن این اچیومنت، باید در حالت Six-Stars Wanted، حددو 5 دقیقه دوام بیاورید.
شاید اگر بخواید این مدت را در 5 دقیقه بگذرانید و مشکلی پیش نیاید، سخت باشد و اولین بار گرفتن آن بسیار سخت باشد، اما یک راه برای گرفتن این اچیومنت وجود دارد.

یک راه زیرزمینی که جزایر را به هم متصل میسازد در بازی هست که در اوایل بازی استفاده از آن غیر ممکن است، اما اگر بتوانید خود را داخل آنها برسانید و از مرز معین شده بگذرید، ستاره های پلیس شم به 6 خواهد رسید و بدون درگیری و دیدن یک پلیس میتوانید 5 دقیقه را گذران کنید.
برای اینکار، ابتدا یک ماشین تهیه کنید و به نبش Grand Boulevard با خیابان Leavenworth ، نزدیک ایستگاه پلیس بروید:
ناحیه در نقشه مشخص است.

حال، از خیابان لیون ورث به سمت بلوار گرند، به سمت چپ(در بازی) پیچیده و به سمت تپه ای که میبینید بروید. وقتی به نوک تپه رسیدید، به سمت چپ نگاه کنید. یک دیوار بسیار کوتاه جلوی تونل زیرزمینی خواهید دید. حال، تنها کافیست با ماشین از روی دیوار رد شده و به سرعت به سمت شمال اگونکوئن رفته و وقتی که دیدی ستاره ها به 6 رسیده اند، فقط از ماشین پیاده شوید و پنج دقیقه بنشینید. بعد از پنج دقیقه، بدون دیدن حتی یک پلیس اچیومنت آنلاک خواهد شد.
*از ریل ترن هوایی هم میتوان استفاده کرد.

Walk Free
50G
این اچیومنت برعکس قبلیست. شما باید در حالتی که بالای 4 ستاره ی پلیس دارید، از پلیسها فرار کنید تا بدون استفاده از Pay 'n' Spray و یا راههای دیگر، درجه ی تعقیبتان از بین برود و بدون ستاره شوید.
3 مرحله هستند که به شما این تعداد ستاره را میدهند، اما اگر میخواهید سریعتر از این اچیومنت راحت شوید، دقیقا رویه ی اچیومنت قبل را تکرار کنید. پلیسها را بکشید تا وانتد لولتان بالا رود و به چهار و یا بالای چهار ستاره برسد. آنگاه داخل همین تونل بشوید و فرار کنید.پلیسها دنبالتان نخواهند آمد. درینجا استفاده از یک ریل ترن هوایی راحتتر است.

Warm Coffee
5G
این اچیومنت از همان اوایل میتواند آزاد شود. کافیست وقتی که با میشل دوست شدید، وی را چندبار به بولینگ ببرید. وقتی که اون را به خانه رساندید، وی جهت چیزهایی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما را به خانه ی خود دعوت میکند. قبول کنید تا این اچیومنت آزاد شود.
این اچیومنت وقت زیادی میخواهد، پس برای بردن میشل به بولینگ از تاکسی استفاده کنید.

Under The Radar
40G
برای گرفتن این اچیومنت، باید زیر پلهای اصلی شهر با هلیکوپتر پرواز کنید.
پرواز هلیکوپتر در زیر پل، مخصوصا پلی که معلوم نیست کدام نوع پل منظور است، کمی سخت است.
اما در شرق Alderny پلهای کوچکی هستند که جزء پلهای متصل کننده بوده و شما میتوانید جهت این مقصود از انها استفاده کنید.

تنها کافیست که چند ثانیه هلیکوپتر را بدون حرکت زیر ان پلها نگاه دارید تا اچیومنت آزاد شود.(برای نگه داشتن هلیکوپتر LB+RB را نگه دارید). البته توجه داشته باشید که همه جزایر آزاد باشد. برای دیدن پل کوچک به نقشه ی بازی که در آخر پست هست بروید.

Chain Reaction
20G
باید 10 اتوموبیل در 10 ثانیه منفجر کنید.
این اچیومنت اسما سخت است، اما اگر نقشه ی خود را خود بریزید، این مرحله آسان خواهد بود.
برای گرفتن این اچیومنت، راکت لانچر که در اوایل بازی خرید آن آزاد نیست توصیه میشود. وقتی راکت لانچر را بدست آوردید، جلوی تونل با خروجی کوچک را با دو ماشین بگیرید. وقتی که ماشینهای گذری به حدکافی ایستادند، سه یا چهارتای انها را هایجک کنید و بین بقیه جای دهید. سپس با راکت لانچر به یک یا دوتا از انها کنار هم شلیک کنید تا سلسلتا منفجر شوند. فقط در انتخاب مکان سعی کنید که جایی تنگ اما پر رفت و آمد باشد.

Wheelie Rider
30G
باید حداقل 500 پا(حدودا 152 متر) را با موتورسیکلت در حالت تکچرخ طی کنید.
این اچیومنت در خیابانهای پرترافیک لیبرتی سیتی کاری غیر ممکن است، اما در یک خیابان مستقیم و دراز که خلوت است، نه.
میتوانید حدود نیمه ی شب از پل بروکر استفاده کنید(در صورتیکه در اوایل بازی هستید)، اما باند فرودگاه برای اینکار پیشنهاد میشود. یک موتور سیکلت خوب پیدا کنید و به فرودگاه/یا مکان منتخب خود بروید و LS را به عقب نگه دارید تا چرخ جلو بالا رود و در حالت تکچرخ باشید. یادتان نرود برای امتداد کار، باید سرعت مناسبی را داشته باشید.
در دفعه ی اول موفق نمیشوید، اما میتوانید آنرا مکررا امتحان کنید تا بلاخره موفق شوید.

Liberty City 5
20G
برای آزادکردن اچیومنت کافیست دوستی با یکی از دوستانتان را در حین بازی(یا پس از تمام کردن بازی، فقط آنهایی که زنده مانده اند) به بالای 90% برسانید. کار صعبی نیست و فقط کافیست قرارهای مکرر بگذارید، مخصوصا اینکه تنها کافیست یکی از آنها را به این درجه برسانید.

سه اچیومنت زیر با بالا رفتن درجه ی دوستی شما با دوستهایتان، و رومن پسرعمویتان بالا میرود و چون توضیح آنان متحدا درینجا توضیح داده شده، نیازی به توضیح دوباره نیست. فقط چند نکته برای قرار گذاشتن هست، و آن این است که بیشتر سعی کنید آنها به شما زنگ بزنند، نه شما به آنها و سعی کنید که به مکانهای متفاوتی بروید. وقتی که شما به آنها زنگ زدید، انتخاب مکان با خودتان است پس سعی کنید انها را به مکانی که بیشتر دوست دارند ببرید. وقتی دوستی به حد نساب رسید انها به شما تلفن میکنند و موضوع را مشخص میکنند اما اگر میخواهید از درجه ی دوستی با دیگران اگاه شوید از Pause/Stats استفاده کنید.

Driving Mr. Bellic
10G
شایستگی گرفتن تاکسی از تاکسی تلفنی رومن را داشته باشید.

Retail Therapy
10G
شایستگی خرید اسلحه از یک دوست را داشته باشید(لیتل ژیکوب)

Dial B For Bomb
10G
شایستگی اینرا داشته باشید تا با یک تلفن، بمبی در مکان توسط یک دوست گذاشته شود.

That's How We Roll!
10G
مانند سه اچیومنت قبلی، شایستگی استفاده ی هلیکوپتر از دوستان را پیدا کنید.

No More Strangers
5G
اگر به قدر کافی در شهر سیر کنید، افرادی را با نمادی به رنگ ابی شبیه به انسان روی نقشه خواهید دید. اگر با اشخصا مربوط ملاقات کنید، به شما ماموریتی خواهند داد.
برای گرفتن این اچیومنت، همه این افراد را ملاقات کنید. میتوانید خود به جست و جوی آنها بروید یا به نقشه ی آخر پست مراجعه کنید.

Assassin's Greed
20G
آزاد کردن این اچیومنت بعد از اتمام بازی ممکن است. بعد از اتمام بازی یکی از کاراکترها به شما تلفن میکند و میگوید که یک دوست بی نام و نشان، درخواست از بین بردن چند هدف را دارد.
دایره ای متحدالمرکز در نقشه پدیدار میشود که با رفتن به منطقه ی آن، با یک تلفن همگانی به شخص مربوط که به شما معرفی شده تلفن میکنید و وی ماموریت ترور را برایتان شرح میدهد. نه مرحله ی ترور هست که شما باید انها را رد کنید تا اچیومنت آزاد شود.

You Got The Message
20G
این اچیومنت وقت زیادی را میبرد و چالش زیادی در بر دارد، زیرا مانند درخواست مشابه از بروسی نیست.
دوست بروسی، استیوی به شما یک پیام مبنی بر محل و عکس یک اتوموبیل میدهد، و شما باید ماشین را از محل مربوطه پیدا کرده و به گاراژی در بوهان که وقتی درون ماشین مربوطه نشستید پدیدار میشود ببرید. وقتی تمام 30 اتوموبیل درخواستی را بردید، این اچیومنت آزاد میشود.
فاصله ی زمانی هر پیام حدود 6 ساعت است و مجبورید برای گرفتن اچیومنت و اکمال بازی به آن تن در دهید.

Half Million
55G
باید 500.000 دلار پول داشته باشید.
برای آزاد کردن این اچیومنت، شانسی بزرگ در اواخر بازی دارید، که با انتخاب درست در وقت درست میسر است(وقتی به آخر بازی رسیدید متوجه میشوید).
اگر انتخاب شما نادرست بود، بعد از اتمام بازی مجبور به اکمال مراحل فرعی هستید تا به این مبلغ برسید.

Finish Him
15G
باید 10 نفر را با درگیری تن بتن در حین 4 دقیقه بکشید.
در ابتدا سخت به نظر میرسد، اما وقتی که رگ خواب آن دست پیدا کردید راحت است.
فقط کافیست که یکی از عابران را به جنگ وادار کنید، آنگاه با LT روی آنها قفل کرده و هرگاه قصد مشت زدن شما را داشتند، با A جاخالی بدهید و با B به آنگاه مشت بزنید. این رویه تا چهار دقیقه حتی پس از مرگ شما هم امکان پذیر است، پس اگر مردید نا امید نشوید و با یک شخص دیگر این کار را آغاز کنید تا 10 نفر کامل شود.

Courier Service
10G
باید 10 ماموریت Package Delivery که لیتل ژیکوب به شما میدهد را تمام کنید. امکان گرفتن این ماموریتها پس رد کردن دو مرحله ی اولیه با وی باز میشود. برای رد کردن این مراحل، به وی جهت این کار تلفن کنید(Job) تا وارد ماموریت شوید. این مراحل با برداشتن اتوموبیل گذاشته شده پشت باشگاه بلیارد توسط نیکو آغاز میشود و سه نوع دارد، یا باید قبل از اتمام وقت از نقطه ی A به نقطه B بروید، از تله ی پلیس فرار کنید و یا گنگسترهایی که پکیج را میخواهند را بکشید. این مراحل به اکمال بازی هم مربوط است.

Cleaned the Mean Streets
20G
باید 20 جنایتکار را توسط کامپیوتر پلیس بگیرید.
فعل "بگیرید" شاید در ابتدا گمراه کننده باشد. برای این کار، ابتدا یک ماشین پلیس را پیدا کنید و با زدن LB داخل دیتابیس پلیس توسط کامپیوتر ماشین شوید. به گزینه ی View Current Crimes بروید تا جنایاتی که هم اکنون در اجرا هستند ببینید. نوع جنایت را انتخاب کرده و به محلی که روی رادار مشخص میشود بروید و جنایتکار را از میان بردارید. این کار را 20 بار مکررا ادامه دهید. اگر میخواهید آسانتر باشد، Criminal on Foot را هنگام انتخاب نوع جنایت انتخاب کنید.

Rolled Over
20G
باید در یک تصادف، ماشین شما مکررا 5 بار بچرخد.(البته میتوان در غیر تصادف هم نیتجه گرفت)
این اچیومنت سخت است، و باید شما چند بار سعی در گرفتن آن کنید. راحتترین کار، رفتن به یک از Stunt Jumpـهاست. از روی آنها با سرعت بپرید و فقط امیدوار باشید که ماشین شما 5 بار بگردد.
یکی ازین استانت جامپها در پل الگوکوئن به دیوکز، درست محل انشعاب دو باند است. البته جاهای بسیاری هستند. سعی کنید که ماشین مناسب و سبکی انتخاب کنید.

Order Fulfilled
10G
در اوایل بازی، وقتی که با بروسی بیشتر اشنا شدید، وی توسط ایمیل از شما یک ماشین مخصوص را میخواهد.
برای اینکه این مرحله را قبول کنید، به ایمیل وی جواب بدهید و محل ماشین در نقشه مشخص میشود. به سمت ماشین بروید و آنرا بدزدید و انرا به گاراژ نزدیک آپارتمان وی ببرید. بعد از 10 بار دزدی ماشینها، این اچیومنت آزاد میشود. توجه داشته باشید که میتوانید مکررا از بروسی ایمیل دریافت کنید.

Manhunt
15G
باید 10 نفر جنایتکار Most Wanted را بکشید.
مانند قبل، یک ماشین پلیس پیدا کنید و به کامپیوتر ان بروید. لیست Most Wanted را در صفحه ی اول انتخاب کنید. هر سه منطقه، 10 نفر Most Wanted دارد. در آن منطقه شما باید دوباره به کامپیوتر بروید و از لیست Most Wanted، یک جنایتکار را انتخاب کنید تا محل وی در رادار مشخص شود. سپس وی را بکشید. بیشتر انها محافظ دارند پس مواظب باشید. توجه داشته باشید که میتوانید مکررا یک جنایتکار Most Wanted از کامپیوتر انتخاب کرده و وی را از پای درآورید.

It'll Cost Ya
5G
برای آزاد کردن این اچیومنت، داخل یک تاکسی بشوید، و بدون اینکه سواری را Skip کنید، از جزیره ای به جزیره ی دیگر روید. توجه داشته باشید که حداقل دو جزیره آزاد باشد. نزدیک پل سوار تاکسی شوید تا سریعتر به مقصد برسید. حتما Waypoint خود را مشخص نمایید یا به یکی از محلها در یک جزیره ی دیگر روید. اینکاررا وقتی بکنید که ترافیک نباشد.

Genetically Superior
25G
باید 20 مسابقه را اول شوید. برای دسترسی به مسابقهريال اتوموبیل مناسب انتخاب و به بروسی جهت مسابقه تلفن کنید. البته این کمی وقت شما را میگیرد پس سعی کنید در هر مسابقه، سریع باشید و بار اول به مقام اول دست یابید.

Sightseer
5G
وقتی که جزیره ی الگوکوئن آزاد میشود، به قسمت جنوبی جزیره بروید، در یک بندر، یک شرکت Helitour هست که به شما تور هوایی در دور لیبرتی سیتی میدهد.
6 نوع تور هست که باید برای گرفتن اچیومنت، همه آنها را سیر کنید. اگر یک تور از اول آزاد نیست، بعد از رفتن تور دیگری مدتی بعد برگردید تا آن تور آزاد شود.

One Hundred and Eighty
10G
این اچیومنت آسان است، باید در یک بازی دارت، تنها با سه دارت 180 امتیاز کسب کنید. منطقه ی Triple ـه ناحیه ی 20 امتیازی(داخلی ترین نقطه نزدیک به مرکز) را نشانه رفته و سه دارت پشت سر هم به آن پرت کنید. مواظب باشید در هر دور 3 دارت بیشتر ندارید.

Pool Shark
10G
در یک بازی بیلیارد، از دوست خود ببرید. فقط کافیست که انها را با تلفن به بازی Pool دعوت کنید، و وقتی از آنها ببرید. بازی آسان است و باید توپ 8 را داخل یکی از سوراخها کنید تا برنده شوید.

Gobble Gobble
10G
در بازی بولینگ، سه Strike را ببرید. اچیومنت با توجه به سختی بازی بولینگ، سخت است و باید نهایت دقتتان را در انداختن توپها به کار برید.

King of QUB3D
15G
در بازی QUB3D، به بالاترین امتیاز دست پیدا کنید. این بازی یک کابینت آرکید است که در بارها و رستورانها و استریپ کلابها به وفور یافت میشود. باید بلاکهای همرنگ را کنار هم قرار دهید تا منفجر شوند و امتیازتان بالا رود. بالاترین امتیاز 10950 هست که باید حداقل 50 امتیاز ازآن بالاتر بگیرید.

Dare Devil
30G
باید تمامی Unique Stunt Jumpـها را کامل کنید. حددو 50 Stunt Jump در در کل نقشه هست. باید با یک وسیله نقلیه از روی انها بپرید. بهترین وسیلیه ی نقلیه موتور سیلکت استو به حد کافی دور خیز کنید. نقشه ی استانت جامپها را در آخر پست ببینید.

Key To The City
100G
باید بازی را 100% کامل کنید. تمامی مراحل اصلی، فرعی، دوستیها، گرفتن Hidden Package و... را کامل کنید. جهت اطلاع از پیشروی خود، از منوی Stats استفاده کنید.

نقشه ی کامل ایتمها و مکانهای بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ب: اچیومنتهای مالتی پلیر

Teamplayer
10G
این اچیومنت در حین یک Ranked Match Team Player، از هر نوعی میسر است. در یکی از این مچها، 5 نفر از غیرهم تیمی های خود را بکشید.

Cut Your Teeth
5G
باید Personal Rank خود را در بازی 1 لول بالا ببرید. تنها کافیست در تعدادی از Ranked Matchـها شرکت کنید.

Wanted
20G
باید به بالاترین Personal Rank، یعنی 10 برسید. مطمئن باشید که خیلی وقت شما را خواهد گرفت، پس سعی کنید بیشتر وقت خود را در Ranked Matchـها صرف کنید.

Join The Midnight Club
10G
برای گرفتن اچیومنت، در یک Ranked Multiplayer Race شرکت کنید که Damageـه ماشین در آن فعال باشد، سپس باید مسابقه را بدون اینکه آسیب زیادی به اتوموبیل خود بزنید.
گرفتن این اچیومنت کمی سخت است، اما دوراه برای آسانتر بودن دارد، یکی اینکه با دیگران تبانی کنید و راه دیگر که کمی سختتر است، اینست که آنقدر به داخل شدن و خارج شدن از مچها ادامه دهید تا میزبان مچ شوید. سپس Lap مسابقه را 1 کرده و Helicopter Race را انتخاب کنید و سپس مسابقه را آغاز کنید. مسلما آسانتر خواهد بود.

Taking It For the Team
10G
باید در تمام انواع مچهای تیمی، عضو تیم برنده باشید. تنها راهنمایی که میشود کرد اینست که از مهارت خود استفاده کنید و در همه ی انواع Ranked Team Matchـها شرکت کنید تا تیم شما برنده شود.

Top The Midnight Club
20G
در بیست نوع Ranked Standard Multiplayer Race، مقام اول را اخذ کنید. میتوانید از حقه ای که در اچیومنت Join The Midnight Club گفته شد استفاده ی کامل ببرید.

Top Of The Food Chain
10G
باید 20 نفر را در یک Ranked Deathmatch تنها با 9mm Pistol بکشید. سعی کنید همچین مچی را پیدا کنید و یا بسازید که اسلحه ی آن محددو به پیستول باشد و سپس، سعی در گرفتن این اچیومنت کنید.

Auf Wiedersehen Petrovic
30G
تمامی انواع Ranked Variationـهای مالتی پلیر، تمام مسابقات و Cops 'n' Rooksـها(هم در نقش پلیس و هم در نقش گنگستر) برنده شوید. این مسلما وقت شما را میگیرد پس سعی کنید زیاد روی ان متمرکز نشوید. بلاخره روزی آنرا خواهید گرفت.

Fly The Co-op
15G
باید در وضعیت Rankedـه Deal Breaker، Hangman's NOOSE و Bomb da Base II رکورد راکستار را در وقت بشکنید. رکورد خود بازی برای هر مچ بر قرار زیر است:
Deal Breaker: 7:04
Hangmans NOOSE: 2:32
Bomb da Base II: 5:56

باید به مهارت خود اتکا کنید.

Let Sleeping Rockstars Lie
10G
باید یکی از Gamer Tagـهای سازندگان رو در XBL یا PSN پیدا کنید و در یک رنکد مچ، از بین ببریدش.

2- چک لیست 100%
چک لیست 100% کردن بازی(برای یکی از اچیومنتها احتیاجه، بودنش بهتر از نبودنشه)

الف)مراحل:

مراحل داستانی باید تکمیل شوند-60%
مراحل دلیوری لیتل ژیکوب باید تکمیل شوند-2%(از طریق موبایل)
مسابقاتی که بروسی میخواهد باید تکمیل شوند-2%(از طریق موبایل)
تمام ماشینهای درخواستی بروسی باید گرفته شوند-2%(از طریق ایمیل)
تمام مراحل Assassinationـه آقای Fixer باید کامل شوند-2%(از طریق تلفن همگانی)

ب) دزدیها

تمام اتوموبیلهای درخواستی دوست بروسی استیوی باید برده شوند- 2%(از طریق SMS)

پ)دوستان:

شایستگی استفاده از امکانات بروسی(70% دوستی)-5.3%
شایستگی امکانات از لیتل ژیکوب(60% دوستی) 5.3%
شایستگی امکانات پکی(70% دوستی)-5.3%
برای هرکدام از دوستانتان، تمام کارهایی که میتوانید در حین قرار با آنها بکنید انجام دهید- برای هرکدام(پی، بروسی، ژیکوب) 5.3%

ج)فعالیتها

از دوست یا هوش مصنوعی بازی بیلیارد را ببرید-1.3%
از دوست یا هوش مصنوعی بازی دارت را ببرید-1.3 درصد
از دوست یا هوش مصنوعی بازی بولینگ را در یک دست کامل ببرید-1.25%
بالاترین امتیاز(1100) را از بازی آرکید Cub3d ببرید-1.25%

د)کاراکترهای رندم

تمامی درخواستهای کاراکترهای رندوم را انجام دهید-5%

ر)مراحل پلیس

10 نفر Most Wanted را از طریق کامپیوتر پلیس پیدا و از بین ببرید-2.5%
20 نفر جنایتکار را از بین ببرید-2.5%(توسط کامپیوتر پلیس پیدا کنید)

ه)آیتمهای مخفی

تمامی Flying Ratـها را بکشید.2.5%
از تمام 50 Unique Stuntـها بپرید-2.5%

5- سایتهایی که در اینترنت بازی میتوانید بروید:

6- نقشه های بازی:
از سایت GTAF:

1- نام جزایر لیبرتی سیتی:

2- محل Instunt Jumpـها:

3- محل ماشینهای درخواستی استیوی:

4- محل کبوترها:

و

7- ایستر اگها:

1- BurgerShot و Cluckin' Bell و Sprunk برندهایی هستند که در GTA SA هم استفاده داشتند.
2- اگر داخل مجسمه ی شادی در جزیره ی جنوب الگوکوئن شوید، یک قلب تپنده را مشاهده خواهید کرد.
3- اگر وارد هر باری که شوید، توجه کنید کارت پستالی که Vice City در آن منقوش است را خواهید دید.
4- پایین پله های اولین اپارتمان رومن در بوهان، شما دیوارنویسهایی را اسم کلیود، تامی، کارل و تونی یعنی پراتوگیستهای قبلی در ان است را خواهید دید.
5- اگر تلوزیون را ببینید، مسلما عکسی از لاس ونچرز، یکی از شهرهای GTA SA را خواهید دید.
6- در کات سین مرحله ی دوم الیزابتا، Blow Your Cover شما جیمی هاپکینز را خواهید دید که میرقصد. اگر بازی Bully را بازی کرده باشید با وی آشنا هستید. جیمی پراتوگیست این بازیست.
7- اگر پلی بوی اکس را بکشید و قصر وی را بگیرید، داخل کمد وی لباسهای کلیود، پراتوگیست GTA III را خواهید دید.
8- در خانه تان در بوهان، اگر دقت کنید بعد از میز قهوه سی دیهایی هست که کاور آنها OG Loc، رپر احمق GTA SA را نشان میدهد.

Sam Fisher 11
17-05-2008, 09:37
مرسی محمد جان بابت زحمت مطلب بالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . به پست اول تاپیک اضافه شد.
ممنون و موفق باشید :)

altair
18-05-2008, 12:18
امروز یکم gtaiv رو بازی کردم (تو xbox360)بازی قشنگیه اما یه جا با ماشینبا سرعت تمام رفتم تو یه رستوران کوچک مردم خیلی عادی بودن هیچ عکس العملی نشون ندادن.ولی ماشین های gtaiv به نظر من بسیار بهتر از gta5 است خیلی نازه. یه بدی دیگش اینه که درختا خیلی طبیعی کار نشدن البته این در مقابل اون همه عظمت gtaiv هیچه.

yoosef_st
18-05-2008, 15:01
آقایون عکسای این پست 976 مشکل داشته بیده هان! سم فیشر جان یه نگاه بنداز. فکر کنم لازم باشه تو پست اول هملینکهاش درست بشن.

morteza_m2n
18-05-2008, 19:03
6- نقشه های بازی:
از سایت GTAF:

1- نام جزایر لیبرتی سیتی:

2- محل Instunt Jumpـها:

3- محل ماشینهای درخواستی استیوی:

4- محل کبوترها:

و

نقشه ها ایراد دارن خیلی کوچیکن

همشونم یه عکسن:13:

دوستانی که دارن بازی میکنن اگه امکانش بود یه عکس از شنا کرن نیکو بذارین

اگه نتونستین عکس بذارین یه توضیحی در این باره بدین

ممنون

Sam Fisher 11
19-05-2008, 02:53
آقایون عکسای این پست 976 مشکل داشته بیده هان! سم فیشر جان یه نگاه بنداز. فکر کنم لازم باشه تو پست اول هملینکهاش درست بشن.
بله درسته همه یه عکس شدن یه عکس کوچک از لیبرتی سیتی. به محمد جان گفتم...

s-b
19-05-2008, 14:48
سايت راك استار ايران را تحريم كرده و ديگه نميشه وارد GTA IV شد

mojtaba007
19-05-2008, 14:57
دوستان من در این مرحله گیر کردم

از دوستان خواهش دارم ایم مراحل را برای من رد کنند

یه جایی باید یه ادم را از خودکشی نجات بدم
یه جایی باید سوار هواپیما بشم و از رادار فرار کنم
یک جای دیگه باید سوار هواپیما بشم و...
کلا هر مرحله ای که هست یک مرحله را رد کنید

باور کنید هر کار میکنم نمیشه

havas_1980
19-05-2008, 15:26

تحریم کجا بود!... من همین الان وارد سایت شدم...
وقتی منظره شهر اومد ولی گزینه ایی برای انتخاب وجود نداشت صفحه رو Refresh کنید.

دوستان من در این مرحله گیر کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز دوستان خواهش دارم ایم مراحل را برای من رد کنند
یه جایی باید یه ادم را از خودکشی نجات بدم
یه جایی باید سوار هواپیما بشم و از رادار فرار کنم
یک جای دیگه باید سوار هواپیما بشم و...
کلا هر مرحله ای که هست یک مرحله را رد کنید
باور کنید هر کار میکنم نمیشه
دوست عزیز! این درخواست رو تاپیک Grand Theft Auto: San Andreas مطرح کنید نه در تایپک Grand Theft Auto IV.

تاپیک Grand Theft Auto: San Andreas به این آدرس:

cyrus_ln
19-05-2008, 15:52

همونطوری که havas گفت تحریم کجا بوده
به پیغامی که می ده دقت کن
In order to view this page you need JavaScript and Flash Player 8+ support!

morteza_m2n
19-05-2008, 16:27
نقشه ها ایراد دارن خیلی کوچیکن

همشونم یه عکسن:13:

دوستانی که دارن بازی میکنن اگه امکانش بود یه عکس از شنا کرن نیکو بذارین

اگه نتونستین عکس بذارین یه توضیحی در این باره بدین

ممنون

????/?:13:

sabasistem_co
20-05-2008, 17:41
Gta Iv برای Pc اومده ؟؟

اصلا Gta 6 اومده یا نه ؟ کی میاد ؟

Amin Asterix
20-05-2008, 18:50
Gta Iv برای Pc اومده ؟؟

اصلا Gta 6 اومده یا نه ؟ کی میاد ؟

اولا برای پیسی نیومده.تا جریمه نشدم بگم اینجا حرف زدن در مورد نسخه پیسی حرومه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب برای کنسول اومده اما برای پیسی هنوز تایید نشده که می خواد بیاد
راستی GTA 4 هست نه 6!!IV همون 4 یونانیه:20:

GTA-SanAndreas
21-05-2008, 21:35
اومده؟

ببینم من سیستمم اینه:

سی پی یو : 3 گیگ
رم: 1 گیگ
کارت گرافیک (آشغاله فعلن!)

من اگر برم یه کارت گرافیک 512 جیفورس 8500gt بگیرم میتونم اجرا کنمش با سی پی یو و رم خودم؟

Amin Asterix
21-05-2008, 21:58
اومده؟

ببینم من سیستمم اینه:

سی پی یو : 3 گیگ
رم: 1 گیگ
کارت گرافیک (آشغاله فعلن!)

من اگر برم یه کارت گرافیک 512 جیفورس 8500gt بگیرم میتونم اجرا کنمش با سی پی یو و رم خودم؟
حداقل آخرین پست رو میخوندین!!

*PiNk PaNTHeR*
22-05-2008, 17:44
سلام.
این لیست اسلحه به صفحه ی اول هم اضافه میشه:

پیستول
اساس: Glock 17
برد: 50
ظرفیت: 17
ضربه: 25
دقت: معمولی
ریلود: 2 ثانیه
سرعت: 3 روند در ثانیه

پیستول جنگی
اساس: Desert Eagle
ظرفیت: 9
ضربه: 40
ریلود: 2 ثانیه

Micro-SMG
اساس: میکرو یوزی
ظرفیت: 50
ضربه: 20
ریلود: 2.2 ثانیه
سرعت: 15 روند در ثانیه

SMG
اساس: SW MP-10
برد: 60
ظرفیت: 30
دقت: خوب
ریلود: 1/7 ثانیه
سرعت: 5 روند در ثانیه

Pump-Action Shotgun
اساس: وینچستر 1300
برد: 35
ظرفیت: 8

دقت: ضعیف
ریلود: 2.9 ثانیه
سرعت: 0/8 روند در ثانیه

Combat Shotgun
اساس: برتا 1201- با کمی اضافات
برد: 40
ظرفیت: 10
ضربه: 10
دقت: ضعیف
ریلود: 2/9 ثانیه
سرعت: 2 روند در ثانیه

Assault Rifle
اساس: کلاشینکف AK 47
برد: 65
ضربه: 30
ریلود: 2/1 ثانیه
سرعت: 7/5 روند در ثانیه

Carbine Rifle
اساس: M4 Carbine
برد: 70
ضربه: 30
دقت: خوب
سرعت: 7/5 روند در ثانیه

Sniper Rifle
اساس: M40A1
برد: 1/5 کیلومتر
ظرفیت: 5
ضربه: 75
دقت: عالی
ریلود: 1/3 ثانیه

Combat Sniper Rifle
اساس: PSG-1
برد: 1/5 کیلومتر
ظرفیت: 10
ضربه: 75
دقت: عالی
سرعت: 2/5 روند در ثانیه

RPG
اساس: RPG-7
برد: 100
ظرفیت: 1
ضربه: انفجار

موتولو کوکتیل
ضربه: آتش

نارنجک
ضربه: انفجار

چماق/چوب بیسبال
برد: 1/6
ضربه: 1

چاقو
برد: 1/6
ضربه:1

منبع: GT4.net

S A M
22-05-2008, 21:04
سلام
با تشکر از بر و بچ زحمت کش پی سی ورلد بخش بازی ها چند تا سوال داشتم
1 _ بازی چند دی وی هستش؟
2 _ به سیستم من میخوره؟
رم 1 گیگ
گرافیک 7200 جیفورس
سی پی یو 3.2
3 _ ارزش خریدن رو داره؟

*PiNk PaNTHeR*
22-05-2008, 21:18
هنوز برای پی سی نیومده.

ahmad08
22-05-2008, 21:57
سلام به همگی دوستان:
خدایشش جی تی ای با رمزهای با حالش زنده بود واس من حال واس این بازی رمزی وجود داره ؟
یه رمزهای هست که از طریق گوشی ایجاد میشه ولی خیلی کمه و فقط ماشین و ایناس...من رمز پرواز و از این حرفا رو میخوام

padjacent
25-05-2008, 16:27
عصابم خورد میشه وقتی میبینم برای pc نیومده.دوست دارم هرچه زود تر بیاد ببینم چجوریه.البته همه دوست دارن:31:.

padjacent
25-05-2008, 16:28
ببخشید اشتباه شد

kaka.ronaldo
25-05-2008, 18:19
اگه تا دوماه بعد این بازی برای پی سی نیاد من می رم به هر قیمتی شده یا Xbox یا PS 3 می خرم چون با این چی زایی که می گن دیگه نمی تونم صبر کنم.

DEVILXXX
26-05-2008, 00:40
دوستان فکر کنم اولین سوالم باشه یه جای بازی فرانسیس میاد منو جلوی کافینت میندازه
بایین باید چه کار کرد هیچ مرحله ادیگه ای تو نقشه نیست

s-b
26-05-2008, 09:16
دوستان نرم افزاري نيست كه محيط xbox يا PS3 را در كامپيوتر شبيه سازي كند تا بتونيم اين بازي را در پيسي اجرا كنيم؟؟؟

ahmad08
26-05-2008, 10:42
دوستان نرم افزاري نيست كه محيط xbox يا PS3 را در كامپيوتر شبيه سازي كند تا بتونيم اين بازي را در پيسي اجرا كنيم؟؟؟

خوب اول اینو به دوست عزیزمون بگم که این نرم افزاری که شما میگین مال پی اس 2 اون با یه مکافاتی اجرا میشه که یه پی اس 2 بخری راحتتری چه برسه به این یکی....اگه یه خورده صبر کنی بازیش واس پی سی میاد اینو مطمئن

و سوال درباره سم عزیز که گفته بودن نمیدونم مشخصات و دی وی دی بازی که سم جان اول که میگم تو باغ نیستی ها ولی هر وقت که ایشالا بازی اومد برات یا ما میگیم یا دوستان و اینکه بازی فقط مال ایکس باکس و پی اس 3 هستش....

دوست عزیز دیویلxxx باید بگم که اونجا باید بری داخل کافی نت و پشت یکی از کامپیوترها بشینی وقتی نزدیک میشی خودش میگه چه دکمه ای رو باید بزنی بعد میری داخل و میلهات رو چک میکنی ....(اگه بار اولته که میری کافی نت )
اما یبار دیگه هم میری که باید اونجا بری تو قسمت love meet و قسمت مردان و یه پسره هست که اسمش رو بهت میده که یه علامت سوال داره رو اون کلیک میکنی و صفحه رو پایین میبری و date ور میزنی همین...بعدش خودش رو نقشه میاد البت اگه از کافی بری بیرون...
خوب دوستان من سه تا شهر واسم بازی و میتونم برم و مشکلی ندارم اگه سوالی چیزی هست بگید در خدمتم...

ahmad08
31-05-2008, 09:47
میگم بازی به این توپی لایقشه که بره صفحه 2؟
خوب اقا کسی سوال مارو نداد رمز پرواز و یا از رموز باحال سریهای قبل خبری نیس؟

p3yman_xl
01-06-2008, 16:17
میگم بازی به این توپی لایقشه که بره صفحه 2؟
خوب اقا کسی سوال مارو نداد رمز پرواز و یا از رموز باحال سریهای قبل خبری نیس؟

رمز پرواز؟ لازم به این کار نیست، توی نقشه یه قسمتی هست به اسم Helitour که میشه سوار هلیکوپتر شد و شهر رو از بالا تماشا کرد و یا اینکه خیلی محترمانه اون رو دزدید و خود کنترل رو بدست گرفت!!.
در ضمن، میشه با وارد کردن کد مخصوص توی موبایل، ماشین ها یا اسلحه ها رو احضار کرد!. اما اصلا خودم از این کدها استفاده نکردم و فقط توی نت گشتم. در ضمن، تقریبا آخرای بازی هم هستم... خیلی جالب شده!
موفق باشی