PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ولتاژ چند ولت برای شارژ باتری ؟

Namdarian
31-12-2010, 13:17
با سلام . تازگیها اول صبح سرد اینجا احساس میکنم باتری ماشین ضعیف شده است و بزحمت استارت میخورد . ماشین چند ماهی بیشتر نیست از کمپانی گرفته شده . باتریسازی گفت مشکل فنی وجود ندارد فقط مدتی ماشین خوابیده و آب باتری شیرین شده !!!!!!!!!! و باید یک شب کامل زیر شارژ باشد . یادم نمیآید بیشتر از یکهفته ماشین خوابیده بوده باشد ! تازه بعد از آن هم این مشکل را ندیده بودم . در ثانی اینجانب اینقدر شیمی خوانده ام چیزی به اسم شیرین شدن اسید سولفوریک تا حالا نشنیده بودم !!!!!!!
حالا یک ترانس قدرتمند و بزرگ دارای ولتاژهای متغیر پیدا کردم فقط اشکال کار اینست که وقتی با مولتی متر خروجی DC آنرا چک کردم دیدم بین 11.5 و 14 ولت ولتاژ دیگری تحویل نمیدهد . بنظر شما کدامیک از ایندو ولتاژ را برای شارژ انتخاب کنم ؟

alliniran
31-12-2010, 15:14
با سلام . تازگیها اول صبح سرد اینجا احساس میکنم باتری ماشین ضعیف شده است و بزحمت استارت میخورد . ماشین چند ماهی بیشتر نیست از کمپانی گرفته شده . باتریسازی گفت مشکل فنی وجود ندارد فقط مدتی ماشین خوابیده و آب باتری شیرین شده !!!!!!!!!! و باید یک شب کامل زیر شارژ باشد . یادم نمیآید بیشتر از یکهفته ماشین خوابیده بوده باشد ! تازه بعد از آن هم این مشکل را ندیده بودم . در ثانی اینجانب اینقدر شیمی خوانده ام چیزی به اسم شیرین شدن اسید سولفوریک تا حالا نشنیده بودم !!!!!!!
حالا یک ترانس قدرتمند و بزرگ دارای ولتاژهای متغیر پیدا کردم فقط اشکال کار اینست که وقتی با مولتی متر خروجی DC آنرا چک کردم دیدم بین 11.5 و 14 ولت ولتاژ دیگری تحویل نمیدهد . بنظر شما کدامیک از ایندو ولتاژ را برای شارژ انتخاب کنم ؟
مثلما 14 را
خود دینام هم اگه سالم باشه موقع شارژ ولتاژ 14 میده

heinrich_himmler
31-12-2010, 18:31
شیرین نه اینکه شیرین شده :31:
منظور اینه که باتری مشکل پیدا کرده، حالا اونا اینطوری می گن!
باتریهای تر یا اسیدی معمولا بعد یه مدت که ماشین می خوابه دچار این مشکل می شن و چیز غیر عادیی نیست و مال کیفیت باتری و همین عدم شارژ و دشارژ شدنه.
در اکثر موارد شارژ جواب نمیده و بهتره این کار رو نکنید. شما ماشین رو تازه تحویل گرفتید پس به خدمات گارانتی مراجعه و باتری رو تعویض کنید.
معمولا شارژ کردن چندان اثر بخش نیست.

Namdarian
31-12-2010, 22:25
با سلام . گارانتی ؟ یعنی بعد حدوداً 6 ماه مشمول گارانتی میشود ؟ البته در صورتی هم که مشمول گارانتی شود حتماً از همان باتری آشغالی ها میدهن
ترجیح میدهم باتری خشک sail بخرم چند سال قبل داشتم عالی بود ان زمان 80 تومان قیمت داشت . سال 84
فعلاً بفرمایش دوستمان با 14 ولت نزدیک به 5 - 6 ساعت گذاشتم زیر شارژ . تا چند روزی زیر نظر میگیرم ببینم بهتر شده یا نه . با تشکر

heinrich_himmler
31-12-2010, 22:28
با سلام . گارانتی ؟ یعنی بعد حدوداً 6 ماه مشمول گارانتی میشود ؟ البته در صورتی هم که مشمول گارانتی شود حتماً از همان باتری آشغالی ها میدهن
ترجیح میدهم باتری خشک sail بخرم چند سال قبل داشتم عالی بود ان زمان 80 تومان قیمت داشت . سال 84

ماشین چیه آقای نامداریان؟
معمولا باتری 1 سال و حدود 20 تا 24 هزار کیلومتر گارانتی داره و از نوع تره اما اگه شما نیازی ندارید یه باتری قرض بگیرید و بذارید صندوق عقب، ماشینو که بردید نمایندگی به باتری ساز بگید که باتری رو خشک تحویل شما بده ( آب اسید توش نریزه) و بگید که میخواید باتری رو با یه باتری خشک بیرون طاق بزنید. بعد باتری جدید رو بذار پشت و باتری قرضی رو بنداز ببر یه باتری فروشی اینو بده و یه مقدار هم مابع التفاوت و باتری خشک بگیر.
البته به آمپر باتری جدیدی که از بیرون می گیری توجه داشته باش!

Namdarian
05-01-2011, 19:49
ماشین چیه آقای نامداریان؟
معمولا باتری 1 سال و حدود 20 تا 24 هزار کیلومتر گارانتی داره و از نوع تره اما اگه شما نیازی ندارید یه باتری قرض بگیرید و بذارید صندوق عقب، ماشینو که بردید نمایندگی به باتری ساز بگید که باتری رو خشک تحویل شما بده ( آب اسید توش نریزه) و بگید که میخواید باتری رو با یه باتری خشک بیرون طاق بزنید. بعد باتری جدید رو بذار پشت و باتری قرضی رو بنداز ببر یه باتری فروشی اینو بده و یه مقدار هم مابع التفاوت و باتری خشک بگیر.
البته به آمپر باتری جدیدی که از بیرون می گیری توجه داشته باش!
با تشکر از راهنماییهای شما . بعد از شارژی که کردم خیلی بهبود نیافت . میخواستم باتری خشک اصل کره ای را از نمایندگی اصلی فروش باتری آن تهیه کنم 90 تومان است
ولی به سفارش شما بردم نمایندگی و چون هنوز نصف عمر گارانتی یکساله ی آن باقیمانده بود خودشان با یک باتری خشک عوض کردند فقط هزینه ی شارژ باتری را از اینجانب گرفتند !

mohsen_gh1991
05-01-2011, 21:23
من یه ترانس 12 ولت درست کردم باهاش تونستم باتری آردی رو شارژ کنم.

Namdarian
06-01-2011, 17:39
من یه ترانس 12 ولت درست کردم باهاش تونستم باتری آردی رو شارژ کنم.
با یک آداپتور 12 ولت 0.5 آمپر کوچولوی رادیو که همه جا پیدا میشود هم میتوانی بگذاری شب تا صبح زیر شارژ و باتری خالی شده را تا حدودی که کارت را راه بیاندازد شارژ کنی . ولی باتریهای مشکلدار مثل مورد اینجانب را با ترانسهای آمپراژ بالا باید شارژ کنی

heinrich_himmler
06-01-2011, 19:13
با یک آداپتور 12 ولت 0.5 آمپر کوچولوی رادیو که همه جا پیدا میشود هم میتوانی بگذاری شب تا صبح زیر شارژ و باتری خالی شده را تا حدودی که کارت را راه بیاندازد شارژ کنی . ولی باتریهای مشکلدار مثل مورد اینجانب را با ترانسهای آمپراژ بالا باید شارژ کنی
این روش به باتری آسیب میزنه و ضمنا چندان هم موثر نیست.
باتریی که مشکل نداره نیاز به شارژ نداره و باتریی که مشکل داره، شارژ براش کار بی موردیه. می مونه این وسط یه تعداد معدود باتری که نیاز به شارژ دارن اما باید با شارژرهای آمپر بالا اونارو شارژ کرد و با شارژر 0.5 آمپری مدت زمان بسیار زیادی طول می کشه و به باتری آسیب وارد میشه علاوه بر اینکه ولتاژ باتریهای معمول برای خودروهای سواری 12 نیست یلکه 12.5 تا 13.5 ولته و دینام این خودروها معمولا با برق 13.8 تا 14.6 ولت اونارو شارژ میکنه. آمپرها هم معمولا 55 به بالا برای خودروهای انژکتور هستند.

mohsen_gh1991
06-01-2011, 21:17
من ترانسم فک کنم 3 یا 4 آمپر بود...البته فک کنم چون تقریبا سه سال پیش درستش کردم ولی تو تقریبا یه ربع بیست دیقه تونستم ماشینو روشن کنم.

kazemi65
23-01-2011, 15:52

سلام خدمت شما برای شارژ باتری حتما باید ولتاژ آداپتور بیشتر از ولتاژ باتری باشد اگه ولتاژ آداپتور کمتر باشد باتری به هیچ وجه شارژ نمی شود. شما باید 14 ولت را انتخاب کنید.