PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین مایع لنز چشمی

Firebirds
30-12-2010, 23:19
با سلام

بهترین مایع لنز چشمی موجود در بازار چه است ؟

لطفا اگر مایعی را معرفی میکنید علمی بحث کنید و یه مقایسه ای هم بین برند های مختلف انجام بدید تا تاپیک صرف تجربه نشه

با تشکر:11:

satrianism
30-12-2010, 23:30
سلام بهترین مایع لنز برای لنز سخت در دنیا TOTAL CARE از شرکت AMOهست.ساخت کشور ایراند هست.در ایران خیلی کم پیدا میشه.هر عدد 12000تومان برای استفاده یک ماه.البته در مورد انز های نرم رقابت خیلی خیلی بیشتره و تنوع ان .که اطلاع ندارم.البته فکر کنم توتال برای لنز نرم هم داشته باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Firebirds
30-12-2010, 23:58
خیلی ممنون ولی من بیشتر منظورام برای لنز های فصلی ( نرم ) نسل سوم هستش مثل Biofinity

Hessam_7800gtx
31-12-2010, 19:36
رنو reno بسیار عالیه و بیشتر پزشکایی که من رفتم اونو توصیه میکنن

Firebirds
31-12-2010, 22:09
رنو reno بسیار عالیه و بیشتر پزشکایی که من رفتم اونو توصیه میکنن

Renu برای لنز های نرم هم محلول داره ؟ اسم دقیق اش چی هست ؟

یه مطلبی این جا در مورد محلود reno هست که میگه که زیاد جالب نیست نظر شما چیه در این مورد ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اخيرا موارد متعددي از بروز كراتيت (التهاب قرنيه )قارچي در بين مصرف كنندگان لنزهاي تماسي نرم كه اكثر آنها از محلولي با نام تجاري Renu with MoisureLoc براي ضد عفوني كردن لنزهايشان استفاده مي كرده اند مشاهده شده است اولين موارد ابتلا به اين عفونت از آسيا گزارش شده ولي بعدا موارد متعددي از اين بيماري در ايالات متحده نيز يافت شد
شركت Bausch & Lomb توليد كننده محلول Renu with MoisureLoc از مصرف كنندگان خواسته كه تا تكميل تخقيقات مربوط به دخالت اين محلول در ايجاد اين نوع كراتيت از محلول ديگري استفاده نمايند و از فروشندگان نيز خواسته تا اين محلول را از قفسه ها جمع آوري نمايند البته اين شركت اعلام كرده است كه آنچه كه ذكر شدفقط مربوط به محلول Renu with MoisureLoc مي شود و ساير محصولات اين شركت و يا محصولاتي كه در خارج از ايالات متحده توليد مي شوند را شامل نمي شود
با اين وجود اين شركت از كليه مصرف كنندگان لنزهاي تماسي نرم خواسته تا نكات زير را رعايت نمايند :
مصرف كنندگان لنز بايد مطابق دستورات اپتومتريست يا چشم پزشك خودشان لنزهايشان را بطور مرتب و با دقت كافي تميز نمايندبراي تميز كردن لنز بايد آنرا بين انگشتان براي مدت 15 تا 20 ثانيه مالش داد و سپس آنرا بخوبي با سرم نمكي آبكشي كرده و درون جالنزي قرار داد و درون جالنزي را بايك محلول چند منظوره مناسب پر نمود بطوريكه روي لنز را بپوشاند
لنزها را بايد در جالنزي مناسب نگهداري نمود و هر سه ماه يكبار بايد جالنزي را تعويض نمود در طول روز كه لنز مورد استفاده قرار مي گيرد در جالنزي بايد باز باشد تا در مقابل هوا خشك شود
از محصولات مناسبي كه اپتومتريست شما توصيه مي كند براي تميز كردن و ضد عفوني كردن لنزها استفاده كنيد توجه نماييد كه سرم نمكي و قطره هاي مرطوب كننده نمي توانند لنزها را ضدعفوني نمايند فقط از محلولهاي تازه براي تمز كردن و ضدعفوني كردن لنزها استفاده كنيد هرگز محلول استفاده شده را مجددا استفاده نكنيد محلول مورد استفاده براي ضدعفوني لنز را بايد هر روز تعويض نمود حتي اگر لنزها را بطور روزانه مورد استفاده قرار نمي گيرند
هرگز از آب معمولي و يا سرم سالين دست ساز براي آبكشي لنزها استفاده نكنيدفقط از لنزهايي كه توسط اپتومتريست يا چشم پزشك تجويز مي شوند استفاده كنيد همه مردم مستعد استفاده از لنز نيستند در صورت تمايل به استفاده از لنز تماسي با اپتومتريست خودتان مشورت كنيد
هرگز لنز تماسي را در دهان قرار ندهيد و يا از بزاق براي مرطوب كردن آن استفاده نكنيدزيرا بزاق منبع بسيار خوبي از انواع ميكروبهاست و مي تواند منجر به عفونت گردد
در خاتمه به همه كساني كه از لنزهاي تماسي استفاده مي كنند توصيه شده است در صورت تجربه هرگونه چشم درد ‌‌، ترشح ،قرمزي غير طبيعي چشم ، حساسيت به نور يا تاري ناگهاني ديد بلافاصله به يك اپتومتريست يا چشم پزشك مراجعه نماييد

satrianism
01-01-2011, 13:59
AMO TOTAL CARE برای لنزهای نرم هم داره.ساخت ایرلنده و به امریکا هم صادر میشه.

mahdi afshar
02-01-2011, 14:00
Renu برای لنز های نرم هم محلول داره ؟ اسم دقیق اش چی هست ؟

یه مطلبی این جا در مورد محلود reno هست که میگه که زیاد جالب نیست نظر شما چیه در این مورد ؟

بله درست Renu with MoisureLoc از طرف خود شرکت bausch&lomb جم شد
البته نمایندگی bausch&lomb در ایران که شرکت کیش روناک هست این مایع لنز رو وارد نکرد
پس عملآ تو ایران نباید پیدا بشه
اما مایع لنز renu multiplus که در ایران هست هیچ مشکلی نداره و ساخت کشور ایتالیا ست
file:///C:/Users/m/Pictures/2011-01-01%202/2%20001.jpgfile:///C:/Users/m/Pictures/2011-01-01%201/1%20001.jpg

mahdi afshar
02-01-2011, 14:32
options multi مایع لنز شرکت cooper vision هم خوبه من استفاده کردم خوب بود

Firebirds
02-01-2011, 23:41
options multi مایع لنز شرکت cooper vision هم خوبه من استفاده کردم خوب بود

با سلام

آقا مهدی نظر ون در مورد Opti Free چیه چون FDA محلول هایی که برای لنز های سيليكول هايدروژل پيشنهاد کرده این گویا این 3 مورد اند

Aquify – Optifree – Option

دنبال یه مقایسه ( نمودار ) خوب بین این چند تا مایع + renu multiplus میگردم ولی متاسفانه جایی چیزی پیدا نکردم شما موردی سراق ندارید ؟

یه سوال شرکت وارد کنند لنز های بایوفینیتی و همچنین محلول Opti free کی هستش سایتی چیزی داره ؟

جدیدا Alcon یه مایع لنز جدید زده به نام OPTI-FREE® RepleniSH® Multi-Purpose Disinfecting Solution توی ایران
گیر میاد ؟ اطلاعاتی ازش دارید ؟

با تشکر

mahdi afshar
03-01-2011, 13:39
با سلام

آقا مهدی نظر ون در مورد Opti Free چیه چون FDA محلول هایی که برای لنز های سيليكول هايدروژل پيشنهاد کرده این گویا این 3 مورد اند

Aquify – Optifree – Option

دنبال یه مقایسه ( نمودار ) خوب بین این چند تا مایع + renu multiplus میگردم ولی متاسفانه جایی چیزی پیدا نکردم شما موردی سراق ندارید ؟

یه سوال شرکت وارد کنند لنز های بایوفینیتی و همچنین محلول Opti free کی هستش سایتی چیزی داره ؟

جدیدا Alcon یه مایع لنز جدید زده به نام OPTI-FREE® RepleniSH® Multi-Purpose Disinfecting Solution توی ایران
گیر میاد ؟ اطلاعاتی ازش دارید ؟

با تشکر

سلام
در مورد مقایسه ها باید توجه کنید که هر نموار مقایسه ای ، در مورد یک موضوع خاص انجام شده مثلا نمودار بالا در مورد ازاد سازی عوامل رطوبتی انجام شده که در اون Aquify – Optifree --renu multiplus هستن.
و renu multiplus در درازمدت عملکرد بهتری نسبت به بقیه داره.
چشم سعی میکنم نمودارای دیگرم براتون بزارم
شرکت وارد کننده محصولات cooper vision (biotinity , avaira , ...)s در ایران شرکت طب پارس ، نامی طب پارسه

---------- Post added at 01:39 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

mahdi afshar
03-01-2011, 13:47

---------- Post added at 01:47 PM ---------- Previous post was at 01:46 PM ----------

softcontactlens
14-06-2012, 09:56
محلولهاي نگهداري عدسي هاي تماسي

سيستم هاي نگهداري عدسي هاي تماسي در طي سالهاي گذشته تغيير و تحولات چشمگيري داشته است. كاربرد مكرر كنتاكت لنز باعث يك سري آلودگي هاي سطحي توسط مواد اشكي، ميكرو ارگانيسم ها و آلاينده هاي محيطي روي سطح لنز مي شود. در تركيب اشك بيش از 60 نوع پروتئين وجود دارد و پس از هر بار استفاده از لنز مقادير قابل توجهي رسوبات پروتئيني و چربي روي لنز تشكيل شده و منجر به كاهش ديد، عدم راحتي و حتي عفونتهاي چشمي مي شود. از طرفي كنتاكت لنزها بويژه لنزهاي هايدروژل يك محيط كشت مناسب براي رشد بسياري از ميكروارگانيسم هاي مختلف محسوب مي شوند.
وقتي كنتاكت لنز روي چشم نرمال و سالم قرار مي گيرد، بعلت عوامل ضد ميكروبي موجود در اشك، پلك زدن و سطح نسبتا نفوذ ناپذير قرنيه، تقريبا از آلودگي ميكروبي حفظ مي شود. بيشتر ريسك آلودگي لنز در طي پروسه مراقبت و روشهاي نگهداري لنز رخ مي دهد. مشخص شده برداشتن لنزها توسط بيمار با دستهاي آلوده يا دستهايي كه خوب شسته نشده اند ، علت اصلي آلودگي ميكروبي لنزها است. بعلاوه مواد آرايشي كه در اطراف يا نزديك چشم استفاده مي شوند يك منبع بالقوه آلودگي ميكروبي محسوب مي شوند، در نتيجه لنزها پس از هر بار استفاده بايد كاملا ضدعفوني شوند قطره هاي چشمي و محلولهاي نگهداري كنتاكت لنز هر دو فرآورده هاي دارويي هستند و بايد داراي خواص پايداري، تاثير گذاري، استريل و سالم بودن باشند. هر محلول قبل از عرضه شدن در بازار بايد از لحاظ تاثير و سلامت بعد از انجام يك سري تست هاي ويژه تاييد گردند:

*بررسي شيميايي محلول، يعني ارزيابي جذب و انتشار نگهدارنده هاي هر محلول توسط مواد سازنده لنز، تاثير و اثر بخشي تميز كنندگي و بررسي سازگاري محلول با مواد لنز.
*بررسي محلول به لحاظ ميكروبيولوژي، يعني ارزيابي كيفيت تاثير محلول بر كاهش و به حداقل رساندن يك سري ميكروارگانيسم خاص.
*بررسي سم شناسي يعني ارزيابي اثرات جانبي محلولها بر بافتهاي زنده به ويژه چشم.
*ارزيابي هاي كلينيكي، كه مرحله نهايي در تاييد يك فرآورده دارويي قبل از عرضه شدن براي عموم است.
هدف از طراحي محلولهاي كنتاكت لنز حذف آلودگيهاي سطحي لنز و حفظ سلامت چشم است.بنابر اين چندين فاكتور در فرمولاسيون محلولهاي نگهداري كنتاكت لنز بايد در نظر گرفته شود از جمله از بين بردن ميكرو ارگانيسم ها، حذف رسوبات از سطح لنز، عدم عوارض چشمي از جمله اثرات سمي و آلرژيك ، افزايش رطوبت سطح لنز، سازگاري با متريال لنز و مواد اشكي و عدم تغيير پارامترهاي لنز. محلولهاي نگهداري كنتاكت لنز را مي توان به انواع زير طبقه بندي كرد:
1.محلولهاي سالين
2.تميز كننده ها Cleaner كه هدف آنها حذف رسوبات سطحي لنز است.كه پس از هر بار استفاده از لنز با ماساژ دادن آنها با محلول در كف دست به مدت 20 ثانيه انجام مي گردد. پروسه تميز كنندگي در كاهش ميكروارگانيسم هايي كه ممكن است قبل از مرحله ضد عفوني روي لنز وجود داشته باشند بسيار موثر است.
3. ضد عفوني كننده ها Disinfectant كه سورفاكتانت هاي روزانه، ليپيدها، موسين، مواد آرايشي و آلودگي هاي محيطي و تميز كننده هاي آنزيمي ، رسوبات پروتئيني را از سطح لنز بر مي دارند. پروتئين ها با ماهيت تغيير يافته مي توانند براي استفاده كنندگان از كنتاكت لنز بويژه افرادي كه از لنز هاي سالانه استفاده مي كنند مشكل آفرين شود. رسوبات پروتئيني به مرور زمان مي توانند سطح لنز را پوشانده و وقتي به يك حد خاص رسيدند بيماري زا می شوند و فرد كاهش راحتي و ديد و كم شدن زمان استفاده از لنز را گزارش مي كند. استفاده منظم از تميز كننده هاي آنزيمي به جلوگيري از چسبيدن پروتئين بيش از اندازه به لنز كمك مي كند. هر چند با تمام اين مراقبت ها نهايتا لنز بايد پس از مدتي به علت آلودگي رسوبات تعويض شود. شستشو با اين محلول ميكرو ارگانيسم هاي زنده يا قابل تكثير را به صورت كامل كشته و غير فعال مي كند.
4.محلولهاي چند منظوره MPS كه همه كار آيي ها را بصورت توامان دارا هستند. همچنين اين محلولها از طريق پروسه هاي غير آنزيمي رسوبات پروتئيني را از بين مي برند.با توجه به اينكه آنزيمها باعث سوزش چشمي مي شوند و احتمالا براي چشم مضر هستند به طور مستقيم در فرمولاسيون اين محلولها قرار داده نشده اند. این محلولها برای تمیز کردن ،شستن و ضد عفونی لنزها به کار برده می شوند.
5. قطره هاي مرطوب كننده و نرم كننده
عواملي كه در يك محلول خوب، مهم هستند عبارتند از: غلظت ماده ضد عفوني كننده (عوامل آنتي ميكروبيال) ، PH محلول، دمايي كه محلول در آن نگهداري مي شود، رطوبت محيط، مدت نگهداري و تركيب مواد سازنده لنز . براي اينكه سيستم ضد عفوني كننده با وجود تمام اين متغيرها اثربخش باشند، محلولها تركيب پيچيده اي از نگهدارنده ها ، بافرها، عوامل مرطوب و لزج كننده و عوامل يونيك و سورفاكتانت ها هستند. شناخت تركيبات ويژه محلولهاي نگهداري لنز به ما در انتخاب سيستم ضد عفوني كننده مناسب براي هر لنز كمك مي كند.
شستشوي لنز Rinsing : صرف نظر از استفاده از محلولهاي تميز كننده، مهم است كه بيمار قبل از استفاده از لنز اين محلول را كاملا از سطح لنز بشويد در غير اين صورت احتمال بروز مشكل و ناراحتي ناشي از اثر محلول تميز كننده باقيمانده روي سطح لنز براي قرنيه وجود دارد.
نگهداری و شستشوی لنز توسط محلول : بیمار هر بار بعد از استفاده از لنز باید آنرا در کف دست خود قرار داده ، کمی محلول روی آنها ریخته و با نوک انگشت سبابه خود به آرامی لنز را از هر دو طرف ماساژ داده و پس از شستشو با محلول آنرا در جالنزی که محتوی همان محلول می باشد قرار دهد. باید مراقب آلودگی در محلول لنز بوده و بلافاصله بعد از استفاده دربطری را بست تا محلول خاصیت اولیه خود را از دست ندهد و هرگز به درپوش باز بطری دست نزد. محلولها را بر حسب میزان آنها باید در مدت زمان خاصی مصرف نمود و حتما قبل از خرید تاریخ انقضای آنها را باید بررسی کرد. محلول لنز نرم برای همان لنز و محلول لنز سخت هم برای همان لنز کارآیی خواهند داشت. جالنزی را باید هر ماه تعویض نمود.

softcontactlens
14-06-2012, 10:03
لنزهاي نرم طبي از لحاظ مدت زمان مصرف به انواع سالانه، سه ماهه، یک ماهه، دو هفته ای ، یک هفته ای ، یک روزه تقسیم می شوند.امروزه مصرف کنندگان لنز در همه جای دنیا از لنزهای یک روزه استفاده می کنند . این لنزها در بسته های 30 یا 60 یا 90 عددی از یک نمره می باشند و بیماری که چشمهایش نمره های متفاوت دارند باید حداقل دو بسته از این لنزها را تهیه نماید. اما در حال حاضر خرید این لنزها از لحاظ اقتصادی در کشور ایران مقرون به صرفه نمی باشد. برای همین استفاده از لنزهای فصلی و یک ماهه بهترین پیشنهاد مصرف لنز در کشورمان می باشد.به همین دلیل بیمار با در نظر گرفتن بودجه و سلامت چشم خود باید اقدام به تهیه بهترین لنز با مشورت تجویز کننده خویش نماید. لنزهای کوتاه مدت فصلی و ماهانه در بسته بندیهای3 یا 6عددی عرضه می گردد.لنزهای سالانه در ویالهای شیشه ای عرضه میگردد.

پس از باز کردن لنز نرم،در5 دقیقه مصرف اولیه آن چربی و پروتئین موجود در اشک چشم شما به صورت رسوب روی لنز ته نشین گردیده و بهترین محلولهای شستشوی لنزهای نرم در بهترین شرایط 40 تا 60 درصد این رسوبات را پاک می کنند و همیشه مقداری از این رسوبات روی لنز باقی خواهد ماند و با افزایش مدت زمان مصرف لنزهای تماسی میزان این رسوبات نیز افزایش یافته و روی دید بیمار و سلامت چشم ( به صورت میکروسکوپی ) تاثیر گذار خواهد بود پس تعویص مکرر لنزها موثرترین عامل در حفظ سلامت چشمهای گران بهای شماست.

میزان اکسیژن رسانی به قرنیه چشم نیز مساله بسیار مهم دیگری در تهیه نوع لنز مصرفی می باشد و اصولا این میزان برای مصرف روزانه باید بالای 20تا 40واحد و برای مصرف شبانه روزی(که مورد تائید هیچ تجویز کننده ای نمی باشد) باید بالای 125 واحد باشد. اصولا لنزهایی که ماده سازنده اولیه آنها سیلیکون هایدروژل هست میزان اکسیژن رسانی بالایی دارند. در لنزهای هایدروژل درصد میزان آب بالاتر باعث عبور دهی اکسیژن بیشتر می گردد ولی در لنزهای سیلیکون هایدروژل مسئولیت عبور دهی اکسیژن در لنزها به عهده ماده سیلیکون بوده و آب موجود صرفا جهت ایجاد راحتی در لنز برای بیمار می باشد.

میزان آب موجود در لنزها نیز فاکتور مهم دیگری می باشد که به عوامل متغییر زیادی بستگی دارد.به یاد داشته باشیم که لنز به خودی خود دارای آب نمی باشد. بلکه به میزان جذب آب از اشک چشم، میزان آب لنز گفته می شود. اصولا به لنزی که میزان آب آن بالای 50 درصد باشد لنز پرآب گویند و به لنزی که پائین تر از 50 درصد آب دارد لنز کم آب گویند. به یاد داشته باشیم که میزان آب بیشتر باعث راحتی لنز می گردد اما به همان نسبت باعث تسریع در تبخیر اشک چشم خواهد گردید زیرا لنزی که آب بیشتر دارد به همان نسبت هم تبخیر اشک بیشتری خواهد داشت که این لنزها برای بیمارانی که دارای عارضه خشکی چشم می باشند اصلا مناسب نمی باشد . اصولا برای بیمارانی که خشکی چشم دارند لنز نرم تجویز نمی گردد یا اینکه با مشورت تجویز کننده از لنزهای نرم تایید شده توسط آنها باید استفاده شود. قطره های لزج کننده مثل آرتلک یا روتو برای این بیماران کاربرد مناسبی خواهد داشت (و کلا قطره هایی که با مجوز تجویز کننده باعث مرطوب کنندگی چشم می شوند و تائید استفاده از آنها، زمانی که لنز در چشم هست ، بهترین گزینه برای این مصرف کنندگان می باشند). پس با این توضیح دیدیم که میزان آب لنزها به فاکتورهای متفاوتی در مصرف کنندگان مرتبط خواهد بود.

هندلینگ یا قراردادن لنز در چشم هم یکی از فاکتورهای انتخاب لنز می باشد که لنزهای متفاوت به خاطر مواد اولیه سازنده آنها دارای هندلینگ سریع تر یا زمانبرتر خواهند بود.

نرمی یا سفتی لنز هم مساله مهمی برای مصرف کننده هست.سفتی لنز، موقعی که آنرا در دست و بین دو انگشت گرفته و می فشاریم قابل قیاس خواهد بود. بعضی ها این سفتی را در هندلینگ مناسب دانسته اما در راحتی در داخل چشم نا مناسب تلقی می کنند ، بعضی ها هم عکس این قضیه می اندیشند. البته به یاد داشته باشید لنز برای چند ثانیه در دستان شما خواهد بود و مدت زمان بیشتر، در چشم شما قرار خواهد داشت. پس قیاس راحتی لنز از لحاظ نرمی را باید در چشم سنجید. (فیتینگ)

نوع ماده سازنده اولیه لنز، محیطی که بیمار از لنز استفاده می کند ، نوع محلول و طریقه شستشوی لنز، طراحی لبه لنز و نوع تکنولوژی به کار رفته در لنز، میزان اشک چشم ، بهداشت مصرف کننده و معاینه دقیق تمام فاکتورهای لنز، کارخانه سازنده و قیمت آن نیز از دیگر فاکتورهای تهیه یک لنز خوب است

ASALAKBARI
14-10-2012, 16:55
با سلام
لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه میتونم مایع لنز سخت تهیه کنم و از کجا

ASALAKBARI
14-10-2012, 16:58
با سلام ..
من از لنز سخت استفاده می کنم و مایع لنزم تمام شده (توتال) از کجا میتونم تهیه کنم .ظاهرا پیدا نمیشه

ASALAKBARI
14-10-2012, 17:06
سلام ، ازکجا میشه تهیه کرد؟

softcontactlens
04-12-2012, 20:57
شماره اولین مرکز مشاوره تلفنی جهت تهیه لنزهای طبی - رنگی ( با تماس با این شماره بدون هیچ هزینه ای تمام اطلاعات درباره انواع لنزهای طبی موجود در بازار ایران در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت ) :
22875700

A M ! N
26-12-2012, 16:03
من هم از مایه چشم ReNu استفاده میکنم ، بسته ی 240 میلی لیتری رو اشانتیون گرفته بودم.
ولی بهتره که هرزچندگاهی لنز رو شستشو بدین.... از قطره ی آرتلاک هم استفاده کنید خیلـی
خوبه.

majid322
26-12-2012, 21:13
من چشمام قرمز میشه ... و خشک میشه..در صورتی که ابتدای مصرف لنز این مشکلات رو نداشتم...میتونه مشکل از مایه لنز باشه ؟

A M ! N
26-12-2012, 21:48
من چشمام قرمز میشه ... و خشک میشه..در صورتی که ابتدای مصرف لنز این مشکلات رو نداشتم...میتونه مشکل از مایه لنز باشه ؟

چندساعت در روز لنز میزنی ، چیکار میکنی با لنز ؟
لنزتون رو چندوقته استفاده میکنید ؟ همراه با قرمزی سوزش و درد هم داری ؟ در هردو چشم ؟ نوع لنزت چیه ؟ بهداشت رو کاملن رعایت میکنی ؟

majid322
26-12-2012, 22:31
چندساعت در روز لنز میزنی ، چیکار میکنی با لنز ؟
لنزتون رو چندوقته استفاده میکنید ؟ همراه با قرمزی سوزش و درد هم داری ؟ در هردو چشم ؟ نوع لنزت چیه ؟ بهداشت رو کاملن رعایت میکنی ؟

9 ساعت در روز لنزم رو میزنم..با لنز بیشتر با کامپیوتر کار میکنم....
لنز رو تقریبا 2 ، 3 ماهی میشه گرفتم ( سالیانه ) ..نه سوزش و درد ندارم فقط قرمز میشه..اینم بگم احساس خشکی میکنم تو چشمم
.
بعضی موقع ها قرمزیش زیاده و تا یکی دو روز میمونه...بعضی موقعها هم مثل الان قرمزیش مختصره..
.
لنزم سافته...بهداشت رو هم کاملا رعایت میکنم قبل از زدن لنز و برای در اوردن دستامو میشورم...لنز رو هم با سرم شستشو قبل از زدن و بعد از در اوردن شستشو میدم..
.
راستی اینم بگم که به شدت به نور حساس شدم...تمام نورها رو دور یه حاله میبینم..یه مدت هم یه ماده زرد رنگی از گوشه چشمم خارج میشد ( اون موقع که قرمزیش خیلی زیاد بود )
.
خودم فکر میکنم به مایع لنز مربوطه...چون مایع لنز خیلی جالبی به نظر نمیاد از داروخونه گرفتم ولی هر چی سرچ کردم تو اینترنت شرکت سازندش رو پیدا نکردم..مارک astek هست..

A M ! N
26-12-2012, 22:48
آقا مجید ، من چند تا نکته رو بگم که طبق صحبتهای یک فوق تخصص همین هفته توی برنامه ی تلویزیون در مورد قرمزی چشم و لنز صحبت میکرد

- یکی اینکه روی مایع لنز خیلی تاکید داشت که برند خوب باشه، ببین ازین ReNu که من استفاده میکنم بگیر ، برای من که عالی بوده.
- اگه سوزش و درد نداری زیاد خطری نیست، از قطره ی چشمی آرتلاک ( Artelac ) استفاده کن حتمن ، برای خشکی چشم و رطوبت
کافی برای چشم افرادی که لنز استفاده میکنن خوبه.

- به هیچ عنوان جهت بر آمدگی لنز رو تغییر نده ، همیشه به همون شکلی که از اول بوده استفاده کن ، برای من یکبار ناخوداگاه جهت برآمدگی لنز چپم تغییر پیدا کرده بود ، پوستم کنده شد.. وقتی لنز میزدم چشم یکپارچه قرمز میشد.. بعد که جهتش رو عوض کردم کاملن درست شد.

- نوع لنز هم مهمه ، خیلی هاشون بعد از یه مدتی دیگه اکسیژن عبور نمیدن ، این لنزی که خریدم 130 تومن برام تموم شد.

- نکته ی دیگه اینکه شما 9 ساعت استفاده میکنید و جلوی کامپیوتر هستید. اولن که به نظر من زمان نسبتن زیادی استفاده میکنید ، دومن من از بیشتر افراد دیگه که سوال کردم متوجه شدم که با لنز نمیشه زیاد پای مانیتور کار کرد.. بهترین استفاده ی لنز برای وقتیه که میرین بیرون از خونه یا حداقل به مانیتور زل نمیزنید.. من خودم پای مانیتور از عینک استفاده میکنم.

- دکتر فوق تخصصی که گفتم ، گفتن که اگر لنز توسط افراد غیر کارشناس تجویز بشه اصلن خوب نیست ، ممکنه لنز شما تنگ تجویز بشه یا گشاد تجویز بشه ، اندازه ی لنز شما خیلی مهمه.

- درخصوص هاله دور نور هم، معمولن وقتی چشم ضعیف میشه این حالت پیش میاد ، قضیه رو پیگیری کن

- وقتی چشات قرمز میشه ، صورتت رو بشور با آب گرم

به این نکات توجه کن ، امیدوارم که مشکلت برطرف بشه ، خیلی هوای چشمات رو بگیر هرچی هم میتونی براشون خرج کن اسم اون پولارو نمیشه ضرر گذاشت وقتی موضوع سلامتی وسطه.

majid322
26-12-2012, 23:26
آقا مجید ، من چند تا نکته رو بگم که طبق صحبتهای یک فوق تخصص همین هفته توی برنامه ی تلویزیون در مورد قرمزی چشم و لنز صحبت میکرد

- یکی اینکه روی مایع لنز خیلی تاکید داشت که برند خوب باشه، ببین ازین ReNu که من استفاده میکنم بگیر ، برای من که عالی بوده.
- اگه سوزش و درد نداری زیاد خطری نیست، از قطره ی چشمی آرتلاک ( Artelac ) استفاده کن حتمن ، برای خشکی چشم و رطوبت
کافی برای چشم افرادی که لنز استفاده میکنن خوبه.

- به هیچ عنوان جهت بر آمدگی لنز رو تغییر نده ، همیشه به همون شکلی که از اول بوده استفاده کن ، برای من یکبار ناخوداگاه جهت برآمدگی لنز چپم تغییر پیدا کرده بود ، پوستم کنده شد.. وقتی لنز میزدم چشم یکپارچه قرمز میشد.. بعد که جهتش رو عوض کردم کاملن درست شد.

- نوع لنز هم مهمه ، خیلی هاشون بعد از یه مدتی دیگه اکسیژن عبور نمیدن ، این لنزی که خریدم 130 تومن برام تموم شد.

- نکته ی دیگه اینکه شما 9 ساعت استفاده میکنید و جلوی کامپیوتر هستید. اولن که به نظر من زمان نسبتن زیادی استفاده میکنید ، دومن من از بیشتر افراد دیگه که سوال کردم متوجه شدم که با لنز نمیشه زیاد پای مانیتور کار کرد.. بهترین استفاده ی لنز برای وقتیه که میرین بیرون از خونه یا حداقل به مانیتور زل نمیزنید.. من خودم پای مانیتور از عینک استفاده میکنم.

- دکتر فوق تخصصی که گفتم ، گفتن که اگر لنز توسط افراد غیر کارشناس تجویز بشه اصلن خوب نیست ، ممکنه لنز شما تنگ تجویز بشه یا گشاد تجویز بشه ، اندازه ی لنز شما خیلی مهمه.

- درخصوص هاله دور نور هم، معمولن وقتی چشم ضعیف میشه این حالت پیش میاد ، قضیه رو پیگیری کن

- وقتی چشات قرمز میشه ، صورتت رو بشور با آب گرم

به این نکات توجه کن ، امیدوارم که مشکلت برطرف بشه ، خیلی هوای چشمات رو بگیر هرچی هم میتونی براشون خرج کن اسم اون پولارو نمیشه ضرر گذاشت وقتی موضوع سلامتی وسطه.

ممنون امین جان..لطف کردی توضیح کامل و جامعی دادی..اولین اقدامم تعویض مایع لنز و تهیه قطره برای خشکی چشمه..خودم فکر میکنم به احتمال زیاد با اینکار این موضوع حل میشه..
.
اگه مشکل حل نشد که باید به متخصص مراجعه کنم...

Atghia
14-01-2013, 23:09
بهترین مایع لنز بنظر من:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

A M ! N
14-01-2013, 23:16
من اینو دارم ازش راضی ام

soheils2012
11-08-2013, 21:33
منم همین طوری میشدم.رفتم دکتر.گفتش میتونه حساسیت به مایع لنز باشه و بعد بهم گفت که قبل از زدن لنز به چشم اونو با سرم شستوشو بشورم البته سرم خودش هم میتونه باعث عفونت بشه پس باید بهداشت رو رعایت کنی واسه خشکی چشم هم قطره مرطوب کننده لنز روی چشم داد که واقعا خیلی تاثیر داره.اگرر از للنز 1 ساله استفاده میکنی مث من سعی کن کمتر به چشمت بزنی.اگر هم نور اذیتت میکنه از عینک افتابی استفاده کن.اگر خوب نشدی برو دکتر.

softcontactlens
22-08-2013, 15:47
مشكلات لنزهاي نرم تماسي و راه حل هاي آن

احساس جسم خارجي ( كه گهگاه با خارش نيز همراه است):

تمام افرادي كه در ابتدا از لنز استفاده مي كنند تا مدت اندكي اين احساس را دارند اما اگراين احساس ادامه پيدا كرد، ناشي از يكي از عوامل زير است :

* نادرست گذاشتن لنز در چشم (اصطلاحا بر عكس گذاشتن لنز)

* تعويض نوع برند لنز مصرفي

* چسبيدن يك جسم يا عامل خارجي روي لنز كه گهگاه با شستشو با محلول ضدعفوني كننده، و ماساژ دادن رفع مي گردد اما مواد شيميايي مانند عطر و اسپري به هيچ عنوان از سطح لنز جدا نگرديده و بايد حتما لنز را تعويض كرد.

* احساس حضور شن ريزه يا گهگاهي احساس كردن لنز در چشم به خصوص در زمان پلك زدن كه ناشي از بيماري خشكي چشم است و اين احساس مي تواند كم يا بسيار شديد باشد، محيطي كه در آن از لنز استفاده مي شود، استفاده از قطره هاي مرطوب و لزج كننده در هنگام مصرف لنز يا تعويض نوع لنزي كه استفاده مي شود مي تواند راه حل اين معضل باشد. به خصوص ميزان آب و ميزان دهيدراتاسيون لنز (از دست دادن آب در ماه) از پارامترهاي مهم در انتخاب لنز نرم تماسي براي مصرف كنندگان اين محصول است. در موارد حادتر بايد به معاينه كننده خود مراجعه كنيد، شايد شما داراي حالت هاي پيشرفته خشكي چشم يا حساسيت (آلرژي) بوده و مصرف لنز براي شما مشكل آفرين باشد.

قرمزي چشم:

اگر اين قرمزي در ناحيه سفيدي چشم و در ساعات پاياني روز باشد، ناشي از خستگي چشم و عدم انتقال اكسيژن كافي از هوا به قرنيه است. با در آوردن لنز و استراحت چند ساعته اين مشكل حل مي گردد. در موارد حادتر تا چند روز از لنز استفاده نكنيد.

سوزش چشم :

* اگر اين سوزش با التهاب و قرمزي باشد در مرحله اول بايد اين مشكل را در محلول شستشوي مورد استفاده جستجو نمود. تاريخ مصرف آنرا كنترل كنيد. شايد نوع محلول مصرفي شما با لنزتان تطابق ندارد. اين مشكل اكثرا با تعويض محلول شستشو حل مي گردد. از محلول هاي متفرقه و تقلبي استفاده نكنيد.

* حساسيت نسبت به ماده سازنده لنز كه در موارد بسيار كم اتفاق مي افتد. اين مشكل هم با تعويض نوع برند مورد استفاده لنز شما رفع مي گردد.

*گاهي چسبيدن عوامل خارجي به روي لنز هم باعث اين مساله مي گردد كه در اغلب موارد با شستشوي لنز اين مشكل حل مي شود.

احساس لبه هاي لنز: اين مشكل ناشي از عدم معاينه دقيق شما(كراتومتري چشم) و يا انتخاب نوع لنز مصرف كننده است.

چسبيدن لنز به قرنيه و عدم حركت طبيعي آن كه به معاينه و نوع لنز مصرفي بر مي گردد.

احساس جسم خارجي در زير پلك و در زمان پلك زدن كه ناشي از بيماري GPC(تورم ملتحمه پلك) است كه در اين موارد چند هفته نبايد از لنز استفاده كرد و زير نظر معاينه كننده بايد از قطره هاي چشمي و آنتي بيوتيك استفاده كرد.

نازك شدن قرنيه كه به صورت نادر در اثر استفاده از لنز ايجاد مي گردد و براي مداواي آن بايد براي مدتي استفاده از لنز را كنار بگذاريد.

بيرون افتادن لنز از چشم : اين مشكل ناشي از عدم معاينه دقيق (كراتومتري چشم) و يا انتخاب نوع لنز مصرف كننده است.

قرار دادن و برداشتن لنز : كه به جنس ماده سازنده ي لنز و روش و مهارت مصرف كننده ارتباط پيدا مي كند.

پاره شدن لنز: هيچ لنزي به خودي خود پاره نمي گردد. هميشه به دليل يك عامل فيزيكي اين اتفاق مي افتد مثلا ناخن بلند‏، گير كردن بين در جالنزي ، برخورد نا مناسب با لنز در هنگام گذاشتن و برداشتن يا شستشوي آن.

ديد نامطلوب (تار ديدن) يا پخش نور (به خصوص هنگام شب): اگر لنزتان درست با محلول هاي ضدعفوني كننده، شستشو و ماساژ داده نشود اين مشكل رخ خواهد داد. اگر از اين مساله مطلمئن هستيد، در مرحله بعد بايد معاينه دقيق صورت گيرد و نمره چشم و لنز شما بازبيني گردد.

ترس از گذاشتن لنز : كه اين مشكل در مدت كوتاهي و با چند بار تمرين رفع مي گردد.

عفونت هاي چشمي : در صورت هرگونه درد ،سوزش، التهاب و ناراحتي به صورت ممتد، بايد حتما به معاينه كننده خود مراجعه كنيد.

(مشكلات فوق مي تواند به صورت تلفيقي از موارد فوق نيز باشند)