PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل اعصاب خورد کن (آپدیت یه فایل در ویندوز هفت)

ahivid
30-12-2010, 20:41
یه مدته که ویندوز 7نصب کردم
یه مشکلی که باهاش دارم اینه که یه فایلی یه که svchost
هست که فکر کنم همینه آپدیت میکنه .تمام شارژ ماهانمو تموم کرد.
یه صفحه وب که باز کردم میاد یه دفعه خودشو همینجوری آپدیت میکنه.
چی کنم.

Arash4484
30-12-2010, 20:50
SVChost یکی از پروسسهای100% اصلی ویندوزه...مربوط به آپدیت هم معمولن نیست
شما از کجا فهمیدی اونه که داره دانلود میکنه و شارژت رو مصرف میکنه؟ با چه نرم افزاری مانیتورینگ کردی؟

ahivid
30-12-2010, 21:32
من اولش اعصابم داشت داغون میشد . میدیدم شارژم داره میره.
با یه فایروال مچشو گرفتم

---------- Post added at 09:32 PM ---------- Previous post was at 09:30 PM ----------

چون تو فایروال دیدم داره یه فایلی به همین نام همینجور حجم میگیره از چند بیت رسید به 7-8 مگ

Arash4484
30-12-2010, 21:49
وقتی AutoUpdate ویندوزت رو OFF میکنی ، چی میشه؟
اگه مربوط به آپدیت باشه باید متوقف بشه.

ahivid
30-12-2010, 22:15
یه پرچم اون زیر بود که زدم و آپدیت غیر فعال کردم و تمام تیکاشم برداشتم و الان هم یه دایره قرمز روشه.
ولی بعد از اون بازم این فایل آپدیت میشه.

Arash4484
30-12-2010, 22:21
شما کلیه کانکشنهات رو ببند. یعنی:
کلیه دانلود/آپلودهات رو قطع کن. کلیه صفحات مرورگرات رو ببند .آپدیت آنتی ویروست و کلیه نرم افزارهایی که اتوآپدیت دارند را غیر فعال کن. حتا internet time توی ساعتت رو دیزیبل کن.

ببین بازم از شارژت کم میشه یا نه؟

اگه کم نشه این پروسس کارگزار یه سافت دیگه است . تک تک موارد دیزیبل شده فوق رو بترتیب باز کن تا ببینی کدام servicehost رو به کار میگیرند.

اما اگه با وجود این کارها باز کم بشه باید تست آنتی اسپای کنی ببینی تروجانی چیزی نداری. یاSVCHت نیاز به فیکس داره...

شما چک کن جوابش رو اعلام کن

rsh
30-12-2010, 22:30
این پروسسه اگه در سیستم32 ویندوز باشه احتمالا داره برای یک نرم افزار دیگه فایل اپدیت میکنه
اگه ادوب ریدر داری ممکنه برای اون باشه یا نرم افزار های مشابه
احتمالا نرم افزاری داری که سعی میکنه اتوماتیک خودشو اپدیت کنه ببین کودوم نرم افزاره که اپدیت اتوماتیک داره البته غیر از انتی ویروست مابقی نرم افزار ها رو اپدیت اونها رو از اتوماتیک به دستی تغییر بده
البته ممکنه اپدیت خود ویندوز هم باشه به هر حال این یکی از پروسسهای ویندوزه و کاربردهای مختلفی داره البته اگه در پوشه غیر سیستم 32 باشه اون وقت ویروسه.........

ebicross
31-12-2010, 08:39
دوست عزیز این فایل در واقع خودشو آپدیت نمیکنه و هیچ فایلی توی ویندوز خوشو خودسر آپدیت نمیکنه بلکه همون مقدار اینترنت مصرفی شما چون از زیر نظر این فایل رد میشه؛ فایروال شما نشون میده که این فایل داره حجم استفاده میکنه ولی اصلا اینطور نیست و svchost هیچ مصرف گسترده ای نداره.

قبلا توضیح دادم توی یک تاپیک دیگه ولی دوباره گفتنش خالی از لطف نیست:
مایکروسافت تمام سرویسها و برنامه های مهم خودش رو قبلا در قالب فایلهای exe تعریف میکرد و سیستم اونها رو بارگذاری میکرد.
کم کم متوجه شد فایلهای exe قابل اطمینان نیستند و همچنین برای هرکار خاص یک فایل exe نیازه.
برای همین سرویسها و برنامه هاشو در قالب dll تعریف کرد.
اما فایلهای dll اجرایی نیستند و نمیتونند مستقیم به حافظه برن.
برای همین svchost که یک نام عمومی برای میزبان سرویسهاست رو ایجاد کرد.
در حقیقت svchost از خودش هیچی نداره. اگر داره RAM رو اشغال میکنه یعنی سرویسهای شما دارند رم اشغال میکنند؛ اگر CPU رو اشغال کرده یعنی سرویسها پردازش زیاد دارند و اگر داره اینترنت استفاده میکنه یعنی سرویسها دارند اینترنت استفاده میکنند.
پس کاملا منطقیه که تمام ورودی و خروجی اینترنت شما از زیر نظر سرویسها و svchost عبور کنه.

شما میتونید در CMD بنویسید:
tasklist /SVC
و سپس ببینید چه سرویسهایی از طریق یک svchost فعالیت دارند.
همچنین میتونید در TaskManager اون svchost که فعالیت اینترنتی داره رو شناسایی کنید (چون زیاد هستند) و بعد روش راست کلیک و Go to Services رو بزنید و ببینید چه برنامه هایی زیر مجموعه ی اون اجرا میشن.
اینطوری میتونید بفهمید که دقیقا چرا شارژ شما داره مصرف میشه و چه برنامه هایی مصرفش میکنند.

در مورد تعداد زیاد svchost ها هم باید بگم که اگر تمام سرویسها زیر نظر یک svchost بودن و فرضا این svchost به هر دلیلی فعالیتش متوقف میشد اونوقت کل سیستم بهم میریخت و خطای صفحه آبی میداد.
ولی سرویسها دسته بندی شدن؛ مثلا 3 سرویس مربوط به Firewall زیر نظر یک svchost هستند و یا تمام سرویسهایی Interface ویندوز زیر نظر یک svchost هستند تا اگر مشکل پیش اومد کل سیستم دچار مشکل نشه.

موفق باشید.

ahivid
31-12-2010, 09:27
از همه دوستان تشکر ویژه دارم .
مشکلم اگه حل شد به شما خبر میدم.

ahivid
01-01-2011, 09:37
تو cmd زدم
ولی چطور بفهمم کدوم چقدر کم میکنه
یه pid داره یه services و name و image
حالاکدومه ؟؟؟؟
بعد شما جوابم دادید و گفتید و من هم فهمیدم . بعد باید چی کنم. (توجه : هنوز من نمیدونما)