PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم مشاهده تصاویر متحرک GIF در ویندوز 7

ReziOnline
27-12-2010, 18:11
همانطور که اطلاع دارید در Windows Photo Viewer ویندوز 7، امکان مشاهده تصاویر متحرک GIF وجود نداره و عکس بصورت ثابت به نمایش در میاد. آیا راهی هست که بشه بدون نصب نرم افزار این اشکال رو برطرف کرد؟
متشکرم

Dark Shine
27-12-2010, 18:19
مطلقا خیر. فقط میشه به صورت ثابت نمایش داده بشه.
از نرم افزارهای جانبی برای نمایش فایلهای GIF استفاده کنید که سریعتر از IE باز میشن. :40:

sayanermia
27-12-2010, 20:20
من خودم شخصا برای دیدن و مدیریت عکس ها از acd see استفاده میکنم!! هم بسیار سریعه هم محیط دلپسندی داره!!

ifu
27-12-2010, 23:18
در ویندوز ویستا هم این مشکل وجود دارد ولی در ویندوز ایکس پی این مشکل نبود!! کسی میدونه چرا مایکروسافت این امکان رو در ویندوزهای جدیدش حذف کرده؟

ebicross
27-12-2010, 23:33
این یک مشکل نیست.
فایلهای GIF در سال 1987 توسعه پیدا کردند و از اون زمان تغییر محصوصی نکردند و به همین دلیل دیگه فرمت محبوبی نیستند.
فرمتهای بسیار دیگری داریم که قابلیتهای GIF رو ارائه میدن و مشکلات GIF رو هم ندارند.
برای همین مایکروسافت GIF رو ساپورت نمیکنه تا مخصوصا فرمت های دیگه ای مثل PNG که واقعا برتری داره توسعه داده بشه و استفاده بشه.
میبینید که در ویندوز ویستا و 7 از آیکونهای PNG به شدت استفاده شده.

اگر نه کاری نداشت برای مایکروسافت که کدک GIF رو در نرم افزارش قرار بده ولی حتما سودی میبره از این موضوع.

شما هم میتونید همونطور که دوستمون گفتند از نرم افزارهای جایگزین کم حجم استفاده کنید.

ifu
28-12-2010, 00:00
ebicross جان
اما فرمت PNG که نمیتوان روی آن تصاویر متحرک پیاده کرد!! مشکل اصلی همین است!! آیا فرمت جایگزینی که بتواند متحرک هم باشد برای gif هست؟

officer
28-12-2010, 00:07
اتفاقا تصویر متحرکی که با فرمت png آماده میشه کیفیت بهتری هم داره .. جالبه بدونین که با کد نویسی هایی حتی میشه تصویر متحرک رو روی jpg هم پیاده کرد .

Arash4484
28-12-2010, 00:25
با IE در ویندوز 7میشه دیدشون....اگه اصرار داری سافت دیگه ای نصب نکنی پیش فرض رو بزار روی IE

من یک جا خوندم یه پچ یا افزونه غیررسمی/متفرقه هست که کدک GIF روبه Windows Photo Viewer اضافه میکنه. متاسفانه یادم نیست چی بود.....