PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در مورد پروژه پایگاه داده اکسس 2007

esi_1981
26-12-2010, 23:26
دوستان ممنون میشم به سوالات من جواب بدید
یک فیلد شماره تلفن داریم چطور میشه تععین کرد که طول فیل برابر 8 عدد باشه (نوع فیلد رو نباید کارکتر تعریف کنیم بلکه باید digit باشه) و اگر بیشتر از 8 شد پیغام خطا ظاهر بشه

چطور میشه یک query برای بیمارانی که اسمشون با حرف الف شروع میشه ایجاد کرد؟

چطور میشه یک query برای بیمارانی که تلفن 8 رقمی دارند ایجاد کرد؟

چطور میشه یک query برای بیمارانیاسم دکترشون با حرف ب شروع میشه ایجاد کرد؟

هر کس راهنمایی کنه یک دنیا ممنون خواهم بود

anvar.net
30-12-2010, 13:56
موقعی که جداول رو طراحی می کنی با کلیک بر روی هر ستون جدول خصوصیات او نشان داده می شوند که می تونی از اونها استفاده کنی

در میان خصوصیات هر ستون 2 خصوصیت به نام های Validation rule و Validation text وجود دارد که دقیقا کار آنها محدود کردن ورودی های کاربر بر اساس منطق از پیش تعیین شده است

برای مورد شما که شماره تلفن 8 رقمی باشد (من افیس 2003 دارم) در واقع شماره تلفن باید در محدوده کوچکترین و بزرگ ترین عدد 8 رقمی قرار بگیرد با این حساب در قسمت Validation rule منطق خودمون رو بصورت زیر وارد می کنیم
Between 10000000 and 99999999 (یعنی شماره وروردی عددی بین دو مقدار فوق باشد) حال اگر کاربری عددی بزرگ تر از این مقدار (بیشتر از 8 رقم) یا کمتر از آن (کمتر از 8 رقم) وارد کرد متن رو که در خاصیت Validation text قرار می دهیم بصورت کادر پیام به وی ابلاغ میشود مثلا "شماره تلفن باید 8 رقمی باشد"

برای جستجوها :

Select * from table WHERE name like "b*"

یعنی از جدول X تمامی ستون ها رو انتخاب کن با این شرط که حرف اول نام ب باشد و حروف بعدی ههم نیستند که چه هستند (چپ به راست با فارسی مشکل داره در یک ادیتور ببر ال درست نمایش داده شوند)

برای گزینه نام دکتر و نام بیمار از همین دستور استفاده کنید فقط به جای حرف b حرف فارسی خود رو تایپ کنید و به جای نام جدول هم نام واقعی جدول خود را

برای سوال اخر, در صورتی که جواب سوال اول رو ببینید نیازی به این کار نیست اما در هر صورت اگر خواستید شماره تلفن های 8 رقمی رو چک کنید میشود

WHERE tel between 10000000 and 99999999;

fere22003
26-12-2012, 13:40
دوستان ممنون میشم به سوالات من جواب بدید
یک فیلد شماره تلفن داریم چطور میشه تععین کرد که طول فیل برابر 8 عدد باشه (نوع فیلد رو نباید کارکتر تعریف کنیم بلکه باید digit باشه) و اگر بیشتر از 8 شد پیغام خطا ظاهر بشه

چطور میشه یک query برای بیمارانی که اسمشون با حرف الف شروع میشه ایجاد کرد؟

چطور میشه یک query برای بیمارانی که تلفن 8 رقمی دارند ایجاد کرد؟

چطور میشه یک query برای بیمارانیاسم دکترشون با حرف ب شروع میشه ایجاد کرد؟

هر کس راهنمایی کنه یک دنیا ممنون خواهم بود

سلام بعد از ساخت query ساده در قسمت criteria زیر فیلد مورد نظ حرف ب* را وارد مکیکنی
برای تعداد حروف می تونی هست تا ؟ بزاری

salpc
25-05-2014, 06:12
سلام
کسی پروژه ای برای اکسس اگه داره برام بزاره شدید نیاز دارم