PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرک کردن گوش

Cleeev
26-12-2010, 21:34
سلام بر تمام دوستان این بخش

من بیش از 4 ماهه که از تهران به یکی از شهرای شمال کشور اومدم به خاطر دانشگاه و غیره و اینجا ساکن شدم...

مشکل اساسی اینجا آب هست که متأسفانه مثل اینکه در شمال کشور اصولاً چیزی به نام تصفیه آب وجود خارجی نداره و حتی دولت امر آبرسانی رو هم غالباً انجام نداده و مردم اینجا هم از فرط معترض بودن (!!) ، اکثر کارایی که قراره دولت بکنه خودشون با خرج خودشون کردن و پمپ آبرسانی منطقه + کلر زدن به آب و غیره و غیره... ولش...

خوب من که اصولاً واسه آب خوردن اینجا، از آب جوشونده شده یا آب معدنی نستله استفاده میکنم ولی واسه استحمام و شستشو که کاریش نمیشه کرد...

من توی عمرم یه بارم حتی مشکل چرک کردن گوشم رو نداشتم... این در حالیه که به خاطر چرب بودن پوستم، هر روز حداقل یه بار صورت و گوش و بعضاً گردنم رو با آب و صابون میشورم تا از شر چربیا راحت بشم (صورتم رو با ژل شستشوی صورت سینره با تجویز پزشک حداکثر روزی یه بار میشورم)... واقعاً تصورش برای خیلیاتون سخته چرب بودن پوست صورت و گوش و مو چقدر اعصاب خورد کنه...

من این امر رو سال هاس انجام میدم و تا حالا مشکلی نداشتم... ولی تو این 4-5 ماه که اومدم این خراب شده، این دومین باره که گوشم چرک میکنه...

سری قبلی که این اتفاق افتاد اولین بار در عمرم بود و آنچنان عفونتی کرد و آنچنان درد میکرد و تب داشتم که شبا ساعت ها از درد خوابم نمیبرد و مخم از فرط تب تعطیل شده بود و چشام قاط زده بودن... یکی از شبای اول چرک کردنش صبح بیدار شدم گوشم کیپ شده بود و چسبیده بود و هوا اون تو با فشار زیادی حبس شده بود و نیم ساعت از فرط درد داشتم به خودم میپیچیدم و داشتم شهید میشدم و پرده گوشمو حس میکردم در حول و حوش پاره شدنه که با یه سکسکه کاملاً غیر مترقبه حل شد...

اون سری رفتم دکتر گوش و حلق و بینی و یه قطره به نام Otosporin که محصول شرکت GlaxoWellcome کانادا هستش (گرونم بود) رو به علاوه چرک خشک کن ایبوپروفن (ادوفین) 400 به شکل این قرصای دراز قرمز روشن که شکل کپسول و ژله ـن ، به علاوه مسکن ناپروکسن 500 داد (خداییش عجب مسکنی بود اصلاً درد مردو نابود میکرد :27:) اینا رو داد و مصرف کردم و خوب شد...

کم کم دوباره من شست و شوی گوشم رو شروع کردم (نهایتاً روزی یه بار و بعدشم به شدت خشکش میکرد) و به دستور پزشک از یه چیزی واسه جلوگیری از ورود آب به گوشم در حین حموم کردن استفاده میکنم (ژله خمیر سیلیکون خریدم - محصول آلمان Bayer)...

من همینطور ادامه دادم تا این چند روزه بعد از یه ماه و نیم دوباره چرک برگشته... ایندفعه کمتر درد میکنه و شدتش کمتره... یکم از اون Otosporin مونده دارم میریزم و از چرک خشک کن سفالکسینم دارم استفاده میکنم...

یکم بهتر شده... چرکش تا دیروز عین رودخونه روون بود ولی امروز سفت شده و با دستمال کاغذی که جلوی دهانه گوش میچسبونمش ، خارجشون میکنم تا گوشم خالی بشه و قطره بتونم بریزم... ایندفعه دردشم کمه... اون سری هر دو گوشم (گوش چپ= کمتر) همزمان دچار شده بودن ولی اینبار فقط گوش راستمه...

چقدر ور زدم...

در کل اینهمه داستان رو به خوردتون دادم که ببینم به نظرتون من در این موقعیت تو این منطقه باحال (!!!) که بدبختانه حداقل یه سالی اینجا گیرم، با این پوست چرب و چرب شدن صورت و سر و گوشم و مجبور بودن به شستشو ، باید چیکار کنم که جلوی این چرک کردنا رو بگیرم...؟

دکترای فوق تخصص تو تهران میری بیمارستان اینا نهایتاً 10-15-20 تومن ویزیت میگیرن که با بیما نهایتاً 10-12 تومن میدیم... اینجا دکترا قدر پول خون عمه جانشون پول ویزیت میگیرن... مردمشونم خودشون به این امر ازعان دارن ولی اصولاً اینجا اعتراض یه چیز تعریف نشده ـس و جالبی اینجاس که تو شهرشون مغازه ها یکی درمیون داروخونه ـس (احتمالاً خیلیاتون الان میتونید حدس بزنید من کدوم شهرم!)... یارو اوندفعه 3 دقیقه ـم ندید... یه بار با مکنده گوشمو خالی کرد و این قرصا رو نوشت و ویزیتش خواستم بدم به منشیش گفت 16 تومن... گفتم چند...؟ گفت 16... گفتم با بیمه...؟ گفت آره............ تو روحشون...

من اگه اینجا هر دفعه با این وضعیت بخوام برم دکتراشون که ورشکست میشم...

همونطورم که گفتم من تو حموم که پوست حساس میشه از ورود آب به گوشم جلوگیری میکنم و فقط روزی یه بار با صابون گوشم رو شست و شو میدم و خیلیم از این کار راضیم و سال هاس این کار رو میکنم... همین الان 4 روزه به خاطر چرک نتونستم بشورم گوشمو اصلاً اعصابم خورده... نمیدونم کله ـمو چجوری بشورم تو گوشم آب نره... خمیر سیلیکونه رو هم الان بخوام بزارم سرمو بشورم به چیز میره و کثیف میشه باید بندازمش دور......

منتظر راه هاتون واسه پیشگیری از این بدبختی فجیع چرک کردن گوش هستم... و همچنین راه حلاتون واسه خود درمانیش رو بگید...

Cleeev
03-01-2011, 23:09
خوب ما ایندفعه رفتیم مرکز این استان شهید پرور (ساری) پیش یه دکتر متخصص گوش و حلق و بینی خوب... مطبش شلوغ بود نصف مریضاشم دماغ عمل کرده بودن (خیلی تو شمال دماغ عمل کردن رواج یافته...!)... در کل دکتر خوبی بود...

ایندفعه این دکتره ـم تقریباً همون دارو قبلیا رو داد... قطره Otosporin کانادایی (من نمیدونم این شرکت GlaxoWellcome این قطره رو نیافریده بود اینا چه میکردن؟!) ، قرص لوپراکس 400 (سفیکسیم) ، قرص ستیریزین 10 (این مگه آنتی هیستامین قوی حساب نمیشه؟ چه ربطی داره؟!)...

گوش راستم چرک و خون میومد دکتره گفت با گوشت مهربون نیستی... گفتم آخه مرد حسابی چیچیو مهربون نیستی من کلیم با گوشم مهربونم تو عمرم 20 و خورده ای سال تو دهات تهران یه بارم گوشم چرک نکرده بود (من حتی اوریونم نگرفتم)... حالا که 3 ماه و نیمه اومدم تو این مهد تمدن (!) این دومین باره که دهن گوشم آسفالت شده چرک و خون و درد (حالا ایندفعه دردش خیلی کمه دفعه قبلی داشتم شهید میشدم!)... البته به این شدت نگفتم ولی منظورم همین بود... :21:

یاروئم هر چی خواستم از زیر زبونش بکشم چه گ-هیه اون تو باعث این خون همراه چرک شده (چرک یه چیزه خون همراهش مشکوکه) هیچی نگفت و هی گفت شما اینا رو مصرف کن یه هفته بعد بیا ببینیم چطوریه...

any idea...؟ راه حل دائمی واسه حل این مشکل کسی داره، انواع و اقسام پیشنهادات رو پذیراییم...

Rainy eye
04-01-2011, 00:11
در کل اینهمه داستان رو به خوردتون دادم که ببینم به نظرتون من در این موقعیت تو این منطقه باحال (!!!) که بدبختانه حداقل یه سالی اینجا گیرم، با این پوست چرب و چرب شدن صورت و سر و گوشم و مجبور بودن به شستشو ، باید چیکار کنم که جلوی این چرک کردنا رو بگیرم...؟

ایشالا تو این شهر باحال و مهد تمدن علاوه بر چرک کردن گوش و چرب شدن پوست ،ریزش موی مفرط در حد کچلی هم میگیرین!!!:2:
حالا ببین کی بهت گفتم...:27:

Cleeev
04-01-2011, 09:44
ایشالا تو این شهر باحال و مهد تمدن علاوه بر چرک کردن گوش و چرب شدن پوست ،ریزش موی مفرط در حد کچلی هم میگیرین!!!:2:
حالا ببین کی بهت گفتم...:27:

دستت درد نکنه (تجربه ـشو داری؟)... :27:

البته من پوستم از قبل چرب بود ولی الان دو سه هفته ـس شوره سرم که چند سالی بود حل شده بود برگشته...! :2:

گوشمم که چرک میکنه...

فکر نکنم یه سال دووم بیارم و به خیل عظیم شهدای این خطه سرسبز میپیوندم... :20: