PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع صدای ویندوز .و پخش نشدن فایل های صوتی تصویری و اختلال در اجرای برخی برنامه ها

TeachMe
24-12-2010, 11:39
سلام دوستان لطفا به من یاد بدید چطور مشکلم رو حل کنم .
ویندوز من 7 هست ...64 بیت
آنتی ویروسم هشت ماه هست که غیر فعاله و آپدیت نشده .مک کافی.
گاهی سیستمم رو روشن میکنم اما صدای بالا اومدن ویندوز پخش نمیشه و وقتی کاملا به صورت معمولی و در ظاهر مثل همیشه بالا میاد قادر به پخش هیچ فایل صوتی یا تصویری نیست .و اگه در این حالت روی آیکون صدا کلیک کنم در نوار وظیفه ..قسمت صدا هنگ میکنه و تنها حالتی که از این مشکل رهایی پیدا کنم اینه که سیستم رو یک بار خاموش کنم که وقتی shut down میکنم این پیغام نمایش داده میشه ..Waiting for Explorer.exe playing log off sound ...
This program preventing windows to shut down
وقتی یک بار خاموش میکنم و ویندوز با صدا بالا میاد دیگه تا وقتی که سیستم روشن هست این مشکل رخ نمیده.این مشکل حدود دو ماه هست که برام پیش میاد خودم حدس میزنم از وقتی بود که سیستمم رو در یک کافی نت به وسیله ی یک کابل شبکه به اینترنت متصل کردم ..شاید نمیدونستم ممکنه پی سی های دیگه که ویروسی هستن سیستم من رو آلوده کنن ..یا الانم دقیق نمیدونم ممکنه آلوده بشه یا نه؟؟
من چکار کنم ؟ به من یاد بدید
با تشکر teach Me

ebicross
24-12-2010, 13:19
در تاپیک دیگه هم که گفته بودین من گفتم ولی خب کاملتر توضیح میدم:

اجرای صدا در ویندوز نیاز به یک سری سرویس و پیش نیاز داره. مهمترینش Windows Audio هست که خود این سرویس و سرویسهای دیگر نیاز به چند پیش نیاز دارند. تداخل میتونه از این باشه که سیستم سنگینه و سرویس اصلی Load نشه یا همون استارت نشه.
سرویسها معمولا تا 3 بار سعی در استارت دارند ولی اگر اون پیش نیازها فراهم نباشه 50 بار هم که استارت کنند موفق نمیشن.
حالا دلیلش شاید ویروس باشه که کاملا استارت آپ رو اشغال کرده و فعالیت سنگینی داره، میتونه خرابی فایلهای ویندوز باشه. میتونه ضعف سیستم باشه.

مشخصات سیستمتون رو بگین.

TeachMe
27-12-2010, 01:12
سلام و سپاسگزارم دوست محترم .مشخصات سیستم من از این قراره .
Dell studio 1557
intel core i 7 -1.6 up to 2.8GHz
L3Cache 6MB
4GB DDR2 Ram
...
از توجه شما ممنونم دوست خوب.منتظر جواب هستم

ascension
20-01-2011, 20:38
سلام
ویندوز 7 ،32 بیتی نصب کردم .در اجرای صدا مشکل دارد یعنی اون گوشه و پایین بجای speaker می نویسه digital audio. و نیز درایو صدا رو هم که می خوام نصب کنم می گه به این ویندوز نمی خوره و نصب نمی کنه مثلا نصب realtek audio تا اخر نرفت .
بنظرتون راهی هست؟

ebicross
20-01-2011, 21:03
سلام
ویندوز 7 ،32 بیتی نصب کردم .در اجرای صدا مشکل دارد یعنی اون گوشه و پایین بجای speaker می نویسه digital audio. و نیز درایو صدا رو هم که می خوام نصب کنم می گه به این ویندوز نمی خوره و نصب نمی کنه مثلا نصب realtek audio تا اخر نرفت .
بنظرتون راهی هست؟

شما باید درایور مخصوص ویندوز 7 رو دانلود کنید.(ویستا و 7 در یک درایور هستند برای Realtek)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همچنین راست کلیک کنید روی آیکون صدا و Playback Device پیشفرض رو به Speakers تغییر بدین.

ascension
20-01-2011, 21:13
واااااااااااااااااااااااا اااااای چقدر شما ماهی .خیلی ماهی خیلی هیچان زده ام کردی واقعا ازت ممنونم. از صبح تا الان توی سایتهای انگلیسی بودم نشد نشد که نشد . گفتم بیام توی یه سایت فارسی به به امیدوار شدم به ایرانیهای عزیز . :31:

ascension
20-01-2011, 21:29
من هر چی فکر می کنم می بینم راضی به این تشکر خشک و خالی نمیشم .از صبح تا الان درگیر این قضیه بودم و کنجکاو که بلاخره راهش رو پیدا کنم وحالا شما اینجا در عرض سه سوت اون لینک رو بالا گذاشتی . شماره حسابتو بده تا تشکرم انقدر خشک و خالی نباشد:11:

TeachMe
20-01-2011, 22:11
سلام .دوست عزیز مثل اینکه بنده م منتظر جواب شما بودم .کلا این تاپیک رو ببینید اون بالا رو lol

ebicross
21-01-2011, 01:42
من هر چی فکر می کنم می بینم راضی به این تشکر خشک و خالی نمیشم .از صبح تا الان درگیر این قضیه بودم و کنجکاو که بلاخره راهش رو پیدا کنم وحالا شما اینجا در عرض سه سوت اون لینک رو بالا گذاشتی . شماره حسابتو بده تا تشکرم انقدر خشک و خالی نباشد:11:

:18:
ممنون دوست عزیز.
وظیفه بود. هرکس دیگه هم جای من بود کمک میکرد.

سلام .دوست عزیز مثل اینکه بنده م منتظر جواب شما بودم .کلا این تاپیک رو ببینید اون بالا رو lol

تاپیکتون پایین رفته بود و من ندیدم و الان که بالا اومده بود فکر کردم مشکل شما دیگه حل شده. :46:

شما اول از همه مک آفی رو پاک کن و یک NOD32 از لینک زیر دانلود کنید:

برای دانلود کردن و یا آپدیت در آینده از این سایت سریال (لایسنس) دریافت کنید:

احتمالا ویروسی هستید.
بعدش از طریق Msconfig یکم سیستم رو سبک کنید. استارت آپ منظورمه.

TeachMe
21-01-2011, 12:56
ممنونم.من مکافی رو پاک کردم و آویرا نصب کردم دوست من.و این Mcofing رو کمی توضیح میدین ؟ من تازه خدا بهم یه سیستم عطا کرده . متشکرم

ebicross
21-01-2011, 17:50
ممنونم.من مکافی رو پاک کردم و آویرا نصب کردم دوست من.و این Mcofing رو کمی توضیح میدین ؟ من تازه خدا بهم یه سیستم عطا کرده . متشکرم

آنتی ویروسش مهم نیست. هرچی هست باید به روز باشه.

شما در RUN (با زدن Win+R) بنویس Msconfig و اینتر بزن و به سربرگ Startup برو.
در اونجا لیست برنامه هایی که با ویندوز اجرا میشن وجود داره که شما همش رو به غیر از همون آویرا تیکش رو بردارید.
بعدش Apply و OK و بعد ریست کنید.