PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل رانندگی من

Big-Boss
23-12-2010, 21:50
سلام.
من یه مشکل بزرگ با رانندگی دارم که بیشترش به خاطر یه اتفاق بدی هست که داشتم.
حدود ده سال پیش که می خواستم رانندگی رو یاد بگیرم یه بار یه تصادف بد کردم. از اون موقع از نشستن پشت فرمون ماشین خیلی می ترسیدم.
خیلی سعی کردم به ترسم غلبه کنم برای همین کلاس رانندگی شرکت کردم از لحاظ یادگیری یادگرفتم و گواهینامه رو هم گرفتم.
ماشین آموزشگاه به علت اینکه ترمز اضافی داره زیر پای مربی برای همین بهم اعتماد میداد که اگه بد شد حداقل مربی که حرفه ای هست به موقع عکس العمل نشون میده.
الان که میخوام خودم رانندگی کنم تا پشت فرمون میشینم عرق میکنم و ترس و لرز دارم.
حس میکنم تو یه قوطی فلزی هستم که کنترل کمی روش دارم.
مثلا خیلی از ماشین جلویی فاصله میگیرم یا اصلا طرف شاگرد رو در نظر نمیگیرم،نمیتونم فاصله اش رو با محیط پیرامون تطبیق بدم.
ولی مثلا وقتی میرم یه جا که کاملا خلوته و راه بازه از لحاظ فنی و رعایت اصول خوب میرم ولی تا میام تو خیابونای اصلی دوباره بد میشه.

راستی چندین سال هست که موتورسیکلت دارم و خیلی خوب هم بلدم حتی در حد حرکت های نمایشی هم باهاش انجام میدم.
موتور رو بخاطر ابعادش وقتی سوار هستم کاملا باهاش تعامل دارم
یکی از مشکلاتم هم همینه انتظار دارم ماشین هم همین حالت راحتی رو باهاش داشته باشم.

ممنون میشم دوستان اگه راهنمایی هایی دارن بهم بگن.
با تشکر.

hamed1282
23-12-2010, 22:04
باید به ترستون غلبه کنید
از هر چی که میترسی برو طرفش
1- تمرین
2- تمرین
3-تمرین
جاهای خلوت یا ساعات خلوت رانندگی کن بازم میگم تمرین کن مشگلت حل میشه مطمئن باش

مایکل شوماخر هم روزی از رانندگی میترسییده

Life24
23-12-2010, 22:32
از کاری که با اعصابت بازی میکنه دوری کن
اصلا سراغ رانندگی نرو
والا مگر چی میشه
بی خود به خومدت استرس وارد کنی که چی

heinrich_himmler
23-12-2010, 22:41
زیادن کسانی که به علت یه اتفاق بد یا حادثه ای ناخواسته قادر نیستن روی یک عمل خاص تمرکز کنن و متاسفانه مشکل این عزیزان ناخودآگاه و با شدت هرچه تمامتر هنگامی که صحنه مذبور به شکلی بازسازی میشه نمود می کنه.
دوست عزیز توجه داشته باشید که همونطور که برای رفع هر مشکلی باید به متخصصش رجوع کرد برای حل این مشکل به صورت علمی و ریشه ای شما باید به یک روانکاو یا روانپزشک مراجعه کنید و به صورت کاملا دقیق و بی هیچ کم و کاست و بدون ترس یا خجالت همه چیز رو بیان کنید.
مطمعنا نتیجه مطلوبی می گیرید. :11:

shah.ram
23-12-2010, 23:01
با بالاییم موافقم و پس از مراجعه به روانکاو، بهترین راه حل اینکه قوانین را بی هیچ کم و کاستی رعایت کن و مطمئن باش هیچ اتفاقی نمی افتد و ای کاش چت مغزان ایرانی هم این را می دانستند و در آن صورت ما می تونستیم با همان >30 هزار نفر در هر سال به وسعنت کشورمان بیافزائیم :31:

AmiRreZA_RAcEr
24-12-2010, 00:57
بهترین راه حل برو پیش مشاور و روانشناس و تجویز قرص های آرام بخش برات در جلسات اول رانندگی مثل دیازپام وقتی عادت کردی حله ....

sonixax
24-12-2010, 01:24
سلام.
من یه مشکل بزرگ با رانندگی دارم که بیشترش به خاطر یه اتفاق بدی هست که داشتم.
حدود ده سال پیش که می خواستم رانندگی رو یاد بگیرم یه بار یه تصادف بد کردم. از اون موقع از نشستن پشت فرمون ماشین خیلی می ترسیدم.
خیلی سعی کردم به ترسم غلبه کنم برای همین کلاس رانندگی شرکت کردم از لحاظ یادگیری یادگرفتم و گواهینامه رو هم گرفتم.
ماشین آموزشگاه به علت اینکه ترمز اضافی داره زیر پای مربی برای همین بهم اعتماد میداد که اگه بد شد حداقل مربی که حرفه ای هست به موقع عکس العمل نشون میده.
الان که میخوام خودم رانندگی کنم تا پشت فرمون میشینم عرق میکنم و ترس و لرز دارم.
حس میکنم تو یه قوطی فلزی هستم که کنترل کمی روش دارم.
مثلا خیلی از ماشین جلویی فاصله میگیرم یا اصلا طرف شاگرد رو در نظر نمیگیرم،نمیتونم فاصله اش رو با محیط پیرامون تطبیق بدم.
ولی مثلا وقتی میرم یه جا که کاملا خلوته و راه بازه از لحاظ فنی و رعایت اصول خوب میرم ولی تا میام تو خیابونای اصلی دوباره بد میشه.

راستی چندین سال هست که موتورسیکلت دارم و خیلی خوب هم بلدم حتی در حد حرکت های نمایشی هم باهاش انجام میدم.
موتور رو بخاطر ابعادش وقتی سوار هستم کاملا باهاش تعامل دارم
یکی از مشکلاتم هم همینه انتظار دارم ماشین هم همین حالت راحتی رو باهاش داشته باشم.

ممنون میشم دوستان اگه راهنمایی هایی دارن بهم بگن.
با تشکر.

بهترین کار اینه : یه پاژیرو بخر از این قدیمی لگن ها دورش هم یه گارد بنداز - هیچ کسی بهت نزدیک نمیشه :31: همه چیز ردیف میشه :31:

mra680
24-12-2010, 20:29
سلام دوست عزيز
همون طور كه همه گفتن چون تجربه بدي داشتي يه تصور ناخودآگاه داري از ماشين سواري
دوم فرمودي موتور سواري ميكني
اينرو هم اضافه كن كه نيميش هم به همين خاطر هست چون من هم اول موتور سوار بودم و بعد كه ماشين سوار شدم خيلي برام سخت بود چون ميخواستم همش از بين ماشين ها فرار كنم
يكم از موتور سواريت كمتر كن يا حداقل با آرامشتر با موتور رانندگي كن
سنگينتر و متين تربرون همه چي درست ميشه
من به نوبه خودم تصادف نكردم كه مقصر باشم ولي يبار يه رونيز اومد زد پژو منرو از پشت تا صندلي عقب جمع كرد:21: