PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Restart شدن لپ تاپ پس از امدن صفحه آبی

cntrl
23-12-2010, 18:50
با عرض سلام خدمت دوستان.
از دوستان خواهش دارم من را راهنمائی کنید. لپ تاب من سونی مدل CW2RGX است. مدتی است پس از کار کردن با لپ تاپم یک دفعی ویندوز پس از نمایش یک صفحه آبی Restart میکند. گاهی وقتی دارم با یک نرم افزار کار میکنم این اتفاق می افته و در بیشتر موارد وقتی برنامه دیگری را اجرا میکنم اتفاق میافته. به نظر خودم ممکنه که Ram مشکل داشته باشد و یا ویروسی وجود دارد.
از دوستان راهنمائی میخواهم. متشکرم :41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

biostar
24-12-2010, 13:31
خوب این یک مشکل سخت افزاری می تونه باشه ، مشکل از درایور ها می تونه باشه ... مشکل از کش table مادربورد هم می تونه باشه !

یعنی حتی مشکل از موس شما هم می تونه باشه!
اما اکثر مواقع این مشکل بر می گرده به RAM

ویندوز رو عوض کنید ، و یا اینکه نوت بوک را به مدت 30 دقیقه بدون باتری و آداپتور بگذارید تا کش تیبل پاک شود....

اگر همه ی اینها جواب نداد برید سرغ رم و بعد از اون هارد

pooriya_hp
24-12-2010, 13:33
به احتمال زیاد مشکل از رم هست.

mohammadi_4u
25-12-2010, 23:17
خوب این یک مشکل سخت افزاری می تونه باشه ، مشکل از درایور ها می تونه باشه ... مشکل از کش table مادربورد هم می تونه باشه !

یعنی حتی مشکل از موس شما هم می تونه باشه!
اما اکثر مواقع این مشکل بر می گرده به RAM

ویندوز رو عوض کنید ، و یا اینکه نوت بوک را به مدت 30 دقیقه بدون باتری و آداپتور بگذارید تا کش تیبل پاک شود....

اگر همه ی اینها جواب نداد برید سرغ رم و بعد از اون هارد

جواب کاملا ضربه فنی شده:46:

قبل هر کاری ویندوزو عوض کن احتمالا مال درایوراس چون رم لبتاب خیلی کم پیش میاد دامپ بشه:40:

cntrl
01-01-2011, 14:26
مرسی از پاسخ و اظهار نظرات تخصصی شان. موارد فوق را انجام میدم.
با تشکر

yakuza
04-01-2011, 10:00
سلام به تمامی دوستان

کمک لطفا !!!

لپتاپ منم هر از گاهی این ارور رو میداد ، ولی الان ویندوز سون که میخواد بالا بیاد روی لودینگ ویندوز همون جا که لوگو ویندوز نورانی میشه یک دفعه همین دامپینگ ارور (صفحه آبی) میاد و سریع ریست میشه
repair که میخواد بکنه لود میکنه و صفحه سیاه میاد و همینطور میمونه
ویندوز هم که میخوام نصب کنم بعد بوت یا ریست میشه یا صفحه سیاه میشه

خودم احساس میکنم مشکل از هاردش باشه

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

منتظرم...

cntrl
17-01-2011, 09:43
:9:سلام بر دوستان.
طبق فرمایشات دوستان، من ویندوز را مجددا عوض کردم باز با این ارور ( این ارور با نام صفحه مرگ آبی شناخته میشود BLUE SCREEN OF DEATH) روبرو شدم. Ram را با نرم افزار MemTest بررسی کردم، Ram مشکلی نداشت. هارد را نیز یکی از دوستانم خارج از لپ تابم تست کرد و گفتند مشکلی ندارد. مانده ام بخاطر چیست که این خطا رخ میدهد. برخی میگویند حتی نصب یک نرم افزار درایور نیز میتوانند این خطا را ایجاد کند. در حال حاظر من دوتا ویندوز یکی Se7en و یکی XP دارم که بصورت Dual primary نصب شده اند و با مدیریت بوت نرم افزار Paragon بالا می آیند. جدیدا فاصله زمان وارد شدن به ویندوز و رخداد این خطا کاهش یافته و پس از یک دقیقه نشده این خطا رخ میده و سپس ری استارت میشه. دارم دیوانه میشمو کمکم کنید.

miassus
27-01-2011, 13:44
این مشکل چند وقته برای من هم پیش میاد
دامپ میکرد بعد یکهو ریستارت می کرد
تا امروز که کلا دیگه لپ تاپ بالا نمیاد و همش این صفحه آبی میاد و هی ریستارت میشه
الان دارم هارد رو چک می کردم که نشون داد bad sector داره
ویندوز هم repair نمیشه
چکار باید بکنم؟؟؟
کمک کنید

ea2220
27-01-2011, 16:27
به احتمال زیاد هم مشکل از بدسکتور های هارد هست .

بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که توسط DOS یک بار scandisk و بعد fdisk کنید .
ممکن هست که مشکل حل بشه و با این کار قسمتهای بد سکتور دار از هارد کنار زده می شه و از ظرفیت هارد به همون میزان کاسته می شه ولی اگر مشکل حل نشد باید هارد و بدین گارانتی و ...

بعضی جاها میگن که میتونن بد سکتورها رو لاک بگیرند ولی این کار اصلا بدرد نمی خوره .

موفق باشید .

hike
29-01-2011, 16:10
این مشکل چند وقته برای من هم پیش میاد
دامپ میکرد بعد یکهو ریستارت می کرد
تا امروز که کلا دیگه لپ تاپ بالا نمیاد و همش این صفحه آبی میاد و هی ریستارت میشه
الان دارم هارد رو چک می کردم که نشون داد bad sector داره
ویندوز هم repair نمیشه
چکار باید بکنم؟؟؟
کمک کنید
bad sector رو با hdd regenerator میشه درست کرد. البته نه همیشه .
برای اینکه ببینی علت صفحه ابی چیه از نرم افزار BlueScreenView استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رایگانه .

cntrl
30-01-2011, 19:23
سلام دوست عزیز.
ممنون از راهنمائی شما و لینک نرم افزار bluescreenview
عجب نرم افزار توپیه. هر مشکلی که مربوط به عملکرد نرم افزار خاصی باشه گزارش میکنه. عالی بود.

قبل از این من را شک به درایور کارت رفت. چون سریع بعد از روشن کردن حتی در safe mode بعد از چند ثانیه ری استارت میکرد و میدانیم یکی از درایورهای مهم که سخت مشکل ایجاد میکنه مربوط به کارت گرافیکه. درایور گرافیک را unistal کردم و مجددا نصبش کردم. مشکل حل شد ولی بعد از چند مجددا وقتی در حال تماشای فیلم بودم رخ داد و مجددا بعد از دوباره رخ میده.

تا اینکه مجددا به اینجا مراجعه کردم. نرم افزار معرفی شده توسط دوست عزیز را دانلود و برای بررسی run کردم. گزارشی داد و گزارش آن مربوط به برنامه ntoskrnl.exe بود ولی من نمیدانم این برنامه مربوط به چه برنامه ای میشه.

آنچه که توسط نرم افزار گزارش داده شده است. درضمن باید بگم من از ویندوز orginal ام استفاده نمیکنم.
دوست عزیز دوست راهنمائی ام کنید.

==================================================
Filename : ntoskrnl.exe
Address In Stack : ntoskrnl.exe+186593
From Address : fffff800`03061000
To Address : fffff800`0363d000
Size : 0x005dc000
Time Stamp : 0x4c1c44a9
Time String : 6/19/2010 7:46:41 AM
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
File Description : NT Kernel & System
File Version : 6.1.7600.16617 (win7_gdr.100618-1621)
Company : Microsoft Corporation
Full Path : C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

بیشتر مواقع و آخرین بار این گزارش را از نرم افزار بعد از ری ستارت شدن سیستم دریافت کردم.

Dump File : 013011-19234-01.dmp
Crash Time : 1/30/2011 9:02:51 PM
Bug Check String
Bug Check Code : 0x00000124
Parameter 1 : 00000000`00000000
Parameter 2 : fffffa80`0551a028
Parameter 3 : 00000000`b6000000
Parameter 4 : 00000000`00000115
Caused By Driver : hal.dll
Caused By Address : hal.dll+12903
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\013011-19234-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7600
Dump File Size : 290,440

hike
31-01-2011, 13:26
در مورد دومی که مشکل رو از hal.dll گزارش داده یک جا خوندم که بدلیل درست نبودن ولتاژ رم بوده. منتها نمیدونم لپ تاپ شما امکان دستکاری ولتاژ رم رو داره یا نه. یک نگاهی به بایوس بندازید
یکی هم گفته Nod32 رو uninstall کرده . درست شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

karimz
27-06-2014, 14:29
من دوتا حرکت زدم فعلا یه ماه هست که از شر صفحه آبی راحت شدم 1 با RamCleaner رم رو تمیزکاری کردم 2 از device manager برنامه هایی که شکل خطر داشتن رو غیرفعال یا حدف کردم فکر کنم عاملش یه یو اس بی بلوتوث بود که ورژنش قدیمی یا نامرغوب چینی بوده باشه