PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال مهم درباره ویندوز 7

babialex
23-12-2010, 01:27
1- برنامه مطمئنی معرفی کنید که وقتی ویندوز رو نصب کردم و تمام برنامه های دلخواه رو نصب کردم در آخر از سیستم عامل و تمام برنامه های نصب شده ایمیج و یا هر چیز دیگه ای تهیه کنم که اگر موقعی سیستم عامل خراب شد - بهم ریخت - بالا نیومد و هر اتفاق دیگه ای افتاد بتونم با اون فایل یا ایمیجی که دارم سیستم عامل رو نصب کنم بدون اینکه دوباره بخام تک تک برنامه ها و تنظیمات و درایور هارو و آپدیت هارو انجام بدم

2- آیا اینکار رو میشه طوری انجام داد که از این فایل یا ایمیج روی سیستم دیگه ای هم بشه استفاده کرد ؟

3- آیا میشه فقط از برنامه ها نصب شده با آپدیت هاشون و درایور ها ایمیجی تهیه کرد تا بعد از نصب ویندوز ازش استفاده کرد ؟

4- آیا از برنامه bitLocker ویندوز سون میشه برای هارد های اکسترنال استفاده کرد طوری که روی هر سیستم عامل دیگری یا هر کامپیوتر دیگری که وصل شد عمل کنه ؟

5- بعد از قفل کردن درایو با برنامه bitlocker ویندوز سون آیا اون درایو در سیستم عامل های دیگه مثل xp - 98 - mac - linux ... عمل میکنه و یا بی تاثیر هستش ؟

6- بهترین برنامه قفل گذاری و مخفی کردن درایو که در تمامی سیستم عامل ها و کامپیوتر ها عمل کنه چیه ؟

joe_satriani
23-12-2010, 16:19
با سلام

1) به نظرم نرم ا فزار norton ghost بهترين گزينه باشه
2)‌ نه دوست عزيز نميشه روي هر سيستمي استفاده كنيد مگه اينكه مشخصات سيستم ها يكي باشه

موفق باشيد.

Amir Varasteh
23-12-2010, 17:54
سلام.

1- بله.با نرم افزار Acronis True Image میشه.

2- بله میشه. راه حلش اینه که قبل از Image گیری، سیستم رو Sysprep کنی.Sysprep درایورهای سیستم رو پاک میکنه تا بشه از اون Image روی یک سیستم دیگه استفاده کرد.(روش کار رو خواستی بگو تا توضیح بدم.)

3- بجای اینکار، همون شماره ی 1 رو انجام بدی بهتره.

4-بله. شما به BitLocker که بری، زیر درایوهای Local کامپیوترت ، لیست USB Flash ها و ... رو هم نشون میشه که میتونی اونها رو هم Encrypt کنی.اسم این قسمت BitLocker To Go هست.

5و6- نمیدنم.

موفق باشی.

ebicross
23-12-2010, 18:08
خود ویندوز 7 میتونه به دو طریق پشتیبان روی DVD رایت کنه.
یکی ویندوز و درایورهای نصب شده که بعد از استفاده از این ایمیج سیستم شما کاملا آماده ی نصب نرم افزاره و نیازی به درایور نداره.
دومی ساخت دیسک پشتیبان که شامل یک سری ابزار برای بالا آوردن سیستم و چیزهای ضروری سیستم میشه.
بک آپ گیری از نرم افزارها که توصیه هم نمیشه با استفاده از NERO هم فکر میکنم انجام میشه. (ویندوز + درایورها + نرم افزارها یعنی کلا درایور C میره توی DVD)

2- آیا اینکار رو میشه طوری انجام داد که از این فایل یا ایمیج روی سیستم دیگه ای هم بشه استفاده کرد ؟

اگر این ایمیج شامل خود سیستم عامل هم بشه عمل نخواهد کرد. سیستم در ابتدای بوت مشخصات سخت افزاری رو چک میکنه و اگر تغییر جدی کرده باشه یا کرش میکنه و یا اگر بوت شد هنگهای اعصاب خورد کن داره. (در اکثر مواقع)

3- آیا میشه فقط از برنامه ها نصب شده با آپدیت هاشون و درایور ها ایمیجی تهیه کرد تا بعد از نصب ویندوز ازش استفاده کرد ؟

این هم که در ابتدا گفتم.

4- آیا از برنامه bitLocker ویندوز سون میشه برای هارد های اکسترنال استفاده کرد طوری که روی هر سیستم عامل دیگری یا هر کامپیوتر دیگری که وصل شد عمل کنه ؟

اساسا بیت لاکر برای همین منظور ساخته شده. ولی فقط برای سیستم عامل ویندوز 7 عمل میکنه. (ویندوز ویستا رو مطمئن نیستم)

5- بعد از قفل کردن درایو با برنامه bitlocker ویندوز سون آیا اون درایو در سیستم عامل های دیگه مثل xp - 98 - mac - linux ... عمل میکنه و یا بی تاثیر هستش ؟

به هیچ وجه قابل دسترسی نیست و درایو براشون قابل باز شدن نیست و تنها کاری که میتونند بکنند فرمت کردنه اونه.
bitlocker روش واقعا قدرتمند و غیرقابل نفوذی هستش که کل درایور و فایل سیستم رو فکر میکنم به روش CRC در دو حالت 128 و 256 بیت کد میکنه که واقعا نفوذناپذیره.

6- بهترین برنامه قفل گذاری و مخفی کردن درایو که در تمامی سیستم عامل ها و کامپیوتر ها عمل کنه چیه ؟

به نظرم این کار رو نکنید. شما میتونید بوسیله ی ویندوز رمز گذاری عادی انجام بدین. (اگر Removable Device شما ساپورت کنه) و توی اکثر سیستم عاملها هم کار میکنه.
در کل قفل کردن یک درایو مثل یک هارد اسکترنال یا باید اطلاعات Encrypt بشه و یا فایل سیستم که در هر دو صورت ممکنه سیستم مقصد اون الگوریتم رو نشناسه و به مشکل بخورید.

babialex
23-12-2010, 21:08
سلام.

1- بله.با نرم افزار Acronis True Image میشه.

2- بله میشه. راه حلش اینه که قبل از Image گیری، سیستم رو Sysprep کنی.Sysprep درایورهای سیستم رو پاک میکنه تا بشه از اون Image روی یک سیستم دیگه استفاده کرد.(روش کار رو خواستی بگو تا توضیح بدم.)

3- بجای اینکار، همون شماره ی 1 رو انجام بدی بهتره.

4-بله. شما به BitLocker که بری، زیر درایوهای Local کامپیوترت ، لیست USB Flash ها و ... رو هم نشون میشه که میتونی اونها رو هم Encrypt کنی.اسم این قسمت BitLocker To Go هست.

5و6- نمیدنم.

موفق باشی.

ممنون
اون روش sysprep رو توضیح بدی ممنون میشم :40:

babialex
23-12-2010, 21:19
ممنون از همه بخاطر جواب های کامل :40:

در کل برنامه TrueCrypt بهتره یا bitLocker ؟

اینم مقایسه دقیق این دو برنامه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amir Varasteh
23-12-2010, 21:26
ممنون
اون روش sysprep رو توضیح بدی ممنون میشم :40:
خواهش میکنم.

Sysprep.exe توی میسیر زیر هست:

Sysprep رو اجرا کن و به صورت زیر تنظیمش کن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا سیستم خاموش که شد آماده ی Image گیری هست.

وقتی سیستم روشن شه انگار که ویندوز رو تازه نصب کردی و تنظیمات User و همچنین ساعت،زبان و... رو ازت میپرسه و بعدش هم درایورها رو برات نصب میکنه.

تو قبلش باید با Acronis یک Rescue Disk درست کنی که بعد از خاموش شدن دیگه وارد ویندوز نشی و یک سره بری و Acronis رو Boot کنی و Image بگیری.

باز هم میگم وارد ویندوز نباید بشی. باید Acronis رو Boot کنی و از همون ویندوز Sysprep شده Image بگیری.

برای تست و یادگیری میتونی روی VMware تستش کنی.

سوالی داشتی بپرس.

---------- Post added at 09:26 PM ---------- Previous post was at 09:23 PM ----------

ممنون از همه بخاطر جواب های کامل :40:

در کل برنامه TrueCrypt بهتره یا bitLocker ؟
توی لینکهای زیر این دو مقایسه شده ان:

mrmostafa
29-03-2011, 13:06
خود ویندوز 7 میتونه به دو طریق پشتیبان روی DVD رایت کنه.
یکی ویندوز و درایورهای نصب شده که بعد از استفاده از این ایمیج سیستم شما کاملا آماده ی نصب نرم افزاره و نیازی به درایور نداره.
دومی ساخت دیسک پشتیبان که شامل یک سری ابزار برای بالا آوردن سیستم و چیزهای ضروری سیستم میشه.

1- روش بکاپ گرفتن از ویندوز یا درایورهاش رو میشه بگین کجای ویندوز هست؟؟؟؟ میخوام بکاپ بگیرم که برای ریختن ویندوز و درایورها وقت صرف نکنم یا از برنامه Acronis True Image استفاده کنم؟؟؟ این بنرامه رو لینک دارین؟؟؟ کارکردن باهاش راحته؟ نیاز به آموزش نداره؟؟؟ میخوام از آپدیتهایی که کردم ویندوز رو از همه بکاپ داشته باشم که هر سری ویندوز نصب میکنم این آپدیت ها رو دوباره دانلود نکنم.
2- در مورد بکاپ از نرم افزارها هم که گفتین شدنی نیست.
3- برنامه Encription بهتره یا همین برنامه های قفل گذاری که یه فایل هست داخل فلش یا هارد اکسترنال کپی میکنی اجراش میکنی یه پسورد میدی بعد یه درایو دیگه باز میکنه همه فایلهل داخل اون هستن و هر سری که پسورد میزنیم یه فولدر باز میشه داخل اون هستن ولی Encription طول میکشه تا اطلاعات یه هارد رو کد گذاری کنه ولی این برنامه ها که برای فلش مموری ها هم اومده راحت انجام میده فقط داخل Xp اجرا میشه داخل ویندوز 7 خواستم باز کنم فلش قفل شده رو خطا داد و داخل ویندوز Xp هم زدم دیگه هیچی در هارد نیاورد در صورتی که اون مقدار حجم هارد پر بود ولی هیچی نبود داخل هارد مجبور شدم فرمت کنم شانس آوردم اطلاعاتم رو داشتم من برنامه ای میخوام که قفل میزاریم تو هر سیستمی قفل باشه و اطلاعات از بین نره.