PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري ميشه آدرس مستقيم يه فايل را از داخل فايلهاي torrent پيدا كرد؟

Mehran_trex
16-05-2006, 16:47
سلام آيا كسي مي دونه چطوري ميشه آدرس مستقيم يه فايل را از داخل فايلهاي torrent پيدا كرد؟ يا ايمكه بشه سرعت دانلودش رو افزايش داد خيلي فوري

sa3er
17-05-2006, 00:40
سلام
مهران عزيز... فايلهاي torrent بر پايه تكنولوژي p2p هستند و در واقع وقتي يك فايل تورنت رو دانلود مي كنيد داريد اون رو از يك كامپتوتر شخصي كسي ديگر كه متصل هست و اون فايل رو روي دايركتوري share شده خودش داره دريافت مي كنيد. سرعت دانلود هم بستگي به سرعت اتصال و پهناي باند آزاد طرف مقابل و دارنده فايل داره.

william
17-05-2006, 01:35
قبل از هر چیز اینو بگم که torrent یکی از بزرگترین data Base های اینترنت. حجم بسیار وسیعی از فایلهای تصویری. صوتی.Application ها و هر چیزی که تصور کنی می تونی به وسیله تورنت در اختیار داشته باشی. اما کار کردن باهاش به یک مقدار اطلاعات و مقدار زیادی تجربه می خواد.
اول از هر چیز باید یک Torrent Client انتخاب کنید که مثل یک Download Manager عمل میکنه البته تقریبا. مثل:
Azureus --BIT COMET--BIT TORRENT--BITLORD--BitTornado--G3 TORRENT--U-TORRENT--ABC
من با همشون کار کردم و به نظر من بهترین گزینه َAzureus است کلاینت فوق العاده قوی و در عین حال ساده که اطلاعات مفیدی راجب به Tracker--seed و peer با پلاگین های مفیدی در اختیار شما می زاره. مجانی هم هست با یه سرچ می تونی دانلودش کنی.
حالا چطور تورنت پیدا کنیم؟ خوب سایت های زیادی هستند که این خدمات میدند. من یه ادرسی میزارم تقریبا بهترین سرویس دهندها رو گلچین کرده البته از اون بهتر یه Toolbar بود که متا سفانه فیلتر شده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا چطور از ماکزیمم سرعت بهرمند شویم؟ جدای از سرعت و پهنای باند خود شما. تورنت باید seed و peer های خوبی داشته باشه یعنی هر چی Seed و peer یک تورنت بیشتر باشه شانس شما برای رسیدن به حداکثر سرعت بیشتر. البته سرعت خود tracker هم مهم.
کار کردن با تورنت دارای قانون خاص خودش همانطور که شما دانلود می کنید باید به همان مقدار اپلود داشته باشید. یعنی share ratio باید حداقل 1 باشه تا بتونید تورنت remove کنید. این قانون تورنت می تونید رعایت نکنید. دانته یه جمله جالبی داره میگه: there are the laws but who commands respect to them قانون وجود داره اما چه کسی اجراش ضمانت می کنه.
ولی برای اینکه اعتدال ایجاد بشه باید رعایت کرد.
توصیه می کنم اگه Dial up هستی زیاد دنبال تورنت نباش چون به صرفه نیست. ++DC استفاده کن.

william
17-05-2006, 01:53
یه path میزارم که با دستکاری TCP سیستم می تونه پهنای باند شما رو افزایش بده به گفته سازنده.
half open connection windows در حالت پیش فرض 10 که با این patch میتونید بین 50 تا 100 تغییرش بدید. و بعد سیستم ریستارت کنید.
اگه دیدید سرعت کم شد یا اینکه مشکلی پیش امد مجدد روی فایل exe کلیک کنید اتومات به حالت اول بر میگرده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مجید فینا
19-05-2006, 14:07
من با utorrent دارم کار میکنم
لطفا تنظیمات option اونو که بشه بهترین سرعت رو داشته باشه بگین

ebinem173
23-05-2006, 10:09
روی سیستم من فقط utorrnt کار کرد چرا؟

william
24-05-2006, 01:26
من با utorrent دارم کار میکنم
لطفا تنظیمات option اونو که بشه بهترین سرعت رو داشته باشه بگین
سلام سرعت torrent زیاد ربطی Torrent Client نداره مهمترین چیز اینه که port شما ازاد باشه برای اینکار در قسمت Option روی Speed Guid کلیک کن یه پنجره باز می شه در قسمت Current Port روی test if port is forwarded properly کلیک کن و اگه پشت فایروال اجازه دستیابی بهش بده اگه دیدی error داد یه پورت دیگه ای امتحان کن. در قسمت Connection Type هم سرعت مشخص کن.
سرعت تورنت به tracker و تعداد seed و peer بستگی داره
اینم بگم که همیشه سعی کن اپدیت باشه

william
24-05-2006, 01:33
روی سیستم من فقط utorrnt کار کرد چرا؟
تمام این کلاینت ها روی ویندوز قابل اجرا هستند با این تفاوت که برای اجرای بعضی از انها باید حتما JAVA روی سیستم نصب شده باشه

مجید فینا
24-05-2006, 23:28
ممنون از توضیحاتت

MaFia
25-05-2006, 03:42
Azureus تو اين زمينه يكي از بهترين ها هست

مجید فینا
26-05-2006, 11:05
Azureus تو اين زمينه يكي از بهترين ها هست

من برای کار کردن با ازرسazureus برنامه جاوا رو روی کامپیوتر نصب کردم و برنامه رو اجرا و زدم یه فیلم دانلود کنم متاسفانه هیچ عکس العملی انجام نداد و 5 دقیقه ای صبر کردم و...

البته برنامه یوتورنت هم روی کامپیوتر دارم آیا علت کار نکردن برمامه azureus بخاطر وجود یوتورنت بود یا این برنامه قلق خاصی میخواد؟