PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در تبدیل نوع دیسک از dynamic به basic

smahdih
22-12-2010, 14:11
درود
چند وقت پیش نوع درایوای ویندوز رو از basic به dynamic تغییر دادم ، الان که میخوام دوباره به حالت اولش برگردونم پیغام میده که باید دیسک رو delete کنم تا بتونم به basic تبدیل کنم. راهی هست که بشه با پاک نکردن به basic تبدیل کنم؟

یه سوال دیگه هم داشتم ویندوز xp رو میشه رو دیسک از نوع dynamic نصب کرد؟

یه عکس میزارم شاید بدردتون بخوره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alidata2010
22-12-2010, 14:35
نه نمیشه رو درایو داینامیک ویندوز نصب کرد. با نرم افزار paragon partition manager میتونی بیسیکش کنی

smahdih
23-12-2010, 14:18
ممنون از راهنماییت ، میشه بگی این داینامیک به چه دردی میخوره؟ و فرقش با بیسیک چیه؟

Amir Varasteh
23-12-2010, 17:45
ممنون از راهنماییت ، میشه بگی این داینامیک به چه دردی میخوره؟ و فرقش با بیسیک چیه؟
سلام.

اینو ببین توضیحات کامل داده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

smahdih
27-12-2010, 16:55
نه نمیشه رو درایو داینامیک ویندوز نصب کرد. با نرم افزار paragon partition manager میتونی بیسیکش کنی

سلام

من این برنامه رو تونستم دانلود کنم ، نتونستم جایی رو پیدا کنم که دیسک رو به basic تبدیل کنه ، میشه بگی کجا یا کدوم قسمت میتونم اینکارو بکنم؟
اگه آدرسشو تو نرم افزار بدی ممنون میشم

Amir Varasteh
27-12-2010, 17:03
سلام

من این برنامه رو تونستم دانلود کنم ، نتونستم جایی رو پیدا کنم که دیسک رو به basic تبدیل کنه ، میشه بگی کجا یا کدوم قسمت میتونم اینکارو بکنم؟
اگه آدرسشو تو نرم افزار بدی ممنون میشم
اگه ویندوز 7 داری از توی Disk Management میشه این کارو انجام بدی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smahdih
28-12-2010, 10:12
اگه ویندوز 7 داری از توی Disk Management میشه این کارو انجام بدی:

ممنون دوست من:11:، منم واسه اینکه تبدیل به dynamic کنم همینکارو کردم ، حالا مشکلم اینه که میخوام dynamic رو به basic تبدیل کنم با خود disk management میشه اینکارو کرد ولی قبلش میگه که کل هارد باید delete بشه تا بشه convert کرد:13: . من نرم افزار paragon partition manager رو هم دانلود کردم ولی چیزی از توش نتونستم در بیارم. اگه ایده ای داری ممنون میشم بگی

Amir Varasteh
28-12-2010, 10:59
ممنون دوست من:11:، منم واسه اینکه تبدیل به dynamic کنم همینکارو کردم ، حالا مشکلم اینه که میخوام dynamic رو به basic تبدیل کنم با خود disk management میشه اینکارو کرد ولی قبلش میگه که کل هارد باید delete بشه تا بشه convert کرد:13: . من نرم افزار paragon partition manager رو هم دانلود کردم ولی چیزی از توش نتونستم در بیارم. اگه ایده ای داری ممنون میشم بگی
شما برای تبدیل از Dynamic به Basic باید هاردت رو کلا فرمت کنی!

smahdih
28-12-2010, 11:17
تو نت گشتم یه چیزایی گیر آوردم امیدوارم بدرد بخوره ،

لینک صفحه ای که در رابطه با تبدیل dynamic to basic توضیح داده رو براتون میزارم. یه برنامه هم برا این کار معرفی کره که داده ها رو پاک نمیکنه

Amir Varasteh
28-12-2010, 16:09
تو نت گشتم یه چیزایی گیر آوردم امیدوارم بدرد بخوره ،

لینک صفحه ای که در رابطه با تبدیل dynamic to basic توضیح داده رو براتون میزارم. یه برنامه هم برا این کار معرفی کره که داده ها رو پاک نمیکنه

جالبه.

اگه جواب داد اینجا بگو که بقیه هم آشنا شن.

ebicross
29-12-2010, 11:07
بله امکان داره این کار رو بکنید ولی تمام آموزشها حتما در ابتداشون توصیه شده که فقط کاربران حرفه ای این کار رو بکنند و ریسک کار بالاست.
ممکنه هر لحظه اطلاعاتتون از دست بره و تضمینی توش نیست.
بهترین راه اینه اطلاعات رو جایی ذخیره و پارتیشن رو Delete کنید.

smahdih
30-12-2010, 13:12
اون نرم افزاری که گفتم رو نشد باهاش کار کنم چون دمو بود، نتونستم ورژن کاملشو گیر بیارم یکم دیگه گشتم تونستم یه چیزی گیر بیارم ، واستون میزارم یه نگاه بهش بندازین نظرتون رو بگین
کار پرخطره ای به نظرتون ؟ به ریسکش می ارزه؟:18:

Amir Varasteh
30-12-2010, 15:49
اون نرم افزاری که گفتم رو نشد باهاش کار کنم چون دمو بود، نتونستم ورژن کاملشو گیر بیارم یکم دیگه گشتم تونستم یه چیزی گیر بیارم ، واستون میزارم یه نگاه بهش بندازین نظرتون رو بگین
کار پرخطره ای به نظرتون ؟ به ریسکش می ارزه؟:18:

اون نرم افزار رو اگه میتونی بطور Virtual تستش کن ببین کار میکنه یا نه تا مطمئن شی.

smahdih
03-01-2011, 12:56
اون نرم افزار رو اگه میتونی بطور Virtual تستش کن ببین کار میکنه یا نه تا مطمئن شی.

من اون نرم افزارو نصب کردم بعد رفتم سکتور صفر هارد کاری رو که گفته بود انجام دادم، سیستمو reset کردم تا جایی که ویندوز load میشد میومد بالا بعدش پیغام داد که autochk in not find ، ممنم مجبور شدم ویندوز 7 نصب کنم ولی دیگه هیچ درایوی رو نمیشناخت واسه همین 7 نصب نشد ، xp گذاشتم درایو c رو شناخت تو همون ویندوزو نصب کردم بعدش به paragon partition manager تحت بوت باقیه هارد رو delete کردم و دوباره از نو خونمو ساختم.

کجای کارم مشکل داشتم اینجوری شد؟

این Virtual که گفتی یعنی چه؟

ebicross
03-01-2011, 13:44
من اون نرم افزارو نصب کردم بعد رفتم سکتور صفر هارد کاری رو که گفته بود انجام دادم، سیستمو reset کردم تا جایی که ویندوز load میشد میومد بالا بعدش پیغام داد که autochk in not find ، ممنم مجبور شدم ویندوز 7 نصب کنم ولی دیگه هیچ درایوی رو نمیشناخت واسه همین 7 نصب نشد ، xp گذاشتم درایو c رو شناخت تو همون ویندوزو نصب کردم بعدش به paragon partition manager تحت بوت باقیه هارد رو delete کردم و دوباره از نو خونمو ساختم.

کجای کارم مشکل داشتم اینجوری شد؟

این Virtual که گفتی یعنی چه؟
من که گفتم کار پر خطریه.
حذف MBR کار پر خطریه ولی شما میتونستید بدون نصب ویندوز تعمیرش کنید.
منظور ایشون این بود که در یک سیستم عامل مجازی که در Virtual PC یا VmWare نصب میشه تست کنید.

booghy
12-08-2011, 23:53
من کار با برنامه paragonرو بلد نیستم لطفا کمک کنید