PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین Modem برای ADSL مخابرات

Choas
20-12-2010, 09:19
باسلام

متاسفانه مجبورم فعلا از مخابرات ADSL تهیه کنم اما احتمالا تا چند ماه آتی امکان استفاده ار شرکت های شاتل،پارس آنلاین، صبا و ارمغان فراهم شود.بنابراین می خواهم یک مودم Wieless تهیه کنم که با شرکت های دیگر هم سازگار و قابل استفاده باشد.
من قبلا مودم های وایرلس Zyxcel را دیدم، نصب آسانی دارد و فقط کافیست به کامپیوتر وصلش کنی و تقریبا باقی کارها با مودم انجام می شود. بنابراین دید مثبتی روشون پیدا کردم (شاید خاصیت مودم وایرلس باشه). همچنین با مودم Symphony غیر Wireless کار کردم که نصبش دردسر زیادی داره و علاوه بر Config مودم باید به کامپیوتر،لپتاپ و هرچه با کابل به مودم وصل می شود باید IP داد. بنابر این، شخصا دنبال یک مودم Wireless خوب ترجیحا Zyxel یا Asus با بهترین گارانتی بازرا هستم که :

اولا نصبش مثل Zyxel آسان باشد.
ثانیا گارانتی معتبر و خوبی داشته باشد.
ثالثا در شرکت های دیگر هم پشتیبانی شود.

خود مخابرات، رسما مودم Huawei مدل MT800 و MT880 را معرفی کرده که بی نام و نشان و فاقد گارانتی است.
همچنین در دفترچه راهنما در مورد مودم های Zyxel و Asus نوشته :

Zyxel : در برخی مدل های این مارک pppoe ظاهرا پشتیبانی نمی شود.حتما از داشتن این قابلیت مطمئن شوید.
Asus : برخی از مدل های این مارک در شبکه مخابرات کار می کند.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید چه مودم و با چه گارانتی تهیه کنم که شرایط مورد نظر من را براورده کند ؟

0Behrooz
22-12-2010, 22:34
سلام.
پشتیبانی از مودم توسط شرکتها به جز دروغ و دزدی و کلک و (ببخشید این کلمه رو به کار میبرم) زر مفت چیز دیگه ای نیست.
به چند دلیل:
۱.تمام شرکتهای اراپه دهنده اینترنت به طور مشترک با مخابرات از یک روتر برای اتصال به خط تلفن استفاده میکنند نمیدونم اسمش چیه.همون که rj 11 شما میخوره یک طرفش از اون طرف rj 45 میخوره به پراکسی isp.
۲.تمام قوانین ارتباطی استفاده شده در مودم ها کاملاً استاندارد و یکسان هستند.
لیست این rfc ها که یکی دو تا هم نیستند در سایت rfc موجود است.
فقط برای مثال چند نمونه عرض میکنم.
RFC 1577 Classical IP Over ATM
RFC 2516 PPPOE
RFC 2364 PPPOA
RFC 2684 Bridge
RFC 2662 ADSL
و خیلی های دیگه
و این هم لینکی پروتوکلی که از همه مهمتره و همونطور که میبینید در همه دنیا یکیه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید۳.در صورت اجبار به استفاده از یک مودم خاص,مخصوصاً مودمی که خود isp به شما بفروشد احتمال دارد که کانفیگ مودم را طوری تنظیم کنند که از خارج توسط خودشون قابل دسترسی باشه.که این ضرر متافیزیکی قضیه محسوب میشه.ضرر فیزیکی اونجاییه که مودم رو با قیمت دو برابر میفروشن.

تنها چیزی که میتونم بگم اینه که از مودم های TP Link و DLink و کلا چیز لینک استفاده نکنید.البته این قانون شامل linksys نمیشه.

توجه: مودمهایی که در بالا گفتم استفاده نکنید همونهایی هستند که ISP ها میگن بخرید چون اینقدر تنظیماتشون مسخرس که تا بزنی به برق هـَک میشی.
خب الان داری فکر میکنی پس چرا میگن بخرید؟
جوابش در یک کلمه خلاصه میشه:جلب رضایت مشتری با نصب آسان.
چرا نصب اسان؟برای کاهش هزینه کارمند برای کمک به نصب کسانی که تخصص کافی ندارند.
به همین راحتی.

پ.ن.
من یه زمانی پاتوقم دفتر ۲ تا ISP بود.کاملاً با اطمینان این حرفها رو میزنم.