PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیچاره شدم کمک کنید ! مادربردم ترکید:-(

night lord
19-12-2010, 15:14
سلام . خواهش میکنم یکی کمک کنه :19::18:
چند وقت پیش یه سیستم جمع کردم بر پایه AMD یه مادربرد گرفتم Asrock 770 extereme 3 حالا
بعد از یه ماه سیستم دیگه روشن نمیشه . یعنی وقتی پاور رو میزنم انگار سیستم روشنه همه فنا کار میکنه
ولی هیچی بالا نمیاد حتی اون Asrock که اولین چیزیه بود که قبل از همه چی دیده میشد , هیچی.
مانیتور سالمه چون با یه سیستم دیگه تستش کردم .
اول رمارو برداشتم ولی هیچ بوقی نمیزنه بعد کارت گرافیکم جدا کردم بازم هیچ بوقی نمیزنه .!!! باطیو کشیدم بازم نشد .
چیکار کنم؟؟؟؟ یعنی مشکل از کجاست؟

خودم احتمال میدم مادربرد مشکل پیدا کرده . یه اتفاق بد دیگهای که افتاد و قوض بالا قوض شد اینه که کارت گرافیک
سخت بیرون میومد وقتی خواستم درش بیارم اون قفل سفید رنگ که تو اسلات کارت گرافیک گذاشتن شکست :37:
اگه سوخته باشه با این تفاسیر گارانتی قبول میکنه؟ گارانتیش شاب

pasargadd
19-12-2010, 15:43
مادربردو ببر گارانتی.ردیف میشه.
فقط رفتی نگو خودم تست کردم یا قفلشو شکوندم یا هر چیزی.سوتی بدی عوض نمیکنن.

night lord
19-12-2010, 15:47
مادربردو ببر گارانتی.ردیف میشه.
فقط رفتی نگو خودم تست کردم یا قفلشو شکوندم یا هر چیزی.سوتی بدی عوض نمیکنن.

آخه فقلش شکسه و کاملا جدا شده اونو چیکار کنم؟ طرف اگه ببینه میفهمه شکسته . اونو ببینه میگه گارانتی تعلق نمیگیره؟

pasargadd
19-12-2010, 15:52
خب اگر گارنتی نگیره فقط قفلشو عوض نمیکنه.ولی خوده مادربرد که مشکل داره عوض میکنه

ess_1362
19-12-2010, 18:48
سلام
شما جامپر ستاپ انجام دادین؟

night lord
19-12-2010, 20:25
سلام
شما جامپر ستاپ انجام دادین؟

نه . من جامپراشو اصلا عوض نکردم از همون اول .

الان که یه خورده باهاش ور رفتم تونستم روشنش کنم ولی انگار با رمهام مشکل داره مادربرد.یعنی
وقتی به صورت dual میزارم رمهارو روشن نمیشه و اگرم بشه سریع تو همون بایوس هنگ میکنه . ولی با یه رم و یا به صورت single که میزارم میاد بالا و یه مقدار که کار میکنه بعد ریستارت میشه و بعضی وقتا هم اصلا تصویری نداره .
رمهام corsair 1600 xms3 4gbهستش .
با دوتا رم gskill هم که داشتم تست کردم بازم همینطور بود .

hadi_gamer
19-12-2010, 20:37
احتمالا مشکل cpu هست.

night lord
19-12-2010, 21:49
احتمالا مشکل cpu هست.

آخه چرا CPU???
سیستم با یه رم بالا میاد با دوتا و dual بالا نمیاد مشکل از cpu میشه؟ البته با یه رم باید CMOS خالی بشه تا بالا بیاد

kourosh_sos
20-12-2010, 00:16
دوست عزیز مادربرد شما نسوخته حافظه CMOS مادربرد از بین رفته اصطلاحا میگن بایوس پرونده ببر یک جا که تعمیرات مادربرد انجام میده بگو دوباره CMOS اینو برام پروگرام کنید .

aga hadi
20-12-2010, 01:15
نه دوست عزیز مشکل از cpu نیست
من خودم asrock 890 fx دارم و قتی خواستم cpu cooler رو نصب کنم مثل شما قفلش شکست و بعدا دیگه بالا نمیومد
مشکل از مادر برد
شما اول یکی از رم هارو تنهایی تو اولین کانال بزار اگه بالا امد رم بعدی رو بزار کانال سوم اگه بعد ایمکه رم رو گذاشتی بالا نیومد
جاشونو عوض کن
اگه بازم نشد به صورت 2 و4 بزار و جاشونو عوض کن
اگه نشد بگو تا کمکت کنم
ماله من الان رو کانال های 1 و 3 هست

night lord
20-12-2010, 11:49
نه دوست عزیز مشکل از cpu نیست
من خودم asrock 890 fx دارم و قتی خواستم cpu cooler رو نصب کنم مثل شما قفلش شکست و بعدا دیگه بالا نمیومد
مشکل از مادر برد
شما اول یکی از رم هارو تنهایی تو اولین کانال بزار اگه بالا امد رم بعدی رو بزار کانال سوم اگه بعد ایمکه رم رو گذاشتی بالا نیومد
جاشونو عوض کن
اگه بازم نشد به صورت 2 و4 بزار و جاشونو عوض کن
اگه نشد بگو تا کمکت کنم
ماله من الان رو کانال های 1 و 3 هست

من دقیقا این کارهارو انجام دادم دیروز . رو کانال 1 به تنهایی بالا میاد (single) . رو کانال دو هم به تنهایی بالا میاد .
تو دو حالت بالا بعد از چند 5 تا دقیقه ریستارت میشه .
رو کانال 1و2 به صورت Dual میشناسه ولی اصلا بالا نمیاد هیچی اگرم بیاد بعد از 5 ثانیه هنگ میکنه .
رو کانال 1و3 هم بالا میاد و 4 گیگ رم رو میشناسه ولی به صورت single channel میشناسه و Dual channel نیست:13: .

امروز یه بار کلا بازش میکنم و cpu رو دوباره جا میزنم شاید مشکل از cpu باشه ؟؟!!!!

aga hadi
20-12-2010, 13:07
دقیقا همین مشکل شما رو حدود 2 هفته پیش داشتم
اصلا از نحوه ی قرار گیری cpu نیست.خیالت راحت بشه.چون اگه درست قرار نگیره اصلا سیستم روشن نمیشه
امروز واسه ساپورت ازراک میگم شاید تونستن مشکل مارو حل کنن
ضمنا رم های شما چه مدلی هستن؟

night lord
20-12-2010, 16:02
دقیقا همین مشکل شما رو حدود 2 هفته پیش داشتم
اصلا از نحوه ی قرار گیری cpu نیست.خیالت راحت بشه.چون اگه درست قرار نگیره اصلا سیستم روشن نمیشه
امروز واسه ساپورت ازراک میگم شاید تونستن مشکل مارو حل کنن
ضمنا رم های شما چه مدلی هستن؟

رم من corsair XMS3 2*2 gb 1600 هستش .

pasargadd
20-12-2010, 16:16
شما وقتی رمه تنهارو گزاشنتی برید تو تنظیمته بایوس ببینین دمای cpu چقدره
یا ویندوز

night lord
20-12-2010, 17:09
شما وقتی رمه تنهارو گزاشنتی برید تو تنظیمته بایوس ببینین دمای cpu چقدره
یا ویندوز

والا قبلا چک کردم این رو هم . دما رو 32 درجه هستش و از نظر گرما مشکلی نداره cpu .
حتی قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد هم چک کرده بودم و اونموقع هم رو همین 28 تا 32 بود .

ess_1362
20-12-2010, 19:12
من متوجه نشدم سیستم شما بالا میاد یا نه؟!!
اگر با یک رم بالا میاد و در حالت دوال بالا نمیاد مشکل نه از پردازنده هست نه از رم و نه از ......
شما باید ولتاژ رمها را دستی تنظیم کنید
وارد بایاس بشید و فرکانس رمها را دستی روی 1600 بذارید
DDR VOLTAGE را دستی از 1.5 بذارید روی 1.65
تایمینگ رمها را دستی بذارید روی 9-9-9-28

night lord
20-12-2010, 20:00
اگر با یک رم بالا میاد و در حالت دوال بالا نمیاد مشکل نه از پردازنده هست نه از رم و نه از ......

نمیدونم چرا اینجوریه؟
90 درصد موارد با یه رم 2گیگ بالا میاد ولی بعد از 15 تا 30 دقیقه ریست میشه سیستم . دمای cpu 30 درجه .
با دوتا رم 4گیگ به صورت Dual تو 10 درصد موارد بالا میاد , وقتی هم که میاد بعد از 5 تا 10 ثانیه بعد از زدن دکمه پاور هنگ میکنهاصلا به ویندوز نمیرسه .
با دو تا رم4 گیگ به صورت single( اسلات 1 و 3 ) هم بالا میاد ولی مثل حالت یدونه ای رم بعداز 15 تا 30 دقیقه ریست میشه .
البته بعد از اینکه رما رو عوض میکنم باید حتما باطری رو در بیارم و CMOS رو خالی کنم تا بالا بیاد وگرنه هیچی بالا میاد.

مگه خود مادربرد به صورت دیفالت نمیتونه بفهمه که رو چند باید باشه؟ من اصلا حواسم به این نبوده .
9-9-9-24 تایمینگیه که روش نوشته و نوشته رو ولتاژ 1.65 . ولی فکر میکنم تو بایوس زده بود 1.7 درست یادم نیست . حالا که شما میگید متوجه شدم .
حال بزارم رو 9-9-9-24 یا 9-9-9-28 ؟؟؟

kourosh_sos
20-12-2010, 20:55
بایوس مادربرت رو آپدیت کردی؟

Dj_aghamajid
20-12-2010, 21:43
شما طبق کاتالوگ مادربردت باید رم های 1600 رو روی اسلاتهای A2 و B2 نصب کنی! یعنی 2 تا اسلاتی که دورتر از سی پی یو و در گوشه مادربرد هستند!
یه سوال شما قبلا این رم ها رو روی همین مادربرد داشتی؟ بدون مشکل کار میکردند؟ یا تازه گرفتی؟ اگه تازه گرفتی ، من که تو سایت ازراک رفتم 2 مدل رم کروسیر 2 گیگ 1600 ساپورت میکرد ولی اسمس یکم فرق میکرد! شما برو نگاه کن ببین همونه؟

masoudtr
20-12-2010, 21:53
منم ازراک دارم و دقیقا همین مشکل را داشتم واقعا مادربرد اشغالیه
روشن که میکردم نه تصویر بود نه بوق و نه هیچی همه قطعات را هم عوض کردم بازم روشن نشد
شما یک بار بایاس را ریست کن
بعد رم ها را بگذار تو 2 و 4
کنار هم میگذاشتم
برای منم ریست میشد

Dj_aghamajid
20-12-2010, 22:05
شما باید ببینید مادربرد رم مورد نظر شما رو ساپورت میکنه یا نه! بعد برید خرید کنید!

این لیست رم هایی که پشتیبانی میکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم کاتالوگ مادربرده که ص 14 مربوط به رمه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

night lord
20-12-2010, 22:35

احسان جان دمت گرم به خدا اگه تو نبودی این فروم لنگ بود . بازم مارو شرمنده کردی . مرسی:40::40::11:
آقا مشکل حل شد . مشکل همین تایمینگ و ولتاژ رم هستش .
نه cpu نه main نه ram هیچ مشکلی نداشت .:8: حسابی حالم گرفته بود اصلا حوصله گارانتیو این حرفارو نداشتم :13:.
من قبلا رو سیستم خودم هم به همین مشکل بالا نیومدن به علت تایمینگ رم برخورد کرده بودم .
فکر میکردم فقط EVGA مشکل داره و رمهارو با تایمینگ دیفالتش تنظیم نمیکنه . نگو همه این مادربردای جدید همینجورین .
رمهارو رو فرکانس 1066 با تایمینگ 6-6-6-15 پیش فرض تنظیم کرده بود و با ولتاژ auto اینارو درست کردم بالا اومد .

اما چنتا از دوستان اینجا همین مشکل رو داشتن مثل من . اونا هم یه نگاه به تایمینگ رمشون بندازن فک کنم مشکلشون همین باشه .:46:

دوستان از همتون ممنونم:40:

aga hadi
22-12-2010, 14:17
یکی هم به ما کمک کنه :19:

Alireza-Khan
25-12-2010, 19:30
حل شد ؟ :41:

night lord
27-12-2010, 00:19
این مشکل ما دوباره بعد از 5 روز کار کردن برگشت . من نمیدونم این چه مرگشه:grrr: . آبروم رفت !:13:
لعنت به این asrock .اصلا با دو تا رم کار نمیکنه . حتی با تایمینگ درست هم بازم روشن نمیشه و یا
بعد از اینکه روشن میشه بعد از چنددقیقه ریست میشه و دیگه بالا نمیاد .
الان با یه رم تو اسلات 3 بالا آوردمش و کار میکنه اصلا هم اعتباری بهش نیست که خاموش کنیم بعد روشن بشه !:angry:
دوباره که این مشکل برگشت دیدم فرکانس 1600 که به رم داده بودم رفته رو 1333 و ولتاژ هم رو auto رفته خود به خود ولی تایمینگ همونیه که خودم داده بودم . این چرا اینجوریه . لامذهب داریم رو یه پروژه کار میکنیم که اصلا نمیتونم کارو به تعویق بندازم .
چی کارش کنم؟؟؟

من جامپراشو دست کاری نکردم . ممکنه مشکل از جامپراش باشه؟ و چجوری باید جامپراشو تغییر بدم؟

farzin1986
27-12-2010, 00:29
این مشکل ما دوباره بعد از 5 روز کار کردن برگشت . من نمیدونم این چه مرگشه:grrr: . آبروم رفت !:13:
لعنت به این asrock .اصلا با دو تا رم کار نمیکنه . حتی با تایمینگ درست هم بازم روشن نمیشه و یا
بعد از اینکه روشن میشه بعد از چنددقیقه ریست میشه و دیگه بالا نمیاد .
الان با یه رم تو اسلات 3 بالا آوردمش و کار میکنه اصلا هم اعتباری بهش نیست که خاموش کنیم بعد روشن بشه !:angry:
دوباره که این مشکل برگشت دیدم فرکانس 1600 که به رم داده بودم رفته رو 1333 و ولتاژ هم رو auto رفته خود به خود ولی تایمینگ همونیه که خودم داده بودم . این چرا اینجوریه . لامذهب داریم رو یه پروژه کار میکنیم که اصلا نمیتونم کارو به تعویق بندازم .
چی کارش کنم؟؟؟

من جامپراشو دست کاری نکردم . ممکنه مشکل از جامپراش باشه؟ و چجوری باید جامپراشو تغییر بدم؟
با تشکر از دوستان و نکات مهمشان..
نتیجه اخلاقی سرمایه گذاری منطقی روی M.B و POWER علاوه بر RAM & CPUهیچ جای دوری نمیره و علاوه بر امکان ارتقاء مطمئن تر خیال آدم هم راحتره..
دوست عزیز ببر گارانتیش.. به اون خار هم زیاد گیر نده..

night lord
27-12-2010, 01:22
با تشکر از دوستان و نکات مهمشان..
نتیجه اخلاقی سرمایه گذاری منطقی روی M.B و POWER علاوه بر RAM & CPUهیچ جای دوری نمیره و علاوه بر امکان ارتقاء مطمئن تر خیال آدم هم راحتره..
دوست عزیز ببر گارانتیش.. به اون خار هم زیاد گیر نده..

آره به خدا . لعنت به این asrock که یه خط در میون چیز خوب میزنه.
آخه من مطمئن نیستم دقیقا مشکل از کدوم یکی از ایناست CPU یا Main???
آخه یه جا خوندم اگه cpu مشکل داشته باشه ممکنه از این مشکلا پیش بیاره.
چجوری بفهمم مشکل از CPU هست یا نیست ؟
اون تنظیم جامپرا رو هم یکی برام توضیح بده .

ess_1362
27-12-2010, 19:53
آره به خدا . لعنت به این asrock که یه خط در میون چیز خوب میزنه.
آخه من مطمئن نیستم دقیقا مشکل از کدوم یکی از ایناست CPU یا Main???
آخه یه جا خوندم اگه cpu مشکل داشته باشه ممکنه از این مشکلا پیش بیاره.
چجوری بفهمم مشکل از CPU هست یا نیست ؟
اون تنظیم جامپرا رو هم یکی برام توضیح بده .

دوست عزيز فركانس ، تايمينگ و ولتاژ رم بايد كاملا بر اساس چيپ SPD روي برد ست بشه
اگر غير از اين باشه ناپايداري ايجاد مي كنه
شما يك شات از تب SPD و مموري در حال حاضر بذاريد

night lord
28-12-2010, 16:35
ویرایش....
راستش الان به سیستم دسترسی ندارم به محض اینکه دسترسی پیدا کردم میزارم . مرسی:11:
من نمیدونم چجوری بر اساس SPD باید تنظیم کنیم ولی تلفنی این قضیه SPD رو تو CPU z گفتم و اون تغییرات رو اعمال کردن ولی انگار بازم هنگ کرده . الان با فرکانس 1066 و ولتاژauto بالا اومده .
ولی فکر کنم حسابی ویندوز الان به مشکل حورده .