PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جابجایی آیکون ها در دسکتاپ

OSEN
17-12-2010, 19:39
سلام .

راستش من رو آیکونای دسکتاپ حساس هستم و ازینکه جاشون عوض شه با هم بدم میاد (چون تقریبا شرتکات زیاد رو دسکتاپم هست). توی وین ایکس پی خوب بود ولی تو ۷ هر دفعه جاشون عوض میشه و میام میبینم فیفا رفته بغل مای کامپیوتر . کانکشنم رفته اون وسط . (فقط مای کامپیوتر جاش ثابته و بقیه میچرخن برا خودشون) خلاصه انگار قضیه ناموسی شده و خونم به جوش میاد :31:.
حالا برنامه ای ، کدی ، اکستنشنی (انگار فایرفاکسه:27:)، چیزی هست که آیکونا ثابت وایسن سر جاشون .

پ.ن : منظورم ترتیب قرار گرفتنشون هست ، نه اینکه مثلا جاشون با هم عوض شه و یه آیکون بیاد وسط دسکتاپ . فقط ترتیبشون میریزه بهم و هیم باید بگردم دنبال آیکون برنامه ی مورد نظر .

ممنون .

.

SiyahVash
17-12-2010, 22:10
سلام؛
حالت Auto Arrange Icons رو هم که برمیدارین همینطوره؟

Amir Varasteh
17-12-2010, 23:34
سلام.

شما روی دسکتاپ کلیک راست کن و توی View تیک گزینه ی Auto Arrange Icons رو بردار و تیک Align icons to grid رو بزار.

OSEN
18-12-2010, 11:03
سلام .
ممنون از راهنماییتون اما تیک Auto Arrange Icons رو هم که برمیدارم ، همچنان ترتیب آیکون ها میریزه بهم :41:.
راه دیگه ای هست ؟!

.

Amir Varasteh
18-12-2010, 15:58
سلام .
ممنون از راهنماییتون اما تیک Auto Arrange Icons رو هم که برمیدارم ، همچنان ترتیب آیکون ها میریزه بهم :41:.
راه دیگه ای هست ؟!

.
تیک Align icons to grid رو گذاشتی ؟

OSEN
19-12-2010, 19:46
با تیک زدن یا نزدن الاین تو گرید هم تفاوتی نکرد !. البته من نمیدونم ... مگه به الاین تو گرید هم ربط داره ؟ .
چون شاید من بد توضیح داده باشم یه بار دیگه میگم . آیکون ها رو دسکتاپ مرتب و ردیف هستن فقط ترتیب قرار گرفتنشون بهم میریزه و جابجا میشه با هم . با اتو ارنج هم فرقی نکرد .
انگار برنامه ای ، چیزی نیس با این کار ؟ نه ؟؟!:19:.

بازم ممنون .

.

FAR_FA
19-12-2010, 23:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تصاویر مربوط به گزینه های راست کلیک روی دسکتاپ منه ، ببینید مال شما هم همینطوریه .

اگه درست بود یه نگاهی به پوشه Startup در All Programs از منوی Start بندازید ، اگه داخلش فایلی
بود حذفش کنید شاید یه بد افزار ، با هر بار استارت خوردن ویندوز ، آیکونها تون رو بهم میریزه .

OSEN
23-01-2011, 21:50
سلام مجدد .

آقا برنامه ای چیزی برای Lock کردن آیکون های روی دسکتاپ نیس ؟
ما دیروز با کلی ذوق و شوق و هنر :31: نشستیم آیکونا رو چیندیم رو دسکتاپ . تیک Auto Arrange Icons رو هم برداشتم (Align icons to grid هم تیک داره و فعاله) . اما امروز کامپیوتر رو روشن کردم و دیدم که بـــــــــــــــــله . دوباره همش ریخته بهم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی استارت آپ هم فقط برنامه ی Snagit هست (برای پست بالا) . و گزینه های رایت کلیک هم دقیقا مطابق عکس پست بالا هست .

خواهشا یه راهکاری، برنامه ای، چیزی بدین . مخمون پکید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

H.Operator
25-01-2011, 19:58
محسن جان از روزی که ویندوز نصب کردی این مشکل رو داشتی یا نه چند مدتیه که اینطوری شده؟
اگه جدیدآ اینطوری شده همون کاریو بکن که تو این نقل قول گفته:
به نقل از ebicross

فایلهای مخفی و سیستمی رو در حالت Show بزارید و به مسیر زیر برید:
C:\Users\USER NAME
و تمام فایلها و فولدرها رو به غیر از اینها:
Ntuser.dat
Ntuser.dat.log
Ntuser.ini
به همین پوشه ی User جدیدتون منتقل کنید.
و در آخر به User جدید هجرت کنید!

OSEN
26-01-2011, 21:27
سلام .

ممنون حسین جان از پاسخت .
از وقتی ویندوز رو ریختم (از حدودا یه هفته بعدش) اومدم آیکون ها رو چیندم ولی بعد از خاموش روشن شدن کامپیوتر همه ی ترتیبشون بهم میریخت . گزینه های رایت کلیک رو هم که بالا گفتم که چی تیک داره و ... .
محض اطمینان خواستم کاری که تو پست بالا هست رو انجام بدم که اصلا اون فایلایی رو که گفتین تو فولدر یوزرم پیدا نکردم . این عکس فولدر یوزر من :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اما توی فولدر دیفالت اون Ntuser.dat هست !!!. این محتویات کامل فولدر دیفالت من :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چیکار کنم حالا ؟؟!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن : ببین تو رو خدا . سر چه چیزای کوچیکی باید اعصابمون خورد شه ها :weird:.

.

SevenCity
26-01-2011, 22:35
از برنامه fences استفاده کن معتادش میشی نمیتونی هم ترکش کنی چون این نقص ویندوز رو برطرف میکنه
هر چقدر fence دوس داشتی میتونی بسازی برنامه هم دیفالت fence های خوبی میسازه

ask_bl
27-01-2011, 00:48
با برنامه زیر میتونین حالتی که آیکون ها هستن رو سیو کنین و هر موقع به هم ریختن به همون حالت برگردونین :

DesktopOK

Dew Drop
27-01-2011, 01:29
سلام
این رو یه بار امتحان کنید ببینید جواب میده...
این فایل رو دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد extarct کنید.فایل LAYOUT که یه فایل رجیستری هست رو اجرا کنید و فایل LAYOUT.dll رو تو پوشه windows\system32 بزارید.
حالا رو ایکون Computer تو دسکتاپ کلیک راست کنید و save desktop icon layot رو کلیک کنید.بعد اگه نحوه قرار گرفتنشون تغییر کرد
تو همون قسمت یه Restore deskto icon layot رو داره که اگه بزنید به همون شکلی که سیو کردین بر میگرده.

در ضمن اگه ویندوزتون 64 بیت هستش یه فایل دیگه رو هم باید اجرا کنید.
این روش برای ویندزوهای 32 بیت هستش.