PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال مستقیم پرینتر به شبکه؟!

shamlou
17-12-2010, 17:06
با سلام خدمت همه دوستان

یه سوالی چند وقته فکرم رو مشغول کرده، اونم اینه که چطوری میشه یه پرینتر رو به صورت مستقیم به شبکه وصل کرد و اونو توی کامپیوتر اضافه کرد و از طریق شبکه از لون استفاده کرد؟

البته یه راه وجود داره اونم اینه که پرینتر رو به یکی از سیستم های سبکه وصل کرد و از طریق اون در کل شبکه به اشتراک گذاشت. ولی متاسفانه وقتی سیستم طرفی که پرینتر توی کامپیوتر اون به اشتراک گذاشته شده خاموش باشه نمیشه از پرینتر استفاده کرد.

اگه کسی میدونه که چطوری میشه یه پرینتری رو که بصورت مستقیم به شبکه وصل شده ازش استفاده کرد لطف کنه بگه تا من و دیگران استفاده کنن.

پیشاپیش ممنون

naderfar
17-12-2010, 18:05
سلام
اگه خود پرینتر کارت شبکه نداشته باشه تنها راهش همونیه که خودتون گفتید

تنها پرینتر هایی میتونند به شبکه مستقیم وصل شوند که خودشون کارت شبکه داشته باشند

موفق باشید

hraeissi
18-12-2010, 10:24
با سلام خدمت همه دوستان

یه سوالی چند وقته فکرم رو مشغول کرده، اونم اینه که چطوری میشه یه پرینتر رو به صورت مستقیم به شبکه وصل کرد و اونو توی کامپیوتر اضافه کرد و از طریق شبکه از لون استفاده کرد؟

البته یه راه وجود داره اونم اینه که پرینتر رو به یکی از سیستم های سبکه وصل کرد و از طریق اون در کل شبکه به اشتراک گذاشت. ولی متاسفانه وقتی سیستم طرفی که پرینتر توی کامپیوتر اون به اشتراک گذاشته شده خاموش باشه نمیشه از پرینتر استفاده کرد.

اگه کسی میدونه که چطوری میشه یه پرینتری رو که بصورت مستقیم به شبکه وصل شده ازش استفاده کرد لطف کنه بگه تا من و دیگران استفاده کنن.

پیشاپیش ممنون

در تکمیل گفته دوستمان این نکته را باید اضافه کنم که برای به اشتراک گذاشتن پرینتر در شبکه راه های زیر است :
1- استفاده از پرینتری که قابلیت اتصال به شبکه را بصورت مستقیم داشته باشد
2- استفاده از یک دستگاه واسطه که کار به اشتراک گذاری را انجام دهد که خود شامل 2 نوع است

- استفاده از یک کامپیوتر جهت به اشتراک گذاری پرینتر از طریق امکانات سیستم عامل
- استفاده از دستگاه پرینتر سرور

سلام
اگه خود پرینتر کارت شبکه نداشته باشه تنها راهش همونیه که خودتون گفتید

تنها پرینتر هایی میتونند به شبکه مستقیم وصل شوند که خودشون کارت شبکه داشته باشند

موفق باشید

نه تنها راه این نیست
در بالا توضیح دادم

shamlou
18-12-2010, 11:19
دوستان گرامی

پرینتری که جای سوکت شبکه داره معنیش اینه که کارت شبکه هم داره و می تونه به شبکه وصل بشه. درسته؟!

خوب حالا پرینتر من این قابلیت رو داره و من مستقیم به شبکه وصلش کردم. حالا میخوام توی کامپیوتر خودم اضافش کنم و ازش استفاده کنم. چطوری این کارو انجام بدم؟!

shamlou
01-04-2011, 15:03
بالاخره ما ندونستیم چطوری این کارو انجام بدیم و مجبور شدیم برای به اشتراک گذاری به یه کامپیوتر وصلش کنیم و از اون طریق تو شبکه باشه و دیگران استفاده کنن

موفق باشید

hraeissi
19-04-2011, 18:46
خوب توی دفترچه پرینتر IP پیش فرض اونو زده ، کافیه یه سیستم را به همان شبکه ای که پرینتر روشه وصل کنید و IP اونو از رنج پرینتر بدید بعد IP پرینتر را Brows کنید و از طذیق کنسول آن IP آن را هم رنج شبکه کرده و سپس مانند یک پرینتر شبکه که در دفترچه پرینتر راهنمایی شده است آن را نصب نمائید .