PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش cpu usage با refresh کردن

nasirchz
16-12-2010, 20:37
من ویندوز 7 ultimate روی لپ تاپم نصب کردم. 4 5 ماهی شده مشکلی هم نداشتم باهاش.
ولی جدیدا یه مشکل بزرگ بوجود آمده. cpu usage همین طوری بدون اینکه نرافزاری باز باشه روی 40-50 % رفته. اگرم روی دسکتاپ ریفرش بزنم 25 درصد بهش اضافه میشه. یعنی اگر 2-3 بار ریفرش بزنم cpu میره روی 100% دیگه هم پایین نمیاد. مشکلم چیه ؟:41:
مشخصات سیستم :
dell inspiron n5010
ram 4g
cpu core i3 2.27ghz

ebicross
17-12-2010, 17:28
ببینید کدوم پروسه انقدر سیستم رو اشغال میکنه.
برای این کار در Task Manager بدنبال پروسه بگردید.

همچنین ممکنه ویروس داشته باشید.

nasirchz
17-12-2010, 17:35
اونو چک کرده بودم ولی مشکل اینجاست که explorer.exe پروسش زیاد میشه. نمی دونم چیکارش کنم. آنتی ویروس هم nod32 اینترنت سکیوریتی آپدیت دارم ولی هیچی پیدا نمیکنه

ebicross
17-12-2010, 22:37
NOD32 که اینترنت سیکوریتی نداره؟ اگر منظورتون اینه که اینترنت سیکوریتی هم نصبه پاکش کنید و فقط از یک محصول امنیتی استفاده کنید.

به این توجه کنید:
اگر بازیهاتون رو توی پوشه ی Game مخصوص ویندوز نگه داری میکنید پس سیستم رو ریستارت کنید و بدون باز کردن هر پوشه ای به Task Manager برین و ببینید Explorer.exe در چه حاله. اگر نرمال بود و خبری نبود اونوقت پوشه ی Game ویندوز رو باز کنید و ببینید وضعیت چطور میشه؟
اگر بالا رفت و دیگه پایین نیومد شما هم مثل چدین نفری هستید که پوشه ی Gameتون مشکل داره و بهتره دیگه ازش استفاده نکنید و برای بازیهاتون یک پوشه ی دلخواه دیگر ایجاد کنید.

اگر مشکل این نبود باز بگین تا بیشتر راهنمایی کنیم.

nasirchz
19-12-2010, 18:41
عذر می خوام منظورم smart security بود. eset smart security 4 . فقط همینو دارم.
نه من سیستم رو روشن که می کنم قبل هر کاری چک میکنم روی حدود 30 درصده پروسه explorer.exe . تا وقتی رفرش نزنم رو همینقدر میمونه. ولی با هر رفرش 25 درصد میاد روی پروسه explorer.exe . دیگه پایین هم نمیاد. مگر اینکه مثلا end process بزنم از توی task manager و باز دوباره از توی new task یک explorer.exe جدید باز کنم که اونموقع هم دوباره همه چی میشه مثل اول: پروسه روی 30 درصد و هر رفرش 25 درصد اضافه شدن ....

ebicross
19-12-2010, 22:11
اول مطمئن بشید که ویروس ندارید.
بعدش با یک برنامه مثل ESET SysInspector از وضعیت سیستم (در حالت اضافه بار) یک صورت وضعیت بگیرید که این وضعیت باید بررسی بشه.