PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::.. مشکل با 7 : Desktop window manager

Steps-Rap
16-12-2010, 15:08
سلام دوستان.
من یه مشکل با ویندوز 7 پیدا کردم.فک میکنم بعد از این که درایور کارت گرافیکی رو روش اشتبا نصب کردم اینجوری شد.ولی بددش پاک کردمو درستشو ریختم.ولی اتفاقی نیفتاد.
اون افکت Aero glass از بین رفته.ینی دیگه حالت شیشه ای نداره. ::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی هم رو این چیزی که علامت زدم کلیک میکنم تا درستش کنه این میاد:

ممنون میشم کمک کنید ...:20:

SiyahVash
16-12-2010, 15:25
سلام؛
دوست عزیز توی Run بنویسید: services.msc
سرویس Desktop Window Manager Session Manager رو پیدا کنید و اجراش کنید (با گزینه Start)
و ضمنا در تنظیماتش (Properties) هم Startup Type اونو روی Automatic بذارین.

موفق باشید.

Steps-Rap
16-12-2010, 23:21
سلام؛
دوست عزیز توی Run بنویسید: services.msc
سرویس Desktop Window Manager Session Manager رو پیدا کنید و اجراش کنید (با گزینه Start)
و ضمنا در تنظیماتش (Properties) هم Startup Type اونو روی Automatic بذارین.

موفق باشید.

مر30 داداش.این کارو کردم.
جواب نداد.خودش که رو Start بود ولی باز Restart کردمش اون تنظیمم که گفتی کردم ولی باز درست نشده...:41:

Dew Drop
17-12-2010, 01:14
سلام
شما ببینید ویندوز امتیاز کارت گرافیکتون رو چند داده؟
چون اگه از 3 کمتر باشه,aero فعال نمیشه.
تو کنترل پنل برید به troubleshooting بعد اونجا display desktop aero effect روبزنید و ببنید ویندوز اتوماتیک Repair میکنه یا نه؟
این رو هم امتحان کنید.CMD رو باز کنید و این عبارتها رو بنویسید و enter رو بزنید.
net stop uxsms
net start uxsms

Steps-Rap
17-12-2010, 17:18
سلام
شما ببینید ویندوز امتیاز کارت گرافیکتون رو چند داده؟
چون اگه از 3 کمتر باشه,aero فعال نمیشه.
تو کنترل پنل برید به troubleshooting بعد اونجا display desktop aero effect روبزنید و ببنید ویندوز اتوماتیک Repair میکنه یا نه؟
این رو هم امتحان کنید.CMD رو باز کنید و این عبارتها رو بنویسید و enter رو بزنید.
net stop uxsms
net start uxsms
مر30 از کمکت.ولی باز ...:41:
به گرافیکم 3.6 داده که کلا پایین ترین امتیاز هم هست رو سیستمم.
اون کاری که اول گفتین رو کردم جواب ندادد.دومی (cmd ) رو هم انجام دادم اتفاقی نیفتادد.
ینی اول net stop uxsms رو زدم بعد یه اینتر بعدش net start uxsms رو زدم بعد اینتر...

SiyahVash
17-12-2010, 20:46
برای اجرای این دستوری که _sharifdorsa عزیز فرمودن باید CMD رو توسط گزینه Run as Administrator اجرا کنید؛ البته این میشه همون کاری که شما انجام داده بودین یعنی Restart کردن سرویس Desktop Window Manager.
کلا این سرویس با اجرا کردن فایل dwm.exe کارشو انجام میده؛ شما یه نگاه به Task Manager بندازین، احتمالا پروسه ای به نام dwm.exe رو تو برگه Processes نمی بینید.

در کل فکر کنم باید فایل های زیر توی پوشه System32 ویندوزتون سالم باشن تا این مشکل حل بشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اصل این فایل ها توی یکی از پوشه های winsxs (توی پوشه ویندوز) وجود داره که اگه لازم بشه انتقال بدین توضیحات داره...
اما شما اول توی CMD با دستور sfs /scannow ببینید مشکلتون حل میشه.

nekooee
17-12-2010, 21:23
دوستان من لپ تاپ دارم. مشکل اینجاست گاهی بعد از بوت ویندوز خود به خود دیسیبل میشه و وقتی میزنم خودش مشکل و پیدا میکنه و روشنش میکنه دوباره. اما باز که لپ تاپ رو روشن خاموش میکنم اینجوری میشه. البته همیشه اینجور نمیشه گاهی میشه گاهی نمیشه!!

من دلیلش رو نفهمیدم. لطفا راهنمایی کنید

Steps-Rap
17-12-2010, 22:19
برای اجرای این دستوری که _sharifdorsa عزیز فرمودن باید CMD رو توسط گزینه Run as Administrator اجرا کنید؛ البته این میشه همون کاری که شما انجام داده بودین یعنی Restart کردن سرویس Desktop Window Manager.
کلا این سرویس با اجرا کردن فایل dwm.exe کارشو انجام میده؛ شما یه نگاه به Task Manager بندازین، احتمالا پروسه ای به نام dwm.exe رو تو برگه Processes نمی بینید.

در کل فکر کنم باید فایل های زیر توی پوشه System32 ویندوزتون سالم باشن تا این مشکل حل بشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصل این فایل ها توی یکی از پوشه های winsxs (توی پوشه ویندوز) وجود داره که اگه لازم بشه انتقال بدین توضیحات داره...
اما شما اول توی CMD با دستور sfs /scannow ببینید مشکلتون حل میشه.

همونطور که گقتین dwm تو task manager نبود.ولی اون سه تا فایل تو system32 بودش....

تو این دستور آخری که گفتی اون sfs /scannow رو چه جوری تو cmd بزنم ؟؟؟ اینجوری:

SiyahVash
17-12-2010, 22:36
خیلی خیلی معذرت میخوام؛ اشتباه تایپی بود:
sfc /scannow
مخفف System File Checker هستش، (لازم شد CMD رو توسط Run as Administrator اجرا کنید)

Steps-Rap
18-12-2010, 15:36
همونو تایپ کردم.این اومد:

SiyahVash
19-12-2010, 22:35
متاسفانه نمی تونم عکسی که گذاشتین ببینم...

Steps-Rap
19-12-2010, 22:49
اینو چی؟

aliupdate
19-12-2010, 22:54
اینو چی؟

سلام
با اجازه ی Siyahvash شما باید کاربر Admin باشید تا بتونید دستورات رو اجرا کنید به All program برید و Accessories رو باز کنید سپس روی Command prompt کلیک راست کنید و Run as administrator را بزنید حالا دستور را وارد کنید.

sydsina
19-12-2010, 23:03
متاسفم که این سوال رو اینجا مطرح میکنم ولی تاپیک مناسب تری که تو چشم باشه یافت نشد

من درایو C رو به علت تکمیل بودن ظرفیتش Disk Cleanup کردم که طی این پروسه تمام thumbnails ها رو پاک کردم
الان در هر درایوی که عکس و فیلم داشتم تا بازشون نکنی محتوای توش معلوم نیست

مخصوصاً عکسها که همیشه در حالت Large اگر آیکون ها ست میشد میتونستی خود عکس رو بیبنی ولی الان هیچ چیز نشون نمیده تا این که فایل رو باز کنید

میخواستم ببینم این مشکل مقطعی هست یا خیر و اینکه راه حل رفع این نقیصه چیه

ممنون

Steps-Rap
20-12-2010, 00:02
مر30.حالا با توجه به گفته ی علی و سیاوش جان :31: اینو تایپ کردم تو همونجا حاصل این شد :

حالا چه کنم ؟؟؟

FAR_FA
20-12-2010, 00:09
متاسفم که این سوال رو اینجا مطرح میکنم ولی تاپیک مناسب تری که تو چشم باشه یافت نشد

من درایو C رو به علت تکمیل بودن ظرفیتش Disk Cleanup کردم که طی این پروسه تمام thumbnails ها رو پاک کردم
الان در هر درایوی که عکس و فیلم داشتم تا بازشون نکنی محتوای توش معلوم نیست

مخصوصاً عکسها که همیشه در حالت Large اگر آیکون ها ست میشد میتونستی خود عکس رو بیبنی ولی الان هیچ چیز نشون نمیده تا این که فایل رو باز کنید

میخواستم ببینم این مشکل مقطعی هست یا خیر و اینکه راه حل رفع این نقیصه چیه

ممنون

My Computer رو باز کنید و به مسیر زیر برید :

Organize > Folder and search Options > View

سپس تیک اولین گزینه رو بردارید .

sydsina
20-12-2010, 12:18
ممنون از پاسخی که دادید ولی تنظیمات دقیقاً همینی هست که در تصویر گذاشتید
فقط Display file on thumbnails تیک نداشت که اون رو هم زدم ولی باز هم هیچ عکس یا ویدئویی در حالت Thumbnails نشان داده نمیشه !

ویرایش : به طرز جالبی ، بی دلیل یهو درست شد !
بعد از 1 ساعتی که مراحل بالا رو انجام دادم یهو تنظیمات درست شد
در هر صورت ممنون از راهنمایی دوست عزیز

SiyahVash
20-12-2010, 21:05
مر30.حالا با توجه به گفته ی علی و سیاوش جان :31: اینو تایپ کردم تو همونجا حاصل این شد :

حالا چه کنم ؟؟؟

کارت گرافیکتون چیه؟
آخرین Update درایورشو بگیرین و نصب کنید؛ اگه درست نشه شاید با Replace کردن دستی فایل های مربوط به اون سرویس حل شه.
پس لطفا درایورتون رو آپدیت کنید و نتیجه رو بفرمایید، اگر هم برای پیدا کردن درایور کمکی خواستین در خدمتم.

Steps-Rap
20-12-2010, 21:10
کارت گرافیکتون چیه؟
آخرین Update درایورشو بگیرین و نصب کنید؛ اگه درست نشه شاید با Replace کردن دستی فایل های مربوط به اون سرویس حل شه.
پس لطفا درایورتون رو آپدیت کنید و نتیجه رو بفرمایید، اگر هم برای پیدا کردن درایور کمکی خواستین در خدمتم.
ATI هست که اتفاقا آخرین آپدیتش رو که 1 هفته پیش اومده بود کامل دانلود کردم و نصب کردم:

حالا میگی چیو Replace کنم؟؟

SiyahVash
20-12-2010, 21:48
از رجیستری سیستمتون BackUp بگیرین و بعد فایل رجیستری زیر رو اجرا کنید:

غیر از ویندوز 7، ویندوز دیگه ای نصبه رو سیستمتون؟

Steps-Rap
20-12-2010, 21:53
از رجیستری سیستمتون BackUp بگیرین و بعد فایل رجیستری زیر رو اجرا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدغیر از ویندوز 7، ویندوز دیگه ای نصبه رو سیستمتون؟

ببخشید این کاری که گفتین: از رجیستری بکاپ بگیرم.
این رو چهجوری انجام بدم؟؟
فقط ویندوز 7 دارم.

SiyahVash
20-12-2010, 22:02
توی Run بنویسید Regedit، از پنجره باز شده منوی File و Export رو بزنید، یه نام و مسیر برای فایلتون انتخاب کنید؛ بعدا زمانیکه لازم بشه با گزینه Import میتونید BackUp رو Restore کنید.
راستی بعد از اجرای فایل رجیستری که دانلود کردین، سیستم رو Restart کنید تا اگه درست شده باشه مشخص بشه.

Steps-Rap
20-12-2010, 22:28
توی Run بنویسید Regedit، از پنجره باز شده منوی File و Export رو بزنید، یه نام و مسیر برای فایلتون انتخاب کنید؛ بعدا زمانیکه لازم بشه با گزینه Import میتونید BackUp رو Restore کنید.
راستی بعد از اجرای فایل رجیستری که دانلود کردین، سیستم رو Restart کنید تا اگه درست شده باشه مشخص بشه.

خوب.الان فایلی که گفتین رو دانلود کردم و اجرا کردم و ریست هم کردم.
قبلش از اونی هم که گفته بودی بکاپ گرفتم.حالا چه کنم ؟:31:

SiyahVash
20-12-2010, 22:33
ببینید باز هم میگه Desktop Window Manager غیرفعاله؟

Steps-Rap
20-12-2010, 22:37
ببینید باز هم میگه Desktop Window Manager غیرفعاله؟

آره.ینی باز همون توربوشاتینگ رو هم اجرا کردم باز نتونست اتومات درستش کنه و همون پیغام اولی( که تو صفحه اول گذاشتم) اومد

SiyahVash
20-12-2010, 23:42
اول میخواستم بهتون بگم که یه سری از فایل ها رو Replace کنید ولی الان یه کم بیشتر دنبال حل مشکلش گشتم، فکر میکنم فایل ها مشکلی ندارن و مثل اینکه به همون کارت گرافیکی ربط پیدا می کنه و خیلی ها هم این مشکل رو دارن.
حالا شما از طریق همون Regedit کارایی که اینجا توضیح داده شده رو انجام بدین تا احتمالا مشکلتون موقتا حل شه تا یه راه دیگه هم بگم تست کنین. متنش تقریبا مشخصه ولی اگه متوجه نشدین بگین تا توضیح بدم:

معذرت میخوام اگه خیلی طولانی شده رفع مشکلتون...

Steps-Rap
21-12-2010, 21:16
:31::31::31:
نه داداش.شما چرا معذرت میخوای؟؟؟
من باید معذرت بخوام.فقط یه زحمت بزرگ :31:
این متینی که گذاشتیو بضی جاهاشو نفهمیدم.میشه خودت با زبون شیرینت توضیح بدی؟؟؟
دمت گرم...

SiyahVash
22-12-2010, 00:34
ممنون از لطفت، حتما:
مثل دفعه پیش با وارد کردن RegEdit توی Run وارد محیط رجیستری بشین، از ساختار درختی سمت چپ به آدرس زیر برید:

(اگر پوشه DWM وجود نداشت، خودتون روی کلید Windows کلیک راست کنید و New Key رو بزنید و اسمش رو DWM بذارید)
وقتی روی این پوشه قرار گرفتین، سمت راست که مقادیر وجود دارند کلیک راست کنید و New DWORD رو بزنید، اسمش رو بذارید UseMachineCheck (بدون فاصله) و مقدارش باید صفر باشه که به صورت پیشفرض هست.
به همین ترتیب دو تا مقدار دیگه به نامهای Blur و Animations با مقادیر صفر بسازید.
حالا وارد Services بشید (توی Run بنویسید Services.msc) و همون سرویس Desktop Window Manager رو Restart کنید.
حالا ببینید می تونید Aero رو فعال کنید؟ (اگر نشد میخواید یک بار هم سیستم رو Restart کنید.)
امیدوارم این راه مشکل شما رو هم حل کنه.

(دیشب تنبلی کردم و عین متن انگلیسی رو کپی کردم!)

Steps-Rap
22-12-2010, 22:06
ممنون از لطفت، حتما:
مثل دفعه پیش با وارد کردن RegEdit توی Run وارد محیط رجیستری بشین، از ساختار درختی سمت چپ به آدرس زیر برید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(اگر پوشه DWM وجود نداشت، خودتون روی کلید Windows کلیک راست کنید و New Key رو بزنید و اسمش رو DWM بذارید)
وقتی روی این پوشه قرار گرفتین، سمت راست که مقادیر وجود دارند کلیک راست کنید و New DWORD رو بزنید، اسمش رو بذارید UseMachineCheck (بدون فاصله) و مقدارش باید صفر باشه که به صورت پیشفرض هست.
به همین ترتیب دو تا مقدار دیگه به نامهای Blur و Animations با مقادیر صفر بسازید.
حالا وارد Services بشید (توی Run بنویسید Services.msc) و همون سرویس Desktop Window Manager رو Restart کنید.
حالا ببینید می تونید Aero رو فعال کنید؟ (اگر نشد میخواید یک بار هم سیستم رو Restart کنید.)
امیدوارم این راه مشکل شما رو هم حل کنه.

(دیشب تنبلی کردم و عین متن انگلیسی رو کپی کردم!)

ای دوست...
دمت گرم.خدایی خیلی زحمت کشیددی.ولی....:11:
انگار درست بشو نیست دیگه.فک کنم باید ویندوز عوض کنم.
همه کارایی که گفته بودیو مو به مو انجام داددم ولی باز درست نشد....
خیلی گلی....:10:

SiyahVash
23-12-2010, 09:59
کاری نکردم عزیز؛
خیلی حیف شد، متاسفم، البته یه جا یکی که همین مشکل رو داشت نوشته بود چون کارت گرافیکش فقط Suspend Mode رو در حالت S1 یا همون POS پشتیبانی میکرده، توی تنظیمات BIOS قسمت Power اونو درست کرده و مشکلش حل شده؛ ولی مطمئن نیستم این مشکل شما رو حل کنه، حالا اگه دوست داشتی اینم چک کن (فکر کنم دیگه خسته ت کردم!)
راستی یه چیزی! مطمئنی درایور مناسب کارت گرافیکت رو نصب کردی؟ چون اون لینکی که تو پست های قبلی گذاشته بودی به نظرم درایور نبود! (شایدم من اشتباه میکنم) ولی اگه مطمئن نیستی میتونی با یکی از برنامه های مخصوص دانلود درایور مثل Driver Genius یا Driver Scanner بذاری آخرین درایور رو خودش پیدا کنه. اگه خواستی بگو توضیح بدم چجوری.

Steps-Rap
23-12-2010, 22:13
نه داداش.این چه حرفیه....ما شمارو خیلی اذیت کردیم.
حالا بی زحمت هر جفت این کارایی که گفتی رو توضیح بده...:31:

SiyahVash
24-12-2010, 15:05
خوب، ببینید برای تنظیم Power که گفتم باید وارد محیط BIOS بشین (با فشردن کلید Delete هنگام Boot شدن کامپیوتر)
بعد بسته به نوع BIOS وارد قسمت Power یا Power Management بشین، و گزینه ای که مربوط به Suspend Type باشه رو از حالت S3 یا Auto به حالت S1 یا همون POS تغییر بدین. و بعد هم Save کنید و خارج بشید. (F10)
برای راهنمایی این تصویر رو ببینید:
اگر دیدین تفاوتی نکرد و مشکل حل نشد، تنظیمتون رو برگردونید به حالت قبلیش.

SiyahVash
24-12-2010, 15:19
و اما در مورد Driver...
برنامه های جستجو، دانلود و نصب درایورها، اکثرا در کلیت کار مثل هم هستن؛ برنامه Driver Genius رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

و برنامه Driver Scanner رو هم از لینک زیر:

استفاده ازشون خیلی راحته فقط باید به اینترنت وصل بشی و بذاری Scan کنند، خودشون آخرین Update درایورها رو پیدا می کنند و شما هم تعیین می کنی که کدوم دانلود و Install شه؛ بازم اگه وسط کار جایی شوال داشتی حتما بپرس.

موفق باشی...

Steps-Rap
24-12-2010, 23:50
داداش از اون برنامه ها که دادی دومیرو دانلود کردم این اومد.ینی چی؟

SiyahVash
26-12-2010, 06:37
دو تا از درایورهات قدیمی هستن، باید بذاری از اینترنت دانلود کنه...

Steps-Rap
26-12-2010, 20:57
دو تا از درایورهات قدیمی هستن، باید بذاری از اینترنت دانلود کنه...

ینی اینارو نصب کنم به جای اون جدیده که دانلود کرده بودم؟

SiyahVash
26-12-2010, 22:59
این دو تا به کارت گرافیک مربوط نمیشه؛ درایورهای Mouse و IDE هستن.
از بحث اصلی تاپیک خارج شدیم کم کم!! ولی اگه براتون امکان داشته باشه بد نیست یک بار هم از برنامه Driver Genius استفاده کنید؛ یا اینکه مدل دقیق کارت گرافیکتون رو بفرمایید.

Steps-Rap
27-12-2010, 22:28
ok داداش.
فعلا وقت نکردم این کار آخریارو انجام بدم...
انجام دادم خبرشو بهت میگم.
خیلی مخلصیم