PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا همه ی بازی ها در محیطی به غیر از ویندوز نصب میشن؟

B.J.U
15-12-2010, 18:15
سلام
من یه سوال مبتدی برام پیش اومد این هم این بود که آبا بازی هایی که در ویندوز اجرا میشن میتونن در اوبونتو یا مک یا ... هم اجرا بشن؟
اگه نمیتونن اصلا چیزی هست که اجراشون کنه؟
ممنون

BEHZAD2007
15-12-2010, 18:19
سلام دوست عزیز اجرا نمیشه ولی با برنامه wine میتونید بعضی از برنامه های ویندوز رو در لینوکس نصب کنید موفق باشید

ATA FARZADI
15-12-2010, 18:36
پس الان کسایی که لپ تاپ اپل دارن نمیتونن گیم بزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

:18::41::18::18::41::18:

BEHZAD2007
15-12-2010, 18:41
پس الان کسایی که لپ تاپ اپل دارن نمیتونن گیم بزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

:18::41::18::18::41::18:

سیستم عامل اپل رو نمیدونم ولی باید بازی های مخصوص خودشون داشته باشن

B.J.U
15-12-2010, 20:17
سلام دوست عزیز اجرا نمیشه ولی با برنامه wine میتونید بعضی از برنامه های ویندوز رو در لینوکس نصب کنید موفق باشید
بازی هارو هم میتونه؟

mhadishirani
17-12-2010, 11:26
سلام
من یه سوال مبتدی برام پیش اومد این هم این بود که آبا بازی هایی که در ویندوز اجرا میشن میتونن در اوبونتو یا مک یا ... هم اجرا بشن؟
اگه نمیتونن اصلا چیزی هست که اجراشون کنه؟
ممنون
سیستم عامل های دیگه کلا exe ندارن و پسوند های مخصوص خودشون رو دارن. بازی های مکینتاش و لینوکس مخصوص خودشونه

88x88
22-12-2010, 20:14
اکثر بازی ها فقط برای ویندوز می آن.
چون وسیع ترین سیستم عامل کامپیوتره، و این که یه واسط گرافیکی خیلی خفن داره: DirectX
یه سری از بازی ها برای سیستم ها دیگه هم اومده. مثلا فکر می کنم آنریل تورنومنت برای لینوکس اومده بود. ( یعنی برای Open GL هم ساخته بودن بازی رو. )
بیشتر بازی هایی که کار سنگینی ندارن برای مک او اس هم یه ون می دن بیرون. ( مثل سری بازی های هری پاتر.)
اما چیزی که توی سیستم عامل اپن سورس لینوکس زیاده، برنامه اس.
خبر دارم که یه برنامه شبیه ساز دایرکت اکس برای اوبونتو دیده بودم. یعنی همون کاری رو که برنامه ی wine برای برنامه های ویندوز می کرد، اون برنامه، برای بازی های ویندوز می کرد.
فقط، نه اسمش رو یادمه، نه می دونم رو چند درصد بازی ها کار می کنه، نه می دونم با چه قدرتی این کار رو می کنه.
( مسلما یه بازی رو که شما با 40 فریم بر ثانیه تو ویندوز اجرا می کنید، نمی تونید با یه شبیه ساز به همون رووونی اجراش کنید...)

juve-reza
01-01-2011, 20:18
سلام
یه مورد دیگه اینه که همه بازیها نیاز به نصب دارن؟ یا نه؟
توضیح واضحش این میشه که کدوم بازی رو بدون نصب کردن و فقط با کپی فایلهای اون روی سیستم میشه اجرا کرد؟
یه توضیح دیگش اینه که چطور میشه یه بازی رو بدون ایجاد تغییر توی سیستم سیستم عامل اجرا کرد؟

mhadishirani
02-01-2011, 12:42
سلام
یه مورد دیگه اینه که همه بازیها نیاز به نصب دارن؟ یا نه؟
توضیح واضحش این میشه که کدوم بازی رو بدون نصب کردن و فقط با کپی فایلهای اون روی سیستم میشه اجرا کرد؟
یه توضیح دیگش اینه که چطور میشه یه بازی رو بدون ایجاد تغییر توی سیستم سیستم عامل اجرا کرد؟
اصولا بازی های جدید فایل های DLL دارن که باید نصب بشه رو سیستم عامل. بعضی ها میان نسخه ی portable بازی رو میسازن که با استفاده از اون در سیستم عامل تغییری ایجاد نمیشه. ولی بعضی بازی های قدیمی تر تغییری تو ویندوز ایجاد نمیکنن . نمونش هم nfs carbon هست

NINJA0098
02-01-2011, 13:42
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

molaali
02-01-2011, 14:44
شرکت های بزرگ بازی ساز فقط برای یه سیستم عامل بازی میسازند. اونم ویندوزه. یکی از دلایل مهمش هم وجود واسط گرافیکی قدرت مندی چون Direct و داشتن کاربر بیشتره.(البته شد دوتا!)

NINJA0098
03-01-2011, 15:29
شرکت های بزرگ بازی ساز فقط برای یه سیستم عامل بازی میسازند. اونم ویندوزه. یکی از دلایل مهمش هم وجود واسط گرافیکی قدرت مندی چون Direct و داشتن کاربر بیشتره
این کاملا درسته اما برای اجرای این بازی ها میشه تو لینوکس ویندوز نصب کرد که میتونید مقاله ی خوبی رو تو مجله ی سخت افزار این ماه(شماره 24) بخونید اون لینکی هم که دادم این موضوعو یه جورایی رفع کرده.