PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری پارک دوبله انجام بدم؟!؟

HITB0Y
14-12-2010, 20:21
سلام دوستان
من هفته دیگه آزمون شهر دارم و تا الان هم این مربی ِ #@%$^%) همه تکنیک هارو یکی در میون پیچونده!!!:4:
امروز هم یک جلسه کاملا پیچوند...
حالا من بلد نیستم پارک دوبله انجام بدم!:41:
اگه ممکنه قدم به قدم بگید که برای پارک دوبله چی کار باید بکنم؟
راستی من از سبک امتحان هم اطلاعی ندارم,کسی میدونه چطوری امتحان میگیرن؟!؟
راحت میشه قبول شد؟
با تشکر:40:

matin_vv
14-12-2010, 22:10
دوست من شما اگر فکر میکنید ضعف دارید، حتماً برید و دو سه جلسه دیگه به صورت آزاد با یه مربی دیگه تمرین کنید.
بحث امتحان و این ها نیست. بحث یه چیزیه که باید یاد بگیری! الان ما هم بگیم شما تا در عمل یکی نشونت نده که نمیشه که!

کلاً من یادمه 6-7 سال پیش که میخواستم گواهینامه بگیرم، میگفتن موازی ماشینی که میخوای پشتش پارک کنی وای میسی، از اون شیشه سه گوش صندلی عقب ماشین وقتی ماشین کناریت رو دیدی، فرمون رو تا انتها میدی به سمت داخل جای پارک و میای عقب، وقتی از شیشه جلو صندوق عقب ماشین کناریت رو دیدی، حالا فرمون رو کامل میدی به جهت عکس و میای عقب.

ولی این توضیح دادن کجا و در عمل انجام دادن کجا.
موفق باشی.

mm00
14-12-2010, 23:32
تمرين زياد انجام بده
موقع پارك دوبل حتما كامل برگرد و عقب رو نگاه كن تا تسلطت بيشتر بشه ... چند بار بگيري فوت اب ميشي
اينه بقل ماشينت رو تا گلگير ماشيني كه ميخواي دوبله بگيري بيار جلو

HITB0Y
15-12-2010, 11:43
دوست من شما اگر فکر میکنید ضعف دارید، حتماً برید و دو سه جلسه دیگه به صورت آزاد با یه مربی دیگه تمرین کنید.
بحث امتحان و این ها نیست. بحث یه چیزیه که باید یاد بگیری! الان ما هم بگیم شما تا در عمل یکی نشونت نده که نمیشه که!

کلاً من یادمه 6-7 سال پیش که میخواستم گواهینامه بگیرم، میگفتن موازی ماشینی که میخوای پشتش پارک کنی وای میسی، از اون شیشه سه گوش صندلی عقب ماشین وقتی ماشین کناریت رو دیدی، فرمون رو تا انتها میدی به سمت داخل جای پارک و میای عقب، وقتی از شیشه جلو صندوق عقب ماشین کناریت رو دیدی، حالا فرمون رو کامل میدی به جهت عکس و میای عقب.

موفق باشی.
سلام
حق با شماست آدم تا عملی این کارو انجام نده نمیتونه یاد بگیره!:41:
ولی آخه تو این مدت محدود من چطوری برم از یه مربی دیگه یاد بگیرم؟!
درباره چگونگی امتحان هم اگه اطلاعاتی دارید,بگید.
ممنون:40:

تمرين زياد انجام بده
موقع پارك دوبل حتما كامل برگرد و عقب رو نگاه كن تا تسلطت بيشتر بشه ... چند بار بگيري فوت اب ميشي
اينه بقل ماشينت رو تا گلگير ماشيني كه ميخواي دوبله بگيري بيار جلو
سلام
من ماشین ندارم که بتونم باهاش تمرین کنم!!!:31:
منظور شما اینه که وقتی آینه بغل رسید به گلگیر ماشین بغلی,فرمان رو کامل به سمت داخل بگیرم؟!
با تشکر:40:

armin_punisher6
15-12-2010, 11:50

موفق باشی.
دقیقا اینطوره که اون سه گوش شیشه عقب باید فرمونو بپیچونی ولی برای پیچوندن فرمان دوم اگه آموزش با پراید هست باید هروقت که کلید شیشه با ماشین بقلی موازی شد بچرخونی.حتما هم سرتو برگردون که افسر گیر نده.

Mahdi/s
15-12-2010, 12:13
سلام دوستان
من هفته دیگه آزمون شهر دارم و تا الان هم این مربی ِ #@%$^%) همه تکنیک هارو یکی در میون پیچونده!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز هم یک جلسه کاملا پیچوند...
حالا من بلد نیستم پارک دوبله انجام بدم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه ممکنه قدم به قدم بگید که برای پارک دوبله چی کار باید بکنم؟
راستی من از سبک امتحان هم اطلاعی ندارم,کسی میدونه چطوری امتحان میگیرن؟!؟
راحت میشه قبول شد؟
با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نگاه کن 2 تا راه داره.....الان دوستان 2 تا راه رو باهم گفتن این بنده خدا گیج شد....البته زیاد باهم فرقی نداره....
===========
راه اول....دوستمون توی پست شماره 2 برات کامل نوشت....تا میتونی پاتو آروم از روی کلاج بردار...تا سرعت دستت با سرعت ماشین هماهنگ باشه..موازات آینه ماشین کناری به ایست..جلوتر هم اشکال نداره..عقب رو نگاه کن...بیا عقب از اون سه گوشی صندق ماشین کناری رو دیدی..فرمون کامل به راست....پشت ماشین رفت تو پارک..از شیشه بغل صندق ماشین رو دیدی...فرمون کامل به چپ...
===========
راه دوم..
مثل همونه حالا مربی برای خودش نظر خودش رو داره....اول مثل راه اوله...اما میگن هروقت از شیشه بغل کلید در با در عقب ماشین کناری موازی شد بچرخونی....که دوستمون توی پست5 گفتن....
=========
ولی ایناهمش حرفه..تا نشینی و تمرین نکنی دستت نمیاد....ماشین با ماشین فرق داره....اصلا کاری به این حرفا نداشته باش..باید بشینی دستت بیاد...1 جلسه بگیر....به مربی بگو فقط میخوام پارک دوبل کنم...توی 1 ساعت و نیم....7-8 تا پارک کنی دستت میاد....هرچی مربی گفت خوبه دیگه ساد گرفتی بگو نه....کل جلست رو پار دوبل بزن....
======
البته راه سوم هم داره..:31:راه بابا هامون و بابابزرگامون....اصلا نگاه نمیکنن سه گوش چیه...صندق کجاس....یه نگاه به جای پارک میکنن...و یه فرمونه میرن تو..:27:....همون تمرینه اس دیگه...دستشون اومده..

HITB0Y
15-12-2010, 12:30
از همه دوستان به خاطر این همه لطفی که دارن ممنونم:40:
با اینکه هنوز به صورت عملی انجام ندادم ولی با توضیحات شما دوستان خیلی چیزا دستگیرم شد:20:
واقعا ممنونم:40::11:

ehsan_wwe
15-12-2010, 13:31
بهترين راه
برو آژانس تاكسي سرويس بهشون مشكلتو بگو
با يه پرايد
دو سه ساعت تمرين كن

هيچ قانونو چيزي نداره
فقط بايد چشمات با پاهات هماهنگ بشه (‌ هماهنگي عصب و عضله )‌ كه با تمرين درست ميشه
اگه جلسه بخاي برداري يه دو سه هفته اي شايد عقب بموني
همين آژانس بهترين راهه

sourena
15-12-2010, 13:38
فقط بايد چشمات با پاهات هماهنگ بشه

نظورت از پا...دسته؟ ؟ :دی

چون اصولا با دست فرمون میدن و ماشین و میکنن جا :31:

شما با پا فرمون میدی؟ : ))

total_overdose
15-12-2010, 13:46
دوست عزیز به نظر من ایندفرو بیخیال بشو و رد بشو:31:
اینجوری راننده نمیشیا!!!:31:
با گفتن من و دیگران هم مشکلت حل نمیشه.باید عملی تست کنی تا دستت بیاد.:46:

HITB0Y
15-12-2010, 15:25
بهترين راه
با يه پرايد
دو سه ساعت تمرين كن

هيچ قانونو چيزي نداره
فقط بايد چشمات با پاهات هماهنگ بشه (‌ هماهنگي عصب و عضله )‌ كه با تمرين درست ميشه
همين آژانس بهترين راهه
اینم بد فکری نیست...
ممنون که گفتی:40:

دوست عزیز به نظر من ایندفرو بیخیال بشو و رد بشو:31:
اینجوری راننده نمیشیا!!!:31:
با گفتن من و دیگران هم مشکلت حل نمیشه.باید عملی تست کنی تا دستت بیاد.:46:
نه تو رو خدا...این حرفو نزن!:13:
بهتر بود میگفتی:"تمام سعیتو بکن که ایندفعه قبول شی"
سعی میکنم تو این چند روز هر جور شده یه ماشین پیدا کنم تا باهاش چندبار تمرین کنم...

چیزی که منو متحیر میکنه اینه که بعضی از افسر ها خیلی باحالن...در عرض 3 دقیقه از دوستم امتحان گرفته و آخرش بهش گفته با ارفاق قبولی!!!:27:

hheadshoter
15-12-2010, 15:59
اخه الان اگه قبول بشی بعدا بری تو خیابون بخوای پارک کنی و نتونی خیلی بد تره تا اینکه الان رد بشی ولی قشنگ پارک دوبل رو یاد بگیری

HITB0Y
15-12-2010, 16:04
اخه الان اگه قبول بشی بعدا بری تو خیابون بخوای پارک کنی و نتونی خیلی بد تره تا اینکه الان رد بشی ولی قشنگ پارک دوبل رو یاد بگیری
به مرور و با کسب تجربه یاد میگیرم...

ehsan_wwe
15-12-2010, 19:17
تو خيابون 300 بار وقت داري از پارك در بياي بري تو
تا پارك كني
اما جلو افسر 1 بار
پس حتي شده باشه با خوشكي حساب كردن حلش كني حلش كن
همه اينايي كه ميبيني راننده هستن يك دونشنونم از آموزشگاه راننده نشده
رانندگي همش تجربه است با كلاس برداشتنو اينا خودتو عقب ميندازي

Ship Storm
15-12-2010, 21:06
بهترین حالت تجربه هست که با تمرین زیاد مشکل برطرف میشه
من یادمه زمانی که تو امتحان شهر سال 85 اومدم پارک دوبل بزنم پراید بود ماشین اونم تو شیب , بکل خاموش شد :31: مجدد استارت زدیم اومدیم بیایم پارک کنیم بازم خاموش شد :31: آخرشم که پارک کردیم رفتیم تو جوب :31: (ولی واقعا کلاج ماشین مشکل داشت گیر داشت و یهو میومد بالا به افسره که گفتم خودشم چیزی نگفت) ولی افسره یکجا دیگه مجدد پارک دوبل گرفت که اونو درست زدم و همون مرتبه اول قبولمون کرد
ولی همه اینا به کنار تا زمانی که خودت تو شرایط پارک دوبل تو خیابون ها قرار نگیری و مجبور به پارک دوبل نشی یاد نمیگیری پاک کنی

sinasalar2007
15-12-2010, 21:28
خیلی از دوستان گفتن صندوق رو باید ببینی ! ولی از سه گوش عقب که نمیشه صندوق رو دید ! شما تا از سه گوش عقب چراغ ترمز رو دیدی فرمون رو کامل کامل به سمت راست قفل کن . بعد از وسط شیشه جلو ( دقیقا وسط) چراغ ترمز رو دیدی فرمون رو کامل بچرخون به سمت چپ . حالا هر وقت سپر عقب ماشین جلویی رو به طور کامل دیدی ( همون دیدن خط سپر کافیه ) میزنی رو ترمز و قبول :27:

یادش بخیر ! یه بار سر این چرخوندن گیر کردم به جای این که دوبل بزنم L زدم :31:

Erfan64
15-12-2010, 22:17
به نظرم پارک دوبل و آدم تجربی یاد میگیره ! من که میرفتم آموزش چون تو پارک دوبل خیلی ضعیف بودم بیشتر وقت و پارک دوبل تمرین میکردیم ! مربی هی میگفت قلقش دستت بیاد درست میزنی ! 2 تا درست میزدم 3 تارو اشتباه ! بعد از این که گواهینامه گرفتم همیشه این ترس تو من بود که یه وقت بخوام پارک کنم اگه اشتباه بشه مردم بهم می خندن ، هر وقت هم با ماشین جایی میرفتم اگه نیاز بود پارک کنم هیچ وقت پارک دوبل نمی کردم ! جایی رو انتخاب میکردم که نیاز به پارم دوبل نباشه ! یه بار دل و زدم به دریا پارک دوبل کردم با چند بار جلو عقب رفتن بالاخره پارک کردم !! از اون موقع تا حالا چند بار دیگه پارک دوبل کردم دیگه الان راحت می تونم انجامش بدم !
اینارو گفتم که از پارک دوبل کردن یه وقت نترسی :دی

Life24
16-12-2010, 18:17
بهترين راه
با يه پرايد
دو سه ساعت تمرين كن

هيچ قانونو چيزي نداره
همين آژانس بهترين راهه
خطرناکه
این رفیقمون گواهینامه نداره
خدای نکرده خدای نکرده اگر اتفاقی بیوفته اون وقت مشکل ساز هست چون راننده هم کلاچ و ترمز نداره که بگیره مثل اموزشی ها

ما که روزهای اول خیلی قشنگ دوبل میزدیم
ولی حالا نه بدرقم سوتی میدیم. نمیدونم چرا!

HITB0Y
16-12-2010, 22:27
بهترین حالت تجربه هست که با تمرین زیاد مشکل برطرف میشه
من یادمه زمانی که تو امتحان شهر سال 85 اومدم پارک دوبل بزنم پراید بود ماشین اونم تو شیب , بکل خاموش شد :31: مجدد استارت زدیم اومدیم بیایم پارک کنیم بازم خاموش شد :31: آخرشم که پارک کردیم رفتیم تو جوب :31: (ولی واقعا کلاج ماشین مشکل داشت گیر داشت و یهو میومد بالا به افسره که گفتم خودشم چیزی نگفت) ولی افسره یکجا دیگه مجدد پارک دوبل گرفت که اونو درست زدم و همون مرتبه اول قبولمون کرد
ولی همه اینا به کنار تا زمانی که خودت تو شرایط پارک دوبل تو خیابون ها قرار نگیری و مجبور به پارک دوبل نشی یاد نمیگیری پاک کنی
حق با شماست...نظر خودم هم اینه که هیچ چیز مثل تجربه نمیشه...
حالا خوبه افسره یکم با انصاف بوده و خودشم میدونسته ماشین مشکل داره وگرنه...!:31:
مرسی

خیلی از دوستان گفتن صندوق رو باید ببینی ! ولی از سه گوش عقب که نمیشه صندوق رو دید ! شما تا از سه گوش عقب چراغ ترمز رو دیدی فرمون رو کامل کامل به سمت راست قفل کن . بعد از وسط شیشه جلو ( دقیقا وسط) چراغ ترمز رو دیدی فرمون رو کامل بچرخون به سمت چپ . حالا هر وقت سپر عقب ماشین جلویی رو به طور کامل دیدی ( همون دیدن خط سپر کافیه ) میزنی رو ترمز و قبول :27:

البته فکر کنم اون دوستان منظورشون منتها الیه سمت چپ صندوق بود...یعنی همون بالای چراغ ترمز!
من بالاخره نفهمیدم!وقتی دکمه شیشه رسید به چراغ ترمز ماشین مذکور باید فرمون به سمت چپ بچرخونیم یا اینکه همونطور که شما گفتی وقتی از وسط شیشه جلو چراغ ترمز رو دیدم فرمون رو به چپ بچرخونم؟!؟
ممنون

به نظرم پارک دوبل و آدم تجربی یاد میگیره ! من که میرفتم آموزش چون تو پارک دوبل خیلی ضعیف بودم بیشتر وقت و پارک دوبل تمرین میکردیم ! مربی هی میگفت قلقش دستت بیاد درست میزنی ! 2 تا درست میزدم 3 تارو اشتباه ! بعد از این که گواهینامه گرفتم همیشه این ترس تو من بود که یه وقت بخوام پارک کنم اگه اشتباه بشه مردم بهم می خندن ، هر وقت هم با ماشین جایی میرفتم اگه نیاز بود پارک کنم هیچ وقت پارک دوبل نمی کردم ! جایی رو انتخاب میکردم که نیاز به پارم دوبل نباشه ! یه بار دل و زدم به دریا پارک دوبل کردم با چند بار جلو عقب رفتن بالاخره پارک کردم !! از اون موقع تا حالا چند بار دیگه پارک دوبل کردم دیگه الان راحت می تونم انجامش بدم !
اینارو گفتم که از پارک دوبل کردن یه وقت نترسی :دی
بله...به نظر من هم هرچقدر هم که تو آموزشگاه یاد بدن تا آدم خودش تو موقیعت واقعی تجربه نکنه نمیتونه درست یاد بگیره.
البته خوشبختانه یا متاسفانه من از اون آدم های خیلی خیلی خونسرد و بیخیال هستم...از لحاظ استرس و ترس در حد صفر !:31:
مرسی

خطرناکه
این رفیقمون گواهینامه نداره
خدای نکرده خدای نکرده اگر اتفاقی بیوفته اون وقت مشکل ساز هست چون راننده هم کلاچ و ترمز نداره که بگیره مثل اموزشی ها

ما که روزهای اول خیلی قشنگ دوبل میزدیم
ولی حالا نه بدرقم سوتی میدیم. نمیدونم چرا!
راست میگیا!!!اصلا فکر اینجاشو نکرده بودم!!:18:
اگه یه وقت خدایی نکرده مشکلی پیش میومد خیلی بد میشد...
ممنون که گفتی

Ali&G
17-12-2010, 22:38

خب به نظر من این روش تقریبا کامل ترین روشه:10:
در مورد اون شیشه ی جلو هم تقریبا وقتی چراغ ترمز عقب ماشین از ستون یا (ما بین شیشه ی عقب و جلو) گذشت شروع به چرخوندن فرمون کنی که البته همه ی این ها بستگی به سرعتت داره که پیشنهاد میشه کمترین حد ممکن باشه :46:
به طور کلی چندین روش برای این نوع پارک وجود داره ولی خب خود من بیشتر همین روش رو با هنرجو هام کار میکنم و به خاطر ساده تر بودن بهترین و رایج ترین روش برای این نوع پارک هست ولی بازم دارم میگم خیلی روی سرعتت دقت داشته باش تمام روش هایی که دوستان گفتن اکثرا درست هستش و این عامل سرعت خودرو و سرعت چرخوندن فرمون خیلی خیلی تاثیر داره که پارک شما درست از اب دربیاد
در ضمن چند تا چیز دیگه هم هست که افسر ها به صورت نامحسوس از شما امتحان میگیرن و خود شما متوجه اون نمیشین مثلا اینکه توی مسیری که دور زدن ممنوعه میگه اینجا دور بزن ببینم شما باید بگی که اینجا دور زدن ممنوعه ولی اگه شما بخوای چشم اونوقت براش یه دور مشتی میزنی و ...:26:
کلا زیاد سخت نگیر به نظر من این امتحان ها 90% شانسی هستش یعنی خود افسر هم که بشینه پشت فرمون ممکنه از 10 تا پارک 4 تا شو خراب کنه چه برسه به هنرجو که تا پشت ماشین امتحان میشینه اکثرا یادشون نمیاد اسم و فامیلشون چیه:18:

HITB0Y
22-12-2010, 13:32
سلام به همگی
بالاخره امروز امتحان دادم و قبول شدم!:27:
اول از همه که کلاچ ماشینه کلا مشکل داشت...نکته انحرافی هم داشت...گفت برو اونجا پارک 30cm انجام بده...من بهش گفتم اونجا پل هستش و نمیشه پارک کرد!:21:
پارک دوبله رو هم تونستم تقریبا کامل انجام بدم...
دور دو فرمانه هم که خیلی راحت بود...
موقع خروج از پارک هم ایست,و رعایت حق تقدم رو انجام دادم...
در نهایت قبولم کرد...
فقط تنها چیزی آدمو متعجب میکرد این بود که این افسره از هر 4 نفری که سوار میکرد 2تاشونو بدون برو برگرد مینداخت!!(2 تای اولی)
خوشبختانه من نفر آخر بودم...:31:
خانم ها هم که استعداد خاصی در خاموش کردن و پارک دوبله داشتن!!!!:18::2:
یه نفر 8 بار خاموش کرد!!!!!!!!!!!!
با تشکر

Tenacious
02-01-2011, 16:16
خوب مبارک باشه.
یه راهی از همه راحت تر بود اگر می‌خواستی یاد بگیری:
1- اول آیینتو می کوبیدی به آیینه ماشین کناری
2- وقتی ته ماشین کناری رو ندیده بودی فرمونو می‌چرخوندی، با این کار می تونستی گلگیر ماشین کناری رو داغون کنی
3- انقدر می‌رفتی عقب تا بخوری به جدول یا اگر جدول نبود بیفتی تو جوب
4- گیریم که تو مرحله 3 جدول بوده، شروع می‌کن میایی جلو تو بزنی به سپر ماشین جلویی
5- حالا یه بار دیگه می‌ری عقب تا بزنی به سپر ماشین عقبی.
6- ترمز دستی رو بکش
7- تبریک می‌گم موفق شدی پارک دوبل بزنی:12:

وقتی تو پارک بودی اومدی دیدی بلا اومده سر ماشینت به این حرف من ایمان می‌آری که خیلی‌ها این طوری پارک می‌کنن.
---------------------------------------------------------

ولی از شوخی گذشته واسه‌ی کسایی که می‌خوان امتحان بدن

یه راهی که تقریباً تو تمام ماشین‌ها می‌شه پیاده کرد اینه:
1- کنار ماشین وقتی آئینشو دیدی، نگه دار
2- آروم بیا عقب تا از شیشه عقب انتهای ماشینو ببینی
3- با هماهنگی سرعت ماشین و چرخش فرمون، تا جایی باید رفت به جای پارک که از آئینه سمت راست، دستگیره درب عقب و جدول دوم مماس بشه
4- چرخوندن فرمان به سمت عکس
پارک به پایان رسید.
-----------------------------------------------------

ولی واقعاً تو عمل همه‌ی این‌ها بی اهمیتن و همه‌ی اندازه ها دست آدم می‌آد.

Cyberlife
28-10-2016, 11:50
خب به نظر من این روش تقریبا کامل ترین روشه:10:
در مورد اون شیشه ی جلو هم تقریبا وقتی چراغ ترمز عقب ماشین از ستون یا (ما بین شیشه ی عقب و جلو) گذشت شروع به چرخوندن فرمون کنی که البته همه ی این ها بستگی به سرعتت داره که پیشنهاد میشه کمترین حد ممکن باشه :46:
به طور کلی چندین روش برای این نوع پارک وجود داره ولی خب خود من بیشتر همین روش رو با هنرجو هام کار میکنم و به خاطر ساده تر بودن بهترین و رایج ترین روش برای این نوع پارک هست ولی بازم دارم میگم خیلی روی سرعتت دقت داشته باش تمام روش هایی که دوستان گفتن اکثرا درست هستش و این عامل سرعت خودرو و سرعت چرخوندن فرمون خیلی خیلی تاثیر داره که پارک شما درست از اب دربیاد
در ضمن چند تا چیز دیگه هم هست که افسر ها به صورت نامحسوس از شما امتحان میگیرن و خود شما متوجه اون نمیشین مثلا اینکه توی مسیری که دور زدن ممنوعه میگه اینجا دور بزن ببینم شما باید بگی که اینجا دور زدن ممنوعه ولی اگه شما بخوای چشم اونوقت براش یه دور مشتی میزنی و ...:26:
کلا زیاد سخت نگیر به نظر من این امتحان ها 90% شانسی هستش یعنی خود افسر هم که بشینه پشت فرمون ممکنه از 10 تا پارک 4 تا شو خراب کنه چه برسه به هنرجو که تا پشت ماشین امتحان میشینه اکثرا یادشون نمیاد اسم و فامیلشون چیه:18:

منظورتون از چراخ ترمز همان چراخ وسط پشت شیشه عقب هست یا چراغی که

در دو طرف عقب ماشین قرار داره؟

Cyberlife
21-11-2016, 23:39
یک روش اینه که در فرمان اول باید به اندازه ای بیاییم عقب که از آینه سمت شاگرد ( آینه سمت راست ) بالای گلگیر بیفته روی لبه جدول ( البته اگه ماشین گلگیر داشته باشه )، بعد فرمان رو همراه با حرکت به سمت چپ میچرخونیم تا قفل بشه یا اینکه بعد از رسیدن بالای گلگیر به لب جدول و توقف فرمان رو کامل به چپ میچرخونیم و بعد حرکت میکنیم، ولی توجه کنید که در این روش باید سر آینه سمت راست رو به داخل و پایین بیارید که اگه امتحان شهر دارید افسر به این روش ایراد میگیره و شما باید آینه سمت راست رو با سپر ماشین کناری میزان کنید، البته اگه آینه رو طوری تنظیم کنید که زیاد ضایع نباشه میتونید نیم نگاهی هم به آینه بکنید.

روش بعدی انجام پارک دوبل :
1- تنظیم فاصله ی یک دست ( 50 سانتیمتر ) :
راهنمای راست را روشن کرده و با رعایت احتیاط به فاصله ی عرضی یک دست یا 50 سانتیمتر کنار اتومبیلی که می خواهیم پشت سر آن پارک کنیم می ایستیم طوری که تقریبا یک درب موتور جلوتر از اتومبیل کناری باشیم.
2- زمان شروع فرمان اول به سمت راست :
با رعایت احتیاط و حرکت دنده ی عقب بصورت لاک پشتی ضمن توجه به عقب، به شیشه ی لچکی عقب سمت راست اتومبیل خودمان نگاه می کنیم، وقتی انتهای اتومبیل کناری را دروسط شیشه ی لچکی عقب روئیت کردیم ضمن حرکت بصورت لاک پشتی تمام فرمان را به سمت راست می چرخانیم تا قسمت عقب اتومبیل ما بصورت دنده ی عقب به مقدار کافی وارد محوطه، پارک شود.
3- زمان شروع فرمان دوم به سمت چپ :
وقتی که انتهای اتومبیل کناری ( چراغ راهنمای سمت چپ ) به روبروی دستگیره ی درب سمت راست ( یا یک سوم درب خودرو ) اتومبیل ما برسد در این زمان ایست وسط را انجام میدهیم تا شتاب و سرعت اتومبیل خود را به حداقل برسانیم در ضمن بتوانیم بوسیله ی ایست وسط مطمئن شویم که راهنمای عقب ( سمت چپ ) اتومبیل کناری روبروی دستگیره ی اتومبیل ما رسیده است یا خیر.
پس از ایست وسط و دقت و مراقبت کامل بصورت لاک پشتی رو به عقب حرکت کرده و تمام فرمان را با استفتده از هر دو دست به سمت چپ می چرخانیم، قبل از اینکه سر گلگیر سمت راست قسمت جلوی اتومبیل ما به چراغ راهنمای سمت چپ قسمت غقب اتومبیل کناری برسد بایستی فرمان دوم از سمت چپ بعه آخر رسیده باشد سپس اجازه می دهیم که قسمت جلوی اتومبیل ما وارد پارک شود، وقتی اتومبیل ما صاف شد توقف می کنیم.

Cyberlife
21-11-2016, 23:55
البته یک روش دیگه هم هست که با ماشینهای مختلف باید تستش کنم و اونم اینه که

در فرمان اول وقتی ستون جلو ( ستون کنار آینه های جانبی ) سمت راست روی ستون

جلو سمت چپ ماشین کناری قرار گرفت فرمان دوم رو میچرخونیم. البت میگم باید با

چند تا ماشین تست کنم، چون روی پراید من درست در میاد، البته با پژو و سمند پارک

کردم و با نیسان و ماشین شاسی بلند نمیدونم درست در میاد یا نه. اگه تایید میکنید

در این تاپیک بگید تا بقیه هم استفاده کنن.

Cyberlife
21-11-2016, 23:59
یه روش دیگه:

فرمون اول همونه که از شیشه لچکی عقب نگاه کنیم

فرمون دوم از توی آیینه عقب، پشت ماشینو نگاه میکنیم هروقت دیگه جدول پشت سرمون رو ندیدیم فرمونو برمیگردونیم

اینجوری ماشین بیشتر میچسبه به جدول.