PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز لپناپم یکم دیر میاد بالا!

Amir Varasteh
14-12-2010, 20:16
سلام.

من سونی F دارم.

موقع بالا اومدن کمی روی Welcome صبر میکنه.

موقعی هم که بالا میاد این Wireless عکس Loading میاد روش... تقریبا 30 ثانیه طول میکشه تا سیستم سر حال شه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا ؟

ویرایش:
ویندوز من 7 Ultimate هست(64 بیتی).

ebicross
14-12-2010, 22:15
وایرلس رو اگر استفاده ندارید خاموش کنید. همچنین LANها رو اگر استفاده نمیکنید Disable کنید.
آنتی ویروسها معمولا Startup Scan دارند و میتونید مقدار حساسیتشون رو کم کنید تا سریعتر سیستم لود شه.

همچنین سرویسهای زیر رو میتونید از Services.msc غیر فعال کنید:

Automatic Update: این سرویس مسئول آپدیت کردن ویندوز است و در صورتی که به روز بودن ویندوز برایتان اهمیتی ندارد میتوانید آن را غیر فعال کنید. کاربران Dial-up بهتر است این کار را بکنند.
Error Reporting Service: این سرویس مسئول گزارش خطاها به مایکروسافت است و پیشنهاد میکنم آن را Disable کنید.
Help and Support: سرویس راهنماست که پنجره هایی عموما با عنوان Troubleshoot را نمایش میدهد. خاموش کردن آن تقریبا هیچ مشکلی ایجاد نمیکند.
Indexing Service: این سرویس تنها مزیتش این است که سرعت جستجو (Search) را افزایش میدهد. میتوانید آن را غیر فعال کنید.
Print Spooler: اگر پرینتر ندارید و یا از پرینترهای مجازی برای تبدیل فایلهای PDF استفاده نمیکنید حتما آن را Disable کنید.
Task Scheduler: مسئول انجام برنامه هایی است که برای آینده تنظیم شده اند تا اجرا شوند. غیر فعال کردن آن در سیستم مشکلی ایجاد نمیکند.
WMI Performance Adapter: بهتر است این گزینه غیر فعال باشد.
Telnet: ابزاری برای کنترل سیستم از راه دور است و بهتر است غیر فعال باشد.
TCP/IP Net Bios Helper: این گزینه هم بهتر است غیر فعال باشد.
System Restore Service: امکان بازیابی سیستم و بازگشت به چند روز قبل را این سرویس مهیا میکند. اگر نیازی به آن ندارید پس غیر فعالش کنید.
Remote Registry: این گزینه هم مربوط به کنترل از راه دور است و میتوانید آن را خاموش کنید.
Qos RSVP: مربوط به کنترل پهنای باند است و خاموش کردن آن مشکلی ندارد.

Amir Varasteh
14-12-2010, 22:22
وایرلس رو اگر استفاده ندارید خاموش کنید. همچنین LANها رو اگر استفاده نمیکنید Disable کنید.
آنتی ویروسها معمولا Startup Scan دارند و میتونید مقدار حساسیتشون رو کم کنید تا سریعتر سیستم لود شه.

همچنین سرویسهای زیر رو میتونید از Services.msc غیر فعال کنید:

Automatic Update: این سرویس مسئول آپدیت کردن ویندوز است و در صورتی که به روز بودن ویندوز برایتان اهمیتی ندارد میتوانید آن را غیر فعال کنید. کاربران Dial-up بهتر است این کار را بکنند.
Error Reporting Service: این سرویس مسئول گزارش خطاها به مایکروسافت است و پیشنهاد میکنم آن را Disable کنید.
Help and Support: سرویس راهنماست که پنجره هایی عموما با عنوان Troubleshoot را نمایش میدهد. خاموش کردن آن تقریبا هیچ مشکلی ایجاد نمیکند.
Indexing Service: این سرویس تنها مزیتش این است که سرعت جستجو (Search) را افزایش میدهد. میتوانید آن را غیر فعال کنید.
Print Spooler: اگر پرینتر ندارید و یا از پرینترهای مجازی برای تبدیل فایلهای PDF استفاده نمیکنید حتما آن را Disable کنید.
Task Scheduler: مسئول انجام برنامه هایی است که برای آینده تنظیم شده اند تا اجرا شوند. غیر فعال کردن آن در سیستم مشکلی ایجاد نمیکند.
WMI Performance Adapter: بهتر است این گزینه غیر فعال باشد.
Telnet: ابزاری برای کنترل سیستم از راه دور است و بهتر است غیر فعال باشد.
TCP/IP Net Bios Helper: این گزینه هم بهتر است غیر فعال باشد.
System Restore Service: امکان بازیابی سیستم و بازگشت به چند روز قبل را این سرویس مهیا میکند. اگر نیازی به آن ندارید پس غیر فعالش کنید.
Remote Registry: این گزینه هم مربوط به کنترل از راه دور است و میتوانید آن را خاموش کنید.
Qos RSVP: مربوط به کنترل پهنای باند است و خاموش کردن آن مشکلی ندارد.
خیلی ممنون.

LAN ها Disable ان و کلید Wireless هم خاموشه!

بقیه رو تست میکنم میگم نتیجه رو. اما من موندم چرا عکس Loading روی وایرلس میاد!

Amir Varasteh
15-12-2010, 10:54
آقا هنوز هم همونطوره!

سرویسهای SQL رو هم Disable کردم.

مشکل اصلی همونه که Loading میاد رو وایرلس! ممکنه به این خاطر باشه که روی DHCP ست شده؟

در ضمن دکمه ی وایرلس هم خاموش کردم. آنتی ویروسم هم آویرا ه .

parasiun
15-01-2011, 08:32
اقا من هم همین مشکلو دارم ولی از گاهی اوقات 3 یا4 دقیقه میاد بالا با توجه به اینکه سخت افزارم بالا

amd>intel
15-01-2011, 08:44
با يك برنامه TUNEUP UTILITY رو نصب و تنظيمات رو اصلاح كنيد .

ebicross
15-01-2011, 10:09
اگر DHCP ست شده مدتی طول میکشه تا IP بگیره که بستگی به مودم داره. البته اگر اصلا به این سیستم مودم متصل باشه و اینترنت وصل بکنید.
اگر شبکه و مودمی در کار نیست تنظیمات DHCP اثری نداره.
در نرم افزار TuneUp بخش تنظیمات Startup برین و Welcome Messege رو روی Detailed Status بزارید. بعد چک کنید ببینید سیستم در کدوم بخش موقع روشن شدن گیر میکنه.

Amir Varasteh
15-01-2011, 12:28
اگر DHCP ست شده مدتی طول میکشه تا IP بگیره که بستگی به مودم داره. البته اگر اصلا به این سیستم مودم متصل باشه و اینترنت وصل بکنید.
اگر شبکه و مودمی در کار نیست تنظیمات DHCP اثری نداره.
در نرم افزار TuneUp بخش تنظیمات Startup برین و Welcome Messege رو روی Detailed Status بزارید. بعد چک کنید ببینید سیستم در کدوم بخش موقع روشن شدن گیر میکنه.
من از DHCP اکسس پوینت IP میگیرم. اما خب وقتی که وایرلس لپتاپ خاموشه دیگه IP گرفتن نمیخواد! (دکمه ی وایرلس کلا خاموشه)