PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آزمایش چکاپ کامل

Life24
13-12-2010, 21:31
با آزمایش چکاپ کامل امکان تشخیص سلامتی و زودرس بسیاری از بیماریها امکان پذیر می گردد. تشخیص زودرس بیماریها به علت میسر ساختن درمان موثرتر ، کاهش عوارض بیماریها و نیز کاهش هزینه های درمانی امروزه در علم پزشکی مورد توجه فراوان قرار گرفته است.
در چکاپ کامل با شناسایی عوامل خطر ساز مانند افزایش کلسترول و قند خون می توان از ابتلا به بیماریهای قلبی یا پیشرفت آنها جلو گیری کرد. افزایش کلسترول خون با افزایش خطر سکته های قلبی و مغزی همراه است. بنابراین اطمینان از طبیعی بودن میزان کلسترول خون به خصوص برای افراد بالای 50 سال ضروری است.
در چکاپ کامل شمارش کامل سلول های خونی یا CBC نیز انجام می شود. با شمارش کامل سلولهای خون انواع کم خونی ها مانند کم خونی فقر آهن و تالاسمی ها را می توان شناسایی کرد.
آزمایش خون مخفی مدفوع (FOBT) در تشخیص پولیپ های گوارشی و سرطان روده ارزش ویژه ای دارد. با سنجش میزان آنزیم های کبدی ، آلبومین خون و... می توان سلامت کلی کبد و عملکرد آن را بررسی کرد.
همچنین در چکاپ کامل با اندازه گیری هورمونهای تیروئیدی عملکرد غده تیروئید ارزیابی می شود.
بیماریهای کلیوی در بسیاری از موارد بدون علائم خاص بالینی پیشرفت می کنند .بررسی آزمایشگاهی عملکرد کلیه ها تشخیص بیماری در مراحل ابتدایی تر را میسر می سازد.
فهرست کلی آزمایشهایی که در چکاپ کامل انجام می شوند:
1- آزمایشهای غربالگری کلسترول: کلسترول ، LDL، HDL ،تری گلیسرید
2 – آزمایشهای بررسی سلامت کبد: بیلیروبین،پروتئین، آلبومین ، آنزیم های کبدی،HBs Ag،HBs Ab ،GGT ،...
3- شمارش کامل سلولهای خون CBC : به منظور تشخیص کم خونی ، ناقلین تالاسمی ،...
4- ازمایش های بررسی عملکرد تیروئید و دیابت:قند ناشتا ، هموگلوبین A1c ، T4، TSH،T3
5- ازمایش های بررسی سلامت کلیه و مجاری ادراری: اوره ، کراتینین ،eGFR ، آنالیز ادرار و کشت ادرار و...
6- آزمایش مدفوع و خون مخفی: برای تشخیص زودرس سرطان روده بزرگ
7- آزمایش غربالگری بدخیمی: PSA, Free PSA برای پروستات ، CA 125 و پاپ اسمیر برای خانمها
8- آزمایش های دیگر: ویروس ایدز (HIV)
شرایط بیمار برای انجام آزمایش:
برای آنجام برخی از آزمایشها ناشتایی12-10 ساعته مورد نیاز است.

منبع: پیوند لب

kiarash3500
13-12-2010, 21:46
هزينه اين چكاپ كامل چقدر ميشه؟

Life24
14-12-2010, 18:06
والا نمیدانم
آقای
ehsan_update

اطلاعات کامل تر ی دارند.

Old_Chater
14-12-2010, 20:21
حدودا بین 40 تا 50 بصورت آزاد
بیمتون چیه؟

kiarash3500
14-12-2010, 20:26
بیمتون چیه؟

من چون اچ آي وي مثبت هستم بيمه رايگان بهزيستيم

Old_Chater
14-12-2010, 20:35
من چون اچ آي وي مثبت هستم بيمه رايگان بهزيستيم

eeeeeeeeeee

الان اچ آی وی کمیاب شده از کجا گیر آوردی؟!!!!:27:

kiarash3500
14-12-2010, 20:42
الان اچ آی وی کمیاب شده از کجا گیر آوردی؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من از يه گنجيشك گرفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_update
15-12-2010, 01:29
فکر کنم بسته به بیمتون حدودا 20 الی 25 تومن

pcforlife
15-12-2010, 03:01
من خودم چند وقت پیش تو لبافی نژاد تهران رایگان چکاپ دادم. بیمه‏ی من تامین اجتماعیه و اونجا هم مثل خیلی از بیمارستان های دیگه مثل میلاد یا هدایت و... تحت پوشش کامل بیمست (البته واسه بخش هایی که پوشش پزشکی داشته باشن.)
هزینش هم به صورت آزاد بین 20 تا 30 هزار تومن در میاد...!
طبیعتا واسه نوبت گرفتن تو این بیمارستان ها چه برای دکتر عمومی چه برای آزمایش باید صبح زود اقدام کنید و واضحه ده دوازده ساعت هم قبل از آزمایش باید چیزی نخورید (جز آب).
یاعلی:11:

Life24
15-12-2010, 10:11
فکر کنم بسته به بیمتون حدودا 20 الی 25 تومن
بدون بیمه چقدر میشه؟

kiarash3500
16-12-2010, 20:11
اگه قرار باشه اين آزمايش رو انجام بديم بايد به پزشك مراجعه كنيم؟يا همين جوري ميتونيم خودومون بريم آزمايشگاه؟